Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Shimano Sephia - wszelkie roczniki i wersje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 13:29

Jak kupisz i bedziesz zadowolony to pewnie dla Ciebie bedzie dobry wybor ;)

Ja osobiscie nie dalbym 1300 za nowa wytloczke z malezji.

W tej cenie wlasciciel owego sklepu moze pewnie Ci zalatwic z rynku wtornego sephie 06` lub 09` - one sa obie godne polecenia.

Ale jesli chcesz koniecznie nowy/nowoczesny kolowrotek to pewnie warta jest uwagi... choc jak Bujo napisal za 1300 pln. mozna miec nowego TP 11` - jdm a on bez watpienia jest kolowrotkiem lepiej dopracowanym.



#22 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2014 - 15:24

A te Sephie 06 i 09 to moglbym prosic o jakies linki i zdjecia cos zebym zobaczyl jak ona wyglada. Albo ktory nodel Sephi w kolorach takich jak na zdj byl najlepszy lub jest najlepszy.

Załączone pliki


Użytkownik Hcv edytował ten post 14 sierpień 2014 - 15:41


#23 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 15:47

Na ebay lub yahoo mozesz przecie zobaczyc.

..lub chocby jak ponizej na tackle berry:

06` z pojedyncza korba

http://b-net.tackleb...&mdl=0845&word=

06` z podwojna

http://b-net.tackleb...&mdl=0846&word=

 i 09` pojedyncza

http://b-net.tackleb...&mdl=140e&word=

09` podwojna

http://b-net.tackleb...&mdl=140f&word=

 

od wyboru do koloru ;/

 

06` jest swietna.. to wlasciwie taki TP MG jdm.. ale 09` jest ciekawsza , pracuje bez jakichkolwiek szmerow (06` po czasie delikatnie szumi) 09`- to juz klasa sw. i nie miala wlasciwie swojego blizniaczego odpowiednika w TP. To zarazem najdrozsza sephia for ever i najlepsza.. ;]


Użytkownik blackabyss edytował ten post 14 sierpień 2014 - 16:17


#24 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2014 - 15:55

Najgorzej ze to w ¥enach a na zł to ile? Tam jest japonski jezyk a ja umiem tylko polski trosKu ruskiego i angl. Z jakiej stronki moge zamawiac gdzie beda nowe i na pewno nie bedzie zadnych komplikacji

#25 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 19:02

 

należy weryfikować dostęp do forum j.pl


Użytkownik jersey edytował ten post 14 sierpień 2014 - 19:26


#26 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 15 sierpień 2014 - 10:24

Najgorzej ze to w ¥enach a na zł to ile? Tam jest japonski jezyk a ja umiem tylko polski trosKu ruskiego i angl. Z jakiej stronki moge zamawiac gdzie beda nowe i na pewno nie bedzie zadnych komplikacji

100 jenów to około 3 zł, jeżeli masz np. google chroma wystarczy kliknać prawym i wybrać "tłumacz stronę" i masz większość po polsku :).



#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2017 - 20:58

Wydaje mi się, że warto trochę przybliżyć ten młynek bo jest to konstrukcja zaprojektowana do łowienia "stworów" jakich na co dzień nie łowimy...

Konstrukcja specyficzna bo z jednej strony pojemność szpuli jest tak mikra, że można by powiedzień iż w naszych warunkach nadawał by się do dłubania okonków, kleników i jazików (PE 0,6-200m, 0,8-150m, 1-110m)

Po wzięciu do ręki także robi wrażenie precyzyjnej i delikatnej maszynki, ale jak pooglądać filmiki na Youtube

to widać w akcji przynęty około 30g, wędki o mocy ML, M a nawet MH. Sposób prowadzenia przynęt do łowienia kalmarów także do najspokojniejszych nie należy i widać, że młynek musi znosić nagłe przeciążenia przy tak agresywnej prezentacji nie mówiąc o holu dość dynamicznego kalmara choć najczęściej w niewielkich rozmiarach...

 

Piotr @blackabys, który nie raz zaskoczył mnie swoją wiedzą o kołowrotkach napisał kiedyś tak:

 

..." Tak naprawde do dzis w japoni na ich rynek zostaly wyprodukowane tylko dwie sephie.

Jedna w 2006 r. - magnezowa, taka kontynuacja stelli 04` pozbawiona kilku lozysk i inny desing wiadomo  ;)

Kolejna Sephia jdm byla w 2009` to juz taki maly mocarz, przekladnia z podobnych stopow co TPsw 09`.

Bardzo mocny hamulec. Ten kolowrotek ma podparcie walka slimakowego z jedej strony na lozysku..  a to cos znaczy, w kazdym razie zmierzam do tego ze ona tak jakby nie posiada odpowiednika w segmencie slodkowodnego TP jest to klasa sw. W tym wypadku to raczej jest wyzszym modelem co slodkowodny TP.. Konstrukcyjnie jej blizniaczym odpowiednikiem jest jakby vaniek, choc ma zastosowane inne materialy i wgl. desing jakis koszmarny ;) no i vaniek nie jest klasa sw..."

 

Dzięki uprzejmości forumowych kolegów i poradzie Piotra stałem się posiadaczem owego modelu z 2009.

Pewnie w trakcie użytkowania sam wyrobię sobie zdanie na temat użytkowania ww młynka w warunkach innych od tych do których został zaprojektowany ale póki co ciekaw jestem opinii innych użytkowników. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2017 - 21:07

  • Friko, Luckyguliver i przemo_w lubią to

#28 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 21:19

A ja jestem ciekaw pod jakie łowienie zakupiłeś powyższy kołowrotek. Dla mnie ideał pod moje łowienie małymi przynętami na dużej rzece czyli okoniowanie z dużymi przyłowami.



#29 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2017 - 21:29

Kupiłem go do łowienia zimowego w dopływach Renu kleni jazi i turbo-jazi a także boleni.

Albo bardziej sloganowo ,- małe przynęty - duże ryby.

Najczęściej używam żyłki 0,18 jak chodzi o klenie i jazie ale jak wejdą bolenie lub alozy to 0,20 lub PE 08.


  • Guzu lubi to

#30 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 30 listopad 2017 - 14:05

A mnie ciekawi czy da rade oranie 30g w dużej rzece 



#31 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2017 - 14:34

Kilka fotek:

Pierwsza edycja.

10151841_SEPHIA2500S.jpg

Druga edycja.

10151804_SEPHIACi4C3000SDH.jpg

10151818_SEPHIAC3001SDH.jpg

3 edycja.

10151856_SEPHIAC3000SDH.jpg

Są jeszcze kolejne.


Użytkownik vako edytował ten post 30 listopad 2017 - 14:39


#32 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 15:10

to w końcu masz wersje SDH czy zwykłą S ??

 

A sory 1 fotki to poprzednia wersja  a mówisz że masz 2 edycje więc sdh .

 

I jeszcze jedno ile dałeś za niego i gdzie zakupiłeś ??


Użytkownik Derrek edytował ten post 30 listopad 2017 - 15:19


#33 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 listopad 2017 - 19:04

to w końcu masz wersje SDH czy zwykłą S ??

 

A sory 1 fotki to poprzednia wersja  a mówisz że masz 2 edycje więc sdh .

 

I jeszcze jedno ile dałeś za niego i gdzie zakupiłeś ??

Nie jestem modem więc możesz olać moje słowa...

Nie sądzisz, że twój post bardziej pasuje do korespondencji prywatnej niż do wątku?

Dzięki takim jałowym postom wątki puchną w szwach i później gdy ktoś chce poszukać czegoś konkretnego w zasobach forum zmuszony jest przewalać tony info-śmieci. Byłbym ci niezmiernie zobowiązany za usunięcie cytowanego wpisu.



#34 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5008 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 listopad 2017 - 19:29

Młynek mocny, solidny i bardzo ładnie pracujący. Łowiłem tylko żyłką 0,16 i 0,18 gdzie nie zanotowałem awarii typu broda czy zassanie pod szpulozę. Kleń, jaź, boleń jak najbardziej czy opad to nie wiem bo do tej metody preferuję konstrukcje 4000SW.
  • Rheinangler lubi to

#35 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 listopad 2017 - 19:56

Młynek mocny, solidny i bardzo ładnie pracujący. Łowiłem tylko żyłką 0,16 i 0,18 gdzie nie zanotowałem awarii typu broda czy zassanie pod szpulozę. Kleń, jaź, boleń jak najbardziej czy opad to nie wiem bo do tej metody preferuję konstrukcje 4000SW.

Widzę, nie po raz pierwszy  ;) że mamy podobne spostrzeżenia  :)

Po ostatnim przemeblowaniu w kołowrotkowej szafie podobnie jak Ty do poważniejszych obciążeń używam Stelli SW 4000 i Turka Force,- fajnie się uzupełniają  ;)

Szczerze mówiąc w największym stopniu do tego zakupu zainspirowały mnie słowa Piotra które już cytowałem w pierwszym poście a najbardziej te o przekładni klasy SW.

Wziąłem także pod uwagę to że Pan Leśniak wypowiadał się dość pochlebnie o tym kołowrotku.

Łącząc te wypowiedzi a także to iż ceny na używane już bądź co bądź prawie 10 letnie młynki jakoś nie spadają, uznałem iż warto się bliżej z nim zapoznać :) Domniemam, że owa utrzymująca się cena jest efektem ich trwałości i kultury pracy...

Co z tego mojego rozumowania wyjdzie w praktyce - zobaczymy. Na razie złowiłem nim zaprzęgniętym do 8lb kija bolka -70cm w kondycji ...zimowej. Hamulec zagrał tylko raz i bolek wyjechał więc wiele się nie podziało...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 listopad 2017 - 20:25

  • Jozi lubi to

#36 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5008 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 listopad 2017 - 20:43

Do łowienia squidów Daiwa promuje model Emeraldas, miałem jego pierwszą i drugą odsłonę, bardzo udane kołowrotki ale jak każdy kołowrotek z przekładnią zamkniętą w korpusie formatu 2500 po jakimś czasie ostrego bombardowania główkami 30g i one potrafiły dostać czkawki. Shimano 4000SW mają korpusy z przekładniami wielkości 5/6t i są to odpowiednie konstrukcje do orki. Wspominam o Daiwach gdyż bardzo pasują mi ich szpule do stosowania cienkich plecionek, które to linki, ostatnio coraz bardziej mi się podobają.



#37 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 listopad 2017 - 21:39

Arku Arku

Jeden TP okazał się istna stopa w drzwi
I szimano się wylało po arsenale ;)

Będę śledził z zainteresowaniem Twoje raporty z testów rzecznych :)

Pozdrawiam
  • Rheinangler lubi to

#38 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 listopad 2017 - 22:00

To o czym piszesz Daniel jest również powodem założenia tego wątku  :(

...20 lat przerwy w kontakcie z kołowrotkami Shimano spowodowało lukę w wiedzy, której nie jestem w stanie szybko zapełnić i dlatego też wdzięczny jestem za każdy sensowny post i wieści z pola walki...

Co do Twojego trafnego porównania dodał bym  jeszcze, że nie dość, ze to Ty uchyliłeś mi tych drzwi to i moją nogę tam skutecznie wepchnąłeś  :lol:  :lol:  :lol:

 

Ps

Ponieważ nawet gdy używałem tylko i wyłącznie Daiw nie plułem na Shimano to teraz łatwiej mi trzymać na jednej półce jedne i drugie ;) i co ważniejsze łowić nimi  :)

Raporty będą  :) nie dlatego, że mam parcie na szkło, tylko dlatego, że nie podoba mi się konkluzja fraszki Kochanowskiego, która mówi, że polak przed szkodą i po szkodzie głupi... :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 listopad 2017 - 22:08

  • Guzu i bob74 lubią to

#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2017 - 06:33

.... Łowiłem tylko żyłką 0,16 i 0,18... Kleń, jaź, boleń jak najbardziej ......

 

Umyślnie powycinałem Twój post by wyciągnąć najbardziej interesujące mnie aspekty.

Napisz proszę jakich przynęt używałeś, może coś o warunkach łowiska...

Jak długo używałeś go, a może wciąż używasz?

Drążę temat "teoretycznie" bo mój młynek aktualnie jest w drodze do serwisu a wiadomo, że jak się nie łowi to we łbie gnije  :lol: i gazy się unoszą  :unsure:

Ponadto z  rozmów z 'rzadkimi" użytkownikami Sephi '09 widzę zastanawiający rozjazd w opiniach i nie bardzo na razie potrafię wskazać miejsce i powód w którym opinie zaczynają się różnić...

Przeplatają się można by powiedzieć dwie opinie - oceny i do tego jeszcze moją wątpliwością (nr 3) dlatego ciekaw jestem Twojej opinii.

 

1. Delikatny młynek do paproszków o niezbyt długiej żywotności....

Oznaczało by to dla mnie,- mechanizm z "plasteliny" szkoda sobie zawracać głowę,- nietrafiony zakup.

 

2. Moc ukryta w przekładni, ale bez przesady...  

W moim rozumieniu oznacza to ,- UL, L a nawet ML w rzecznym wydaniu,- tak ..... ale "dalej" oznacza szybsze zużycie,- trafiony zakup.

 

3. Z zasady konstrukcja do Eging, czyli "poszarpać bez sentymentów, złowić 100 kalmarów  i do kosza" 

W moim rozumieniu oznaczało by to, że nie zrozumiałem właściwie idei powstania tej konstrukcji i do tego sam produkuje sobie złudzenia, że adaptacja Sephi '09 do rzecznego łowienia  dużych ryb z zastosowaniem lekkich przynęt (2-6g) w moim przypadku wobków 3-6cm o średnio agresywnej pracy jest zupełną paranoją...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 grudzień 2017 - 06:34


#40 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 grudzień 2017 - 07:10

Arek nie obrażaj się, ale jesteś dorosłym facetem, masz ogromne doświadczenie w lowieniu ryb i sprzęcie do tego służącym. Sam często piszesz ( co mi się bardzo podoba), że zbytnie przejmowanie się dobrami materialnymi ( czyt. spuszczanie się nad zabawkami) nie przystoi. To tylko kołowrotek, używaj go jak Ci pasuje a czas pokaże jego wartość. Pzdr i właśnie jadę na Ren. :)
  • Rheinangler lubi to