Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sposób na fotoradar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:03

Bart zebyś sie nie zdziwił. Moi kumple już kilka razy dostali podwójny mandat. jeden za utrudnienie idendyfikacji auta a drugi za predkosc bo numery zczytali z naklejki z szyby :D

No co Ty?Z naklejki też dają radę odczytać? :huh:
Kiedyś naklejkę zasłaniała mi częściowo wycieraczka , teraz wycieraczki mam chowane w słupkach i lipa. :angry:



#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:07

[quote]
Bart zebyś sie nie zdziwił. Moi kumple już kilka razy dostali podwójny mandat. jeden za utrudnienie idendyfikacji auta a drugi za predkosc bo numery zczytali z naklejki z szyby :D
[/quote]
No co Ty?Z naklejki też dają radę odczytać? :huh:
Kiedyś naklejkę zasłaniała mi częściowo wycieraczka , teraz wycieraczki mam chowane w słupkach i lipa. :angry:


[/quote]

niestety ale tak... i to dośc łatwo ;)

#23 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:47

Zawsze może ci duży liść się do szyby przykleić...

#24 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 10:20

Zasadniczo radary i wszelkie systemy typu viatol identyfikują auto przez naklejkę, a nie przerz blachy. Prawo natomiast jest takie, że musi być widoczna tablica, bo numeru na naklejce nie widać. Co nie zmienia faktu, że patrol za nieczytelne tablice karze mandatem. Zerową tolerancję prędkości wprowadzają dlatego, że potrzeba kasy, a najłatwiej jest łupić obywateli, którzy i tak w cenie paliwa placą akcyzy oraz podatek dorogowy, na budowę i utrzymanie dróg.
  • Dienekes lubi to

#25 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 20 wrzesień 2012 - 11:54

Zawsze może ci duży liść się do szyby przykleić...


ja się zastanawiam dla czego tylko do szyby ... :lol: z racji mieszkania w miejscu które z Ukrainą dzieli 50km
znam takich co foliowe woreczki im się zaczepiają podczas jazdy,
lub błoto cyfry zasłoni,
drogówka różnie to traktuje ...

#26 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:42

Muszę sobie jakiegoś rozjechanego kota podwiązać do rejestracji. :lol:

#27 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:54

Lepiej chyba zainwestować w CB radio :D Szczerze mówiąc taki zakup bardzo szybko się zwraca. Od czasu kiedy je kupiłem zapomniałem co to mandaty , a wcześniej miałem już 20 pkt ;/

#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 wrzesień 2012 - 19:15

Nie wiem czy warto się przejmować pustymi. Zapełnią. D300 szybko się zwraca Poza tym Planują nam kolejny prezent
@Panek. Nikt nie wspominał, że puste nie mogą stać przy drogach. Atrapy nawet zasilania nie miały a stawiali je wszyscy, i drogowcy i samorządowcy.

#29 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 21 wrzesień 2012 - 19:27

no właśnie byłem przekonany że wspominali ... może to była jedynie propozycja która nie przeszła,
nie wiem, ale przekonany jestem że słyszałem

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 wrzesień 2012 - 20:26

no właśnie byłem przekonany że wspominali ... może to była jedynie propozycja która nie przeszła,
nie wiem, ale przekonany jestem że słyszałem

....pusty nie znaczy atrapa :D

#31 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 wrzesień 2012 - 07:00

pusty fotoradar który od 2 lat jest nieaktywny spełnia funkcję atrapy, dla mnie to jedna cholera a mam tu takich ze 4

#32 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 wrzesień 2012 - 09:00

Krokodyle właśnie rozpoczęli zapełnianie pustych skrzynek na stałe i montaż nowych masztów. Do końca roku pojawi się 240 szt, a do końca lutego 2013 kolejne 60. Przetarg już rozstrzygnięty, większość fociaków dostarczy polski Zurad. Każde pudło ma zostać pomalowane lub oklejone na żółto.
Tak przeczytałem wczoraj w necie. :(

#33 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 20:48

Kompletne i sprawdzone informacje znajdziecie na http://fotoradary.net.pl/

#34 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 27 wrzesień 2012 - 10:29

siema, nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś było głośno, że mają zniknąć puste fotoradary gdyż to jest zastraszanie obywatela. Więc mają być pełne lub ma ich nie być w ogóle.

#35 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 11:03

siema, nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś było głośno, że mają zniknąć puste fotoradary gdyż to jest zastraszanie obywatela. Więc mają być pełne lub ma ich nie być w ogóle.

Zero w tym prawdy :D Puste miały zniknąć, działające miały zostać pomalowane na żółto albo czarno - żółto. W chwili obecnej wygląda to tak, że są pomalowane te, które są działające i cała masa niepomalowanych, z których część jest pusta a część działa :D

#36 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 27 wrzesień 2012 - 11:51

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1& v=1LZj5_tjOvc

#37 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 wrzesień 2012 - 12:01

[quote]
siema, nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś było głośno, że mają zniknąć puste fotoradary gdyż to jest zastraszanie obywatela. Więc mają być pełne lub ma ich nie być w ogóle.
[/quote]
Zero w tym prawdy :D Puste miały zniknąć, działające miały zostać pomalowane na żółto albo czarno - żółto. W chwili obecnej wygląda to tak, że są pomalowane te, które są działające i cała masa niepomalowanych, z których część jest pusta a część działa :D
[/quote]

Nie do końca masz rację. Znikają atrapy, czyli maszty bez zasilania, nadajników itd. Maszty gotowe do użycia zostaną pomalowane, do kiedyś tam, jeszcze nie upłynął wyznaczony termin.

A najlepsze, że teraz mandaty będą wystawiały komputery. System będzie w stanie obsłużyć 20 tysięcy wykroczeń na dobę. :angry:

#38 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 12:08

[quote]
siema, nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś było głośno, że mają zniknąć puste fotoradary gdyż to jest zastraszanie obywatela. Więc mają być pełne lub ma ich nie być w ogóle.
[/quote]
Zero w tym prawdy :D Puste miały zniknąć, działające miały zostać pomalowane na żółto albo czarno - żółto. W chwili obecnej wygląda to tak, że są pomalowane te, które są działające i cała masa niepomalowanych, z których część jest pusta a część działa :D
[/quote]

Nie do końca masz rację. Znikają atrapy, czyli maszty bez zasilania, nadajników itd. Maszty gotowe do użycia zostaną pomalowane, do kiedyś tam, jeszcze nie upłynął wyznaczony termin.

A najlepsze, że teraz mandaty będą wystawiały komputery. System będzie w stanie obsłużyć 20 tysięcy wykroczeń na dobę. :angry:
[/quote]
Znikają ale jeszcze całkowicie nie znikły, część stoi już pomalowana, tak przynajmniej wygląda sytuacja na moim podwórku. Miesiąc temu nieoznakowany (niepomalowany) radar trzasnął w Sycewicach kolesiowi przede mną fotę z takim flashem, że przez chwilę nic nie widziałem - jak dla mnie jest to ewidentny dowód na to, że warto być czujnym bez względu na to czy radar jest szary, żółty czy w barwach osy. A tak ogólnie to chyba najlepiej jeździć przepisowo, wtedy problem zniknie :D

EDIT: Nie wiedziałem i nie wiem który fotoradar był czy jest atrapą, zawsze szkoda mi było pieniędzy i punktów karnych na tego typu ustalenia :D

#39 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 25 październik 2012 - 19:56

Od jakiegoś już czasu korzystam z Yanosika na smartfonie, już ładnych kilka razy dzięki temu nie załapałem się na suszarkę, tudzież szalejący patrol na autostradzie, ponadto sam mam uciechę zgłaszając "pieczarki na drodze" :P i ostrzegając innych.
Jak do tej pory w mojej aglomeracji sprawdza się świetnie.
Cejrowski trochę tutaj mędrkuje, jak policja nie ustąpi to w obliczu sądu każdemu dupa pokornieje.

#40 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 26 październik 2012 - 00:01

Valentine V1