Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
467 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 kwiecień 2007 - 20:01

Rivera i co ja ci teraz moge poradzic... nie pozostaje Ci nic jak tylko odgrzebac włąsciwy wątek w archiwum forum i pokazać, że polak potrafi :mellow:

#102 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 20 kwiecień 2007 - 20:35

spojrzałem na tą sprawę z racjonalnego punktu widzenia :mellow: i wnioskuje że slider nie nadaje się na klenie, za dobrze znam kleniki żeby na slidera brały :lol:

#103 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 kwiecień 2007 - 20:36

rivera... braklo Ci uwzględnienia jednego ważnego czynnika... pitt nie zlowil go... w polsce tylko w krainie czekoladką płynącą

#104 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 20 kwiecień 2007 - 20:49

no nie uwzględniłem, ale jeśli tam czekolada płynie to klenie na pewno na slidery nie stukają :lol: szybciej na jakieś czekoladowe wielkanocne zające albo na kinder niespodzianki :lol:

#105 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 kwiecień 2007 - 07:50

w tamta jesien zlapalem trzy niezle klenie na slidera 7 B)
http://jerkbait.pl/?p=122

#106 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 21 kwiecień 2007 - 11:52

artykuł bardzo interesujący, choć czytałem go już 2 razy ale warto przypomnieć sobie pewne wiadomości :mellow: może podpowiesz mi jak złapać piędziesiątaka z powierzchni, bo ja od 2 lat próbuje i nic..., na dodatek kupiłem sobie Tiny i musiałem ściągnąć jedną z kotwic (takie przepisy) i teraz nie chce pracować jak dawniej :wacko:

#107 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 kwiecień 2007 - 12:04

50-tak z powierzchni? nie jest tak trudno :mellow:
do ryby musisz naturalnie tak podejsc, zeby ciebie nie widziala, potem delikatnym wyrzutem polozyc przynete na wodzie tak, zeby spadla tuz obok ryby, w okolicach lukow skrzelowych, klen musi zareagowac instynktownie, zasysajac w polobrocie, instyktownie, w odruchu agresji ... juz go masz

#108 OFFLINE   MARCIN--Spin

MARCIN--Spin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPŁOCK

Napisano 21 kwiecień 2007 - 16:52

Dzisiaj wyskoczyłem nad rzeczkę
woda spokojna, widać dużo ławic drobnicy, rybki nie żerowały na powierzchni wody
zero brań ale pogoda jak i widoki super
dorzucam dwie fotki

http://img405.imageshack.us/img405/2382/21042007skrwaqa7.th.jpg http://img293.imageshack.us/img293/7451/21042007skrwa2fu6.th.jpg

#109 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:27

50-tak z powierzchni? nie jest tak trudno :mellow:
do ryby musisz naturalnie tak podejsc, zeby ciebie nie widziala, potem delikatnym wyrzutem polozyc przynete na wodzie tak, zeby spadla tuz obok ryby, w okolicach lukow skrzelowych, klen musi zareagowac instynktownie, zasysajac w polobrocie, instyktownie, w odruchu agresji ... juz go masz

Jest jeden warunek. W polskich wodach musi być dużo tych pięćdziesiątek:) Ostatnio musialem się sporo nakombinowac, aby wyciągnąć dwie sztuki po 47cm. Najwięcej jednak jest 30-40cm i to one są szybsze od swych cięższych braci:)

#110 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 22 kwiecień 2007 - 20:06

W tamtym roku miałem namierzone takie 50aki, mam nadzieje że w tym roku też takie znajde :mellow:

#111 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 23 kwiecień 2007 - 10:48

Wczoraj wybrałem się z kolegą na Odre w poszukiwaniu kleni :D
Połapaliśmy kilka maluchów, brały głównie na napływach główek.
Widzieliśmy także ładne sztuki przy wejściu Odry do starorzecza.

#112 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 01 maj 2007 - 15:08

witam to moja 1-szo majowa zdobycz :mellow: z Nysy Kłodzkiej pozdrawiam

Załączone pliki



#113 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2007 - 16:25

@fishbartek1,

Szacunek za ładnego klenia - i to w taką pogodę!

No właśnie - pytanie otwarte, zarówno do fishbartka, jak i innych kleksomaniaków - gdzie szukacie kleni w taką pogodę jak dziś (słońce, zimny wiatr, woda natleniona) -> czy na nagrzanych płytkich zastoiskach czy mimo wszystko w nurcie oraz szybciej płynących miejscach (rafy, przelewy)?

Ja dziś byłem na Wiśle i nie połowiłem - na wodzie nie było widać oznak życia - ryba (mam na myśli nie tylko klenia), jeśli żerowała, to nie zdradzała tego na powierzchni. Próbowałem zarówno w klasycznych miejscach przy przeszkodach wodnych, przyburtowych przykosach jak i zastoiskach. Jeśli miałbym szukać gdzieś przyczyn swojej porażki, to albo źle podawałem przynętę, albo szukałem zbyt płytko albo... po prostu nie żerowała...

#114 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 maj 2007 - 16:33

marcin u mnie tez to samo, choc w przeciwienstwie do ciebie, widzialem bardzo duzo ryb, w sporych skupiskach po 8-12 sztuk
mam wrazenie, ze 'moje' klenie maja obecnie inne sprawy w glowie :mellow:

dobiore sie im do lusek dopiero od konca czerwca B)

#115 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 01 maj 2007 - 17:06

Dzieki marcinesz! u mnie na rzece było widać sporo ryb wiał silny wiatr i było zimno co utrudniało troche łowienie, Klenia dopadłem na wysokiej burcie przy zwalonym drzewie miałem w tym miejscu kilka wyjść dużych kleni aż wreszcie jeden sie skusił,woda niska około 1 metra.Mój sposób to ciche i niewidoczne podejście czyli klasyka <_<

#116 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 maj 2007 - 17:43

no wlasnie klasyka, u mnie kleksy odganiaja konkurencje i wyzeraczy ikry ;)

#117 OFFLINE   Assam

Assam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 maj 2007 - 16:06

Witam, dzisiaj w końcu upolowałem pierwszego klenia w tym roku. Radoche miałem przeogromną ponieważ od razu trafił mi się rekordzik - 47 cm. Zdjęcia niestety nie pokażę ponieważ jak to bywa w takich sytuacjach akurat zapomniałem zabrać ze sobą aparat i zrobiłem tylko kiepską fotkę telefonem. Mogę tylko powiedzieć, że klenik raczej nie głodował bo był z niego niezły grubasek.

#118 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 04 maj 2007 - 22:27

No tak, a ja 2 dni uganiałem się za kleniami po Warcie (w centrum Poznania) i na Wełnie (niedaleko Rogoźna).
Wyniki były, ale tylko na woblerki powierzchniowe 1,5cm.
Patrząc na to co się dzieje, zrobiłem dziś wypadzik na Noteć poniżej rodzinnego Ujścia, gdzie nigdy wcześniej nie złapałem klenia!
Postanowiłem zastosować taktykę z powierzchniowym woblerkiem i...okazało że tutaj też są! Nie duże ale jednak kopnięcie jest :D

Załączone pliki



#119 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 05 maj 2007 - 12:17

No tak, a ja 2 dni uganiałem się za kleniami po Warcie (w centrum Poznania) i na Wełnie (niedaleko Rogoźna).
Wyniki były, ale tylko na woblerki powierzchniowe 1,5cm.
Patrząc na to co się dzieje, zrobiłem dziś wypadzik na Noteć poniżej rodzinnego Ujścia, gdzie nigdy wcześniej nie złapałem klenia!
Postanowiłem zastosować taktykę z powierzchniowym woblerkiem i...okazało że tutaj też są! Nie duże ale jednak kopnięcie jest :D

gratuluje B)
moje wobki narazie warciańskie klonki omijają ale już nie długo :mellow: :mellow: :mellow:

#120 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 06 maj 2007 - 19:45

U mnie biora na plywajace woblerki lecz wieksze lochy jakos nie chca sie zawiesic. Bede musial poprobowac rowniez na powierzchniowe wobki- moze jakies robaczki :D Tylko najpierw trzeba je zrobic :unsure: