Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1387 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 09:25

Na zestaw okoniowy to nie wyglada...ani na odcinek komercyjny wody. :wacko: Mozesz wyjasnic?

#82 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 kwiecień 2007 - 09:26

@HotSauce
rzeczka ma 3 mszerokości ale i nieraz dołki na ponad 2metry,kijek to nie jerkówka a 18 gramowy szybki sczytowy patyk :)lina 20lb PP bo zaczepów w bród,po wycince boberków :D
a gómka tosz to najmniejsza jakie mam 4cm głowka 7gr.
pozdro hasior :D

Załączone pliki



#83 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 kwiecień 2007 - 09:32

Koledzy dla jasności wszystkie ryby zawsze wypuszczam bez wzgledu na gatunek i czas kiedy są złowione ,foto mi wystarczy :D ,okonie zdarzaja sie choc nie giganty,
jesli chodzi o to ,ze nie wyglada ten zestaw na okoniowy to dlatego,ze sa zaczepy przypon nie jest dowodem świadomego ganiania za szczupakiem lecz ochroną szczupaka :D bo i po co ma uciąć np.gumę i potem z nia pływać???
pozdro hasior

#84 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 kwiecień 2007 - 16:20

Kuba, gadałem nad Allua z Niemcem, który wypożycza nam łodzie. Opowiadał, że Lough Ree zostało załatwione najpierw przez Niemców, a teraz przez Polaków...Może to jest przyczyną braku dużych szczupaków?

Lough Ree jest mocno niedostępne z brzegu - bez łodzi praktycznie mozna nie jechać. Jest jedna wypożyczalnia z 4 łódkami na jednej z najlepszych szczupakowych miejscówek. Jestem chyba jedynym Polakiem w Athlone który łowi ze swojej łodzi. Nie sądzę aby polacy wybili ryby tak szybko, tym bardziej że nikt nie stawia sieci. Dwa weekendy temu ktoś walnął na jeziorze ponad 30lbs :huh: i wypuścił jak trzeba.
Niemcy rzeczywiście przerzedzili duże ryby - ale oni są przynajmniej uzbrojeni w sprzęt i ojro na przewodników i łódki.


#85 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 20 kwiecień 2007 - 19:44

@standerus -Czy faktycznie tamtejsze jeziora poddawane sa takiej presji ze strony wedkarzy?

#86 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 kwiecień 2007 - 20:04

Presja jest duża ale wszyscy łowią w kółko tak samo i w tych samych miejscach - to tak jakby u nas nad rzeka uzywano tylko kopyt na 10g główkach. Moim zdaniem łowią mocno schematycznie, choc powoli docierają nowinki, pojawiaja się experymentatorzy (np ja :mellow: ). Reszta za szczupakiem mało pływa, głównie trupkiem nęci, jak na multi i gumy to raczej na pewno Anglicy - Niemcy - ja. Głównie łową pstrągi i łososie tam gdzie są, szczupak uchodzi za mało sportową rybę i niesmaczną (jako wielki sekret niektórzy mi mówili że jak złapie szczupaka to to można zjeść :mellow: ) więc łowi się go na zasadzie C&K czyli catch & kick (back to the water) :mellow: Release w wykonaniu irlandzkim jest masakryczny - generalnie, są oczywiście jak i w Polsce przypadki że wiedza i się starają, ale do angoli to dużo im brakuje jeśli chodzi o traktowanie złowionych ryb.

#87 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 kwiecień 2007 - 19:06

Dzis ostatni wypad na szczupaki w tym tygodniu i ja najbardziej udany. Za dlugo nie zabawialem nad woda, bo czas mnie gonil, ale i tak udalo mi sie troszke pomieszac. Pogoda, jak to juz @standerus stwierdzil jest dla masochistow (wiatr/deszcz), ale woda byla czystsza niz w czwartek. Sd10S Rt poszedl w ruch ale niestety bez rezultatow i dopiero Rr sie sprawdzilo dajac mi jak do tej pory najwieksza rybke sezony o dlugosci 85cm. Wyjatkowo grube rybsko to bylo i sprawilo mi sporo klopotow przy sesji zdjeciowej, bo nie chcial ladnie pozowac. Przy wyhaczaniu okazalo sie, ze z przelyka wystaje mu pletwa ogonowa innego szczupaka, ktoremu dalbym spokojnie 40cm. I tak sie zastanawiam co ten szczupak przed atakiem na mojgo sliderka sobie pomyslal: chapne sobie cos na deser... :wacko: Po tym doswiadczeniu zaraz zalozylem salmowskiego pike'a ale bez reakcji, podobnie na inne przynety. Powrot do Sd10S Rr i znowu rybka, smiesznie maly wydawal mi sie ten siedemdzesiatak, a w podziece ze delikatnie sie z nim obchodze podczas wyhaczania, jakos tak sie wywinal, ze przednia kotwiczka rozoral mi rekaw kurtki na przdramieniu. W sumie to mu dziekuje ze nie rozwalil mi reki, ale gore-tex chyba moge przerobic na bezrekawnik :angry: No i w zasadzie potem zabawa wygladala tak, ze jak zalozylem cos innego to konczyly sie brania, a po powrocie do ploteczki znowu szczupak. Lacznie wyjalem 5 ryb i 3 stracilem. Brania byly w znacznej odleglosci ode mnie i domyslam sie, ze zaciecia nie byly wystarczajaco skuteczne, dodatkowo utrudniane przez wiatr ktory wybrzuszal plecionke.
Pozdrawiam


Załączone pliki



#88 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2007 - 19:14

GRATULUJE

#89 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 kwiecień 2007 - 19:26

GRATULUJE


@mifek, wzajemnie :mellow:

#90 OFFLINE   WIŚNIA

WIŚNIA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaAberdeen (Szkocja)

Napisano 21 kwiecień 2007 - 19:36

Fajny grubasek!! Moze ze mna bedzie chcial rozmawiac w nestepnym tygodniu.

#91 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2007 - 20:21

[quote]
GRATULUJE
[/quote]

@mifek, wzajemnie :mellow:
[/quote]
:blush::blush::blush:B) B) B) B)

#92 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 21 kwiecień 2007 - 20:53

Wow Lukomat.Swietne zdjęcie :D Poczciwy ten grubasek :D

#93 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 22 kwiecień 2007 - 14:57

nie za wielki ale zawsze - 75cm
pozdrawiam!

Załączone pliki



#94 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 kwiecień 2007 - 21:23

To i ja zdam relacje. :D
Nieliczac jednego ,godzinnego wypadu kontrolnego ,dzis poraz pierwszy lowilem zebacze.Zastajac swit nad jeziorem ,powoli i ospale przesowalem sie moja krypa wzdloz brzegow.Zero wiatru i tylko lekka mgielka nad woda ,jak w basni.Z oddali widac przemykajace sarny ,a pod wylotem pobliskiej rzeczki powoli i zwinne plynie sobie bobr.Czego wiecej chciec-nareszcie na wolnosci- :D
Jest zimno ,plecionka przymarza ,poranek i -3 stopnie,woda ma 5+.
Rozkladajac powoli graty zaczalem poszokiwanie dzisiejszych bochaterow ,skinner 15 i jeszcze jeden loboz od JANUAREGO.P.
Totalna cisz , zadnego splawu nawet drobnicy niebylo widac.Co chwile tylko plosk spadajacego woblera przerywal glosze.Posowajac sie okolo 300 metrow w glab jeziorka zakotwiczylem na znajomej mi gorce .Trzeci sztrzal i cos lekko targnelo kijem,zcina ,nic.Kolejne rzoty i znowu delikatne trocenie ,tym razem refleks szachisty i cos powoli i mizernie targa wedeczka.Lekkie podebranie za kark i pierwszy zebaty laduje zachwile z powrotem do wody
http://www.fotosik.p...ef0dcaa637.html
http://www.fotosik.p...bbd8d5ea2b.html
Po sesji zdjecowej model wraca do domu.Zawolaj mamcie .
Kolejne brania ,niezdecydowane i bardzo delikatne ,trzy moze cztery takie pykniecia i cisz .Stojac na 4m ,zmieniam nastepnego przystojniaka 15cm i troszke wieksza lopata z przodu i wobler idzie glebiej.Dlogo nietrzeba bylo czekac ,nastepny zebacz pikuje w dno.Chol trwa kilka minut ,jeszce pare piruetow i laduje na lajbie..
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fe4ca23dec6e022e.h tml
Robie fotki i wyposzczam.Do zobaczenia za rok.Plywam jeszce pare minut ale czas zaczyna gonic.Trzeba wracac.


#95 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 22 kwiecień 2007 - 21:47

no piękne zembacze

#96 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 kwiecień 2007 - 11:15

Zazdroszczę!! Peresada, Lukomat i Termos gratulacje pojmania pierwszych. Ja nadrobię z początkiem maja ... ale zastanawiam się na co rzucić najpierw .... chyba bolenie będą priorytetowe, a później Szwecja i szczupaki.

Pozdrawiam
Remek

#97 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 23 kwiecień 2007 - 12:32

To i ja zdam relacje. :D

Termos13 - co to jest za lowisko?


#98 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 23 kwiecień 2007 - 18:17

Lowisko polozone jest w okolich SDERTLJE :D Tym sie jednak niesugieroj ,wszystko z dala (ok 50-150 km) od sztokcholmu pozwoli fajnie polowic.
pozdr...

#99 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2007 - 21:46

@Luko, @Peresada,

gratuluję szczupłych :D


@Termos,

ładna ryba. Widzę, że na wobler od Januarego. :D



#100 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 24 kwiecień 2007 - 18:52

@rogins oko -Widzę, że na wobler od Januarego
Embarassed ty chyba tez na nie kiedys lowiles?
http://www.regawoblery.republika.pl/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych