Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

opinie na temat wyjazdu z firmą przewodnicy wędkarscy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 październik 2012 - 16:56

Znam wiele osób które było na wyprawach organizowanych z Przewodnikami Wedkarskimi i wszyscy byli zadowoleni. Nie dziwcie się że włączyłem się w dyskusję, zwłaszcza że mam same pozytywne spostrzeżenia. Panów z Poznania nie znam, a dużą ostrożność we mnie wzbudziło to, że jedyne posty na forum mają tylko w tym wątku. Nie udzielali się nigdy na tym forum, nic nie wnieśli do portalu, może to pieniacze, może mijają się z prawdą. Dlaczego niby mam zaufać ich opini? Rognis napisał "zastrzeżenia nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości" i prędzej uwierzę jemu bo nie jest dla mnie "noname".

Nie wiem co to za ludzie iksal26 czy amber64 i nie do końca im wierzę bo nie mam powodu, nawet jeśli podali nazwiska. Na tym forum były już różne dziwne postaci, którym bym nie zaufał, na szczęście zrejterowały.

P.S. O jednym znanym mi ginekologu-połozniku na forach są (na szczęście w mniejszości) negatywne wpisy wstawiane pod wpływem emocji lub złej woli, a wiem że uratował wiele małych istotek i jest jednym z najlepszych lekarzy ginekologów w tym kraju. Czy to że ktoś napisał że to złodziej znaczy że nim jest? Nie widziałem żeby to komentował. Takie nagłe rzuty na forum, które mają na celu tylko dopieprzenie komuś zwykłem ignorować. Chlapanie błotem w necie jest wyjątkowo proste.

#82 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 październik 2012 - 17:15

@ictus, znasz może dobrego chirurga ortopedę? :)

#83 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2012 - 17:21

Daniel, jest na WCWI ale nie pamiętam nicka... :(

#84 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 październik 2012 - 17:22

Daniel, jest na WCWI ale nie pamiętam nicka... :(


Z Wawy? :)

#85 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2012 - 17:25

Nie, chyba z Wrocka... Był na Pożegnaniu Lata w Starosielu w 2010 chyba...

#86 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 październik 2012 - 17:28

To może do tego ginekologa pójdę, skoro taki dobry :P

#87 OFFLINE   baca

baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaZurych
  • Imię:Bartek

Napisano 09 październik 2012 - 17:33

lepiej napisz do @iksal26 lub @amber64

pewnie maja paru kolegow w Wawie :D



a ty Pawel wygooglowales dane obu uzytkownikow? ;)

Użytkownik baca edytował ten post 09 październik 2012 - 17:35


#88 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 październik 2012 - 17:35

Znam wybitnego chirurga od raka zoladka i przelyku. Tesc jest juz z 7 lat po operacji w formie prawie olimpijskiej ;) Oby sie nikomu nie przydal ale jakby co to na priva.

Bartku, nie wygooglowalem. Ja po prostu przeczytalem caly internet ;)

Użytkownik ictus edytował ten post 09 październik 2012 - 18:37


#89 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2012 - 17:53

Daniel, nick Iron :)

#90 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 październik 2012 - 23:35

@ictus, doskonale rozumiem Twoje dobre intencje i wierzę, że Ty zrozumiesz moje, również dobre. Nie chodzi mi o to, i nie to napisałem, by jedynie tu krytykować i pozytywy pisać gdzieś indziej, ale by odnosić się do zaistniałej - bardzo konkretnej - sytuacji (ewentualnie do sytuacji analogicznych). Pojedynczą rzecz rozważamy, a nie działalność PW w ogóle, czy też ich właściciela osobiste dokonania jako przewodnika. Rozumiem, że łatwo zapędzić się w ferowaniu wyroków, ale nikt tu dotąd bezpodstawnie błotem nie rzucał. Rozumiem Twoją obawę, bardzo rozsądną i którą podzielam, o wiarygodność użytkowników zalogowanych jedynie na użytek tego sporu. Daleko posunięta ostrożność, czy wręcz podejrzliwość jest całkiem na miejscu, wobec narzędzi do manipulacji jakie daje m.in. internet. Nie może natomiast być tak, że jeśli, czysto hipotetycznie, potencjalnie poszkodowani (a dla nas zupełnie anonimowi) mają 100% racji i uzasadnione pretensje, to ich zdanie liczy się mniej, niż zdanie PW ze względu na to, że PW są na Forum dłużej, że cześć z nas ich zna osobiście, czy ze względu na dobrą prasę jaką cieszy się firma (sądzę, że zasłużenie). Wystarczyłoby napisać rzeczowo, które z zarzutów są bezpodstawne, bo są dosyć konkretne i sprawa byłaby nieco bardziej naświetlona, niż po rzuconym w ostatnim w sprawie wyjaśnieniu: "co złego to nie my". Można zajrzeć na stronę przewodników i przeczytać, co oferują za konkretną cenę. Jeśli ktoś z tego skorzystał i jego doświadczenia rozmijają się z gwarantowanymi przed wyjazdem standardami, to ma prawo o tym napisać, a PW mają prawo napisać, że to nieprawda, jeśli to nieprawda. Przecież i tak możemy zdać się jedynie na intuicję, skoro nas tam nie było, ale traktowanie którejkolwiek ze stron z góry nie służy nikomu, ani oskarżającym, ani oskarżonym, ani nam. Warto odnotować, że nie kojarzę PW z innego medium niż J.pl i jeśli zamiast nadać bieg reklamacji usługi, miałbym się gdzieś pożalić, to tylko tu. A w poczuciu krzywdy mógłbym chcieć ostrzec kolegów po kiju. Jeśli Przewodnicy jasno wytłumaczą się z każdego oskarżenia lub opiszą jak wg nich było (w sensie co zawiera umowa i co zostało wykonane za konkretne pieniądze), to mi wystarczy i nie będę pokazywał palcem ani na jednych, ani na drugich. Nie mam powodów stawać po niczyjej stronie i chętnie wysłucham co na temat mają do powiedzenia strony, aż do wyczerpania argumentów. Wtedy będę miał swoją własną, subiektywną opinię, na której mi zależy. Nadmienię, że nie znam Kolegów z Poznania i moim słowotokiem nie powoduje ani lokalny patriotyzm, ani też jakiekolwiek uprzedzenie.

Pozdrawiam
Grzesiek
  • Kuba Standera lubi to

#91 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 październik 2012 - 01:01

Grzesiu, rozumiem Twoje intencje. Mam nadzieje ze sprawa sie wyjasni. Moze odezwie sie Arek Kotecki albo tajemniczy "czlowiek w Hiszpanii" czy "rezydent w Caspe". To by pewnie najwiecej wnioslo do wyjasnienia tego przypadku.

Jednak ze wzgledu na to ze tematem watku zalozonego przez jednopostowego @dred331 ( notabene przypadkiem tez z Poznania) sa "opinie na temat wyjazdu z firmą przewodnicy wedkarscy" zachecam innych forumowiczow aby wyglosili swoje opinie na temat uslug PW i nie ograniczali sie do jednego negatywnego watku. Jak ladnie napisal Slawek w trzecim poscie, mi pierwsze dwa posty pachna skrzetna prowokacja.


#92 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 październik 2012 - 08:48

Słusznie, przyznam Tobie rację co do komentowania, bo faktycznie wątek można traktować jako zbiór opinii na prośbę jednopostowego założyciela wątku. Ja jedynie nie chciałem, aby liczne i pozytywne, wierzę, że jak najbardziej szczere, uczciwe i uzasadnione głosy zadowolenia, były kontrargumentem w tej jednej sprawie. To prawda, że nietrudno doszukać się tu znamion jednopostowych prowokacji, czy próby bezkarnego obsmarowania Przewodników, ale skoro na wstępie moderacja nie zajęła się wątkiem z wystarczającą stanowczością, pouczając na jakich zasadach "nie polecamy tu kontrahentów", trzeba jakoś sensownie do brzegu dopłynąć, nawet jeśli wpadliśmy po uszy i nie do basenu z bąbelkami. Jak już zaznaczyłem, wystarczą - przynajmniej mi - zapewnienia PW co miało miejsce, a co nie, wszak "czego nie wiemy, tego nie wiemy".

Pozdrawiam
Grzesiek

Użytkownik Maynard edytował ten post 10 październik 2012 - 09:12


#93 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 10 październik 2012 - 20:04

Przeglądając forum po parodniowej przerwie, wyciągam tylko jeden wniosek: telefony w tym kraju jednak działają;-)

#94 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 10 październik 2012 - 20:11

Możesz bardziej rozwinąć Swoją sugestie ;)

#95 OFFLINE   Amber64

Amber64

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 październik 2012 - 23:33

Witam ponownie
Odnosząc się do poprzednich postów muszę stwierdzić, że opisując moje doświadczenia z firmą "przewodnicy wędkarscy" przedstawiłem się, więc insynuacje, że wypowiedź jest anonimowa są zupełnie nie na miejscu. Podobnie postąpił kolega, który się też wypowiadał na temat wyjazdu na Islandię z "Przewodnikami wędkarskimi".
Jeżeli kogoś interesują szczegóły dotyczące działalności tej firmy to podtrzymuję to co pisałem w poprzednim poście: służę historią swojej korespondencji z panem Kalkowskim.
Jak już też pisałem, nie jestem fanem aktywności na forach internetowych, stąd pomio mojej od dawna obecności na forach wędkarskich nie ma ich wielu śladów, bo nie lubię pisać, wolę czytać opinie innych Kolegów
Nie kwestionuję umiejętności wędkarskich braci Kalkowskich, wiele jest w internecie informacji, że to dobrzy spiningiści
Pytam się tylko o rzeczy które są ważne dla klienta firmy "Przewodnicy wędkarscy": po pierwsze za co pan Klakowski bierze 1500PLN? Mnie wychodzi na to, że za udostępnienie numeru telefonu do przewodnika na łowisku zagranicznym 1500PLN!!!
Łowienie z Arkiem na Islandii było O.K. Małe niedociągnięcia, które opisałem nie stanowią wielkiego problemu, ale jeżeli były, to moje zastrzeżenia kierowałem do "organizatora" wyprawy. Gdybym się umawił na wyprawę z Arkiem Koteckim, to mógłbym mieć pretensje do niego, ale warunki wyprawy były ustalane z panem Kalkowskim, a ten facet nie dość że nie był na Islandii, to nie ma zielonego pojęcia o tym jak tam wygląda sytuacja. Dwóch wędkarzy którzy biorą udział w wyprawie reklamuje te same rzeczy, a przedstawiciel firmy odpisuje, że nic go to nie obchodzi.
Po rozmowach z Arkiem Koteckim wiem, że gdybym umawiał się na wyjazd z nim bezpośrednio, to wyszło by mi szybciej dolecieć na miejsce a do tego taniej. Więc po co firma "Przewodnicy wędkarscy"???
W Hiszpanii gościłem u pana Roberta Nowaka, zła atmosfera w trakcie pobytu była spowodowana głównie dodatkowymi kosztami mojego transferu z lotniska, które musiał ponieść rezydent "Przewodników wędkarskich". Kierowca czekał w Barcelonie (Barcelonie) a ja miałem wykupiny lot do Barcelony-Girony. Koszty transportu musiał ponieść rezydent na miejscu co spowodowało jego wkur..... Jak pisałem on też miał swoich "prywatnych" klientów, których traktował zupełnie inaczej niż mnie.
Co do uwag na temat negatywnych opinii: nie korzystam często z internetu aby się wypowiadać, ale to wspaniały środek porozumiewania się. Cieszę sie, że jerbait wymaga logowania, bo opinie nie są anonimowe. Ja się podpisuję. A korzystam ztego forum, aby podzielić się z Kolegami swoimi doświadczeniami.
Cieszą mnie pozytywne opinie i miłe wspomnienia innych uczestników wypraw z Kalkowskimi, ale jak ktoś napisał, były to wyjazdy w Polsce z samymi braćmi Kalkowskimi. Na pewno to wspaniali wędkarze i na pewno można u ich boku wiele się nauczyć, ale wyjazdów zagranicznych do innych przewodników to nie potrafią zorganizować, a odniosłem wrażenie, że tylko zepsują frajdę z potencjalnie rewelacyjnej wyprawy. Nie liczyłem na to, że ktoś potrzyma moją wędkę, czy powiesi na haku rybę :-)))) ale, że mi zorganizuje sam wyjazd, a to okazało się porażką. Nie nawołuję do ostracyzmu, nie chcę namawiać do niekorzystania z tej oferty, ale ostrzegam. Określić zakres usługi i egzekwować jej wykonanie. Powtarzam podstawowe pytanie: za co pan Kalkowski bierze 1500pln jako organizator wyprawy??????????

Użytkownik Amber64 edytował ten post 11 październik 2012 - 14:03

  • Robsan lubi to

#96 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 11 październik 2012 - 08:48

Postaram się obiektywnie.

Te 1500pln bierze za to, że zbudował firmę i buduję markę (nie do końca skutecznie może jak widać). Jeśli zbuduje potężną markę to może i brać 5 tys za pośrednictwo jeśli tylko znajdzie się taki który za to zapłaci - wolny rynek i nikogo nie powinno to dziwić.
A jeśli umowa była inna to masz prawo tu pisać bez ogródek. Gdy mi przytrafiło się coś takiego też bym pisał i to pewnie w mocniejszych słowach - choć z drugiej strony moderator zaraz zdjąłby te posty jak po części w tym wątku - demokracji nie ma.

Korzystałem 3 razy z przewodników (różne firmy) w Polsce i powiem tak, gdzie w grę wchodzą emocje (a wędkowanie to dla mnie duże emocje) i pieniądze tam zawsze będzie mniejsze lub większe nieporozumienie.
Poza tym wędkowanie jest tak przewrotnym hobby (raz się łowi a raz nie,) a klient powinien być zadowolony - ściem trochę być musi :)

#97 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 11 październik 2012 - 10:42

Ja mam pytanie. Jaka jest osobowość prawna Przewodników Wędkarskich? W całym wątku pada słowo firma, lecz jaka. Sp. z o.o.? S.C.? Jednoosobowa działalność gospodarcz? Chciałbym to zrozumieć.

Czy pośrednictwo w turystyce nie podlega reglamentacji wynikającej z ustawy?
Czy organizator lub pośrednik wyjazdów turystycznych nie powinien być ubezpieczony?

Pytam tych co wyjeżdżali z PW, ponieważ na stronie przewodnicywedkarscy.pl nie znalazłem interesujących mnie informacji.
  • Wilk_ lubi to

#98 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 październik 2012 - 11:07

Bo gdyby była to firma mozna było by sie domagać swoich praw ;)
Za nie wywiazanie sie z umowy itp jesli taka była sporzadzona pisemnie w co śmiem wątpić ;) mozna sie domagać zwrotu lub reklamować całość zgodnie z odpowiednią ustawą I tyle :(

#99 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2012 - 14:47

Ja mam pytanie. Jaka jest osobowość prawna Przewodników Wędkarskich? W całym wątku pada słowo firma, lecz jaka. Sp. z o.o.? S.C.? Jednoosobowa działalność gospodarcz? Chciałbym to zrozumieć.

Czy pośrednictwo w turystyce nie podlega reglamentacji wynikającej z ustawy?


Pośrednictwo tak. Ale istnieje coś takiego jak doradztwo turystyczne, które nie wymaga żadnych zezwoleń czy innych licencji.

#100 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 08 listopad 2012 - 14:02

Szkoda że firma ciesząca się tu poważaniem na tyle dużym, że wstawiają się za nią moderatorzy w odpowiedzi na konkretne zarzuty klienta ogranicza się w rzeczywistości do takiego pierdnięcia w jego stronę i czeka aż smród się rozejdzie.
  • Kuba Standera i wobler129 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych