Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepy SUSKI - opinie, uwagi, informacje

suski

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 kwiecień 2024 - 12:10

Wsadzał jakieś zwykle bez uszczelniania sądząc że simering uszczelni to ze smarem.
Pewnie jakieś oszczędności...
Teraz ponoć montuje już uszczelniane w standardzie.

Czekam z utęsknieniem jak ktoś rozbierze samodzielnie piastę z łożyskiem od osi Suskiego i zapoda fotki  :)

Zobaczymy  jakie tam są łożyska i czy ma jeszcze dodatkowe uszczelnienie .Tu na myśli mam przyczepę podłodziową. 


  • kondzit@wp.pl lubi to

#302 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 kwiecień 2024 - 12:22

Jakie łożyska uszczelnione zakładacie u Suskiego? Co zamówić? Mam plan zmienić przed sezonem

#303 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 10 kwiecień 2024 - 13:45

Czekam z utęsknieniem jak ktoś rozbierze samodzielnie piastę z łożyskiem od osi Suskiego i zapoda fotki :)
Zobaczymy jakie tam są łożyska i czy ma jeszcze dodatkowe uszczelnienie .Tu na myśli mam przyczepę podłodziową.

Rozbierałem i łożyska były zwykle. Przy wypychaniu się rozleciały. Przyczepa z 2022. Za uszczelnianie robić miały simeringi
  • M a r a s lubi to

#304 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 10 kwiecień 2024 - 14:25

Cieszę się, że masz jedną z tych udanych przyczepek. Skądś renoma marki się wzięła i wcześniej było naprawdę bardzo dobrze.
Alternatywa - też chętnie zobaczę.
Resory - nie wydaje się to najważniejszym elementem przyczepki i skoro sa producenci, uznawani zdecydowanie za bardzo dobrych np Kalf, którzy nie stosują resorów, to znaczy że można to zrobić bez nich i działa. I nie chodzi mi o porównanie cen do Kalfa, bo to nie ma sensu. Wskazuję, że na belce da się jeździć bardzo komfortowo - znam z doświadczenia - trzy przyczepki na belce, które prowadziły się świetnie - Kalf, Brenderup i obecnie Meers.
Ale... Ja ciągam ciężką łajbę, która zwyczajnie sama z siebie nie ma ochoty "podskakiwać" i nie używam już przyczepek lekkich, bo nie umiem walczyć sam ze sobą i z wagą zestawów. Bezpieczeństwo z hamulcem najazdowym tez ma znaczenie dla mnie.
Parę szwedzkich stworków leśnych już testowało nockami możliwości hamowania zestawu.
Jak widać, każdemu wedle potrzeb - moje są inne i Suski ich nie spełnia


Dlatego nie porównujmy produktów z zupełnie innej półki cenowej. Daj suakiemu tyle za przyczepę to Ci zrobi z nierdzewna osią 😂

#305 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2344 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 kwiecień 2024 - 16:30

Dlatego nie porównujmy produktów z zupełnie innej półki cenowej. Daj suakiemu tyle za przyczepę to Ci zrobi z nierdzewna osią

I nie porównuję (co wyraźnie napisałem)  - pokazałem przykład, że polska misja "pragnę mieć resory, bo bez nich jest taczka" to mit.
A od Pani Suskiej nie chcę przyczepki, nawet z nierdzewki.  Wystarczy mi przygód i przerabiania.


Użytkownik Dano. edytował ten post 10 kwiecień 2024 - 16:33


#306 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 kwiecień 2024 - 19:14

Co do resorów to mam zupełnie inne zdanie , nie chodzi już o to że mam przyczepę  od Suskiego  , ale o to że towar w przyczepie mi nie podskakuje . Może masz taki ciężki ładunek na przyczepie że jedzie przyklejona do asfaltu . Nasze drogi nie są idealne i wszystkie drgania przenoszą się na płozy czy rolki na których  stoi łódka i z czasem jak cienki laminat pojawiają się pajączki   ;)  


  • binio1111 lubi to

#307 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 10 kwiecień 2024 - 19:15

I nie porównuję (co wyraźnie napisałem) - pokazałem przykład, że polska misja "pragnę mieć resory, bo bez nich jest taczka" to mit.
A od Pani Suskiej nie chcę przyczepki, nawet z nierdzewki. Wystarczy mi przygód i przerabiania.


Tu sie nie zgodzę , belka skrętna w większości tych przyczep to niestety taczka. A dlaczego tamci producenci nie robią amortyzowanych przyczep odpowiedź jest prosta - cena . Łatwiej wrzucić nawet droższa belkę skrętna i mieć większą marżę na takiej przyczepie niż się wysilać i robić pełna amortyzację.
Żadna przyczepa na belce skrętnej nie będzie się tak prowadziła jak taka z amortyzacja i tu nie ma czego sobie udowadniać. Ty nie kupisz suskiego a ja nie kupię drogiej sztywnej przyczepy, ale bardzo chętnie bym nabył taka na sprężynie i amortyzatorze ( są takie włoskie przyczepy podlodziowe ale oni się pewnie nie znają )

#308 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 kwiecień 2024 - 19:52

Oj  nie zrozumieliśmy się , kol. Dano napisał że belka skrętna to mit  i z tym stwierdzeniem się nie zgadzam . Mam 5 przyczep na resorach i mają amortyzatory i patrzę w lusterka czy jest za mną bo tak fajnie się prowadzi  . Na belce skrętnej ciągłem przyczepy z lekkim ładunkiem  , podskakują  bardzo dla tego polecam takie rozwiązanie   resor i amortyzatory  nie zależnie jaki producent  


  • binio1111 lubi to

#309 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 kwiecień 2024 - 20:42

 ale bardzo chętnie bym nabył taka na sprężynie i amortyzatorze ( są takie włoskie przyczepy podlodziowe ale oni się pewnie nie znają )

 

Proszę uprzejmie https://tredal.pl/sklep/

 

https://tredal.no/ti...gere/bathenger/


Użytkownik Pietruk edytował ten post 10 kwiecień 2024 - 20:47


#310 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 10 kwiecień 2024 - 20:57

Proszę uprzejmie https://tredal.pl/sklep/

https://tredal.no/ti...gere/bathenger/


I to jest przyczepa którą można porównywać do suskiego , jeszcze cena niech będzie porównywalna bo tam widzę 10tys a Suski teraz jak patrzę to 6tys , więc za te 4tys to można sobie coś tam w niej poprawić a i zostanie z tego.

#311 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 kwiecień 2024 - 11:55

Po pierwsze oś skrętna powinna być obciążona tak co najmniej 50% i trzeba to brać pod uwagę.
Po drugie -częsta patologia - za mocna belka wcale nie jest dobra (patrz punkt 1).
Po trzecie- w osi skrętnej można mieć też amortyzator.
Po czwarte - nie porównujmy przyczep z wyrobami przyczepo podobnymi. Mam koło domu wypożyczalnię i czasem biorę od nich przyczepy. Wszystkie są na osiach skrętnych z amortyzatorem. Wszystkie prowadzą się super zarówno na pusto jak i załadowane - można zapomnieć, że się jedzie z przyczepą.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 11 kwiecień 2024 - 11:57

  • Przemek_M lubi to

#312 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 11 kwiecień 2024 - 15:31

Czyli trzeba sobie zorganizować zestaw ciężarków , albo wozic na przyczepie worki z cementem i wtedy belka skrętna pracuje optymalnie :D

#313 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 kwiecień 2024 - 15:44

Czyli trzeba sobie zorganizować zestaw ciężarków , albo wozic na przyczepie worki z cementem i wtedy belka skrętna pracuje optymalnie :D


Albo doświadczanie skrócić gumy w belce...

#314 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2024 - 17:52

Psulek dobrze pisze. Banda malkontentów. Najpierw 5 lat ochów i achow na temat przyczep suskiego, teraz mega fajans.. O łożyskach nie piszę. Mam dopiero drugą, jeżdzę dużo.. wierzę ze jest problem. Sprawdzę u siebie. Najwyżej wymienię. Ale
sorry.. te przyczepy, szczególnie w tej cenie kilka lat temu wprowadziły nową formę i były, są ok. Jasne że można coś poprawić. Ja sam wiem co i mam.sugestie. Ale oprócz tych łożysk to za 6 tys zł to bym siedział cicho i nie wydziwiał. Może zacznijcie sami coś produkować ? I utrzymajcie się na rynku wiele lat..

Użytkownik Bolesław edytował ten post 11 kwiecień 2024 - 17:53

  • pawlo29 i binio1111 lubią to

#315 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 kwiecień 2024 - 17:58

Psulek dobrze pisze. Banda malkontentów. Najpierw 5 lat ochów i achow na temat przyczep suskiego, teraz mega fajans.. O łożyskach nie piszę. Mam dopiero drugą, jeżdzę dużo.. wierzę ze jest problem. Sprawdzę u siebie. Najwyżej wymienię. Ale
sorry.. te przyczepy, szczególnie w tej cenie kilka lat temu wprowadziły nową formę i były, są ok. Jasne że można coś poprawić. Ja sam wiem co i mam.sugestie. Ale oprócz tych łożysk to za 6 tys zł to bym siedział cicho i nie wydziwiał. Może zacznijcie sami coś produkować ? I utrzymajcie się na rynku wiele lat..


Ja jeżdżę na suskim chyba od 5 lat i żadnych problemów.Nawet specjalnie dla mnie bez problemu zrobili szerszą oraz rolki przy płozach do wciągania pontonu.Na początku był ponton,później łódka.Zarówno z pontonem jak i łódką przyczepa prowadzi się super,nawet nie wiem czy coś ciągnę z tyłu...
  • pawlo29 i binio1111 lubią to

#316 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 kwiecień 2024 - 20:51

Czyli trzeba sobie zorganizować zestaw ciężarków , albo wozic na przyczepie worki z cementem i wtedy belka skrętna pracuje optymalnie :D

Nie czytasz ze zrozumieniem. Biorę przyczepy z wypożyczalni na ośce skrętnej i prowadzi się je idealnie zarówno na pusto jak i załadowane. Mam suskiego i też prowadzi się bardzo dobrze. Osobiście nie widzę różnicy. Natomiast znam przypadki montażu ośki ~1000 kg do leciutkiej przyczepy i to nie były dobre związki.



#317 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 11 kwiecień 2024 - 20:54

Zastanawiam się na tym przełożeniem resora, ale niezbyt mi pasuje podniesienie całości o te10cm. Czasami muszę wodować się na bardzo płytkiej wodzie.

Czy wymiana resora na 4-piórowy ma sens? 

https://allegro.pl/o...iej-12274226305



#318 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 11 kwiecień 2024 - 20:59

Zastanawiam się na tym przełożeniem resora, ale niezbyt mi pasuje podniesienie całości o te10cm. Czasami muszę wodować się na bardzo płytkiej wodzie.

Czy wymiana resora na 4-piórowy ma sens? 

https://allegro.pl/o...iej-12274226305

ja dołożyłem jedno pióro do istniejacego resora i nośnosc przyczepy bardzo sie poprawiła

wcześniej resor był z plasteliny

sama łodka plus deko szpeju i resory opierały się na tych gumowych odbojach


Użytkownik selk edytował ten post 11 kwiecień 2024 - 21:01

  • golenia lubi to

#319 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1823 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 11 kwiecień 2024 - 21:03

Ja mam oś skrętną 1300 DMC, masa w sumie 1320 kg i jeździ się dobrze ;) Nic nie podskakuje :P
  • Dano. lubi to

#320 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 kwiecień 2024 - 22:42

ja dołożyłem jedno pióro do istniejacego resora i nośnosc przyczepy bardzo sie poprawiła

wcześniej resor był z plasteliny

sama łodka plus deko szpeju i resory opierały się na tych gumowych odbojach

 

Ja u siebie zamówiłem już z dodatkowym piórem, bo byłem w górnym zakresie DMC. Nie było problemu u Suskiego. Z tego co wiem, to można przyjechać z przyczepą i dołożą. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych