Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

team dragon 5-18 g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 17:43

prawdziwe stwerdzenie prawdy :D :D :D
@tornado,
prasa się nie opamięta, bo nie gryzie się ręki, która cię karmi. póki świadomość wędkarzy (nt. sprzętu i całego ogólnie wędkarskiego rynku) będzie jaka jest, karuzela będzie się kręcić w tym samym rytmie.
dawno, dawno temu w wędkarzu polskim była na ostatniej bodaj stronie rybryka, gdzie porównywało się podobne konstrukcje (osobno lekkie spiny, odległościówki itp), gdzie pokazywano hity i chłamy. gdzie się to podziało?? teraz wszędzie tylko echy i achy, wszystko super extra wystrzałowe.. bajka normalnie
życzę nam wszystkim więcej samoświadomości, a będzie dobrze
j.

#22 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 18 marzec 2007 - 17:53

Jesteś bardzo blisko sedna sprawy, z małymi wyjątkami. Ze zbrojeniem też trzeba uważac. A St.Croix - fabryczny, polecam.


Zgadzam się z tobą,że ze zbrojeniem trzeba uważać.Przeżuciłem już przez ręce wędki zbudowane na dobrych blankach lecz niestety poprzez złe uzbrojenie niczym nie różniły się sklepowegochrustu(przepraszam,różniły się ceną :D)
Znam też przypadki,poprawiania wędkek wykonanych przez renomowanych zbrojmistrzów(w większości chodzi o ciężar,rozmieszczenie przelotek)
W większości jednak nie jest to błąd człowieka wykonującego wędke lecz zamawiającego,który chce zaoszczędzić np. na przelotkach itp.i w efekcie ma bordzo drogi ale gówniany kij.
Tak więc posiadając bardzo dobry blank wcale nie oznacza,że będziemy mieli też bardzo dobrą wędke.
Spotkałem się również z osobami które przerobiły gotowce(kąkretnie miałem w łapach starsze modele Daiwy i kormorana))i po takich zabiegach wędki te naprawde ożyły.

Pozdr.Seba



#23 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 18:42

Witam,
@maciejowaty, ogólnie wiadomo, że do 2006r. Batson produkował w USA w Cascade Composite Inc. Od stycznia 2006r. Przeniesiono produkcję RX6, RX7 i RX8 na daleki wschód. W USA produkowane są RX7+ i RX8+.
@Żbik, przepraszam, ale muszę napisać Ci w końcu kilka słów. To co napisałeś o Batsonie świadczy o absolutnym braku kompetencji. Jak widać albo nie znasz aktualnej oferty Batson Enterprises Inc., jak również nie znasz aktualnych cen w FC. Jeżeli twierdzisz, że „Batson to taka przyzwoita masówka”, „konstrukcje daleko do tyłu” i „w ofercie trudno się doszukać blanku o progresywnym ugięciu” to albo Ty nie masz pojęcia co piszesz, albo amerykanie to zbiorowisko ludzi nie znających się na blankach. Ocenę pozostawiam użytkownikom tego forum. Poczytaj sobie amerykańskie fora, a w nich informacje o blankach Batsona użytkowników i czołowych amerykańskich rodbuilderów.
Wyobraź sobie, że przeciętny polski wędkarz to nie jest tuman, czytający bezmyślnie prasę i takie fora jak to. Zdaj sobie sprawę, że większość wędkarzy w tym kraju, jak chce kupić dobrej klasy wędkę, to szuka u Ciebie, w FC, u Kawalca, Masiaka i u innych monterów i sprzedawców. Wiele osób zamawiających wędki w FC jest po wizycie czy rozmowach w firmie „Żbik”. Okazuje się, że Batson to chłam, Talon jest za suchy, a CD ma jakieś wewnętrzne drgania. Człowieku! Nie ośmieszaj się!. Jest na naszym rynku miejsce dla Ciebie, dla mnie i wielu innych firm. Konkuruj asortymentem, wielkością oferty, dostępnością tej oferty od ręki i cenami, a nie opowiadaj ludziom głupot. Dopiero wtedy będziesz ceniony jako fachowiec przez klientów i konkurencję.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski


#24 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 marzec 2007 - 19:02

@Żbik ,przepraszam za swoja wczesniejsza wypowiedż Embarassed

Informacji zasiegnelem z archiwalnych wypowiedzi z forum FC a z tego co napisał Pan Irek w 2006 stan faktyczny uległ zmianie.
Jaszcze raz sorry za sianie zametu(uprzedzalem ze sie nie znam ;) ).

Pozdrawiam :D

#25 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 marzec 2007 - 19:03

Irku , masz racje , gratuluję. Tak trzymaj! Batsona znam , pewnie gorzej niż Ty, sorry. Sprowadzam te blanki,
mam w magazynie te stare ' i te obecnie. Nie ma różnicy? Ponadto napisałem , że są ok , więc co Cię boli , prawda!!
Na marginesie , nie mam ciągot do pisania, że jedynie słuszny jest Batson lub St.Croix. Fora amerykańskie - i progresywny batson ? No tak brak kompetencji, sorry , że nie wiedziałem ale napisałem. A rynek jest szeroki i swoją opinie mogę miec. Nie musi ona by zgodna z Twoją.


#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 19:07

ja tez cos durzuce, a co mi tam :mellow: jeszcze slowko o 'bylejakosci' batsona B)
swego czasu pracowal u nich pan mike thorson, jako product manager, bylo to bodajze w 2004 ... mike thorson to czlowiek, ktory, dla st.croix, skonstruowal blueprints do serii avid i legend ...

#27 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 19:10

Wojtku, pewnie że nie musi. Mamy demokrację. Montuję wędki na blankach ze swojej jak i Twojej oferty. Można na nich zmontować piękne wędki.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#28 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 marzec 2007 - 19:30

Irku, pewnie ,że można zmontowac , piękne wedki. Jednak można a nawet trzeba udziela prawdziwych (rzetelnych informacji). Wszystko musi miec swoje miejsce - ja tak uważam. Jednak od pewnego czasu , jedyny i słuszny mnie wkurza.
Do adminów:
Sorry ponoisło mnie i proszę o wycięcie.


#29 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 19:33

Wojtku, właśnie prawdziwych informacji o sprzęcie oczekują klienci i konkurencja.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 marzec 2007 - 19:33

wojtku sam mozesz edytowac na bieząco swoje posty... jest taki przycisk {edytuj}


PS. Podrowienia dla WR 3oz :mellow:

#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2007 - 19:35

..nie mam ciągot do pisania, że jedynie słuszny jest Batson lub St.Croix..

Mialem byc ponad to ale jak to przeczytalem to musze cos sprostowac...
Otoz byl czas, kiedy na forum RO nie proponowales ludziom nic innego jak tylko kije St.Croix.

Domyslam sie dlaczego tak sie dzialo i ze swojej strony w pelni rozumiem.. :D
Trzeba pamietac, ze jak sie łapie za miecz...

Gumo


#32 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 marzec 2007 - 19:36

Mifek, nie wiedziałem , zaraz postaram się przewiczyc.
Dzięki

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2007 - 19:42

Za późno...

Gumo

#34 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 20:06

Otoz byl czas, kiedy na forum RO nie proponowales ludziom nic innego jak tylko kije St.Croix

jakiej innej odpowiedzi można się było spodziewać na internetowej stronie wyłącznego dystrybutora danej marki? że niby wspaniałomyślnie i altruistycznie wskaże pytającemu stosowny do zapytania i jego potrzeb odpowiedni ale lepszy/gorszy/tańszy/droższy model z oferty konkurencji? nie wiem czy na stronach innych polskich dystrybutorów działają jakieś fora, ale czy nie byłoby dziwne, gdyby członek TD polecał jakiś kij z katalogu K czy M? o J nie wspomnę :lol: no chyba, że sam nie ma w aktualnej ofercie nic spełniającego wymagania pytacza.
j.

#35 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 marzec 2007 - 20:09

Panowie ,
jakoś nie piszę, że jedyny i słuszny jest St.Croix. A pewnie szkoda <_<

#36 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 marzec 2007 - 20:11

Chciałbym wierzyć że okopy nie stały się głębsze , a miecze schowane na zawsze . I zbrojni pofolgują sobie i nam ..
A emocje bedą nam rosły tylko przy okazji kolejnej , niepowtarzalnej wędki ..
A cóż ja , nieszczęsny samodziałowy robaczek mam począć ..
Wstałem pół godziny temu od IMB 844*M , tylko lakier pozostał do położenia ..
We wtorek zaś , też prywatne Avidy odbieram .
Pogódżcie się ..




#37 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 marzec 2007 - 20:35

Nie ma miedzy nami animozji - tak sądzę. Uważam tylko,że wszystko musi byc na swoim miejscu, bez pysznych dodatków. Niech każdy sprzedaje swoje klejnoty u siebie w pracowni lub w sklepie . A na forum - jak myślicie ?

#38 OFFLINE   leluchy

leluchy

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaSwiebodzice

Napisano 18 marzec 2007 - 21:19

tez widzialem jak pieknie pekl team dragon przy zacieciu a byl to dosc mocny krotki kijek. w moim odczuciu juz lepszym blankiem jest blank na ktorym zbudowany jest milenium

pozdrawiam

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2007 - 21:52

dawno, dawno temu w wędkarzu polskim była na ostatniej bodaj stronie rybryka, gdzie porównywało się podobne konstrukcje (osobno lekkie spiny, odległościówki itp), gdzie pokazywano hity i chłamy. gdzie się to podziało?? teraz wszędzie tylko echy i achy, wszystko super extra wystrzałowe.. bajka normalnie
życzę nam wszystkim więcej samoświadomości, a będzie dobrze
j.


@jersey

bardzo trafna uwaga. Też uważam iż budowanie wiedzy, samoświadomości i tworzenie dobrych wzorów w końcu przełoży się, powinnio się przełożyć, na większe wymagania Klientów i większe staranie producentów/dystrybutorów o tychże Klientów... miejmy nadzieję. Wiadmo że im bardziej brać wędkarska ciemna i chowana na reklamowej papce tym łatwiej wcisąć byle co...

Rubryka o której piszesz w WP była redagowana przez Pana Marka Kochańskiego o ile dobrze kojarzę. I w tym temacie jerkbait.pl szykuje dla Użytkowników pewną niespodziankę, trzeba trzymać kciuki żeby się udało :mellow:

@all

z pewnym rozbawieniem muszę przyznać przeczytałem dyskusję jaka tu się pojawiła, nt. blanków różnych renomowanych producentów i pewnych pojęć. Generalnie cieszy mnie że zaczynamy rozmawiać, porównywać dobre z lepszym a nie chrust X z chrustem Y - oby tak dalej, mam tylko nadzieję że forma wypowiedzi będzie w przyszłości bardziej merytoryczna a mniej emocjonalna :unsure:

Temat jest interesujący, więc dodam kilka słów od siebie.

I.
Najpierw odnośnie pojęcia chińska masówka. Jak wielokrotnie pisałem na tym forum, czy się to komuś podoba czy nie coraz częściej renomowani producenci przenoszą różną część swojej produkcji do krajów o tanszej sile roboczej. Taki jest kierunek globalizacji procesów gospodarczych, takie są po prostu fakty. A z faktami jak wiadomo nie dyskutuje się, tylko bierze je pod uwagę. Co więc należy wziąć pod uwagę?

Produkcja w krajach o taniej sile roboczej moze przebiegac z grubsza rzecz ujmując wg dwoch scenariuszy. Może wyglądać tak iż w krajach tych powstają fabryki produkujące wyłącznie na potrzeby danego producenta (z siedzibą w USA np.) W fabrykach stale przebywają specjaliści od produkcji i kontroli jakości tychże producentów. W konsekwencji fabrykę opuszczają produkty dobrej jakości i o przystępnej cenie.

Po drugiej stronie skali, działają firmy, czy też firemki, które zamawiają w chińskich fabrykach, produkujących często te same produkty różniące się nalepką dla wielu podobnych firemek, np. partię gotowych wędek, która przygotowywana jest bez jakiegokolwiek nadzoru ze strony producenta (a w zasadzie importera - dystrybutora) który po dostawie gotowego wyrobu martwi się już tylko o to jak go sprzedać

Widać z tego że chinczyk chińczykowi nierówny i pojęcie chińskiej masówki może być mylące. Myślę że kwestię tą bardzo zdroworozsądkowo podsumował Tom Kirkman w swoim niedawnym wywiadzie dla jerkbait.pl - tych którzy nie czytali zachęcam do lektury przy okazji.

Z tego co mi wiadomo, obecnie Made in China obejmuje takie wyroby jak, przykładowo: wędki frimy St.croix z serii Triumph, blanki firmy G-Loomis z serii GL2, blanki Batsona z serii RX6, RX7 i XST, niektóre kołowrotki Daiwy (np. zbierającą świetne recenzje spinningową Tierrę), kołowrotki Penn Slammer - i wiele, wiele innych produktów rożnych firm które albo już zostały zweryfikowane jako dobre albo wkrótce zostaną zweryfikowane jako dobre. Przynajmniej jest na to duża szansa.

Jedyną barierą jaka jest w tej chwili jeszcze jest bariera czytso marketingowa, czyli przywiązanie Amerykanów do hasła made in USA - ale jako że Amerykanie są ludźmi pragmatycznymi i głosują portfelami, ta bariera będzie zapewne stopniowo kruszeć coraz bardziej. Natomiast póki co za made in USA ludzie są skłonni płacić więcej.

pomijam segment dóbr luxusowych w stylu made in japan bo to się rządzi innymi prawami jak sądzę.

II.
Jeżeli chodzi o blanki Batsona, St.croix itp. Szukając odpowiedzi na porównania dotyczące blanków renomowanych producentów z dala od polskiego piekiełka, np. na forum rodbuilding.org dostajemy przekaz z grubsza rzecz ujmując następujący: pomijając kwestię powtarzalności w produkcji blanków jako takiej (który dotyczy wszystkich producentów) oraz kwestię iż w danej serii blanków występują blanki mniej i bardziej udane (co również dotyczy wszystkich producentów) generalnie blanki dużych, znanych producentów to produkty dobrej jakości. Czyli szansa, iż wybierając w ofercie blanków St.Croix. Batsona czy Lamiglasa trafi się na obiektywnie rzecz ujmując, szajs, jest niewielka. Bierze się to stąd, iż generalnie technologia produkcji, doświadczenie etc etc na przestrzeni ostatnich kilkunatu czy kilkudziesięciu lat poszło bardzo do przodu i ogólnie blanki są lepszej jakości niż były kiedyś. Dobrym przykładem jest tu spadek ilości złamań blanków na złączach na przestrzeni kilkudziesięciu lat - teraz blanki mają lepiej zaprojektowane złącza po prostu niż miały kiedyś.
Cały czas mówimy o renomowanych, znanych producentach - oczywiście.
Oczywiście, każdy producent stara się różnicowac swoją ofertę żeby czymś odróżnić się od konkurencji. Mamy więc różne projekty układu maty w blanku, różne składniki żywicy, różne kolory blanków etc ect - w efekcie czego powstają produkty które starają się trafić w gust docelowego klienta. Oczywiście oferta producentów zróżnicowana jest również cenowo - każdy ma przynajmniej 3 półki cenowe swoich wyrobów. Reasumując, wszystkie te produkty są dobre, a różnice pomiędzy nimi mogą być dosyć subiektywne. Bo jedni wędkarze lubią np. blanki o ugięciach szczytowych, szybsze, inni o ugięciach głębszych, wolniejsze - itp itd
Dlatego nikt poważny nie będzie formułował opinii o wyższości np. Loomisa nad Lamiglasem czy St.Croix nad Batsonem - bo po pierwsze jest to tylko porównywanie marek a nie konkretnych produktów, modeli (i tu można co najwyżej wycenić wartośc marki na rynku i to porównać) a po drugie, nawet przy prównywaniu modeli podobnych serii różnych producentów wynik jest za każdym razem odzwierciedleniem nad wyraz subiektywnych preferencji danego recenzenta, i tylko tyle.

Warto żeby konsumenci pamiętali o tym, by nie zgubić głowy i własnego zdrowego rozsądku. Najważniejsza konkluzja i tak jest taka, że warto wybierać dobre wyroby, dobrych firm :D


Pozdrawiam

  • Bolesław lubi to

#40 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 marzec 2007 - 22:21

@Friko,
masz rację, ja tylko pisałem aby nie wciska nam kitu i to nadal popieram. A jeśli macie umieścic na portalu pracę, autorstwa Marka Kochańskiego - duże nieporozumienie! Sorry, ale poprosze o weryfikację , lub jak kto woli lustrację.
Podpisuję się pod tym imieniem i nazwiskiem.
Wojciech Żbikowski
ps. Loomis to nie tylko chiny ! mamy ich za wschodnią scianą !
Panowie - czas zacząc jeżdzic na targi- nie te organizowane przez naszych dystrybutorów, ale te właściwe !! Międzynarodowe. Przypominam Praga 16- 17 czerwiec. Do zobaczenia 1