Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Panele słoneczne do ładowania echa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 03 wrzesień 2012 - 11:54

Jakie głębokości wody były przy pomiarach, bo znikoma różnica w mocy mnie zaskoczyła :D

#22 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:36

Jakie głębokości wody były przy pomiarach, bo znikoma różnica w mocy mnie zaskoczyła :D



bez wody tyle co z przyczepy do asfaltu - moze z metr?
na slodkiej wodzie plytko (przy brzegu probowalem tez pewnie kolo metra)
w morzu okolo 10m.
Pokasowalem fotki z komorki wiec daje dane na oko.
bateria byla rozladowana i do tego chyba styk kiepski co prawdopodobnie zwiekszylo pobor (sonda pokazywala napiecia w okolicach11v ZTCP - chyba napisalem w poprzednim poscie).
ZTCP jak mierzylem na swiezo naladowanej baterii to pobor bez wody byl w okolicach 400-500mA (nizszy niz podaje producent - gdzies to w jakims watku na forum pisalem).
Wlasnie naladowalem baterie i jade na solanke nie wiem czy bede plywal bo wiatr chyba za duzy - jak bede to zmierze jeszcze raz.


no to po podladowaniu baterii (czasu nie styklo na pelne ladowanie) na slonej wodzie (glebokosc 10-13m) echo pokazuje napiecie rzedu 11,3V 780mA pokazuje amperomierz. Calkiem podobnie do poprzedniego pomiaru. jak bede na slodkiej wodzie jeszcze raz to porownam i porownam tez jutro przed wodowaniem lodki na sucho.
Ps tak czy tak chyba bede musial wymienic mocowanie bezpiecznika bo mam wrazenie, ze sie tam robia jakies niepotrzebne straty




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych