Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#901 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 16 czerwiec 2015 - 06:56

Panowie ... ja bym stawiał na kosmitów :)

To nam Daniel pomogłeś, dzięki, myśle że możemy zamknąć temat, a ja chciałem robić badania ichtiologoczne  :rolleyes:  ;)


  • robertk lubi to

#902 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 czerwiec 2015 - 08:55

Kluczem jest woda, a raczej jej brak.

 

Musi byc woda, która musi płynąć, jak by to powiedział Kwicoł,wartko!!! Kto pamięta te dołki za główkami, pełne wody? Zaczynało się to od "łamanej" na piaskarni, tam wszystko płynęło, dość powiedzieć że woda wlewała się do portu nie tylko przez wejście do niego, ale też bokiem od strony główki, nie trzeba było dochodzić do samej Wisły żeby połowić. Teraz,kikut jaki został po "łamanej" jest w piachu i zarasta krzakami, a z portu zrobiło się bagno! Zostało troszkę wody od strony wejścia....Napiszę to jeszcze raz, zburzenie główki zmieniło, na przestrzeni lat, całą okolicę,począwszy od piaskarni, a skończywszy nawet na drugiej główce poniżej mostu( wiadomo że trzeba uwzględnić niżówki, ale jak by łamana istniała, to na przyborze, spełniała by swoją funkcję idealnie...) Bez niej cala okoliczna woda zwolniła i piachu jest coraz więcej...

 

Główki poniżej mostu miały potęzne napływy a na zapływach były zakola z fajną wodą gdzie drobnica i całe rzesze żab dorastała stanowiąc naturalną stołówkę dla drapieżników.....

 

Kto pamięta,miejsce poniżej ciepłego gdzie na przyborze woda wlewała się i utrzymywała się bardzo długo, gdzie można było też w odpowiednim czasie fajnie połowić?

 

Niżej w okolicach wodociągów też było zacnie, super nocne miejscówki....

 

A walenie boleni na główkach? Słychać było jak się weszło tylko na główkę....

 

Konkludując. Musi być woda, ryby(i żaby...) muszą gdzieś się wytrzeć i podrosnąć. Będzie woda- będą ryby....

 

Ech,wspomnienia.

 

Pozdrawiam



#903 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2015 - 10:13

Kolega @grzesiekre mądrze gada.



#904 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 16 czerwiec 2015 - 10:18

Jaki wniosek grzesiekre? RZGW musiałby na nowo odbudować wszelkie punkty regulacyjne wody na odcinku Warszawskim (ostrogi wodne etc.). Później należałoby czekać minimum 2 lata. Jeżeli ryba by wróciła i skończyło się notoryczne utyskiwanie na jej brak to znaczy to, że miałeś 100% rację.

To jest poważny i skomplikowany temat zarówno finansowo jak i prawnie.

 

ps: swoją drogą obecnie trwa pogłębianie Bugu przy ujściu do Zegrza. Przyczyna ta sama. Mocne obniżenie wody + zapiaszczenie.



#905 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:14

 
A walenie boleni na główkach?


A w porcie co się działo?
  • grzesiekp. lubi to

#906 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:18

Odbiegając od tematu mnie wczoraj spotkała miła niespodzianka....otóż miałem kontrolę :D Szybka i po łebkach ale zawsze....swoją drogą muszą tam trzepać bo byłem 3 razy na miejscówce i od razu kontrola. A odkąd łowię na Wiśle nie kontrolowali mnie ani razu. Dodatkowo odprowadzenie przyzwoitego blenia ok 65-70cm znowu zabrakło wody żeby podjął decyzję o ataku...



#907 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:35

Jaki wniosek grzesiekre? RZGW musiałby na nowo odbudować wszelkie punkty regulacyjne wody na odcinku Warszawskim (ostrogi wodne etc.). Później należałoby czekać minimum 2 lata. Jeżeli ryba by wróciła i skończyło się notoryczne utyskiwanie na jej brak to znaczy to, że miałeś 100% rację.

To jest poważny i skomplikowany temat zarówno finansowo jak i prawnie.

 

ps: swoją drogą obecnie trwa pogłębianie Bugu przy ujściu do Zegrza. Przyczyna ta sama. Mocne obniżenie wody + zapiaszczenie.

Niestety na odwrócenie trendu nie mamy,przynajmniej na razie, żadnych szans.  Jest gigantyczna kasa, którą płaci łunia, na "wygładzenie" rzeki. vide bulwary wiślane,jak oddadzą je całe to po lewej stronie będzie równo jak przy linijce. Kiedyś czytałem jakiegoś "mundrego" który chciał wyrównać prawy brzeg.....Nawiasem mówiąc to przez betonowe rynny na rzekach mamy takie zniszczenia powodziowe,kiedyś rzeka przybrała, wylała i wiadomo było że w określonych miejscach się niczego nie buduje i uprawia, we Wrocławiu mogą coś na ten temat powiedzieć, a teraz jak idzie woda rynną i ją przerwie to dramat jest.....Na zachodzie przejrzeli na oczy i tam gdzie mogą odwracają wszystkie szkody. Przywracają rzekom naturalny bieg,rzeki się odbudowują,pojawiają się ryby i ogólnie zwierzęta a z nimi turyści i wędkarze...

 

Niestety a taki widok nie tylko odraża i odpycha ale bije we wszystkich wędkarzy...(zdjęcie z dzisiaj)

 

Trzeba nam czekać i szukać nowych  miejscówek tam gdzie się tylko da....

 

Niech Moc będzie z Nami!

Załączone pliki



#908 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 16 czerwiec 2015 - 14:59

Cześć,
ja trochę z innej beczki. Szukam kompana do wymiany doświadczeń i wspólnych połowów na muchę (oczywiście na Wiśle w Wawce)
Połowiłem już swoje na spina i szukam nowych wyzwań  ;)  Coby nie przytruwać proszę o info na priv.



#909 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8010 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 czerwiec 2015 - 15:22

Cześć,
ja trochę z innej beczki. Szukam kompana do wymiany doświadczeń i wspólnych połowów na muchę (oczywiście na Wiśle w Wawce)
Połowiłem już swoje na spina i szukam nowych wyzwań  ;)  Coby nie przytruwać proszę o info na priv.

 

 

Tylko nie mow ze z produkcja blach koczysz, bo mysle cos zamowic gdzies zimowa pora  ;)



#910 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:06

Dzisiaj na Zawadach kibel..., drobnicy tyle co kot napłakał i jedno uderzenie nie wielkiej Rapy. Zastanawiam się czy nie spróbować w rynnie poszukać Brzan, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w łapaniu ich spinningiem, wiem tylko, że w niej podobno są....

#911 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:57

. Zastanawiam się czy nie spróbować w rynnie poszukać Brzan,..

:o  Poprawcie mnie jeśli się mylę , ale  brzana ma chyba okres ochronny do 30.06 :o



#912 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 16 czerwiec 2015 - 21:24

:o  Poprawcie mnie jeśli się mylę , ale  brzana ma chyba okres ochronny do 30.06 :o

Widocznie nie wszyscy o tym wiedza albo mają to w ....

Polska maskra


  • Kamil_D lubi to

#913 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 21:28

To za dwa tygodnie, się poszuka. Nie łowię tej ryby i myślałem, że ma do końca maja.

Użytkownik jasiek17047 edytował ten post 16 czerwiec 2015 - 21:31


#914 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 17 czerwiec 2015 - 08:59

Wczoraj, 3h prawa strona pod mostem północnym (MSC) na opasce... hmm... życie w wodzie widać. Kilka ataków bolka, kilka ładnych spławów klenia, kilka ciekawych miejscówek z dużym uciągiem nad dużymi kamieniami, ciekawa krótka rafka poniżej mostu... generalnie wynik na zero, ale jest wiara i nadzieja, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie". Trudno tam o maskowanie, dużo luźnych opaskowych kamieni, nie ma jak się przyczaić, czy bezgłośnie zbliżyć do brzegu. Ataki na drobnicę ok. 1-2m od brzegu. Z północnym wiatrem trochę ciężko podać przynętę na ciekawe napływy. Na pewno jeszcze tam wrócę. Idealne miejsce ale z wodą +1,5m do obecnego stanu.


  • Guzu lubi to

#915 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2015 - 11:12

przed sanodmierzem delikatna falka +/- 0,5m leci ale czy sie nie rozmyje

wodowskaz koprzywnica przed sandomierzem a i na sanie delikatna idzie  moze cos do warszawy dojdzie



#916 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 17 czerwiec 2015 - 11:33

Co ciekawe, pomimo tendencji spadkowej poziomu lustra w ostatnim czasie, woda słabo przejrzysta max. 30cm, o co chodzi ?

W uzupełnieniu; w zeszłym tygodniu (czwartek) po lewej stronie od gdańskiego do "czarnobyla" 2h = studnia. O całe 2h za długo tam byłem. Na szczęście rozum wygrał z sercem i przeniosłem się na prawo od gdańskiego w dół do starego kolektora. Pod wieczór (jak tylko słońce schowało się za horyzontem) pojawiły się bolki w warkoczu za starym kolektorem. Niestety wynik na zero, ale, ale ... ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr i sajdol1 lubią to

#917 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2015 - 12:48

no dziwnie to wyglada niby woda niska a brudna jak nie wiem

a te bolki to w ogole sobie jaja robią ;p walą jak głupie ale nie w przynety



#918 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2015 - 19:46

Co ciekawe, pomimo tendencji spadkowej poziomu lustra w ostatnim czasie, woda słabo przejrzysta max. 30cm, o co chodzi ?

W uzupełnieniu; w zeszłym tygodniu (czwartek) po lewej stronie od gdańskiego do "czarnobyla" 2h = studnia. O całe 2h za długo tam byłem. Na szczęście rozum wygrał z sercem i przeniosłem się na prawo od gdańskiego w dół do starego kolektora. Pod wieczór (jak tylko słońce schowało się za horyzontem) pojawiły się bolki w warkoczu za starym kolektorem. Niestety wynik na zero, ale, ale ... ;)

Kiedyś ten stary kolektor , to była moja 100% wieczorna miejscówka . Jak pod Grociakiem nic się nie działo , w auto i pod kolektor. Przez kilka sezonów zawsze coś stamtąd wydłubałem.Jednak  im wyższa woda tym lepsze były tam wyniki

Jutro po południu wbijam się w spodniobuty i popróbuję na rafach za Gdańskim , poszukać klenia. Może z wieczora odwiedzę kolektor , skoro tam bolki grasują :) .


  • Mariano Mariano i sajdol1 lubią to

#919 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2015 - 20:26

Dzis delikatnie sandaczyki skubaly na czajce . Za ogon ciagaly;)

#920 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 17 czerwiec 2015 - 20:47

Jutro po południu wbijam się w spodniobuty i popróbuję na rafach za Gdańskim , poszukać klenia. Może z wieczora odwiedzę kolektor , skoro tam bolki grasują :) .

Próbuj Piotrze, próbuj. Dziś wreszcie obdarzyło. Byłem po prawej za gdańskim 3h na rafach (sięgałem z brzegu) i wynik, to 5 kontaków z kleniem. 3 ryby wyholowane (klenik 20cm i 2 klenie ok. 40cm). Co ciekawe 2x40cm z tego samego miejsca (napływ na dwa kamienie - duży uciąg) w odstępie kilku minut. Morda się cieszyła jak u dziecka :) Około 18.30 musiałem się zwinąć, a chętnie bym jeszcze porzucał, bo aktywność klenia spora. Jak zaczynałem ok. 15.30 wiało w północnego-zachodu i nic nie skubało. Około 16.30-17 wiatr ucichł i dmuchnęło z południowego-zachodu i się zaczęło łowienie.


Użytkownik Skorio edytował ten post 17 czerwiec 2015 - 21:04

  • sajdol1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych