Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Certate HC - szum na blokadzie biegu wstecznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 24 październik 2012 - 16:38

Wrocław pl. Św. Macieja 3 tel 071 372 27 00 - można tam trafic stare Aspire , Biomasterki , Twinki , Stradici ale trzeba sie spieszyc niewiele zostało tego :P

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 październik 2012 - 17:19

Popper, chyba nie zauważyłeś " " -
a tak swoją drogą chyba jednak wyszłoby taniej (mowa o nowych sztukach), z racji konstrukcji w castingowych kręciołach istnieje jeszcze dobra klasa średnia - a wg mnie chyba jednak rozwiązanie bardziej długoletnie
ale tak jak wyżej, to żart, bo w tej dziedzinie moje doświadczenie jest delikatnie mówiąć - średnie ...

Rafale Biomistrz MgS to właśnie ta dobra klasa średnia, której czasy już się skończyły

I trochę bym się posprzeczał.
Daiwą, która ząbkuje od pierwszego obrotu korby, łowię do dzisiaj. Jakieś 5-6 sezonów.
Plecionką.
Mi ząbkowanie nie przeszkadza.
Skoro Tobie to przeszkadza, to mnóstwo niedomagań znalazłbyś, na bank, w tej "klasie średniej castingowej".
Wówczas nie będzie "taniej" ;)

#23 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 październik 2012 - 18:41

uuu, to mnie nie pocieszyłeś, choć z tą Daiwa trochę tak :)

#24 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 24 październik 2012 - 23:06

Popper nawet jezeli Twoja Daiwa zabkuje od pierwszego obrotu przez 6 lat to czemu masz placic kupe salaty za cos co na starcie nie dziala tak jak powinno ? Bez klimy w aucie da sie zyc ale po co placic za auto z klima skoro ona nie dziala ;> ??

#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 październik 2012 - 05:37

Popper nawet jezeli Twoja Daiwa zabkuje od pierwszego obrotu przez 6 lat to czemu masz placic kupe salaty za cos co na starcie nie dziala tak jak powinno ? Bez klimy w aucie da sie zyc ale po co placic za auto z klima skoro ona nie dziala ;> ??

Daiwy to mają do siebie, że ząbkują.Taki ich urok jest i nic na to nie poradzisz.Ale stare daiwy są nie do zajechania, kultura pracy ot taka sobie, podobna do kołowrotków obecnych z niższej półki, ale to co w nich drzemie to nieprzęcietna długowieczność i za to je wędkarze cenią :) .
O gustach się nie dyskutuje, albo tolerujesz ząbkowanie i łowisz daiwą albo shimano z górnej półki i tylko plecionka szumi :) .

#26 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2012 - 10:05

Z tą wartością kołowrotka to absolutna racja, pociszyłeś mnie, że mimio to "przeżywają", ale godzenie się z takim objawem w kołowrotku za 2tyś jest raczej trudne. W tej HC 2508 mocno to czuć, na początku było idealnie, a teraz to nawet bym powiedział, że ma jakieś mikro ziarenka piasku w środku ;)

Czy Daiwy ząbkują z natury ? Chyba się nie zgodzę. Miałem chyba większość odmian starej Certate i ja tego wcześniej nie stwierdziłem, ba mam "klasyczną" Certate 2500, która ma masło jak Stella JDM, miałem Emeraldasa, Steeza, Luviasa 2006 i też pracowały wzorcowo.

Użytkownik bazyloss edytował ten post 25 październik 2012 - 10:06


#27 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 październik 2012 - 10:42

Ciekawe co serwis Daiwy by o tym powiedzial ...

#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 październik 2012 - 10:56

Z daiwy mam Certate 3500, chodzi masełko, troszkę czuć przekładnię ale nie jakoś bardzo drażniąc ucho :) .Miałem certatkę 2000 i też chodziła masełko, no przekładnia nie jak w stelli ale zastrzeżeń nie miałem do niej.Arek ją kupił i potwierdził mi, że kręci masełko więc już nie wiem co o daiwie sądzić :) .
Miałem stare daiwy na warsztacie i kultura pracy jest jaka jest.A nie masz czasem luzu na przekładni, może trzeba jakieś 0,10 podłożyć?

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 25 październik 2012 - 11:40

Ja z kolei mysle, ze problem lezy zupelnie gdzies indziej. Jak zapewne wszyscy pamietamy nieszczescie mialo jakis czas temu miejsce w Japoni. Te kolowrotki z ostatnich importow moga byc niestety napromieniowane. Efekty w przynajmniej w kilku wypadkach non stop widze na forum. Na glowe oczywiscie padlo.

Ja bym polecal sprawdzic czy nie swieca sie w nocy. Jakby cos moge odkupic na stowe, mam specjalny kombinezon :)
  • popper i MefistoFishing lubią to

#30 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 październik 2012 - 13:04

Ja z kolei mysle, ze problem lezy zupelnie gdzies indziej. Jak zapewne wszyscy pamietamy nieszczescie mialo jakis czas temu miejsce w Japoni. Te kolowrotki z ostatnich importow moga byc niestety napromieniowane. Efekty w przynajmniej w kilku wypadkach non stop widze na forum. Na glowe oczywiscie padlo.

Ja bym polecal sprawdzic czy nie swieca sie w nocy. Jakby cos moge odkupic na stowe, mam specjalny kombinezon :)


Kombinezon masz ale taki biały wiązany na plecach tylko od kiedy w takich zakładach osadzeni maja dostęp do neta :) ?

#31 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 25 październik 2012 - 13:09

Kombinezon masz ale taki biały wiązany na plecach tylko od kiedy w takich zakładach osadzeni maja dostęp do neta :) ?


No to jest problem :) Faktycznie jestem przez tydzien osadzony ale w zakladzie pracy przymusowej :) :) :)

#32 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 październik 2012 - 14:51

No to jest problem :) Faktycznie jestem przez tydzien osadzony ale w zakladzie pracy przymusowej :) :) :)


Też byłem powiem Ci jedno nie daj zrobic z siebie niewolnika :P zawsze kaza robic 100 rzeczy na raz bo przeciez maja fra... co za darmo musi tyrac ;/

#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 październik 2012 - 18:40

Popper nawet jezeli Twoja Daiwa zabkuje od pierwszego obrotu przez 6 lat to czemu masz placic kupe salaty za cos co na starcie nie dziala tak jak powinno ? Bez klimy w aucie da sie zyc ale po co placic za auto z klima skoro ona nie dziala ;> ??

A czy ja coś wspomniałem, że "nie działa". Działa. Działa aż miło. Mimo kilku bardziej cennych nabytków jest to od dość dawna mój ulubiony młynek. Klima w aucie też działa. Luzik :P

#34 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2012 - 18:40

nie mam zamiaru dyskutować z bzdurnymi i nic nie wnoszącymi wypocinami Bujo ....

Panowie chyba po części znalazłem przyczynę, aczkolwiek nie wiem jak jej zaradzić

ano kołowrotek kupiłem u Japońca jako nowy, na starcie było wszystko OK, więc kołowrotek poleciał do szuflady i czekał na swoją kolej - nie przyglądałem mu się pod lupą

ale teraz jak patrzę, to wg mnie był otwierany i może coś popieprzyli, co zaskutkowało takim felerem po dwóch użyciach

swoją drogą nie polecam w taim razie Tackle Umi / www.ureru-homepage.com/

#35 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 październik 2012 - 05:20

Aaa widzisz?Czyli było mieszane w nim.Musisz go rozłożyć na części grobne dobrze wpatrzyć się w schemat i może coś z tego wyniknie :) .

#36 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 październik 2012 - 07:55

Aaa widzisz?Czyli było mieszane w nim.Musisz go rozłożyć na części grobne dobrze wpatrzyć się w schemat i może coś z tego wyniknie :) .


to o lata świetlne wyprzedza moje możliwości, ja nawet jak smaruję rolkę kabłąka to gubię podkładki :)

#37 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 26 październik 2012 - 09:41

konstrukcja kolowrotkow Daiwy do skomplikowanych raczej nie nie należy :) o to ze zle spasujesz tez sie martwic nie trzeba bo przeciez od nowosci ząbkuja :P hehe nie no żarcik popros kogos niech go posklada na nowo napewno problem zniknie :)

Użytkownik RafałWrocław edytował ten post 26 październik 2012 - 09:43


#38 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 26 październik 2012 - 10:06

Z tą wartością kołowrotka to absolutna racja, pociszyłeś mnie, że mimio to "przeżywają", ale godzenie się z takim objawem w kołowrotku za 2tyś jest raczej trudne. W tej HC 2508 mocno to czuć, na początku było idealnie, a teraz to nawet bym powiedział, że ma jakieś mikro ziarenka piasku w środku ;)

Czy Daiwy ząbkują z natury ? Chyba się nie zgodzę. Miałem chyba większość odmian starej Certate i ja tego wcześniej nie stwierdziłem, ba mam "klasyczną" Certate 2500, która ma masło jak Stella JDM, miałem Emeraldasa, Steeza, Luviasa 2006 i też pracowały wzorcowo.

Witam,nie jestem ekspertem w tej sprawie ale objawy są podobne jak w mojej HC 3500,pękła Ci podkładka zapobiegająca samoczynnemu zamykaniu kabłąka podczas wyrzutu przynęty a jej części dostały się do łożyska,co z tymzrobić?zadzwoń do Mefista zamówi Ci tą cześć plus łożysko ,poproś o tel,do p.Sławka on Ci to naprawi, ja tak zrobiłem,niestety wiele HC ma ten problem,daj się namówić na wklejenie tej części bojak ci znowu pęknie(a pęknie na pewno)to przynajmniej bedziesz mógł łowić dalej ,ot taki ich urok

#39 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 październik 2012 - 10:41

ja się do kręciołków nie dotykam nawt małym palcem, Pan Sławek będzie mi załatwiał problem z łożyskami oporowymi to i o przegląd tego HC 2508 tez go chyba poproszę.

#40 OFFLINE   Mazor

Mazor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPolkowice

Napisano 02 listopad 2012 - 16:55

Witam. Też posiadam HC 2508r i potwierdzam problemy z ząbkowaniem, co nie miało miejsca w poprzednim moim kołowrotku Branzino 3000 . Dzięki wpisowi kolegi ryba1981 jest nadzieja na naprawę tego defektu. Jeśli ktoś ma tel do pana Sławka to proszę o namiar.