Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jedna opłata - wszystkie akweny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
597 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 03 luty 2022 - 12:43

A czy ja napisałem, że 250zł to adekwatna kwota do odbudowania tego co niszczyło PZW przez lata? Uważam , że taka opłata to śmieszna kwota. Mogłbym zapłacić i 500zł i więcej (i dalej nie uważałbym, że jest to za wiele dla człowieka pracującego) za mozliwość wedkowania w rybnych wodach, gdzie chce przez cały rok. Obecnie płacę duzo więcej za jeden akwen i też żyje. I to jest problem kolejny niektorzy chcieliby najlepiej za darmo lub po najmniejszej linii oporu. I liczę się z tym, że ta opłata (250zł) napewno bedzie wyższa za jakiś czas.


Użytkownik Anonymous edytował ten post 03 luty 2022 - 12:53

  • coma i fdt lubią to

#402 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4680 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 luty 2022 - 13:09

A czy ja napisałem, że 250zł to adekwatna kwota do odbudowania tego co niszczyło PZW przez lata? Uważam , że taka opłata to śmieszna kwota. Mogłbym zapłacić i 500zł i więcej (i dalej nie uważałbym, że jest to za wiele dla człowieka pracującego) za mozliwość wedkowania w rybnych wodach, gdzie chce przez cały rok. Obecnie płacę duzo więcej za jeden akwen i też żyje. I to jest problem kolejny niektorzy chcieliby najlepiej za darmo lub po najmniejszej linii oporu. I liczę się z tym, że ta opłata (250zł) napewno bedzie wyższa za jakiś czas.

Już jest wyższa, wczoraj czytałem , że bydgoskie RZGW nalicza dopłatę do łowienia z łodzi tam gdzie to możliwe na wodach ichniejszych. 



#403 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 luty 2022 - 13:13

Paweł.. Ten odcinek no kill na Wolbórce, to był oddolny pomysł i wykonanie, czy też wg mniemanologii którą wyznajesz, okręg wam kazał?  :) A teraz wrogie WP, podstępnie zabiorą?  :)   



#404 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 luty 2022 - 13:14

Podejrzewam, że wysokość tej opłaty na całą Polskę jest dostosowana do wód, które WP mają obecnie w swoim portfolio. Wód będzie więcej to pewnie i opłata wzrośnie a wtedy zacznie się aj waj jak dużo… :)
  • Pickerel i Anonymous lubią to

#405 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 03 luty 2022 - 13:16

Puki co nie mam na co jeszcze narzekać. Jeżeli opłata będzie adekwatna do moich oczekiwań to będzie super. Jeżeli nie to nic się nie zmieni dalej będę narzekał tak jak do tej pory. Tylko nie na PZW a na WP , ale dopiero jak się przekonam na własnej skórze. W mojej okolicy jest taka lipa, że naprawde już tylko wyschniecie wód byłoby gorsze. Poza tym wiele może sie zmienić. To dopiero początek, a może i koniec .Puki co to tylko gdybania. Pożyjemy zobaczymy.


  • eRKa lubi to

#406 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 03 luty 2022 - 13:19

W życiu nie przyszło by mi do głowy, że ktoś by płakał po PZW, no może poza jakimiś generałami milicji.

Chyba pora totka puścić, zawsze myślałem, że to przewał, ze nie da się wygrać ale chyba muszę zrewidować swoje podejście do świata.

A do tego te złe, populistyczne, rządy...

 

Jak żyć, no jak...


  • Cris83 lubi to

#407 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 03 luty 2022 - 14:47

W życiu nie przyszło by mi do głowy, że ktoś by płakał po PZW, no może poza jakimiś generałami milicji.

Chyba pora totka puścić, zawsze myślałem, że to przewał, ze nie da się wygrać ale chyba muszę zrewidować swoje podejście do świata.

A do tego te złe, populistyczne, rządy...

 

Jak żyć, no jak...

Nie jestem ani generalem milicji, ani zadnym dzialaczem PZW (i nigdy nie bylem). ale uwazam ze rozwiazanie PZW (i zabranie wod innym dzierzawcom) w zamian za wielkie NIC, do niczego dobrego nie prowadzi. W tej chwili gdzieniegdzie jeszcze ryby sa. Dla mnie muszkarza, jakis wybor jest. Skawa, Raba, Dunajec, do niedawna byl San. Na nizinach tez przy odrobinie umiejetnosci mozna polowic bolenie, jazie, klenie czy inny bialoryb. Na polnocy kraju jest Lupawa, w innych rzekach z tego co czytam, kto umie ten zlowi. Pokazcie mi JEDNA dobrze zagospodarowana wode pod rzadami WP, a przyznam racje, ze gorzej nie bedzie. Jedna, pilnowana, zarybiana ze zdrowa populacja ryb. Nie koniecznie dla muszkarzy (bo takiej nie ma). Moze problem polega na tym, ze muszkarze, mimo bardzo malej ilosci wod nadajacych sie do polowu ta metoda, potrafia sie jakos zorganizowac i cos tam proboja tworzyc. Jak wspomnialem OS'na Dunajcu, Sanie, NK na Skawie czy Rabie. U Wilka tez nie mozna ostatnio narzekac z pstragami. A reszta jakos tylko narzeka i czeka az im dadza ?. wtedy rzeczywiscie, nic tylko czekac az ktos da.


Użytkownik pawelz edytował ten post 03 luty 2022 - 14:57


#408 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 luty 2022 - 15:03

Niestety my jako muszkarze nie jesteśmy grupą docelową dla WP. Podejrzewam, że ilość wędkarzy wspominających "stare czasy" kiedy można było łowić na tych odcinkach "na korbę" jest dużo większa.

Mnie przeraża myśl, że nasza wieloletnia praca i pieniadze przeznaczone na utrzymanie Raby pójdzie w p...

O.S. na Dunajcu, Biały i Czarny Dunajec.. Nie zdarzyło mi się w zeszłym roku wrócić z nich o kiju...

Użytkownik zeralda edytował ten post 03 luty 2022 - 15:05

  • Mysha lubi to

#409 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2022 - 15:05

Ktoś chce rozwiązać PZW ? W którym momencie tej konferencji była o tym mowa bo coś przeoczyłem chyba 

 


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Fatso, Rheinangler i 1 inna osoba lubią to

#410 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 03 luty 2022 - 15:12

Jesli WP przejma wody PZW to samo sie rozwiaze. A obawiam sie, ze stany wod pod opieka PZW w porownaniu z wodami na jakich "gospodaruje" WP to w wiekszosci perelki na ktorych chetnie WP polozy lape,
Dla jasnosci, napisalem "perelki" nie dlatego ze sa w tak doskonalym stanie, ale porownujac do tego czym dysponuja WP.... Dalej dopowiedzcie sobie sami.


  • Elendil i Krzysiek P lubią to

#411 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 03 luty 2022 - 16:34

Zaprzestaje czytać ten wątek bo mnie mdli jak czytam co niektóre wpisy.



#412 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 luty 2022 - 18:14

A obecnie , gdy zdecydowana wiekszośc wód należy do PZW a reszta też w zdecydowanej wiekszości do prywatnych dzierżawców ktorzy wcale lepsi nie są,  to z reką w nocniku nie jesteśmy? 
Podejrzewam, że 90% jezior w lesie w mojej okolicy ktore podlegają pod PZW są do zabrania z automatu. Nigdy nie slyszałem ani nie widziałem , żeby PZW je zarybiało. Co innego oczywiście może być na kwicie, ale jestem w 100% pewien , że takich zarybień nie było. Za to siateczki mmmm stały dwa razy do roku. Moim zdaniem gorzej być nie może, działania PZW i tak za kilka lat doprowadziłyby do totalnego wyrybienia wód, a tutaj jest iskierka nadzieji, że coś pojdzie w lepsza stronę.

Czy te leśne jeziorka są na obwodzie rybackim?
Jeśli nie to jest tylko dobra wola z zarybieniem bo obowiązku nie ma.

#413 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 luty 2022 - 18:18

Niepotrzebnie znów wszedłem w ten wątek ale jak już przeczytałem to się wypowiem. Otóż organizując zawody w kole zacheciłem około 20 osób do wypuszczania drapieżników. Teraz dla chłopaków ważniejszy jest puchar niż ryba zabrania do domu. Poza tym gdyby nie zawodnicy którzy w większości stanowią znane mi zarządy kół to nikt by nie dbał o wodę. Bo wolą ogółu jest dużo i za darmo. Jakieś prace nad wodą? Zapomnij. Przecież ogół płaci zawrotną kwotę 300 zł na rok i wymaga. Nie będzie sobie kalał rąk i nadwyrężał kręgosłupa przy pracach nad wodą. A taki szkodnik zawodnik zapier... nad wodą, przy zarybieniach itp i jeszcze plują na niego z każdej strony.
Jak ktoś ma zamiar się ustosunkować do mojej wypowiedzi to niech sobie daruje. Ten wątek szkodzi memu zdrowiu i nie zamierzam więcej do niego zaglądać.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Płacę i wymagam ale już postanowień statutu ( czyny społeczne, zawody, zebrania) nie będę wykonywał no nie.
Tylko grupka osób dba o wszystko.
Dodatkowa zrzutka na działalność koła 10zł ....ni hu..a nie chcą płacić ale jak już przyjdą na zawody to się kosmicznych nagród spodziewają. Tylko skąd koło ma brać kasę na te nagrody.

#414 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 03 luty 2022 - 18:38

Z tym "lepiej" to różnie bywa. Latami łowcy salmonidów dla poprawy dobrostanu jednych i drugich dopominali się o zaprzestanie zrzutów wody przez kopalnię Olkusz - Pomorzany. A kiedy to w końcu nastąpiło, żadne z nich nie jest zadowolone tak sądzę.
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#415 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 luty 2022 - 19:03

Moze problem polega na tym, ze muszkarze, mimo bardzo malej ilosci wod nadajacych sie do polowu ta metoda, potrafia sie jakos zorganizowac i cos tam proboja tworzyc. Jak wspomnialem OS'na Dunajcu, Sanie, NK na Skawie czy Rabie. U Wilka tez nie mozna ostatnio narzekac z pstragami. A reszta jakos tylko narzeka i czeka az im dadza ?. wtedy rzeczywiscie, nic tylko czekac az ktos da.


Przykład pstrągowych wód PZW ze wschodniej Polski. Zamojszczyzna, Lubelskie plus Białystok. Są odcinki NK, są zarybienia, sypane są tarliska. Można. I najciekawsze, że za tymi działaniami stoi stosunkowo nieduża grupa ludzi- muszkarzy/pstrągarzy. Wniosek jest prosty- łowienie mułożerów zamula łowiących 😆.

#416 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 04 luty 2022 - 08:30

Paweł.. Ten odcinek no kill na Wolbórce, to był oddolny pomysł i wykonanie, czy też wg mniemanologii którą wyznajesz, okręg wam kazał?  :) A teraz wrogie WP, podstępnie zabiorą?  :)   

Ten NK to nasz, oddolny pomysl na rzeke. I o dziwo, udalo sie bez wiekszych ceregieli, wbrew temu, co wiekszosc tu pisze, ze nie mozna sie dogadac. Trzeba bylo podniesc dupe ze stolka, isc, pogadac, przekonac, przygotowac jakies sensowne argumenty. I przeszlo. Caly czas liczymy ( i mam nadzieje ze w koncu sie doczekalismy), na ciut wieksza wspoprace ze strony ZO. Jestesmy juz bardzo blisko. Nie chce tu opisywac o co chodzi, ale blisko zwiazani z tematem wiedza. Niestety, jak WP wymowia dzierzawy PZW, to caly nasz trud (nie tylko praca), pojdzie w piz..u. Z tym, ze jak pisalem, my to maly pikus. Ale w podobnej sytuacji znajdzie sie wiele wiecej osob, zaangazowanych w duzo wieksze projekty. Niestety.


  • Darek P, jachu i zeralda lubią to

#417 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 luty 2022 - 14:17

Bo chcieć, to móc  :) Kawałek rzeki ma realnego opiekuna gospodarza. Zdaje się o to w naszym stowarzyszeniu chodzi - nieprawdaż?

Ale całe mnóstwo porzuconych rzek, rzeczek i strumyków nie ma tak dobrze.. ściśle wg innego powiedzenia - a pies cię j...ł, a co to - moje? A jak dołożyć  opary i wyziewy wyjątkowo absurdalnego w naszym nieszczęśliwym kraju, niszczącego wszystko, propagitu - to mamy receptę na dożywotnią  czarną doopę..

Wody Polskie nie są twoim wrogiem, właśnie takim ludziom oddają wodę do dyspozycji. Nieudacznikom odbierają - i dobrze..      



#418 OFFLINE   psychowobsy

psychowobsy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 04 luty 2022 - 18:48

Bry :)

Jesli ktos mysli, ze firma odpowiedzialna za betonowanie potokow i ich prostowanie, za osuszanie naturalnych terenow zalewowych itp. uczyni im z wod rybne eldorado to... zycze powodzenia w zyciu osobistym i zaowodowym.



#419 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 luty 2022 - 19:39

Jeżeli osoby którym leży na sercu dobro wód się nie zorganizują będziemy bez żadnego wpływu, pod skrzydłami PZW słabo to wygląda a nasi reprezentanci to lekko rzecz ujmując nie jest powód do dumy. Lobbing to podstawa . Zwróćcie uwagę jaki szum robią pseudoekolodzy, nie sympatyzuje z tą grupą ale swoje robią, wywołali słusznie czy nie jazdę z budową zapory na granicy chociażby. A wędkarze? Niszczone są rzeki i cicho sza. Sensowną robotę pod względem medialnym robi SWP, i chyba jedyni w tej chwili przedstawiający postulaty wędkarzy w kręgach decyzyjnych.

#420 OFFLINE   psychowobsy

psychowobsy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 04 luty 2022 - 21:47

Paweljar -  wybacz Kolego, ale po przeczytaniu treści o SWP aż mnie rzuciło o ścianę.

 

Spieszę z wyjaśnieniem.

Rok, może dwa, wstecz brałem udział w konsultacjach dotyczących zmian dotyczących Straży Rybackich. Miało miejsce w ładnym hotelu pod Słupskiem. Zaproszeni byli przedstawiciele SSR i dzierżawców wód (z niewiadomych powodów pominięto największego dzierżawcę jakim jest PZW). Z ramienia zwierzchności brali udział M. Grobarczyk, ówczesny min. gospodarki morskiej i J.Wrona. Gdy padło hasło od prowadzących spotkanie o silnym konflikcie straży społecznych z PZW, na mój sprzeciw reakcja p. Wrony było mrożące spojrzenie i pełne zignorowanie głosu sprzeciwu wobec dominującej narracji. Glos przewodni mieli przedstawiciele SWP oraz osoby prezentujące poglądy zbieżne z obecna linia partii. Na zakończenie spotkanie poinformowano o wciągnięciu w prace SSR, jako żywotnie zainteresowanych tematem.

Po dość długim okresie ciszy, pokątnymi kanałami dowiadujemy się, ze prace z udziałem strony społecznej nadal trwają, lecz zostali do niech zaproszeni przedstawiciele SWP właśnie oraz kilku, spośród kilkuset, straży, którzy akurat przypadkiem prezentują pogląd na wody zbieżny z postrzeganiem rzeczywistości przez ministerstwo.

 

W mojej ocenie powyższe spotkanie oraz prace nad zmianami w funkcjonowaniu SSR były zaledwie drobnym przyczynkiem do planowanych zmian dążących do rozbicia PZW. O osobistych powodach działania niektórych, spośród orędowników "jednolitej składki na kraj" i zniesienia PZW pewnie mogliby zabrać glos tu obecni lepiej zorientowani ode mnie. Domyślam się jednak, ze tego nie zrobią z uwagi na ewentualne prywatnoskargowe pozwy, wobec których musieliby udowadniać tezy niemożliwe do udowodnienia.

 

Mam nadzieje, ze osoby działające w SWP to najzwyczajniejsi "pożyteczni idioci", nie zaś osoby działające w imię prywatnych interesów.

 

Pozdrawiam Grzesiek