Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jedna opłata - wszystkie akweny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
597 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 październik 2022 - 18:01

17 litrów na turę po przesianiu i nawilżeniu. Razem z gliną, ziemią i robakami. W praktyce spożywka to nie więcej niż 30 procent.

#542 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 październik 2022 - 18:20

20 litrow na 4 godzinna tura, zgadza sie ze nawilzona i przesiana ale jak ma sie kaprys to moze byc 20 litrow spozywki, regulamin nie zabrania. Tu nie miejsce na takie dyskusje bo watek o czyms innym.



#543 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 październik 2022 - 18:54

Nikt takich kaprysów nie ma. Najczęściej to 2-3 paczki zanęty plus glina/ziemia i robactwo. Czystą spożywkę to może ktoś przy uklejach stosuje (choć 17 litrów uklejowej paćki to starczy na min. 5 tur).

Czepiam się bo nie lubię takich jazd po innych wędkarzach- grunciarzach, spławikowcach czy np. surfcastingowcach. Jest dość instytucji, które chcą nam przywalić.

#544 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 październik 2022 - 19:08

Masz racje,sporo jest takich instytucji ktore przywalaja nie tylko wedkarza, na przyklad takie 50 km na godzine po miescie to jakas paranoja przeciez mozna wiecej  :D  :D  :D .



#545 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 16 październik 2022 - 19:47

Tylko podejście i związku i WP jest od życi strony. Chociaż jakakolwiek ulotka by się przydała o szkodliwości tego nęcenia. Ale - zakaz. Który wszyscy mają gdzies...


Zakaz w tym przypadku nic nie da. Nawet śmiesznie byłoby zobaczyć targi w tym zakresie pomiędzy wędkarzami a PSR. Zamiast wprowadzać martwy przepis WP powinny najpierw wyjaśnić w jaki sposób go egzekwować? Masz rację, edukajca przede wszystkim, pamiętaj jednak gdzie żyjemy.

Z badań ankietowych jakie prowadził zespół kierowany przez prof. A. Wołosa z IRŚ wynika, że ilość zanęt stosowanych przez wędkarzy rośnie. Widziałem też opracowanie, którego autorzy dowodzili, że w skutecznym nęceniu ryb można dojść do progu, którego przekroczenie nie przynosi dalszych efektów. O ile dobrze pamiętam to granica efektywnego znecania ryb wynosiła coś powyżej 1kg, chyba 1,3kg. Wszystko co powyżej jest bezpośrednim eutrofizowaniem wody.

Mysha ma rację, że większość zawodników dodaje do zanęty dużo mineralnych wypełniaczy i ogólny bilans dostarczanych do środowiska nutrientów już nie jest taki tragiczny.

Znam jedkak wielu karpiarzy sypiących do wody ogromne ilości pasz ekstrudowanych oraz kukurydzy. Oni zdecydowanie "zabagniają" wodę, a wędkują nierzadko na niewielkich dołkach.

Może na tym forum nie będzie to popularne stwierdzenie ale trzeba wrócić do zwyczaju aby po zawodach cały złowiony białoryb zabierać z łowiska. W ten sposób można w pewnym zakresie zbilansować ilość dostarczonych do wody biogenów.

Z tego co widzę i słyszę będzie coraz większa presja na ograniczanie stosowania zanęt ale metodą siłową nic się nie wskóra. Na pewno nic nie osiągną w tym zakresie WP. Bo jak?

Pamiętać również należy, że zanęty to spora część wędkarskiego rynku znacznie wpływajaca na przychody hurtowni oraz właścicieli sklepów wękarskich. O ich producentach juz nie wspominając.
  • Mysha i Darek P lubią to

#546 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 17 październik 2022 - 06:46

A ja też potwierdzam.
Od pewnego poziomu, nikt już nie sypie 100% "spożywki". Ziemia, glina, robaki.

Gorzej z karpiowaniem. Tutaj leci na prawdę dużo.
Ale trzeba też zauważyć, że znaczna część przeniosła się na komercję.
 


  • Mysha lubi to

#547 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 28 grudzień 2022 - 15:44

Panowie, pytanie do kogos bardziej obeznanego. Czy jest latwo dostepna informacja kiedy konczy sie obecna dzierzawa zbiornika wodnego? Czyli np jezioro X ma w dzierzawie PZW do dnia YY.YY.YYYY (data). Dlaczego pytam. Dzis uslyszalem pewna informacje (plotke) na temat lokalnych mi akwenow. Chcialem to w jakis sposob weryfikowac inny niz dzwonienie do PZW.

Dodatkowe pytanie. Czy Wody Polskie nie przedluzaja dzierzaw PZW jak leci czy tez jest tak ze trzeba sie 'postarac' aby taka dzierzawe stracic?

#548 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 15:54

Panowie, pytanie do kogos bardziej obeznanego. Czy jest latwo dostepna informacja kiedy konczy sie obecna dzierzawa zbiornika wodnego? Czyli np jezioro X ma w dzierzawie PZW do dnia YY.YY.YYYY (data). Dlaczego pytam. Dzis uslyszalem pewna informacje (plotke) na temat lokalnych mi akwenow. Chcialem to w jakis sposob weryfikowac inny niz dzwonienie do PZW.

Dodatkowe pytanie. Czy Wody Polskie nie przedluzaja dzierzaw PZW jak leci czy tez jest tak ze trzeba sie 'postarac' aby taka dzierzawe stracic?

 

Strony RZGW mają opublikowane listy obwodów rybacki wraz z datami dzierżawy oraz danymi aktualnych uzytkowników rybackich.


  • Mysha lubi to

#549 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 grudzień 2022 - 15:57

Jest taka rozpiska z wykazem obowdów, uprawionych do rybactwa i data do kiedy podpisana umowa. Trzeba szukać na stronach internetowych odpowiednich urzędów WP.


WP od tak sobie nie odbierają/wypowiadaja umowy. Obecny uprawniony ma pierwszeństwo do przedłużania umowy z WP.

#550 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 16:13



WP od tak sobie nie odbierają/wypowiadaja umowy. Obecny uprawniony ma pierwszeństwo do przedłużania umowy z WP.

 

WP potrafią zerwać umowę dzierzawną z dnia na dzień jeśli znajdą nieprawidłowości w papierach. W mojej okolicy co najmniej 4 uzytkowników rybackich zostało "pogonionych", w tym jeden to Rybak sp. z.o.o, której to spółce odebrano ze skutkiem natychmiastowym kilkanaście jezior. RZGW Poznań, Bydgoszcz, Szczecin w tym momencie przodują w kraju w przejmowaniu wód i wygląda na to, że dopiero się rozkręcają.



#551 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 grudzień 2022 - 16:19

No jak znajdą... Albo jak będą chcieli...

#552 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 28 grudzień 2022 - 16:29

Strony RZGW mają opublikowane listy obwodów rybacki wraz z datami dzierżawy oraz danymi aktualnych uzytkowników rybackich.

Na niektórych stronach, ,nie było dotychczas terminów obowiązywania umowy. Możliwe, że powoli standaryzują schemat upubliczniania danych. Ale i tak trzeba wiedzieć, jakiej wody szukać, bo nazwa jeziora, to co innego niż obwodu rybackiego.


  • Mysha lubi to

#553 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 16:34

Na niektórych stronach, ,nie było dotychczas terminów obowiązywania umowy. Możliwe, że powoli standaryzują schemat upubliczniania danych. Ale i tak trzeba wiedzieć, jakiej wody szukać, bo nazwa jeziora, to co innego niż obwodu rybackiego.

 

Zgadza się, ale znając lokalny teren mozna z opisu obwodu, powierzchni itd wywnioskować o co chodzi.


  • Mysha lubi to

#554 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 28 grudzień 2022 - 18:21

Jak z opłatami na przeszły sezon. Dziś dzwoniłem do oddziału WP Białystok i dowiedziałem się że nie są jeszcze zatwierdzone.

#555 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 19:06

Ustawowym podmiotem uprawnionym do kontroli prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej jest marszałek województwa, nie żadne WP. Nawet jak uprawniony do rybactwa złamie jakiś warunek zawartej z dyrektorem RZGW umowy to nie daje to temu ostatniemu prawa do jej natychmiastowwgo wypowiedzenia, bowiem możliwość i warunki jej wypowiedzenia określa bezpośrednio ustawa o rybactwie śródlądowym a nie widzimisię jakiegoś tymczasowego watażki z RZGW, co warto podkreślić, zmuszanego do łamania prawa przez pracowników KZGW.

#556 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 19:22

Jak z opłatami na przeszły sezon. Dziś dzwoniłem do oddziału WP Białystok i dowiedziałem się że nie są jeszcze zatwierdzone.

 

Opłata "Nasze Łowiska" jest juz zatwierdzona bodajże od października. 350zł + 50zł za łódź.



#557 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 19:34

Ministrem właściwym d/s gospodarki rybackiej jest Minister Rolnictwa a nie infrastruktury z podległymi mu WP.
WP rzeźbią w rybackiej materii łamiąc obowiązujące prawo. Niedawno pisałem na tym portalu, że mam nadzieję na ukrócenie wszelkich nieprawości, których się dopuścili. Póki co Minister upomniał się o swoje: https://www.gov.pl/w...go-wody-polskie

#558 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 19:48

Ministrem właściwym d/s gospodarki rybackiej jest Minister Rolnictwa a nie infrastruktury z podległymi mu WP.
WP rzeźbią w rybackiej materii łamiąc obowiązujące prawo. Niedawno pisałem na tym portalu, że mam nadzieję na ukrócenie wszelkich nieprawości, których się dopuścili. Póki co Minister upomniał się o swoje: https://www.gov.pl/w...go-wody-polskie

 

Dzięki za link. Jakiś czas temu dzwoniłem do RZGW Poznań w sprawie kilku obwodów z pytaniem kiedy łaskawie oddadzą je do użytkowania to jakaś panienka powiedziałą mi, że operaty dużo kosztują:) i nie wiadomo kiedy w ogóle zlecą  wykonanie operatów nie mówiąc w ogóle o dacie oddania ich do użytkowania. Po kilku telefonach do "centralli" gadali już trochę inaczej...



#559 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 29 grudzień 2022 - 14:03

Ministrem właściwym d/s gospodarki rybackiej jest Minister Rolnictwa a nie infrastruktury z podległymi mu WP.
WP rzeźbią w rybackiej materii łamiąc obowiązujące prawo. Niedawno pisałem na tym portalu, że mam nadzieję na ukrócenie wszelkich nieprawości, których się dopuścili. Póki co Minister upomniał się o swoje: https://www.gov.pl/w...go-wody-polskie

"Po wejściu w życie nowego Prawa wodnego nie obowiązują już przepisy, które dawały dyrektorom RZGW PGW Wody Polskie, w ograniczonym zakresie, wyłącznie na zbiornikach zaporowych, możliwość pobierania pożytków i rybackiego korzystania z wód obwodów rybackich."

Jakoś nie widać reakcji Wód Polskich na kwietniowe pismo ministra.  :) Dalej handlują zezwoleniami na obwody, które utracili dotychczasowi użytkownicy i nic nie robią z obwodami, które od lat rybackich użytkowników nie miały. A takich choćby w RZGW Poznań było około siedemdziesięciu. To są jakieś totalne jaja. Bo czym jest publikowanie cennika na 2023 i wykazu udostępnionych obwodów, gdzie na kilkadziesiąt jest tylko kilka na zbiornikach zaporowych? Dodam jeszcze, że nie jest prawdą jakoby WP nie przedłużały umów z dotychczasowymi dzierżawcami, a takie opinie słyszy się często. Znam przynajmniej trzy takie przypadki (dwa obwody dzierżawione przez PZW i jeden przez osobę prywatną). Jednym słowem robią jak im się tylko podoba, a ministra mają w głębokim poważaniu.



#560 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 grudzień 2022 - 15:00

W OM mamy kilka obwodów na które właśnie będzie podpisywana umowa przedłużająca.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych