Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ale jaja ... zaczyna się odbieranie obwodów rybackich PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 13 grudzień 2022 - 20:22

Chyba lepsza była ta komuna niż eurokołchoz.

 

Za komuny cała drobnica ze stawów szła do kanałów  i dalej do rzekia teraz, nie chciałbyś tego widzieć, do lasu jako "karma dla dzików". Unia zabroniła, tak mówią...nie mam powodu nie wierzyć.


  • eRKa lubi to

#102 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 grudzień 2022 - 22:28

Chyba lepsza była ta komuna niż eurokołchoz.

 

Za komuny cała drobnica ze stawów szła do kanałów  i dalej do rzekia teraz, nie chciałbyś tego widzieć, do lasu jako "karma dla dzików". Unia zabroniła, tak mówią...nie mam powodu nie wierzyć.

 Nie. Nie była lepsza. To wtedy wypaczono normalność. Także wędkarstwo.

Koledzy z łezką w oku wspominają tamte czasy?

Bo egzaminy na kartę? Miałem i ja. Wprowadzającymi byli ci co aktualnie byli w lokalu koła.

Po co egzamin skoro są przepisy typu ustawa i rozporządzenia ministerialne?

 

Po co te szopki, skoro i tak nie ma komu kontrolować tych przepisów?

Ale parę złotych do koła za egzamin, a urzędnik w Starostwie ma zajęcie...

 

Wycieczki z dużych zakładów. A co z wycieczkami z małych zakładów? Albo z takich kół co nie miały komuszych opiekunów?

To był świat postawiony na głowie i naprawdę  dziwi mnie to, że jest stawiany tamten czas jako wzór do naśladowania.

 

A dziś nikt nic nie robi? Bzdury. Parę razy przywołałem przykład mojego koła. Gospodaruje na małym grajdołku dzierżawionym od gminy. Baz nadzoru okręgu. Zarybienia za oddzielną składkę, limity adekwatne do tego co do wody wpuszczono. Zbudowano fajną wiatę, oczyszczono staw z nadmiaru roślin. 

 

Kilka jeśli nie kilkanaście zawodów.

 

Zawody... to oddzielna bajka...

Komuś się chce, czuje potrzebę działania i organizuje. I te robione przez takich ludzi wyglądają tak jak powinny. Jest micha, jak ktoś chce to i szklaneczka sie znajdzie, są sponsorzy, jest atmosfera.W przeciwieństwie do organizowanych z klucza przez działaczy...

 

Można by długo, ale chyba nie warto?

 

Ma się nic nie zmienić - na dziś to chyba dewiza związku...

 

Nie wiem co się dzieje z drobnicą ze stawów. Może jest tam dużo obcych inwazyjnych gatunków i dlatego takie działania?


  • strary, Pluszszcz, wicher_dziki_koń i 1 inna osoba lubią to

#103 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 grudzień 2022 - 09:46

Koła za komuny były bardzo różne, sporo było zwyczajnie gównianych, ale to zawsze wynika z poziomu i horyzontów jego członków. Bo członek to siła wyższa, no i jakby nie patrzył - suweren. Co chce, to ma  :) 

Witaj Biedronko - wreszcie się gdzieś, eRKa, odnajdziesz..

 

o co robicie na małym bajorku - zbyt późno.. ale dobre i to - bez najmniejszego problemu można było robić w związku "od zawsze". tylko mało komu to przychodziło/przychodzi do łba nabitego byle czym. Kiedy już pozostał mułom tylko muł i wodorosty  :) Cały czas było można, ale do tego trzeba dorosnąć intelektualnie, psychicznie i mentalnie. 

 

I jak to rózgaś mówi - nie sramy w pekaesie  :)   



#104 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 grudzień 2022 - 10:26

Romku, wreszcie mogę napisać, że zgadzam się z Tobą.   :)  Może nie całkowicie, ale w dużym fragmencie.

Jedyne, co wspominam z rozrzewnieniem z tamtych czasów, to moich mentorów wędkowania, ich poświęcenie dla nas, gówniarzy, i dla wędkarstwa, w tym dla związku. Może jeszcze zasobność wód i brak wędkarzy nad wodą.

Od lat namawiam "działaczy szczebla centralnego" do zmiany założeń funkcjonowania PZW, ale strach przed rewolucją jest zbyt wielki.


  • eRKa lubi to

#105 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 14 grudzień 2022 - 10:38

Tęsknota  za tym co było lezy chyba w naturze człowieka. Tego co złe nie chce się pamiętać. Spektakularnych czynów może się dzisiaj nie organizuje tak często jak kiedyś, ale tych co działają wcale nie jest tak mało. Problem w tym, że nie zawsze jest w czym rzeźbić. Kiedyś w byle dopływie kwitło życie. Dzisiaj abo martwota, albo jedziesz po latach i nie możesz znaleźć wody, bo jej już nie ma.

Budowanie  tarlisk na pstrągowych wodach to jest już dosyć powszechne. I to jest trochę bardziej skomplikowane niż wsypanie samego żwiru do rzeki. Więc może ta dawniejsza ilość aktywnych członków przechodzi w jakość. Nie chodzi o to, żeby różnicować lepszych i gorszych. Tylko czy rzeczywiście jest powód do narzekania, że ciągle mało tych aktywnych.


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 14 grudzień 2022 - 10:53

  • brzoza i eRKa lubią to

#106 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 grudzień 2022 - 20:27

Ten mały grajdołek - (mamrot - wypije ćwiortke i mamroce) koło użytkuje od dobrych trzech dekad. Gdy bawiło mnie łowienie karpików, a jakże - też kosiłem skarpy, dyżurowałem w nocy -  były takie dyżury... sprzątałem śmieci. Nie miałem z tym problemu żadnego. 

Bo to faktycznie było i jest nadal NASZE. Nasze - tych kilkudziesięciu ludzi, którzy często za łby by się wzięli bo karpik miał centymetr za mało...

 

Ale zupełnie nie wyobrażam sobie powiedzieć - nasze - o Zalewie Sulejowskim, czy dziesięć razy mniejszym - Cieszanowickim.

Takie to nasze jak w czasach minionych wszystko "nasze" było.



#107 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 14 grudzień 2022 - 20:43

PZW strzela sobie dalej w kolano. Kłusownictwo pod przykrywką "odłówów kontrolnych" jak co roku ma się dobrze, rok temu PZW Poznań, teraz PZW Konin. Rybka prezesom na swieta potrzebna, pewnie trzeba ją rozdysponowac pomiedzy zasłuzonych działaczy...

 

https://www.facebook...103275972435956



#108 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 grudzień 2022 - 06:03

No jasne.. Nie nasze - ich! A oni nam nie dają! A może tylko wiecznie grane - miałeś chamie złoty sznur? :) 



#109 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 grudzień 2022 - 09:18

PZW strzela sobie dalej w kolano. Kłusownictwo pod przykrywką "odłówów kontrolnych" jak co roku ma się dobrze, rok temu PZW Poznań, teraz PZW Konin. Rybka prezesom na swieta potrzebna, pewnie trzeba ją rozdysponowac pomiedzy zasłuzonych działaczy...

https://www.facebook...103275972435956



Wiesz co nie mogę znaleźć w linku który podesłałeś informacji o stwierdzonym kłusownictwie
Możesz jakieś szczegóły udostępnić ?
  • Pluszszcz lubi to

#110 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 15 grudzień 2022 - 12:36

Wiesz co nie mogę znaleźć w linku który podesłałeś informacji o stwierdzonym kłusownictwie
Możesz jakieś szczegóły udostępnić ?

 

W komentarzach świadkowie piszą. Ryby nie zostały wypuszczone. PZW powinno przeprowadzać odłowy kontrolne według swoich wytycznych i uwalniać ryby z powrotem do wody, niestety po prostu to co zwykle robia to jest zwykła kradzież. Nie chodzi o to co stwierdziła PSR lub czego nie stwierdziła. Odłowy nie zostały przeprowadzon tak jak to było wcześniej ogłaszane, siatki miały stać na wodzie krócej a ryby miały być wypuszczone.


Użytkownik brzoza edytował ten post 15 grudzień 2022 - 12:56


#111 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 grudzień 2022 - 15:08

I jak rozumiem Ci świadkowie co pisali dokonali zgłoszenia na policję o możliwości popełnienia przestępstwa, psr wraz z policją wykonało czynności zabezpieczające ewentualne dowody tegoż przestępstwa itd ?
Czy też może jak zwykle kilku anonimowych zadymiarzy a wraz z nimi kilku internetowych klakierów pisze co im ślina na język przyniesie ?

Pytam poważnie bo ja dalej nie widzę tam nic poza odłowami i kontrolą PSR
Nie mam fejsa więc może nie mogę dalej doczytać gdzie jest finał tej "akcji"

Użytkownik jajakub edytował ten post 15 grudzień 2022 - 15:09


#112 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 15 grudzień 2022 - 17:33

I jak rozumiem Ci świadkowie co pisali dokonali zgłoszenia na policję o możliwości popełnienia przestępstwa, psr wraz z policją wykonało czynności zabezpieczające ewentualne dowody tegoż przestępstwa itd ?
Czy też może jak zwykle kilku anonimowych zadymiarzy a wraz z nimi kilku internetowych klakierów pisze co im ślina na język przyniesie ?

Pytam poważnie bo ja dalej nie widzę tam nic poza odłowami i kontrolą PSR
Nie mam fejsa więc może nie mogę dalej doczytać gdzie jest finał tej "akcji"

 

Ale mnie to kompletnie nie obchodzi jaki był finał tej akcji. To jest sprawa wędkarzy należacych do tego okręgu co z tym zrobią. Fakt jest taki, że prezes zarządził odłowy kontrolne i ustalił ile będą stać siatki na jeziorze po czym ryby zostaną wypuszczone. Tak się nie stało, Wędkarze zostali po raz kolejny oszukani. Nie wiem jaka jest kwalifikacja takiego czynu, wiem, że wędkarze z tego okregu sprawę będą wyjasniać. 


  • strary lubi to

#113 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 grudzień 2022 - 21:02

Skoro Cię to nie obchodzi i nie masz o tym zdażeniu zielonego pojęcia a dodatkowo to nie twoja sprawa to po kiego .. ja zamieszczasz debilny wpis że Pzw kłusuje pod przykrywką odłowów kontrolnych
Jak Ci się nudzi weź łopatę, wykop dołek, zasyp go i tak do skutku

#114 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 16 grudzień 2022 - 16:03

Skoro Cię to nie obchodzi i nie masz o tym zdażeniu zielonego pojęcia a dodatkowo to nie twoja sprawa to po kiego .. ja zamieszczasz debilny wpis że Pzw kłusuje pod przykrywką odłowów kontrolnych
Jak Ci się nudzi weź łopatę, wykop dołek, zasyp go i tak do skutku

 

Ja podałem tylko fakt. PZW kłusuje na wodach swoich członków. Z czym masz tutaj problem? Pracujesz w zarządzie czy co?


  • strary i MajKar lubią to

#115 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 grudzień 2022 - 17:39

Jak byś podał tylko fakty to nie było by tematu
Natomiast Ty już dopisałeś sobie sam do tej historii zakończenie
Bo stwierdzenie "pzw klusuje" w oparciu o artykuł z tego linku jest kłamstwem
I jeśli dla Ciebie to są "fakty" to albo jesteś typowym internetowym trollem albo masz duże braki w wykształceniu

I nie mam nic wspólnego z zarządem an władzami pzw
Jestem szeregowym członkiem, nawet za bardzo nie angażującym się w pracę związku
  • Piotrek Milupa i markus383 lubią to

#116 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 16 grudzień 2022 - 17:54

Ja podałem tylko fakt. PZW kłusuje na wodach swoich członków.


Choć nie znam tej sprawy to chętnie bym poznał konkretne uzasadnienie albo okoliczności tak stanowczo nakreślonej tezy.
Brak wskazania w którym momencie zostało złamane obowiązujące prawo według mnie nie daje podstawy do traktowania słów kolegi poważnie, chyba że każdy pijak to złodziej.
  • Piotrek Milupa i psychowobsy lubią to

#117 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 grudzień 2022 - 00:30

No jasne.. Nie nasze - ich! A oni nam nie dają! A może tylko wiecznie grane - miałeś chamie złoty sznur? :)

 Że niby Twoje? A kto ciągle ma pretensje do innych użytkowników wód?

To skoro Twoje to zrób porządek z tymi na skuterach, wyczyść wodę, wprowadź realne limity. Proste ...

Do dzieła Panie Sławku zamiast bić pianę...i wychwalać komunę.


  • strary lubi to

#118 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 grudzień 2022 - 07:34

Nie moje - nasze!!

 

Ale rozumiem i przyjmuję do wiadomości - choć nie do końca akceptuję, punkt widzenia demonstrujący poziom mentalnego zapuszczenia tudzież innego zadupia. Czyli osobistą wolność od rozumienia pojęć elementarnych.. :)   



#119 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 grudzień 2022 - 04:08

Nie moje - nasze!!

 

Ale rozumiem i przyjmuję do wiadomości - choć nie do końca akceptuję, punkt widzenia demonstrujący poziom mentalnego zapuszczenia tudzież innego zadupia. Czyli osobistą wolność od rozumienia pojęć elementarnych.. :)   

 Żadne nasze.

Wracamy do podstaw.

Statut jest z czasów komuny.

Większość rządzi - i ... zarządy.

Co pasuje i zarządowi i większości to się uchwala. Albo co pasuje zarządowi - tylko.

 

A że nie ma to wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem o gospodarności nie wspominając to już inna sprawa.

 

I ja z takim "nasze" nie chcę się identyfikować. A jak wspomniałem wcześniej - alternatywy realnej dla związku nie ma.

 

Brak limitu na suma i na leszcza to ma być nasze?


  • strary lubi to

#120 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 grudzień 2022 - 11:58

Roman - no co ja ci mogę poradzić, na to twoje, wieczne nieszczęście  :) 

W tym naszym nieszczęsnym stowarzyszeniu podstawowym problemem są ludzie bez żadnych właściwości - całe mnóstwo tzw członków stanowiących stały balast i obciążenie, do tego domagających się wszechogarniającej, odgórnej opieki. Taka roszczeniowa biomasa, z maksymalnie niską samooceną, genetycznie chyba niezdolna do samodzielności. Nawet nie potrafią sami odejść, bo nikt im nie stworzył lepszej piaskownicy czy placu zabaw. Biedactwa :) I prawdziwe przekleństwo każdej struktury - bierni, mierni. ale wierni .. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych