Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PUCHAR GŁOWATKI czy ktoś się wybiera...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 wrzesień 2012 - 08:24

Przypominam o ostatecznym terminie przyjmowania wpłat na PG - 5 wrzesień br.
Mój przelew poszedł - JADĘ... :D

#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 wrzesień 2012 - 11:12

Przypominam o ostatecznym terminie przyjmowania wpłat na PG - 5 wrzesień br.
Mój przelew poszedł - JADĘ... :D


ja podjąłem decyzje - w tym roku mnie nie będzie... :( względy zdrowotne + $ skutecznie mnie uziemiły...

połamania kija...

#23 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2012 - 13:51

Ja się już pakuję, ruszam w środę. Gdyby ktoś z Was miał dojechać będzie super. Fotka przynęt które zabieram, muchy w trakcie kręcenia...

Większość blaszek to Paweł Nadrowski, dwie Igora Olejnika @dzerwys + wobki Tomka. Najmniejsza blaszka ma 11 cm - regulaminowo.



http://imageshack.us/a/img171/34/blaszki.jpg

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 wrzesień 2012 - 13:53

Powodzenia Andrzeju, żałuję, że nie będę mógł być w tym roku...

#25 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2012 - 14:03

Wielka szkoda, że tak sprawy układają się na forum... Obecnie dużo pisaniny, zero integracji, jeszcze więcej nowych zarejestrowanych członków którzy nawet nie wiedzą co tracą, rezygnując z tego typu imprez... Szkoda. A tak od serca - dupiato się robi w tej kwestii. Ale co tam, damy radę... Ważne, że oglądalność dobra...

#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 wrzesień 2012 - 14:07

Skutki pójścia na ilość...
Jak sie uda, w przyszłym roku będzie impreza. Słona

#27 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2012 - 14:12

W tym roku też powinno być słono, Waldek coś tam mi sugerował... :mellow: Jestem za, w Egipcie się nadupczają więc październik i listopad mam wolne, przynajmniej nic nie planuję...

#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:27

W tym roku też powinno być słono, Waldek coś tam mi sugerował... :mellow: Jestem za, w Egipcie się nadupczają więc październik i listopad mam wolne, przynajmniej nic nie planuję...

Andrzej. Jakby co, zapisy trwają. Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie (brak listy). Przynajmniej na razie. Ze mną stary/stały skład niemal kompletny.
Adres do kontaktu/zapisów, na e,mail: t.bajor@wolinpn.pl

#29 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:46

Waldek - podaj jakieś szczegóły, szukam tego priva i echo. A co wy tam Koledzy macie za stały składzik, czy jakieś fiku miku się szykuje... :mellow: Chyba coś mnie ominęło. Siedzę na gratach i liczę godziny. W środę deptam nasze dunajeckie miejscówki, podobno sporo luda z północy ma zjechać. Wieczorkiem po rybach przy kominku wyjaśnimy sobie kto jest kto i będzie anielsko... :mellow:

#30 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 wrzesień 2012 - 14:19

Andrzeju, wrażenia, wyniki?

#31 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 wrzesień 2012 - 18:32

Impreza super - jak zawsze. Zbieram myśli jak tam wrócić... :mellow:
Dużo drobnej ryby (lipień, pstrąg), widziałem fotki jednego z uczestników. Głowacica złowiona poza obrębem imprezy z doskoku jednak w trakcie trwania pucharu, rzeka Dunajec (piątek 21. bm). Ryba 98 cm, piękna... Facet ma łapę, wie jak to robić, sporo mi podpowiedział jak w temat wejść by było skutecznie... Na przyszły rok mam zamiar znowu jechać. Wiele znanych twarzy, ikon polskiego wędkarstwa. Żarełko pierwsza klasa. Zakochałem się w switch-u


http://imageshack.us/a/img690/4204/80326316.jpg

http://imageshack.us/a/img255/1407/52628092.jpg

http://imageshack.us/a/img443/3383/40534712.jpg

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 wrzesień 2012 - 18:36

W tym Twoim switchu można się zakochać

#33 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 wrzesień 2012 - 08:39

Kijek daje swobodę w dystansie rzutowym, stojąc na wodzie po pół łydki (duży widoczny kamień na pierwszej fotce) sięgałem drugiego brzegu. Można spokojnie dalej, jedyny problem to umiejętne zbieranie linki lewą ręką na dwa-trzy palce. Ten trzeci za cholerę nie chce współpracować, drugi jak mu się chce. :mellow: Innymi słowy - technika, trening czyni mistrza. Głowice ostro docięte i wyplecione końce całość zalana jak firmowo, chodzi po przelotkach gładko bez oporów. W końcu dopasowałem do swoich umiejętności rzutowych. Z 26 gram zszedłem do 24 przy długości akceptowalnej, swoboda rzutów. Muchy - streamer 12-13 cm i mokre na hakach nr 8 do 14. Wszystko lata, łachy nie robi. Dla mnie jest to obecnie kij nr JEDEN na Dunajec, San. W morzu też pewnie będzie dobrze...



http://imageshack.us/a/img208/1201/27200961.jpg

http://imageshack.us/a/img801/2430/72102174.jpg

http://imageshack.us/a/img253/8619/42383381.jpg

http://imageshack.us/a/img201/1391/84619520.jpg

#34 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 wrzesień 2012 - 10:20

Andrzej a probowales speyowac czy tylko znad glowy?

#35 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 wrzesień 2012 - 10:56

W zależności jak głęboko byłem w wodzie tak rzucałem. Z nad głowy również. W trakcie łowienia różne warianty rzutów próbowałem z mniejszym lub większym skutkiem. Na ogół mucha leciała tam gdzie chciałem przy dystansie nieosiągalnym dla mnie przy kiju jednoręcznym. Nie jestem specjalnie wprawny w technice kija dwuręcznego - rzuty, to co potrafię pozwala spokojnie łowić bez stresu o spalenie rzutu lub inne. Problemem była długość przyponu konicznego (firmowy) + ostatni odcinek a muszka. W przypadku lipieniowych mikrusów (14-16) i przypon 4,5 metra zdarzało się zahaczyć muszką o sznur, przypon. Jest to do skorygowania, przy większych muchach i streamerach problem nie występował. Ta moja #7 nie jest na lipaski jednak spróbować było warto. Dobra zabawa, duży zasięg i frajda z posługiwania się kijem dwuręcznym. Trochę problemów z zacięciem, nie wiedziałem którą opcję wybrać. Zostatwić rybie swobodę, niech sama głowica wagą ją dotnie, lekkie docięcie lewą ręka lub przy widocznym braniu podniesienie kija do góry. Przy tych małych muchach sprawdzało się podniesienie szybkie, delikatne szczytówki. Ryby były małe 27-29 cm, pstrągi i jeden lipień na 31 cm jednak dało się i mucha w górnej wardze. Przy dużych i zdecydowanych braniach docięcie ręką powinno być ok lub sama głowica. To jest tylko moje gdybanie, tak to czuję mając kija w łapie. Trening, trening, metoda na sukces. Planuję wypad na OS z streamerami 11-13 cm, może siądzie coś konkretnego. Pieniny jeszcze zielone, prawdziwa jesień dopiero przed nami... :D

Pozdrawiam




Na blaszki też łowiłem i to z dobrym skutkiem, złoty kolor lubiały takie rybki - komplecik jak na fotce... A jak pysznie gotowały, wie tylko ten co degustował... :mellow:



http://imageshack.us/a/img546/6684/67103718.jpg

http://imageshack.us/a/img840/3861/45028975.jpg

#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 wrzesień 2012 - 15:53

Andrzej widzę, że TY zostałeś ułowiony :D :lol: :lol:
Niezły komplet Brzanek B) .

#37 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 wrzesień 2012 - 16:54

A jakie glowice masz do tego kija? Zmieniasz w zaleznosci od stylu rzucania czy jedziesz na tej samej? Jakie przypony stosujesz?

#38 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 wrzesień 2012 - 16:56

A jakie glowice masz do tego kija? Zmieniasz w zaleznosci od stylu rzucania czy jedziesz na tej samej? Jakie przypony stosujesz?

Ważniejsza głowica nie mylić z rzutową B).

#39 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 wrzesień 2012 - 18:31

Brzanki fajne, fajniejszy jeszcze miały smalec z buncloka i skwarki zapiekane na cieście. Cały czas miałem je pod kontrolą...:mellow:
Głowice to: VISION ACE 26g float docieta do 24 gram przy długości 8,73 metra. Idealna do streamerów max 11-13 cm. Druga to GUIDELINE TRIPLE D FLOAT/HOVER/INT docięta do 24 gram przy długości 9,61 metra. Głowice mają wyprute i zaplecione rdzenie zalane odpowiednim elastycznym klejem. Latają dobrze po przelotkach. Druga z nich bardzo dobrze chodzi z mniejszymi streamerami, idealnie z muchami trociowymi, mokrymi i mniejsze muszki. Dobór głowic podyktowany był przynętami na jakie łowiłem. Jak na warunki Dunajca i miejscówek w Sromowcach całkowicie mi wystarczyły. Przypony firmowe koniczne GUIDELINE 4,5 metra.

#40 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 wrzesień 2012 - 18:34

Andrzeju ale się wykręcasz? B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych