Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Corona Fishing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2021 - 18:08

Stawiam na F.A
  • Jozi lubi to

#62 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 listopad 2021 - 18:14


Zadziwiające jest dla mnie to , że pytam o konkretny kij a zaraz zlatuje się grupka mądrali i pisze mi o pracowni, ludzie co z wami jest nie tak na tym forum ? Gdybym chciał kij z pracowni to chyba logiczne jest ze bym sobie taki zamowil, pytam o konkretny kij i oczekuje merytorycznej odpowiedzi od osób które go posiadają bądź też miały okazję go obejrzeć.

Uprzejmie Szanownego Kolegę przepraszam, że ośmieliłem się w Jego wątku być mądralą i wręcz sugerować wykonanie kija w pracowni i sugerować niechęć zamiany swojego badziewnie uzbrojonego borona przez Krzysia Zielińskiego, jeszcze w pracowni Fishing Art na cudowny kij  autorskiego projektu Corona Fishing  model AT250MF2.

Jeszcze raz najmocniej przepraszam za sugestie :D  :D  :D .

Mea culpa.



#63 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 18:27

Wypowiadali się, że FA nie chciał podjąć się produkcji balnku o
Parametrach które sobie założyli… n

#64 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 02 listopad 2021 - 19:08

Nikt tu generalnie nie neguje kijków z pracowni, ale jest tyle różnych doskonałych firm na świecie, że często śmieszą mnie wyznawcy pracownianej religii. Poza tym są Pracownie i pracownie. Są takie, z których nigdy nie chciałbym wędki, na choćby nie wiem jakim najwspanialszym blanku. Pamiętam jak niektórzy moi koledzy przerabiali w pracowni oryginalne spinningi House of Hardy. Oczywiście miałyby być lepsze, bo szybsze, bo lżejsze przelotki, dolnik krótszy o 2 cm itp. pierdoły. W rzeczywistości kije te traciły swój charakter i stawały się wędkami jakich na rynku było bez liku. A przecież wystarczyło pójść i kupić Jaxona, aby uzyskać podobny efekt :) . Rzeczywiście tutaj na Jerku jest jakiś pracowniany obłęd, uprawiany przez niemalże sektę. Jak się komuś nie spodobał wyrób z pracowni, to od razu pada zarzut, że nie potrafił przekazać tzw. zbrojmistrzowi swoich oczekiwań. A może to tzw. zbrojmistrz był tępy? Generalnie, w pracowni powinno się robić wędki z blanków, które występują na rynku tylko w postaci blanków. To ma wtedy sens, bo chcemy mieć coś, czego w postaci gotowej nie ma. Często obserwuję np. kije uzbrojone w pracowniach na blankach St. Croix. Poza małymi wyjątkami, to takie wędkarskie koszmarki. Te dzielone rękojeści w łososiowych kijkach, ta pogoń za szybkością i odciąznie na siłę blanku i te nie daj Boże wyplatanki i przekonanie, oczywiście wytworzone na siłę przez pracownie, że oryginalny producent nie potrafił zrobić wędki i dopiero tu w pracowni powstało cudo niebywałe. U nas poprawia się niemal wszystko. No prawie wszystko. Nie słyszałem, aby ktoś poprawiał kije Evergreena. Ale może o czymś nie słyszałem? ;)

Ja też, aby uniknąć linczu, na koniec przeproszę wszystkich bezwzględnych i fanatycznych miłośników pracowni, że ośmieliłem się w tekście ich dotyczącym, wymienić tak miernych producentów jak Evergreen, House of Hardy, St. Croix i wiele innych, które miałem na myśli i nie wymieniłem, a w bezczelny i charakterystyczny dla siebie sposób próbowałem  zestawiać z wytworami mistrzów nad mistrzami :D  :D



#65 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 listopad 2021 - 19:56

Nie chce już wędki z pracowni , kiedyś coś tam zamówiłem i nie do końca odpowiadało moim wymaganiom .Owszem cena 3,5 koła to spory wydatek , ale jeśli spełni moje oczekiwania to jestem skłonny go ponieśc .

Hmmmmm, stawiam, że ten egzemplarz też był wykonany w jakiejś pracowni :) 



#66 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 listopad 2021 - 20:45

Macalem ten kij i mi się bardzo podobał, ale jezei miałbym kupować cos stricte pod sandacze to nie wiem czy bym wybral ten model. Wędka jest fajna, szybka, sprezysta z calkiem spolegliwym szczytem ale nie jestem pewny czy dolna część podola przebijaniu grubych sandaczy z dystansu. Porównywalem sobie ta wersje MF2 z tournamenten inshore ltis76mlf i tournament byl sztywniejszy, miał mocniejszy dół. Mimo to wędka atut bardzo mi się podobała i chętnie bym sobie nią połowił rózne gatunki ryb na rózne przynęty :)


  • Jozi i phantom72 lubią to

#67 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 20:59

Nikt nie mówił o "pracownianej modzie", tylko o stosunku cena/jakość i cudownym materiałom z jakiej musi być wykonana tytulowa wedka... chlopaki jada na fejmie, kuja żelazo póki gorące, ale coś czuje, ze w przypadku tego egzemplarza "nieco" się przejadą.
  • Jozi, Night_Walker i saitt lubią to

#68 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 02 listopad 2021 - 22:42

Nikt nie mówił o "pracownianej modzie", tylko o stosunku cena/jakość i cudownym materiałom z jakiej musi być wykonana tytulowa wedka... chlopaki jada na fejmie, kuja żelazo póki gorące, ale coś czuje, ze w przypadku tego egzemplarza "nieco" się przejadą.


Nie wiem, czy się przejadą, czy nie, ale za 3,5 k, to można mieć przynajmniej taki sam(użytkowo) kijek z dobrej, znanej, renomowanej pracowni, zrobiony wizualnie pod siebie. Jedyny taki na świecie(to może być ważne, szczególnie na obecnym bezrybiu 🤣)
Taka cena wędki, na bogato...bez złotych klamek i sprowadzania marmuru z Hiszpanii 🙂...ale na bardzo dobrych komponentach , oparła by się na blanku w cenie ok 2000+++ PLN.
Nie neguję wędek z CF, ale w tej kasie ja to bym poszukał chwilę, pomacał, pogadał i wiem, że na pewno znalazłbym nie gorszą, być może lepszą, ale na materiałach i wizualnie pod siebie.

Oczywiście jeżeli wygląd, komponenty i cechy odpowiadają kupującemu, to tylko kupować!

#69 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 listopad 2021 - 15:29

Nie chce już wędki z pracowni , kiedyś coś tam zamówiłem i nie do końca odpowiadało moim wymaganiom .Owszem cena 3,5 koła to spory wydatek , ale jeśli spełni moje oczekiwania to jestem skłonny go ponieśc .

to kupuj... ale jedyną zaletą kupowania w cf jest możliwość pomacania gotowego kija... ewentualnie kup wysyłkowo i potestuj, a potem go zwróć lub zostaw dla siebie zależnie od wyników... każdy ma inne wymagania i oceny kolegów niewiele pomogą:(

a jesli chcesz sporo oszczędzić, to dowiedz się co to za blank i zrób kij na tych samych komponentach i w tym samym układzie przelotek i rekojeści... wyjdzie to samo:) za to powinieneś się zmieścić w połowie ceny cf, no może ciut więcej...


  • Jozi, Night_Walker i saitt lubią to

#70 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 listopad 2021 - 19:12

Nie chce już wędki z pracowni , kiedyś coś tam zamówiłem i nie do końca odpowiadało moim wymaganiom .Owszem cena 3,5 koła to spory wydatek , ale jeśli spełni moje oczekiwania to jestem skłonny go ponieśc .

No i mleko się wylało :) .

To nie cud, miód i orzeszki.

Na wędce  jak byk pisze , że "Wyprodukowano ręcznie w Polsce" czyli składał to jakiś polski rodbuiler, jednym słowem jakby jakaś pracownia :rolleyes:  :rolleyes: .

https://www.corona-f...t_Zed/99996,308

Pytanie czy ten rodbuiler ma pojęcie o wyznaczaniu kręgosłupa, ustawianiu przelotek czy przelotki montuje z określonego na papierze spacingu przy pomocy wręcz krawieckiego przymiaru :D .

Absolutnie nie dyskredytuję produktu CF, bo jak jest na przyzwoitym blanku to będzie niezłe narzędzie, tylko pytanie czy warte te 3,5koła, jeszcze z takimi przelotkami a torzite na szczycie.


Użytkownik Jozi edytował ten post 03 listopad 2021 - 19:13

  • MarcinZ lubi to

#71 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 listopad 2021 - 19:28

No i mleko się wylało :) .

..............

Oj tam, oj tam. Kijek, jak kijek, tylko marża spora....



#72 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 listopad 2021 - 19:38

Oj tam, oj tam. Kijek, jak kijek, tylko marża spora....

Spora :lol:  :lol:  :lol: .

Po mojemu to co najmniej 50%.


  • popper i Night_Walker lubią to

#73 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 listopad 2021 - 22:00

Oj tam, oj tam. Kijek, jak kijek, tylko marża spora....

Trafnie to określiłeś. "Kijek, jak kijek".

Kijek może i fajny, cena może do zaakceptowania, może ktoś kupi .... Ale na pewno nie ja. Dlaczego? - Ponieważ nie zwykłem kupować kota w worku. CF ewidentnie lekceważy potencjalnego klienta zatajając istotne informacje na temat blanku. Mają coś do ukrycia ?.  Opis wędki tak lakoniczny, że aż ... Godny reklamy maści na szczury.



#74 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 listopad 2021 - 23:04

Taki mają, jak to się szumnie teraz nazywa "model biznesowy". Jakby wyszło na jakim blanku jest wędka, to pewnie nikt w tych $ by nie kupił. I tyle.

Użytkownik drakmen edytował ten post 03 listopad 2021 - 23:21

  • Jozi i Szymon82 lubią to

#75 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 05:00

CF ewidentnie lekceważy potencjalnego klienta zatajając istotne informacje na temat blanku. Mają coś do ukrycia ?.  Opis wędki tak lakoniczny, że aż ...


To akurat jest jakiś sensowny argument na NIE

#76 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 05:26

No i mleko się wylało :) .
To nie cud, miód i orzeszki.
Na wędce jak byk pisze , że "Wyprodukowano ręcznie w Polsce" czyli składał to jakiś polski rodbuiler, jednym słowem jakby jakaś pracownia :rolleyes: :rolleyes: .




Wiele osób na tym forum(akurat w tym przypadku nie pije do autora) aż piany dostaje na ustach czytając że ktoś może nie być zainteresowany kijem z pracowni "boże widzisz i nie grzmisz"
ok tego też jakąś pracownia ukrecila ale jest to gotowy produkt który stoi w sklepie na półce, którego mogę w każdej chwili kupić i w ciągu 24h zostanie dostarczony przez kuriera a jeśli coś mi się nie spodoba to oddać w ciągu 14 dni. Jakże proste i komfortowe dla kogoś kto szanuje swój czas i nie ma ochoty włóczyć się po pracowniach w oczekiwaniu ze ktoś mu skleci 8my cud świata, kij który to będzie miał wszystkie kije pod sobą, taki "szef wszystkich szefów"
Może w tym przypadku nie ma takiego dreszczyku emocji jak 2 miesięczne oczekiwanie na efekt końcowy kija na blanku który sami sobie wybralismy (o ile ktoś ma taką możliwość i nie dobiera blanku na postawie telefonicznej opinii Pana Gienka, który rzekomy kij będzie zbroił ) ale dla mnie efekt końcowy bywa dość często conajmniej satysfakcjonujący.
Zresta wystarczy popatrzeć ile z tych wspaniałych, indywidualnych projektow tak często trafiają do dalszej odsprzedaży.Pytam się jakim cudem wymarzone dzieło sztuki stworzone przez mistrza krecenia wędek w/w Pana Gienka zostaje wystawiona na sprzedaż przez ich właściciela?
Jak już napisałem wcześniej wspominalem, wystarczy wspomnieć o jakimś seryjnym patyku a zlatuje się zaraz grupa wyznawców rodbuildingu,nic nie wnosząca swoimi sugestiami.
To tak jakbyśmy pytali na forum samochodowy o konkretny model auta np. hybrydowa toyotę a otrzymujemy odpowiedzi "weź Pan Dacie, jeżdżę nią już pół roku i nic się nie psuje" "Panie w 3 cim garażu przyjmuje Zdzisiek, tu Panu wyklepie, tam poszpachluje i będzie jak nowe"
Szanujmy siebie i swój czas.
A wracając do meritum, faktem jest ze z cena tego kija ostro pocisnęli, robiąc ja na równi z czarnym Legen Xtreme. Zamieszczając ten post byłem ciekaw opinii osób które miały okazję chociażby przez chwilę pobawić się tym kijem i to jest dla mnie owszem subiektywna opinia ale jednak wnosząca dużo więcej do tematu niż rady kogoś kto tak jak ja widział ja jedynie na fotkach CF

Użytkownik phantom72 edytował ten post 04 listopad 2021 - 05:42

  • marek_moto lubi to

#77 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 listopad 2021 - 07:12

Jestem w stanie zrozumieć argument za przytoczonym 'gotowcem' który stoi dostępny od ręki do pomacania w sklepie. Jest to niewatpliwie plus dla kogoś kto albo nie wie czego do końca chce albo coś tam wie ale nie potrafi określić swoich preferencji. I super i spoko.
Wg mnie źle odczytales intencje osób, które podzieliły się tytaj swoją opinią. Myślę, że wszyscy myślą podobnie, że może to być fajny kijek jednak doświadczenie wielu osob ze zbrojeniem wielu wedek pozwala stwierdzić poza wszelką wątpliwość, że CF w tym wypadku ostro chce 'ogolić' swojego klienta z kasy. Wędka zbudowana w taki sposób i z takich komponentów w pracowni nie przekroczy połowy kwoty, która CF sobie za nią życzy.
Napisałeś: 'szanujmy siebie i swój czas' - pełna zgoda. Dodałbym jeszcze - szanujmy swoje pieniądze.
Mysle, że to większość właśnie miała na myśli dzieląc się swoją opinią.

Użytkownik saitt edytował ten post 04 listopad 2021 - 07:14


#78 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 listopad 2021 - 08:04

Szanowni Koledzy po to mamy forum aby dzielić się wiedzą wiadomościami itp.  spostrzeżeniami w temacie wędkarstwa między innymi sprzętu.

Rozumiem autora, że czasem człowiek chce pomacać gotowy produkt ( gotową wędkę w tym przypadku)  i po prostu kupić bo mu odpowiada, ale na litość nie dajmy się zwariować :D  :D .

Kij za 3,5 koła a przelotki "druty", jak ktoś ma ochotę niech kupuje ale jak wyżej napisał @Saitt - szanujmy swoje pieniądze.

 

Cyt.

"Jak już napisałem wcześniej wspominałem, wystarczy wspomnieć o jakimś seryjnym patyku a zlatuje się zaraz grupa wyznawców rodbuildingu, nic nie wnosząca swoimi sugestiami", a może jednak wnosząca, bo może ktoś nie da się omamić kupnem czegoś co warte jest połowę proponowanej ceny  :D .

 

P.s.

Zauważam od dłuższego czasu, że dobre rady na forum są traktowane jak zło konieczne, może przyszedł czas by swoją wiedzę trzymać dla siebie i nią się nie dzielić. Przerobiłem kilka wędek z pracowni i nigdy nie był to nietrafiony projekt. Część sprzedałem  nie, inne posiadam i nie przewiduję ich sprzedaży, bo są doskonałym narzędziem "skrojonym" jak garniak pod klienta.


Użytkownik Jozi edytował ten post 04 listopad 2021 - 08:05

  • Krzysiek Rogalski i S.N. lubią to

#79 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 08:46

Napisałeś: 'szanujmy siebie i swój czas' - pełna zgoda. Dodałbym jeszcze - szanujmy swoje pieniądze.
 

Zgadzam sie , szanujmy również nasze pieniądze a w kwocie tego kija mozna już sporo powybrzydzać , dlatego mimo wszystko chyba jednak wstrzymam sie z zakupem lub wybiorę innego seryjniaka.

Chociaż nie powiem , kusi bardzo  :wacko:


Użytkownik phantom72 edytował ten post 04 listopad 2021 - 08:53

  • saitt lubi to

#80 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 04 listopad 2021 - 08:55


Wiele osób na tym forum(akurat w tym przypadku nie pije do autora) aż piany dostaje na ustach czytając że ktoś może nie być zainteresowany kijem z pracowni "boże widzisz i nie grzmisz"
ok tego też jakąś pracownia ukrecila ale jest to gotowy produkt który stoi w sklepie na półce, którego mogę w każdej chwili kupić i w ciągu 24h zostanie dostarczony przez kuriera a jeśli coś mi się nie spodoba to oddać w ciągu 14 dni. Jakże proste i komfortowe dla kogoś kto szanuje swój czas i nie ma ochoty włóczyć się po pracowniach w oczekiwaniu ze ktoś mu skleci 8my cud świata, kij który to będzie miał wszystkie kije pod sobą, taki "szef wszystkich szefów"
Może w tym przypadku nie ma takiego dreszczyku emocji jak 2 miesięczne oczekiwanie na efekt końcowy kija na blanku który sami sobie wybralismy (o ile ktoś ma taką możliwość i nie dobiera blanku na postawie telefonicznej opinii Pana Gienka, który rzekomy kij będzie zbroił ) ale dla mnie efekt końcowy bywa dość często conajmniej satysfakcjonujący.
Zresta wystarczy popatrzeć ile z tych wspaniałych, indywidualnych projektow tak często trafiają do dalszej odsprzedaży.Pytam się jakim cudem wymarzone dzieło sztuki stworzone przez mistrza krecenia wędek w/w Pana Gienka zostaje wystawiona na sprzedaż przez ich właściciela?
Jak już napisałem wcześniej wspominalem, wystarczy wspomnieć o jakimś seryjnym patyku a zlatuje się zaraz grupa wyznawców rodbuildingu,nic nie wnosząca swoimi sugestiami.
To tak jakbyśmy pytali na forum samochodowy o konkretny model auta np. hybrydowa toyotę a otrzymujemy odpowiedzi "weź Pan Dacie, jeżdżę nią już pół roku i nic się nie psuje" "Panie w 3 cim garażu przyjmuje Zdzisiek, tu Panu wyklepie, tam poszpachluje i będzie jak nowe"
Szanujmy siebie i swój czas.
A wracając do meritum, faktem jest ze z cena tego kija ostro pocisnęli, robiąc ja na równi z czarnym Legen Xtreme. Zamieszczając ten post byłem ciekaw opinii osób które miały okazję chociażby przez chwilę pobawić się tym kijem i to jest dla mnie owszem subiektywna opinia ale jednak wnosząca dużo więcej do tematu niż rady kogoś kto tak jak ja widział ja jedynie na fotkach CF

jak pisałem wczesniej - kup i sprawdź... ale kupując kija na bogato dobrze byłoby zapłacic za coś więcej niż za reklamę:(

co do kijów z pracowni - są zwykle nieco lepsze, ale bez cudów... tylko trzeba dokładnie wiedzieć czego sie chce i umiec to przekazać!!! a jak nie chcesz czekać dwa miesiące to sam coś ukręć - wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne:)

jedyny seryjniak(?) jaki mam to trawel major crafta - po prostu na rynku nie ma blanków w czterech częściach... wedka super, ale dopiero po powaznych zmianach... najpierw nowa rekojeść, tym razem z korka - 20 cm reargrip w kiju do 50g jaki był oryginalnie to poważne nieporozumienie... po roku wymiana przelotek na większe i więcej - przez stare fluorocarbon niespecjalnie przechodził... i związane z tym skrobanie blanku... zdecydowanie lepiej byłoby zrobic wędkę od poczatku...

co do giełdy, sam sprzedałem kilka fajnych wędek... bo szukam jeszcze fajniejszych, a nie dlatego, że były kiepskie:) a seryjniaków na giełdzie tez nie brakuje, łącznie z japońskimi za worek monet...


  • phantom72 lubi to