Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jedna opłata - wszystkie akweny


  • Please log in to reply
597 replies to this topic

#441 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 07 February 2022 - 15:14

To jaki udział bierzesz w wątku zależy od Ciebie. Nikt Ci nie każe mleć ozorem po próżnicy ani wdawać się w jakieś przepychanki. Jest konkretny projekt zmian legslacyjnych z uzasadnieniem - możesz zgłosić do projektu konkretne, merytoryczne propozycje. Jest na to 7 dni bo oceniając realnie potencjał dyskusji na forum szkoda dłużej tracić czasu.  Może nie przejdzie, może przejdzie. Przynajmniej jest to jakaś próba działania, z pisania na forum bowiem nie wynika nic. 


  • coma, eRKa and Alexspin like this

#442 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,182 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 07 February 2022 - 15:37

Najbardziej mnie śmieszą stwierdzenia, że już gorzej nie może być.


A mnie bardziej śmieszą głosy wszelkiej maści jasnowidzów, wróżbicieli z fusów i pianobijców.

Edited by Pickerel, 07 February 2022 - 15:43.


#443 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 posts

Posted 07 February 2022 - 16:15

Najbardziej mnie śmieszą stwierdzenia, że już gorzej nie może być.  :) Niech lepiej politycy zabiorą łapy od spraw na których się nie znają. W sumie to może nawet dobrze, że Wody Polskie wystąpiły z pomysłem zrobienia nam raju. Może to choć trochę zmobilizuje odpowiedzialnych za gospodarkę na wodach dzierżawionych przez PZW. 

Wątpię w zróżnicowanie wymiarów, limitów (o okresach ochronnych nie wspomnę) w wodach różnych RZGW. Pójdą raczej w kierunku ujednolicenia. Przecież ma być taniej i prościej dla wędkarzy.

Lin w RZGW Poznań od 45 cm? Ciekaw jestem, ile takich zostanie złowionych w tym roku? W sumie gdyby całkowity zakaz zabierania zrobili, to by wyszło praktycznie na to samo. Jakoś nie widać w tych poznańskich przepisach specjalnej troski dyrektora o wyżywienie narodu. ;)

 

 

Co do lina to pewnie literówka, trzeba by było zapytac u źródła.


Edited by brzoza, 07 February 2022 - 16:15.


#444 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 posts
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Posted 07 February 2022 - 16:42

Lekko podsumowując. ...Zaś jeśli chodzi o "menażerów" i "byznesowe" podejście do tematu to myślę, że tu będzie OK. Jeśli "menażer" sprawdzi się np. w branży paliwowej to w wyniku "wyróżnienia" zostanie nagrodzony "zarządzaniem" w "byznesie wędkarsko-rybackim" :D...

W PGW WP mają dobrych biznesmenów którzy będą się chcieli wyróżnić i zarobić dla swojej instytucji mnustwo $$$$$. Taki przyklad:
Gdzieś na południu PL istnieje sobie grupka miłośników ryb w kropki. Może nawet zrzeszone w stowarzyszenie i chcą coś robić, a nawet robią - to sadzenie drzew nad brzegiem częściowo ureulowanej ukochanej rzeczki, to jakieś trochę dzikie renaturyzacje, to sprzątania rzeczki, to zarybienia. Pojawią się grubsza sprawą tzn budowa tarliska to co WP na to - "ok skoro macie kasę to rubcie, my wam wydzierzawimy te kilka m2 na 25 lat i płaććie nam kasę za tą dzierzawę" Tu chłopaki znaleźli kasę, chcieli coś zrobić dla rzeki,ryb, wędkarzy i ogólnie dla tego kraju a tu PAŃSTWO jeszcze chcę za to kasę, gdzie samo zniszczyło te rzeki melioracjami, tamami, zaporami i samo powinno naprawić szkody, a tu jeszcze chcę kasę doić. OGOLNIE PORAZKA JAKAŚ

Edited by Elendil, 07 February 2022 - 16:49.

  • jachu, rybarak, psychowobsy and 1 other like this

#445 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 posts
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Posted 07 February 2022 - 16:57

Dla nich się liczy tylko biznes i grube miliony $$$ przepływające z konta na konto bo tam zawsze coś można uszczknąć.
Tak samo jak jest nam Polakom, wędkarzom i Polsce, rybom i przyrodzie tama w Siarzewie potrzebna. Albo mniejsze, ale i tak za grube miliony niszczenie rzek (żeby tam chociaż jakieś pola uprawne lub łąki były) np:
https://m.youtube.co...Fwp5q0NSQ&t=52s

Edited by Elendil, 07 February 2022 - 16:59.

  • psychowobsy likes this

#446 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 07 February 2022 - 20:38

Ringier Axel Springer troszczy się o Polskę   :)


  • Pickerel and coma like this

#447 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,652 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 07 February 2022 - 23:39

Ringier Axel Springer troszczy się o Polskę   :)

Oj ale jak! Aż boli!


  • strary and Pickerel like this

#448 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 08 February 2022 - 01:44

Ringier Axel Springer troszczy się o Polskę   :)

 

Jak zwykle wszystkie materiały/opinie krytyczne o "sami wiecie kim" kwitujecie w ten sam sposób...  


Edited by zeralda, 08 February 2022 - 01:45.

  • Alexspin likes this

#449 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,182 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 08 February 2022 - 12:12

Jak zwykle wszystkie materiały/opinie krytyczne o "sami wiecie kim" kwitujecie w ten sam sposób...  

Chyba nie myślisz że mainstreamowe media działają w interesie zwykłych obywateli.  Zwłaszcza innego państwa tak jak to ma miejsce w tym przypadku.


  • strary and coma like this

#450 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 posts
  • LokalizacjaKielce

Posted 08 February 2022 - 14:45


Lin w RZGW Poznań od 45 cm? Ciekaw jestem, ile takich zostanie złowionych w tym roku? W sumie gdyby całkowity zakaz zabierania zrobili, to by wyszło praktycznie na to samo. Jakoś nie widać w tych poznańskich przepisach specjalnej troski dyrektora o wyżywienie narodu. ;)


To jest górny wymiar ochronny, więc nie byłoby to samo w przypadku całkowitego zakazu zabierania :)

#451 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 08 February 2022 - 16:58

Chyba nie myślisz że mainstreamowe media działają w interesie zwykłych obywateli. Zwłaszcza innego państwa tak jak to ma miejsce w tym przypadku.

Nie no k... TVP info działa w interesie zwykłych obywateli XD.
Ten twój post chyba powinien trafić do działu Jerkbait się śmieje...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Edited by zeralda, 08 February 2022 - 16:59.

  • Alexspin likes this

#452 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,182 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 08 February 2022 - 17:39

Nie no k... TVP info działa w interesie zwykłych obywateli XD.
Ten twój post chyba powinien trafić do działu Jerkbait się śmieje...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Czy ja pisałem coś o TVP?  Czy ty w ogóle wiesz co to są media mainstreamowe?  

Zabawne jest jak ludzie lubią obnosić się ze swoją niewiedzą :lol:


  • strary, coma and fdt like this

#453 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 08 February 2022 - 22:18

To jest górny wymiar ochronny, więc nie byłoby to samo w przypadku całkowitego zakazu zabierania :)

Nie miałem wątpliwości, że chodzi o wymiar lina do, a nie od 45 cm. Jakby nie wiedzieli, że najsmaczniejsze są tzw. liny porcyjne. :)  Brzoza nazwał to literówką, dla mnie zwykłe niechlujstwo. Może u Ciebie takich linów ponad 45 cm łowi się dużo. Jeśli tak, to faktycznie zakaz zabierania byłby bez sensu.

Pickerel - medioznawco, przestań bić pianę . Do tematu proszę. :D


Edited by jachu, 08 February 2022 - 22:27.


#454 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 posts
  • LokalizacjaKielce

Posted 08 February 2022 - 23:12

Nie miałem wątpliwości, że chodzi o wymiar lina do, a nie od 45 cm. Jakby nie wiedzieli, że najsmaczniejsze są tzw. liny porcyjne. :) Brzoza nazwał to literówką, dla mnie zwykłe niechlujstwo. Może u Ciebie takich linów ponad 45 cm łowi się dużo. Jeśli tak, to faktycznie zakaz zabierania byłby bez sensu.

Dolny wymiar nakłada rozporządzenie, a tam były wymiary, które są zaostrzeniem tych wymiarów, dlatego wspomnieli tylko o górnym. Co do stwierdzenia o dużej ilości takich linów u mnie czy też bezsensowności zakazu zabierania to szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi, bo moja wypowiedź nie miała nic wspólnego z takimi stwierdzeniami :)

#455 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,182 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 09 February 2022 - 09:44

Pickerel - medioznawco, przestań bić pianę . Do tematu proszę. :D

 A tam od raz znawca, to jest wiedza podstawowa B)   

Do tematu czyli do jeszcze większego bicia piany :lol: 

Nie dziękuję.



#456 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 posts

Posted 09 February 2022 - 10:01

A mnie bardziej śmieszą głosy wszelkiej maści jasnowidzów, wróżbicieli z fusów i pianobijców.

Czasami nie trzeba wrozyc z fusow, zeby domyslic sie, co bedzie. Jak to mowia, po czynach ich poznacie. WP mialy obowiazek do gospodarowania na wodach im podleglych. Nie ma ich wiele, ale nie ma to nic do rzeczy. A wiec wystarczy na spojrzec na wody, ktore podlegaja obecnie pod ich jurysdykcje, zeby przekonac sie jak tam gospodaruja. Ile jest kontroli, jakie sa zarybienia, jaka wspaniala populacje ryb w nich maja. I ja mam uwierzyc, ze nagle sie ockana i zaczna robic to wszystko, co olewali do tej pory, mimo ze mieli ustawowy obowiazek ?. Gdybym uslyszal o kilku wodach pod patronatem WP gdzie wedkarze wala drzwiami i oknami bo jest tak dobrze (albo lepiej niz na PZW), to moze mialbym odrobine nadziei. A tak to na co mam czekac ?. Az sie obudza ?. W imie czego ?. Na co mam im dawac jakas szanse, jak to wielu pisze ?. Na ro ze jak do tej pory, za nicnierobienie dodatkowo bedzie sie im placic ?. Nie rozumiem ludzi wypisujacych teksty typu "Dajmy im szanse". Przeciez ja stale maja. Zarzadzaja wodami. I jakos nikt do nich sie nie garnie.


  • MaleX, Mysha, jachu and 2 others like this

#457 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 09 February 2022 - 11:15

Bardzo czekam na racjonalną gospodarkę rybacką w wykonaniu WP. A taką będą musiały prowadzić. Tego wymagali od dzierżawców. Zmienią jej definicję, bo teraz sami będą musieli się nią wykazać? Przez dziesięć lat któryś z okręgów PZW nie wpuścił do dzierżawionych od nich wód jednej rybki. Gdzie byli przez te dziesięć lat? Cztery tysiące hektarów na jednego strażnika w RZGW Gdańsk. Miał kiedy się wyspać biduś? Czy to była fikcja z kontrolami? Operaty na zasadzie kto da więcej. Za wody, które podlegają przyspieszonej eutrofizacji i przy powiększających się szybko strefach beztlenowych jezior. Jak sobie poradzą, kiedy jakiś Bros im wodę zatruje i procesy będą się ciągnąć latami? Można być optymistą, dawać szanse? 


  • MaleX, Mysha and Jopek1971 like this

#458 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 posts

Posted 09 February 2022 - 18:58

To szło jakoś tak - są okręgi, może jeden, który nie wpuścił przez ...

Gdyby taki okręg był to powinien zostać wymieniony z nazwy, a tak poleciało w eter zwykłe g...o z nadzieją, że się przyklei. Wyjątkowo perfidna, choć dla osobnika typowa zagrywka. Czerpiąc z klasyka, straszne jest to, że to my, my sami windujemy takie (osoby) na piedestał.

Edited by rybarak, 09 February 2022 - 19:00.

  • Mysha, Darek P and psychowobsy like this

#459 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,182 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 10 February 2022 - 09:02

Nie rozumiem ludzi wypisujacych teksty typu "Dajmy im szanse". Przeciez ja stale maja. Zarzadzaja wodami. I jakos nikt do nich sie nie garnie.


Zdajesz sobie sprawę z faktu że dopiero na początku tego roku powstał w strukturach Wód Polskich Departament Rybactwa? Tak więc Twój emocjonalny wpis jest niczym więcej jak biciem piany i wróżeniem z fusów.

#460 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 posts

Posted 10 February 2022 - 10:57

Bardzo czekam na racjonalną gospodarkę rybacką w wykonaniu WP. A taką będą musiały prowadzić. Tego wymagali od dzierżawców. Zmienią jej definicję, bo teraz sami będą musieli się nią wykazać? Przez dziesięć lat któryś z okręgów PZW nie wpuścił do dzierżawionych od nich wód jednej rybki. Gdzie byli przez te dziesięć lat? Cztery tysiące hektarów na jednego strażnika w RZGW Gdańsk. Miał kiedy się wyspać biduś? Czy to była fikcja z kontrolami? Operaty na zasadzie kto da więcej. Za wody, które podlegają przyspieszonej eutrofizacji i przy powiększających się szybko strefach beztlenowych jezior. Jak sobie poradzą, kiedy jakiś Bros im wodę zatruje i procesy będą się ciągnąć latami? Można być optymistą, dawać szanse? 

 

Kontrolami uzytkowników rybackich zajmuja się urzędy marszałkowskie. Poza tym jak papiery się zgadzają to kontrola jest formalnością.
Wody Polskie to dość nowy twór i nie było tego 10 lat temu.

Proponuje nie udzielać się w dyskusji jak się nie ma pojęcia o temacie.