Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 marzec 2015 - 18:43

Ja dziś łaziłem z 5h, łaziłem i łaziłem i o kant dupy takie łowienie. Wszędzie grunciaże! Nie było gdzie się wcisnąć. Jak juz znalazłem jedno miejsce to w trzech rzutach dwa woblery na gałęziach zostały. Na miejscu w którym ostatnio widziałem spławiające się klenie siedział dziadek z gruntówkami i na groch łowił. Przy mnie dwa klenie wyjął, ile ich złowił nie wiem. Wiem tylko, że nie dane juz będzie mi je złowić. Wkurzyłem się i poszedłem w pizdu . Dobrze, że piwko miałem to się rozłożyłem na trawce i relaksowałem się na słoneczku. Gdybym wiedział to co wiem teraz to poszedłbym na rower...
  • sajdol1, pawello i G_rzegorz lubią to

#382 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 marzec 2015 - 21:06

@wujek doskonale znam Twoje osiągnięcia w łowieniu ryb i znajomość warszawskiej Wisły . Dlatego mam ogromny szacunek dla Twojej osoby . Byłbym głupcem gdybym na tym polu szedł z Tobą na wojnę. :o

Nigdzie nie pisałem , że drobnicę namierzam wzrokowo , choć w sprzyjających okolicznościach jest to możliwe . Napisałem żeby szukać tam gdzie jest drobnica , a to różnica. Z tego co wiem to głównie łowisz z " pływadła" . Ja  na warszawskiej Wiśle łowię już czterdzieści lat i jeszcze nigdy z łodzi czy innego sprzętu pływającego.Może dlatego mam inne niż Ty doświadczenia  , a co za tym idzie podejście do tematu.

Pozdrawiam i życzę     "połamania" :)

 

 

W dniu  dzisiejszym mój kolega był na żerańskiej Wiśle. , ja niestety tyrałem :angry: . Miał kilka brań , zdjął jednego klenia + 30 i jazia 45cm.

Ok, widać źle się zrozumieliśmy :). Wiosną klenio-jazie łowię też z brzegu.  Również życzę połamania.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#383 OFFLINE   Mejdżor

Mejdżor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWWA

Napisano 22 marzec 2015 - 15:01

jakieś sukcesy ktoś odniósł w pierwszy dzień wiosny ? :)



#384 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 marzec 2015 - 23:59

Podlaski odcinek Bugu w okolicach Siemiatycz skąpy i rybki się nie pokazały. Dużo było bobrów, kaczek, żurawi (chyba) i innego ustrojstwa, no i ten zachód słońca... :) Wieczorem przelotki zaczęły przymarzać



#385 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2015 - 00:35

Podlaski odcinek Bugu w okolicach Siemiatycz skąpy i rybki się nie pokazały. Dużo było bobrów, kaczek, żurawi (chyba) i innego ustrojstwa, no i ten zachód słońca... :) Wieczorem przelotki zaczęły przymarzać


Chyba Kolego pomyliłeś wątki ;)

#386 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 marzec 2015 - 12:40

Chyba Kolego pomyliłeś wątki ;)

 

Nie pomyliłem. Specjalnie tu napisałem w celu "porównania", poza tym chyba nie istnieje wątek o moim kawałku Bugu bo i wędkujących z mojego regionu chyba tu nie za wielu.



#387 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2015 - 12:54

Nie pomyliłem. Specjalnie tu napisałem w celu "porównania", poza tym chyba nie istnieje wątek o moim kawałku Bugu bo i wędkujących z mojego regionu chyba tu nie za wielu.

http://jerkbait.pl/t...4910-rzeka-bug/


  • tomi101, kostom63 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#388 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 25 marzec 2015 - 15:25

Byłem dzisiaj na Powiślu że tak się wyrażę.  Bez pstryknięcia. Chociaż  przy 511 widziałem spławy i drobnica przy wejściu do portu też ożywiona.

 

Ale spacer we wczesnowiosennym słońcu bezcenny.

 

Królowa jeszcze śpi. Jakiś królewicz musi ją ożywić :)

 

P.S. Na maristo( port czerniakowski) grabież białorybu trwa w najlepsze!!!(dzwoniłem do psr)



#389 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 25 marzec 2015 - 18:26

P.S. Na maristo( port czerniakowski) grabież białorybu trwa w najlepsze!!!(dzwoniłem do psr)

 

Nie byłem tam w tym roku ale słyszałem o codziennej rzeźi na jesień było podobnie. To samo Żerański przy ujściu do Zegrza. Słyszałem głos wędkarza "Panie Krąpia i Leszcza z Wisły nie odłowisz.....". Osobiście uważam, że dali by radę:)



#390 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 marzec 2015 - 19:05

na kanale to jest jakaś masakra na odcinku ujściowym a najgorsze jest to ze większość przyjeżdża takich wędkarzy co wszystko wezmą co się złapie 



#391 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 25 marzec 2015 - 19:42

"Panie Krąpia i Leszcza z Wisły nie odłowisz....." Aha! Bo Wisła to krąp i leszcz! Mam podejżenie graniczące z pewnością  że gumofilce mają trudności z odróżnieniem krąpia i małego bolenia.....A w maristo weszło wszystko  klonki,certy male bolenie pewnie też i te barany tłuką to na potegę......Może trzeba dzwonić do psr codziennie? Może takie telefony wymuszą częstsze albo jakiekolwiek kontrole. A może po prostu należy wprowadzić zakaz połowu na porcie/tach w Warszawie od 1.01 do 31.03. na przykład. Może to jest rozwiązanie. Powyżej mostu siekierkowskiego jest zakaz połowu od jesieni do połowy marca zdaje się i jest spokój......


  • kwibar lubi to

#392 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 marzec 2015 - 20:16

"Panie Krąpia i Leszcza z Wisły nie odłowisz....." Aha! Bo Wisła to krąp i leszcz! Mam podejżenie graniczące z pewnością  że gumofilce mają trudności z odróżnieniem krąpia i małego bolenia.....A w maristo weszło wszystko  klonki,certy male bolenie pewnie też i te barany tłuką to na potegę......Może trzeba dzwonić do psr codziennie? Może takie telefony wymuszą częstsze albo jakiekolwiek kontrole. A może po prostu należy wprowadzić zakaz połowu na porcie/tach w Warszawie od 1.01 do 31.03. na przykład. Może to jest rozwiązanie. Powyżej mostu siekierkowskiego jest zakaz połowu od jesieni do połowy marca zdaje się i jest spokój......


a może jutro pojedziemy kilkunastoosobowa ekipą z jerkbaita na kontrole siatek obecnych tam wędkarzy ? Oczywiście deklaruje się iż mogę być prowodyrem i je sam osobiście wyciągać :)
  • Mariano Mariano, maicke82 i Mackowski lubią to

#393 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 25 marzec 2015 - 20:34

a może jutro pojedziemy kilkunastoosobowa ekipą z jerkbaita na kontrole siatek obecnych tam wędkarzy ? Oczywiście deklaruje się iż mogę być prowodyrem i je sam osobiście wyciągać :)

 

Podoba mi się ten pomysł. Kontrola obywatelska:)



#394 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 marzec 2015 - 18:03

Rozmawialem dzisiaj z gosciem z psr z 15min a propo maristo. Rozowa rzeczowa ( okazało się że też gania za klenio- jaziami :)) i zadeklarował się ze podeśle tam ekipę. ... zobaczymy .mieszkam niedaleko i jak będę miał wolne to podjadę zrobić wywiad ;)

#395 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2015 - 19:17

Panowie był ktoś dzisiaj na Wisełce?? Jakieś efekty? Ja wybrałem się na krótki rekonesans bez kijka i zaważyłem, że płetwiaści przyjaciele zaczęli się powoli ruszać:) Jutro chyba wyskoczę z kijem;)



#396 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2015 - 14:39

Ja dzisiaj byłem 3 godzinki ale płetwiastych przyjaciół nie spotkałem  ;)


  • Filip14 lubi to

#397 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 29 marzec 2015 - 14:52

To podobnie jak Ja. Też 3 godziny bez kontaktu...



#398 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 29 marzec 2015 - 15:07

Ja wczoraj 2 godz tez na zero ;-)

Użytkownik OloPe edytował ten post 29 marzec 2015 - 15:09


#399 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 29 marzec 2015 - 16:16

A już myślałem że coś źle robię ;D



#400 OFFLINE   lukasz_aug

lukasz_aug

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBAU/BL

Napisano 29 marzec 2015 - 16:32

Ja też byłem, syf puścili na wysokości spójni nie da się łowić i jakieś typy się obnażają w okolicach mostu Grota, jestem zdegustowany😕

Użytkownik lukasz_aug edytował ten post 29 marzec 2015 - 16:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych