Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

opinie na temat wyjazdu z firmą przewodnicy wędkarscy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 październik 2012 - 21:59

ho ho ho to się teraz narobiło, ale jeśli firma pozostanie bez odzewu to sama sobie jest winna. Lista przewodników jest do wglądu na ich stronie i kilku mamy na forum, ale pewnie nie będą chcieli się wypowiadać na temat współpracy.

#62 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 04 październik 2012 - 22:20

W życiu tak już bywa że gówno wpadnie w wentylator.............. wtedy, albo ktoś posprzęta i udaje że nie było tematu,albo: nagłaśnia sprawę. w moim odczuciu jest raczej to drugie ,i nikomu w tej sutuacji nie zazdroszczę, bo ja po dobrym krajowym wędkarzu nie spodziewał bym się dobrej znajomości "obecego" łowiska ,z drugiej strony PW wykorzystali naiwność ludzi z "sieci" i jest jak jest.kto jest winny? niby nikt i niby każdy :) trochę jak z przynętami ,ten chce łowić bolki w środkowej Warcie,drugi produkuje coś na bolki w górnej Wiśle ....temat rzeka :P

#63 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 październik 2012 - 15:02

brawo moderacja :)

#64 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 październik 2012 - 22:14

Obowiązkiem sprzedawcy usługi jest poinformować klienta czego może się spodziewać w ramach owej wykupionej/zapłaconej usługi a czego nie, nawet wtedy kiedy klient nie pyta. To taki elementarz biznesowy o którym każdy kto cokolwiek sprzedaje powinien wiedzieć. Jeśli P. Kalkowski tego nie uczynił to daleko do profesjonalizmu o którym pisze. Dla mnie osobiście sprawa jest jasna, świadomie lub nie, PW prowadzą biznes na sobie tylko znanych wątpliwych zasadach.

Słowem komentarza, gdybym na miejscu usłyszał, że przewodnik nie ma czasu, nie chce mu się bo śpi lub ma Pana K. w dupie to poczułbym się tak jakby mnie również miał w dupie a tu już nie istotne czy zapłaciłem 5 czy 5000 euro, być może PW to świetni wędkarze ale bez świadomości kim jest klient.

Pozdrawiam
  • Wilk_ lubi to

#65 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 październik 2012 - 22:26

Pisząc PW mam na myśli oczywiście właścicieli jako twórców logistycznego projektu a nie przewodników na poszczególnych łowiskach.

#66 OFFLINE   Raziel

Raziel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 06 październik 2012 - 01:00

Niestety i co poniektorych przewodnikow z owej firmy wlasne mniemanie o osobie jest wrecz zenujace :(

Użytkownik Raziel edytował ten post 06 październik 2012 - 01:02


#67 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 październik 2012 - 12:12

Bylem na wyprawach organizowanych przez PW. Mam inne spostrzezenia niz koledzy ktorzy zalozyli watek. Kontakt z Sebastianem Kalkowskim zawsze byl mily i profesjonalny. Zawsze dostawalem to co obiecywal. Plywalem z Sebastianem i z Mateuszem Kalkowskim. Na Solinie przewodnikiem byl Robert Kieras. Nad Lupawa ciekawe sztuczki pokazywal Lukasz Strzalkowski. Wszystkie wyprawy z przewodnikami byly swietne zarowno wedkarsko jak i towarzysko.

Bywa tez tak, ze klient nawali. Ja zawalilem na dzien przed wyjazdem na Slowenie, mimo to zostalem potraktowany bardzo dobrze.

Na 100% wybiore sie na wyprawy z przewodnikami. Tylko czasu brakuje bo checi sa :)

P.S. Juz na pierwszej wyprawie z PW zlapalem medalowego pstraga, zawdzieczam im tez medalowego bolka. Przede wszystkim jednak, dzieki nim zrozumialem idee C&R.

Użytkownik ictus edytował ten post 06 październik 2012 - 13:25


#68 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 październik 2012 - 12:58

Niestety i co poniektorych przewodnikow z owej firmy wlasne mniemanie o osobie jest wrecz zenujace :(


Uwielbiam takie posty z d..y " ani be, ani me , ani dzień dobry " :angry:
Może byś tak kolego przywitał się na początek , a potem jak masz coś do powiedzenia w temacie PW to się z nami podziel konkretami.


P.S. Przepraszam za offtop ale nie mogłem się powstrzymać, proszę moderatora o usunięcie postów mojego jak i nowego kolegi gdyż nie wnoszą nic do tematu.

#69 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 październik 2012 - 18:44

Uwielbiam takie posty z d..y " ani be, ani me , ani dzień dobry " :angry:
Może byś tak kolego przywitał się na początek , a potem jak masz coś do powiedzenia w temacie PW to się z nami podziel konkretami.


P.S. Przepraszam za offtop ale nie mogłem się powstrzymać, proszę moderatora o usunięcie postów mojego jak i nowego kolegi gdyż nie wnoszą nic do tematu.

Twój post to akurat, wnosi. Bo postu kolegi którego zacytowałeś nie rozumiem.

#70 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjapiaseczno

Napisano 08 październik 2012 - 13:28

witam wszystkich
ja bylem ostatnio z "przewodnikami" na rybach i wydaje mi sie ze chyba z innymi :), Sebastian i Mateusz to naprawde profesjonalisci w tym co robia, pisze tu o byciu guidem a nie pilotem z Orbisu
atmosfera jaka towarzyszy takim wyprawa jest iscie kolezenska zero spinania sie na wynik tylko lowienie
to bylo moje pierwsze typowo sumowe plywanie i udalo sie zlowic 2 sumy 130 i 115 cm :), dla niektorych to kijanki dla mnie wspaniale przygotowanie na spotkanie z krolem polskich rzek i najwiekszy sum jakiego zlowilem za co jestem Mateuszowi niezmiernie wdzieczny
wiedza jaka dysponuja na temat tego odcinka na ktorym plywalismy jest ogromna i chetnie sie nia dziela :)
p.s.znacie kogos kto lowi w jeden weekend kilka sumow w tym okazy 195 i 215 cm ?? ------------------> ja juz tak :))

#71 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 październik 2012 - 14:02

Widać inaczej jest jak chłopaki przyjmują gości 'u siebie', a inaczej jak 'organizują' wyjazd.

Pytanie o zakres odpowiedzialności i to, co obejmuje usługa jest tutaj bardzo zasadne.

#72 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 08 październik 2012 - 15:16

witam wszystkich
ja bylem ostatnio z "przewodnikami" na rybach i wydaje mi sie ze chyba z innymi :), Sebastian i Mateusz to naprawde profesjonalisci w tym co robia, pisze tu o byciu guidem a nie pilotem z Orbisu
atmosfera jaka towarzyszy takim wyprawa jest iscie kolezenska zero spinania sie na wynik tylko lowienie
to bylo moje pierwsze typowo sumowe plywanie i udalo sie zlowic 2 sumy 130 i 115 cm :), dla niektorych to kijanki dla mnie wspaniale przygotowanie na spotkanie z krolem polskich rzek i najwiekszy sum jakiego zlowilem za co jestem Mateuszowi niezmiernie wdzieczny
wiedza jaka dysponuja na temat tego odcinka na ktorym plywalismy jest ogromna i chetnie sie nia dziela :)
p.s.znacie kogos kto lowi w jeden weekend kilka sumow w tym okazy 195 i 215 cm ?? ------------------> ja juz tak :))

Ja znam gościa który złowił w jeden dzień a właściwie 9 godzin 7 sumów od 130 do 185 ;) i jest na tym forum ale się tym nie chwali .W tym samym czasie 5 kolesi w tym ja nie złowili żadnego :)

#73 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 październik 2012 - 18:54

Ja znam gościa który złowił w jeden dzień a właściwie 9 godzin 7 sumów od 130 do 185 ;) :)


Zabrzmiało to jak znam gościa, który zna gościa, który ma brata, który ma kolegę który złowił suma :)

A tak na serio...

Ja mam bardzo pozytywne wrażenia po pływaniu z Mateuszem i Sebastianem Kalkowskim. Chłopaki wiedzą co robią, łowią ryby cały czas. Znają swoje łowiska i są w 100% obeznani w tym co sprzedają.
Brałem udział w wypadzie na ryby w ich towarzystwie i mogę polecić.
Oczywiście, tak jak koledzy pisali - przewodnik nie gwarantuje złowienia ryby, ale ułatwia zwracając uwagę na ważne elementy tej zabawy!

#74 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 08 październik 2012 - 19:03

Mateusz i Sebastian naprawde lowia ryby. Wyprawy z nimi to przyjemnosc, z duza swoboda dziela sie wiedza i znajomoscia lowiska na ktorym plywaja. Nie maja tez oporow zeby starym klientom podpowiedziec gdzie sie wybrac na ryby bez nich, wiec nie chodzi im tylko o kase. To ich pasja. Poznalem wiele osob ktore z nimi plywaja zarowno na wyprawach jak i na spotkaniach przy piwie. Wszyscy byli zadowoleni. Na pewno zdarzaja sie wypadki ze ktos nie polowi i wtedy moze byc niezadowolony. Wydaje mi sie ze to sie zdaza niezbyt czesto bo wyprawy z nimi kojarze z duza liczba wyholowanych ryb.

#75 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 październik 2012 - 20:42

Pisząc PW mam na myśli oczywiście właścicieli jako twórców logistycznego projektu a nie przewodników na poszczególnych łowiskach.

Dobrze powiedziane. W porządku, że temat jest w Ogólnych, skoro przybrał jakby poważniejszego wyglądu. Ciekaw jestem jak się sprawy potoczą.
Panowie, nie piszcie o udanych wyprawach z panami Kalkowskimi, ponieważ nie to jest tematem wątku. I bynajmniej nie chodzi mi o to, czy się połowi, czy też nie, tylko o konkretny przypadek płacenia za usługi, ich zakres i rzetelność realizacji na odległym łowisku. A nie o pływaniu z Rognisem, czy Singorem, bo braku umiejętności wędkarskich, czy tego, że kiepscy z nich towarzysze wypraw, nikt im nie zarzucił. Ja wierzę, że okażą się tak samo w porządku, jak ich tutaj dotąd postrzegaliśmy.

Pozdrawiam
Grzesiek

Użytkownik Maynard edytował ten post 08 październik 2012 - 20:42

  • Wilk_ lubi to

#76 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 08 październik 2012 - 23:59

@Grzesiek, przeczytaj uwaznie temat watku. No chyba ze chodzi o to ze opinie maja byc tylko negatywne, to nie bede sie tu odzywal. Jak na allegro ktos ma 400 pozytywow i jeden negatyw to nie biore go pod uwage i tyle. Nie podoba mi sie idea nagonki. Moim zdaniem PW sa rzetelni, a wydzwiek tego watku w zwiazku z poczytnoscia j.pl moze szkodzic bardzo fajnej firmie. Dla mnie to czarny PR i tyle.
  • Wilk_ lubi to

#77 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 październik 2012 - 08:42

@Grzesiek, przeczytaj uwaznie temat watku. No chyba ze chodzi o to ze opinie maja byc tylko negatywne, to nie bede sie tu odzywal. Jak na allegro ktos ma 400 pozytywow i jeden negatyw to nie biore go pod uwage i tyle. Nie podoba mi sie idea nagonki. Moim zdaniem PW sa rzetelni, a wydzwiek tego watku w zwiazku z poczytnoscia j.pl moze szkodzic bardzo fajnej firmie. Dla mnie to czarny PR i tyle.


Chyba nie w tym rzecz. Dobre opinie jak najbardziej, ale istotą wątku (w moim rozumieniu) jest wyjazd zagraniczny zorganizowany przez PW. Z całości wyłania się obraz fajnych ludzi, którzy świetnie poprowadzili na ryby wielu wędkarzy, ale osobiście, na wodzie, którą znają.
Organizacja zagranicznych wyjazdów najwyraźniej zawiodła. Z winy PW, albo z winy lokalnych współpracowników. Nie ma to większego znaczenia, organizator odpowiada za wszystko i basta.
Szkoda, że Pan Kalkowski uznał nasze opinie i wątpliwości za nie warte odpowiedzi. :unsure:
Bartek

#78 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 październik 2012 - 14:23

jak slusznie zauwazyli maynard i bartsiedlce watek rozwinal sie w kierunku sprecyzowanej sytuacji i konkretnego problemu - co niekoniecznie jest nagonka, gdyz jak widac na zalczonym obrazku hiszpania czy islandia to nie to samo co pasikurowice dolne i jak zauwazyla spora ilosc uzytkownikow, jedyna reakcja ze strony uslugodawcy jest darcie szat ... powiedzmy sobie szczerze, ze gdyby wlasnie ta reakcja byla wedka, to friko by ja nazwal 'chrustem' ... i to nie bez racji, poniewaz zarzuty wobec uslugodawcy sa bardzo konkretne i sprecyzowane ... dla mnie osobiscie zastanawiacy jest fakt, ze firma sprzedajaca sie jako powazna nie jest w stanie (lub nie chce) wywiazac sie z umowy z klientem i przyznac sie do popelnionych bledow, rownoczesnie uczac sie z nich na przyszlosc ... uuuhhhh ciemnosc widze ... i dlatego bez roznicy jak ten temat sie dalej rozwinie stwierdzam, ze z pewnymi wzorcami zachowan (nie tylko biznesowych) bedziecie (-my) mieli jeszcze dlugo do czynienia i bardzo duzo do nauki

bardzo dobre punkty dot. dojscia wlasnych praw umiescil krzysiek w watku o rzetelnosci pracowni x-rods, w ktorym to watku podjeto bardzo podobny temat, tzn. usluga+uslugodawca vs. klient ... lub na odwrot, jak kto lubi
  • Wilk_ lubi to

#79 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2012 - 15:30

Zaraz obok jest watek o Salmo, dla mnie sytuacja dość podobna. Ci co narzekają to im się zdawało ściemniają, wyolbrzymiają a tak w ogóle to w czym problem, skoro na 4cm wobkach jest wszystko ok jak je klenie tarmoszą... Że zacytuję kolegów, "ale o co w tym w ogóle chodzi?"
Jednym słowem - tak ogółem niż w szczególe bardziej, nowa jakość powstaje na naszych oczach - shit łykać, oblizywać się, a jak napiszesz ze nie smaczny to szykuj się na pozew... I nawet na niezależnym forum nie można napisac tego co się sądzi, bo sporo firm na rynku ma podejście do forów jak do opłacanych reklamami magazynów...

#80 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 październik 2012 - 15:54

taki trend ... ALDIcyzaja spoleczenstwa :blink:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych