Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Panele słoneczne do ładowania echa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 03 wrzesień 2012 - 11:54

Jakie głębokości wody były przy pomiarach, bo znikoma różnica w mocy mnie zaskoczyła :D

#22 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:36

Jakie głębokości wody były przy pomiarach, bo znikoma różnica w mocy mnie zaskoczyła :D



bez wody tyle co z przyczepy do asfaltu - moze z metr?
na slodkiej wodzie plytko (przy brzegu probowalem tez pewnie kolo metra)
w morzu okolo 10m.
Pokasowalem fotki z komorki wiec daje dane na oko.
bateria byla rozladowana i do tego chyba styk kiepski co prawdopodobnie zwiekszylo pobor (sonda pokazywala napiecia w okolicach11v ZTCP - chyba napisalem w poprzednim poscie).
ZTCP jak mierzylem na swiezo naladowanej baterii to pobor bez wody byl w okolicach 400-500mA (nizszy niz podaje producent - gdzies to w jakims watku na forum pisalem).
Wlasnie naladowalem baterie i jade na solanke nie wiem czy bede plywal bo wiatr chyba za duzy - jak bede to zmierze jeszcze raz.


no to po podladowaniu baterii (czasu nie styklo na pelne ladowanie) na slonej wodzie (glebokosc 10-13m) echo pokazuje napiecie rzedu 11,3V 780mA pokazuje amperomierz. Calkiem podobnie do poprzedniego pomiaru. jak bede na slodkiej wodzie jeszcze raz to porownam i porownam tez jutro przed wodowaniem lodki na sucho.
Ps tak czy tak chyba bede musial wymienic mocowanie bezpiecznika bo mam wrazenie, ze sie tam robia jakies niepotrzebne straty