Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1387 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 październik 2007 - 23:21

Jest artykuł w którymś z numerów WS o wyprawie na Rugie. Problem C&R został tam bardzo prosto rozwiązany. Poprostu ryby które łowili niechcący im wypadały z rąk. Okrzyków zawodu nie było końca. No nieeee, kolejna metrówa wyskoczyła mi z łódki, ależ one śliskie. Oczywiście zabrałbym ale uciekła kurcze....Taki okaz, taka szkoda, och och jeszcze raz co za pech, ooo kolejna nie wytrzymam ależ ze mnie gapa B) B) B)

#842 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 październik 2007 - 23:27

Ciekawy pomysl ...na przyszlosc , strasznie zabawny i pozyteczny ...wart polecenia B)

#843 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 11 październik 2007 - 23:36

Jest artykuł w którymś z numerów WS o wyprawie na Rugie. Problem C&R został tam bardzo prosto rozwiązany. Poprostu ryby które łowili niechcący im wypadały z rąk. Okrzyków zawodu nie było końca. No nieeee, kolejna metrówa wyskoczyła mi z łódki, ależ one śliskie. Oczywiście zabrałbym ale uciekła kurcze....Taki okaz, taka szkoda, och och jeszcze raz co za pech, ooo kolejna nie wytrzymam ależ ze mnie gapa B) B) B)


:lol:

#844 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 12 październik 2007 - 13:44

Ja tam sie tak nie afiszuje ;) Zrobie fotkę, popatrzę, wypuszczę B) Gorzej jak jesteś właśnie w otoczeniu dużo wędkarzy których nie znasz. Nie wiadomo co w kim siedzi.

Pozdrawiam

#845 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 październik 2007 - 17:27

Jest artykuł w którymś z numerów WS o wyprawie na Rugie. Problem C&R został tam bardzo prosto rozwiązany. Poprostu ryby które łowili niechcący im wypadały z rąk. Okrzyków zawodu nie było końca. No nieeee, kolejna metrówa wyskoczyła mi z łódki, ależ one śliskie. Oczywiście zabrałbym ale uciekła kurcze....Taki okaz, taka szkoda, och och jeszcze raz co za pech, ooo kolejna nie wytrzymam ależ ze mnie gapa B) B) B)


To chyba mój artykuł :D U nas na stronie jest też ale inny.

Pozdrawiam
Remek

#846 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 październik 2007 - 18:07

[quote]
Jest artykuł w którymś z numerów WS o wyprawie na Rugie. Problem C&R został tam bardzo prosto rozwiązany. Poprostu ryby które łowili niechcący im wypadały z rąk. Okrzyków zawodu nie było końca. No nieeee, kolejna metrówa wyskoczyła mi z łódki, ależ one śliskie. Oczywiście zabrałbym ale uciekła kurcze....Taki okaz, taka szkoda, och och jeszcze raz co za pech, ooo kolejna nie wytrzymam ależ ze mnie gapa B) B) B)
[/quote]

To chyba mój artykuł :D U nas na stronie jest też ale inny.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]
Remku nie pamiętam dokładnie autora ale jeśli faktycznie nim jesteś to gratuluje pomysłu. Świetny patent ma mięsiarską presję ze strony sąsiednich łódek!!! Odnośnie artykułu to pamiętam udział w wyprawie Marka Szymańskiego

#847 OFFLINE   Butch69

Butch69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 12 październik 2007 - 21:58

O ile Markus nie miał innego wyjścia, i duże uznanie dla niego za to że nie ściemniał i napisał jak było :D to ten przypadek to nie wiem co to jest http://miasta.gazeta...71,4560077.htmlhmm

#848 OFFLINE   markus

markus

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSchwerte (NRW)

Napisano 12 październik 2007 - 22:16

Cześć,

PS:
Można sie, jeżeli masz ochotę Markus, kiedyś na rybki umówić. Mieszkam we Frankfurcie nad Menem (Frankfurt/M). Niby parę Km jest, ale zawsze można coś wymyślić B)

Pozdrawiam

Tomek



Tomek,
wyslalem tobie prywatnom wiadomosc

Markus

#849 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 październik 2007 - 12:06

no coz, stalo sie, nastepnego wypuscisz markus, mam taka nadzieje :D

niestety, tak jak napisał Markus, prawo niemieckie zabrania C&R.

sorry panowie, ale to nie jest calkiem tak, jak piszecie, prawo wprawdzie nakazuje zabieranie ryb, ale nie zabrania wypuszczania ryb, ktore sa wazne dla srodowiska naturalnego ... zreszta uli beyer tez duzo lowi na moehnensee i jakos dziwnie czesto lamie prawo, prawda?

ciekawy link po niemiecku http://www.catch-rel...richt.php?id=19


#850 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 13 październik 2007 - 18:53

Byłem dziś na Narwi... :D

- Rano poszliśmy z tatą nad rzeke - efektem kilku godzin spinningowania był jeden szczupaczek ok 30 cm.
- drugie śniadanie a potem rozdzieliliśmy się: ja poszedłem w inną strone rzeki, a tata poszedł na starorzecze
- po 2 godzinach spotkaliśmy się przy samochodzie [ja nie miałem nic a tata złowił 4 krótkie szczupaki] wybór więc był prosty: Po obiedzie poszliśmy na starorzecze.
- na miejscu szybko złowiłem 2 krótkie szczupaczki, a chwile później tata złowił szczupaka 52cm.
- w między czasie na drugiej stronie starorzecza pojawił się jakiś wędkarz
- poszedłem w zatoczkę: rzucam i mówię mam (wiedziałem że ryba jest duża ale nie chciałem sie zdradzać przy obcym wędkarzu) ryba odjechała ostro a ja nie mogłem nic zrobić. Po chwili poczułem luz - spiął się :(
postanowiłem że rzucę jeszcze pare razy i pójde do taty powiedzieć mu co miałem na kiju
- nie zdązyłem jednak tego zrobić bo w następnym rzucie szczupak poprawił powiedziałem siedzi i w spokoju dałem się rybie wyszaleć (przy kiju 2-15gr nie mogłem wiele zrobić) po jakiejś minucie czy dwóch tata zauważył co się dzieje i przybiegł z podbierakiem. Ryba wykonała jeszcze kilka odjazdów a ja spokojnie czekałem... - po ok 4-5 min. ryba była już w podbieraku.
Walka była wspaniała i to nie ja byłem w niej głównym aktorem jednak szczęśliwie udało mi się wyciągnąć tą rybę. :D

Zlowiłem ją na małego motor-oil'a i kij 2-15gr. tak więc ryba dosłownie robiła co chciała.
Po szybkim mierzeniu (70cm) i fotkach ryba cało i w świetnej formie wróciła do wody - co widać na filmiku



http://img146.imageshack.us/img146/8467/szczupalcz5.jpg


http://img118.imageshack.us/img118/2244/szczupal2cr0.jpg


[miny proszę nie komentować, bo miałem pod słńce :mellow: ]

#851 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 13 październik 2007 - 18:57

Ładny szczupolek :D

Graty!!!


Pozdrawiam
Slider :D

#852 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 13 październik 2007 - 18:59

acha - zapomniałem wspomnieć że jest to mój nowy - Rekord Życiowy :D

#853 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 13 październik 2007 - 19:10

Brawo!!! Ładniutki!!! Pięknie wybarwiony. Lubię jesienne szczupaki są grubiutkie i w świetnej kondycji

#854 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 październik 2007 - 19:36

@Rutt
Gratki, niewiedziałem ,że w tym bajorku takie ładne szczupłe pływają :D

#855 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 październik 2007 - 19:41

Gratuluję rekordu, ale polecam używać troszkę mocniejszego sprzętu na szczupaki :mellow: niekoniecznie 120g tak jak ja, ale z 30-40?? :mellow:

#856 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 13 październik 2007 - 19:56

Dziś pełen optymizmu pojechałem na ryby. Moze temperatura nie była zbyt wysoka (wody +10, powietrza +5) ale słoneczko świeciło.
Zwodowałem z kolega łódkę, popłynęliśmy na łowisko i Evinrude powiedział NIE !!!
Z wyprawy wędkarskiej zrobił sie obóz kondycyjny. 5 kilometrowe wiosłowanie pagajami pod fale i wiatr dało nam w d... .

Na sam koniec kolega złowił na maleńka gumkę 75 anorektyka.
Ja takiego , tylko grubaska, złapałem w zeszłym tygodniu na woblera 24 cm. I bądź tu mądry.

#857 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 październik 2007 - 23:55

Rutt super filmik i fajny szczupaczek gratki rekordu :o

#858 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 14 październik 2007 - 00:47

acha - zapomniałem wspomnieć że jest to mój nowy - Rekord Życiowy :D



mial 70 czy 60pare ? :D <_<

<_<

#859 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 07:59

Jaki odciekliwy :lol:

#860 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 14 październik 2007 - 08:41

70 ;)

a co do kijów to zawsze chodze z dwoma: delikatniejszym i mocniejszym. ale szczupak wolał zestaw okoniowy :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych