Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1387 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 08 listopad 2007 - 21:53

Jak rozumiem Harvi i Termos jesteście ze Sztokholmu,
Miszkam kawalek od centrum mam jakies 30min kolejka .
Ale jak bys chcial sie pojawic -daj sygnal
Do harviego mam godzine i w sumie jego wody sa ciekawsze i bardziej rybodajne problem w tym ze trzeba sie najezdzic to doza woda .Tam angrywano pewien slynny film o polowie na jerki .Trzeba czasu i cierpliwosci by poznac wode efekty przyjda napewno.Tak jak zreszta widac 90 cm i 5 kg to zaledwie wirzcholek gory lodowej .Okolice gdzie lowimy u harviego sa przeczesane bo przystan ,marina blisko i wszyscy lowia w promieniu 5-10 km a dalej to pewnie w przyszlosci tam dojedziemy .Tamtejsze szczupaki widzialy juz chyba wszystkie mozliwe przynenty a jednak szanse na udany polow to czesto pierwszy zut i morda sie smieje.
Jesien-ja tez potwierdzam ze mamy w tym roku dziwna jesien wedkarska.Pamientam jak trzy lata temu juz o tej poze gryzly jak opentane, rok potem znowu cienizna .I ten sezon jest jak do tej pory nieprzewidywalny .Moze zacznie i roszy sie za dwa tygodnie ale narzekac niemogie zawsze sie cos tam wychaczy na moim bagienku.Ale niemogie z czystym sumieniem powiedziec -polowilem do bolu .A ile by czlowiek nielowil zawsze malo .
TomCast-gratulacje fajne rybsko
harvi -ale wrocil rybek do wody ?




#1082 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 13:52

Dziś wyskoczyliśmy z Ssamerem nad jeziorko. Cel główny, wypróbowanie nowego sprzętu. Ja w drugim rzucie zapiąłem szczupłego coś pod 2 kg. Ssamer 15 minut później na mansa z opadu zapina rybę w okolicach 3 kg. Żywczaże mało wędek nie pogryźli ze złości :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

Załączone pliki



#1083 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 13:54

A tu rybka Ssamera , dodam że chłopak na prawie 2 metry wzrostu ( informacja żeby proporcję rybki sie zgadały ):D

Załączone pliki



#1084 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 13:59

A tu mały off topic, taka niespodzianka Kto pobije mój rekord : w pierwszym rzucie pod trzciny na drugą stronę zatoki, wyjąłem spławik ( rzut był celowy ) , zaczepiając kotwiczka za koszulkę ( dodam że leżał pod trzcinami na wodzie bez żyłki ) :mellow: :mellow: Remek jest tu świadkiem :D

Załączone pliki



#1085 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 listopad 2007 - 14:13

Ladnie szczupaczki, a okonia nic?

#1086 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 14:20

Testowaliśmy kije raczej dużymi przynętami ( 12-15cm ), okonie nie chciały takich

#1087 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 09 listopad 2007 - 14:55

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:55


#1088 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 15:04

Dojechał już CC 51? :mellow:

#1089 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 09 listopad 2007 - 16:27

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:55


#1090 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 16:58

A coś więcej o tym kijku, bo już mnie zaciekawiłeś :mellow:

#1091 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 09 listopad 2007 - 22:04

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:56


#1092 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 09 listopad 2007 - 22:13

Co to za wobek TomCast na fotce ? Ciekawie wyglada.

#1093 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 10 listopad 2007 - 08:13

To Bomber amerykaniec, pływający, mimo że łamany to bardzo lotny waga 3/4oz. można go prowadzić pod samą powierzchnią, przy szybszym prowadzeniu schodzi do 1m. Dobry na sandacza nocą i na szczupłego na rośliny.

#1094 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 11 listopad 2007 - 22:45

Wybrałem się dzisiaj na Lough Allua. Poranek przywitał mnie piękną pogodą. Zapakowałem się na łódkę i wypłynąłem w poszukiwaniu, oczywiście, szczupaka. Praktycznie zaraz po rozpoczęciu wędkowania bez mała jedno po drugim 3 brania. 80, 70 i 60 (wszystkie na 7m na kopyto 6). Godzina 10-ta i właściwie było po wszystkim. Potem spadł deszcz, a dalsze pływanie i obławianie różnych miejscówek do 16-tej nie przyniosło kontaktu z rybą. Wydać było ryby na echu ale totalnie olewały moje wysiłki. Tego dnia na jeziorze były jeszcze dwie ekipy. Irol z żoną (złowił jednego około 70) i dwóch innych „irysów”, którzy nic nie złowili, bo zaczęli wędkować około 11-tej, czyli jak już było „pozamiatane”. Szczęśliwy łowca pojedynczego szczupaka również złowił go między 9 a 10 wtedy, kiedy i ja swoje łowiłem (twierdził, że złowił zaraz po tym jak widział, że ja wyciągnąłem rybę). Greg, na miejscu łaził i wypytywał wędkarzy na brzegu, ale oni też wyciągnęli jedynie pojedyncze małe sztuki. Tak, więc w czasie wieczornej rozmowy z Gregiem (gość, od którego pożyczam łódkę) wyszło, że miałem dzisiaj najwięcej szczęścia. (A kto nie był niech żałuje ;)) Zdjęcia miały być, ale ponieważ kombinowałem z samowyzwalaczem to zupełnie od czapy powychodziły. Poucinane. No sorry, nie umiem jeszcze zrobić sam sobie zdjęcia ze szczupakiem :(

Ponieważ podobno listopad to najlepsza pora na dużego, szczupa, więc niebawem znowu tam zawitam. Jacyś chętni na wspólny wypad?

lub 5 miesiąc nie złapałem rozsądnej ryby. Ostatnio nawet nie trafiamy ryb po 40cm.... nie wiem co jest grane. Łowimy od 5 do 25cm, gumy, woblery, jerki, szybko, wolno, agresywnie i na leniucha. Nutaralne i fluo, na wodzie 1,5 metra i na 12metrach. I ogólnie bez dotknięć......

Może po prostu za późno jesteś na wodzie. Słuchy niosą a praktyka potwierdza, że biorą od rana. Więc ustaw budzik na wczesną porę – taka moja sugestia nieśmiała.


#1095 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 11 listopad 2007 - 23:22

Gratulacje Tomaszek szkoda że nie masz zdjęć, a swoją drogą kto
rano wstaje ten dwa razy dostaje :unsure: :lol:

#1096 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 listopad 2007 - 23:38

yeah, sure przez listopad, październik, wrzesień, sierpień i lipiec brały jedynie przed 9...
Moim znajomi łowili od przed ósmą (zrzuciłem im łódkę przed pracą) i rzeczywiście mieli jedną 90. Tak po za tym kilka ładnych ryb padło (sam jedną ponad 90 wytargałeś) raczej o normalnej porze. Ja nie neguję że żarcie jest rano i wieczorem, u mnie wieczorem nie ma. Po za tym trochę nie kumam żeby wszystkie ryby, no 99% żarło tylko o świcie?? W całym kraju?

p.s.
na jeziorze były zawody w zeszłą niedzielę, od 10 do 17, największe ryby ponad 25, równe 25 i 24,5lbsów....
Plotka głosi że jedna z łodzi wyrobiła wynik 200lbsów, fajnie brzmi na początek, ale troszkę jak się zastanowliśmy i policzyliśmy to mało wiarygodne.....

A u mnie odc 1734 serialu Oł fak, znów mam zesrany silnik

Niestety mój johnson słabo znosi kontakt z kamieniami..... szczególnie high speed. A było tak miło :( już normalnie się pływało i łowiło.....

#1097 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 10:41

Udało mi się w końcu wybrać nad Wisłę z łódką. Niestety docelowe łowisko zasypał piach, ale namierzyłem kilka nowych ciekawych miejsc.
Efekt poniżej.

Załączone pliki



#1098 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 12 listopad 2007 - 10:45

Ładny, gruby...gratulacje.

#1099 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2007 - 11:04

Potężny prosiak :huh: Miał 85, czy więcej?

#1100 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 12 listopad 2007 - 12:49

Gruby nurtowy świetny rzeczny esox. Gratulacje!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych