Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:54

Padłem!  :lol:

Teraz gdzie się nie pojedzie, to Wisła straszy piachem. Wszędzie łachy, wyspy, wysepki i muldy. Czasem człowiek ma wrażenie, że piachu jest więcej, niż wody, a oni - geniusze, chcą sypać dalej. 

Powinni przejść się nad rzekę i jak te strusie, które, nawiasem mówiąc, więcej rozumu mają od nich, choć jak but głupie, wpakować łby w wiślany piach. 

Gdyby nasz kraj znajdował się bliżej bieguna, zadłużylibyśmy go pod sztuczne lodowiska...


Użytkownik Dagon edytował ten post 14 lipiec 2015 - 20:40

  • piotrek245 lubi to

#1222 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 14 lipiec 2015 - 18:53

Wisła cała zapiaszczona a oni będą usypywać kolejne górki, dobre!:)

 

Zauważyłem genralnie, że wszelkie akcje Eko i edukacyjne płynące z ratusza bądź stowarzyszeń ekologicznych dotyczą ptaków. O rybach zero. Wisła to woda i to co lata i brzeguje na niej lub nad nią. To co pływa w niej jest nie ważne bo tego nie widać. Kolektory mogą pluć całą dobe szambem w odegłości 200 metrów od znaku "Obszar Natura 2000" i jest git. Góry śmieci zostawione przez imprezowiczów zachęconych akcją "nie odwracaj się od Wisły" a następnie wydawane dziesiątki tysięcy na spoty edukacyjne "nie rozbijaj się nad Wisłą". Wychodować śmieciarzy a potem po nich sprzątać.

 

To co powinni zrobić z prawym brzegiem to zostawić go w świętym spokoju. Przestać tam inwestować w kolejne durne pomysły i zostawić brzegi samym sobie. Natura sobie poradzi. Skoro lewa strona dostała bulwary nadwiślane za parę baniek to przynajmniej niech dadzą 'sobie siana' z prawą stroną. To co było i trochę jeszcze jest to fakt, że Wisła jest jedyną rzeką płynącą przez stolicę w Europie która jest w miarę dzika. I niech tak pozostanie!



#1223 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:53

"Robić komuś łachę..." nabrało nowego znaczenia B) .


Użytkownik klim edytował ten post 14 lipiec 2015 - 19:53

  • Hesher, Skorio i grzesiekp. lubią to

#1224 ONLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 20:56

Jedni sypią i budują, a drudzy będą burzyć. Co prawda nie warszawska, ale blisko ;) 

http://www.nowodwors...a_krutynia.html


  • pawello lubi to

#1225 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 14 lipiec 2015 - 21:50

Ja dziś po pracy wyskoczylem na ryby. Celem był kleń i oczywiście klenia nie złowiłem. Był boleń około 50cm, jaź 41 cm, 4 okonie +20cm i jeden psiaczek kolo 30cm. Trochę zabawy było na zestaw ul. Wypad udany :)
  • piotrek245, Pisarz.......ewski Piotr, malcz i 3 innych osób lubią to

#1226 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 15 lipiec 2015 - 00:14

Maćku gdzie ty te ryby łowisz bo ja taki wynik na warszawskiej Wiśle robię w pięć wypadów...

Też byłem wieczorem i trafił się sumek ze 45cm, sandaczyk 30+ i okonek.



#1227 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 lipiec 2015 - 07:06

No to pięknie łowicie. Znaczy pora ruszyć d.... , znaczy wieczorem pewnie pójdę i spróbuję. Tylko muszę kupić spec przynęty, no i się zaczenie  :rolleyes:


Użytkownik sacha edytował ten post 15 lipiec 2015 - 07:07


#1228 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 lipiec 2015 - 07:28

Z wiadomości około wędkarskich:

 

http://warszawa.gaze...ie-dostana.html

Poniżej mostu północnego stoi barka przeznaczona dla ptaków wodnych do gniazdowania. Gdyby ptaki chciały się tam gnieździć to byłoby ok bo od kilku lat gniazda rybitw i mew są regularnie zalewane przez wysoką wodę. Znam wyspę gdzie co roku rybitwy i sieweczki( w tym rzadka obrożna) zakładają gniazda i niestety ostatni udany sezon dla nich był w 2012r, w tym również w czerwcu musiała przejść wysoka woda i zalała wyspę. Ptaki powtórnie założyły lęgi (było ok 20 par rybitw rzecznych i białoczelnych) i myślałem że wszystko będzie ok bo jest niska woda, ale tym razem przez suszę jest tyle wody że wyspa została połączona z lądem i oczywiście zaraz wbili się na nią ludzie (też z quadami), pewnie lisy i znowu lęg stracony. Nie mają wiślane ptaki łatwego życia. Może ptaki zaczną zakładać gniazda na tej barce, zobaczymy w przyszłym sezonie, na razie w tym nie było na niej gniazd. Tak samo jak wybudowano na Białołęce wieżę dla jeża, czyli jeżyków, poszła na to kasa, a jeżyki nadal wolą dziury w blokach. 


  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, urasenty i 1 inna osoba lubią to

#1229 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 lipiec 2015 - 07:36

Tak samo jak wybudowano na Białołęce wieżę dla jeża, czyli jeżyków, poszła na to kasa, a jeżyki nadal wolą dziury w blokach. 

Na Kamionku wieży nie ma ale za to sporo jerzyków. Codziennie wieczorem dookoła bloku lata jakieś 50-60sztuk. Jeże też są  ;) ale one tuptają po parku Skaryszewskim.



#1230 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 lipiec 2015 - 11:13

Byłem dziś w topolach.

 

Po dojściu do miejscówki 2 przykre niespodzianki. Grunciarze, którzy akurat w tej częci opaski, zdarzają się bardzo rzadko, zostawili po sobie syf w postaci opakowań po wszystkim!!!Zanęty,robaki,puszki,szkło,plastik...MASAKRA!!!(śmieci na oko z przed paru dni...) Druga niespodzianka to grunciarz na kamieniach we własnej osobie, który "pochwalił" się zabitym boleniem!!! :angry: Ładna sztuka, wyglądała na dobre 70plus!!!! Nie wdawałem się z nim w żadną polemikę, bo i tak by nie zrozumiał przesłania złów i wypuść....

 

Dla takich CYMBAŁÓW( śmieciarzy, brudasów i mięsiarzy) jest tylko jeden argument: KNUT!!!! Jak by dostał pod kolana,tak żeby się od razu zeszczał to by może zapamiętał że pewnych rzeczy NIE WOLNO nad wodą robić!!!

 

A ze spraw wędkarskich to:

 

Trafiły się dwa sportowe klenie ok35cm, troszkę się podziało, było parę wyjść, dwa ładne kleniowe pudła. Pomimo niżówki, ładna woda,klarowna ,atrakcyjna i zachęcająca do penetracji :) ...woblerami nie były zainteresowane, cały "jazz" był na srebrnego effzetta ze zdartą naklejką w rozm2.Tak sobie myślę że jak nie zacznie padać( chociaż zaczęło wiać troszkę...) na wieczorowego może być ciekawie.....

 

Odzyskałem effzetta którego ze 2 tygodnie temu urwałem :D

 

Jeżeli ktoś będzie chciał podjechać autem nad samą wodę od strony zimnego kanału to nie wjedzie!!! Szlaban zaciągnięty i zapięty na grubą kłódę!!!

 

Połamania!


  • Mariano Mariano i sajdol1 lubią to

#1231 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 lipiec 2015 - 19:01

Maćku gdzie ty te ryby łowisz bo ja taki wynik na warszawskiej Wiśle robię w pięć wypadów...


Opaska po lewej stronie w górę od Gdańskiego. Wszystko na obrotówkę i w przeciągu 35min. Wcześniej i później nawet brania nie było. Wstrzeliem się w dobry moment:)

#1232 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 lipiec 2015 - 21:04

Opaska po lewej stronie w górę od Gdańskiego. Wszystko na obrotówkę i w przeciągu 35min. Wcześniej i później nawet brania nie było. Wstrzeliem się w dobry moment:)

Maciek rządzi :) .

Młode wilki dochodzą do głosu :clappinghands:  , a ja stary wyliniały  basior , dzisiaj po 4h polowania  zszedłem o kiju :( .Wyć się chce :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 15 lipiec 2015 - 21:10

  • Mariano Mariano lubi to

#1233 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 lipiec 2015 - 21:17

Maciek rządzi :) .

Młode wilki dochodzą do głosu :clappinghands:  , a ja stary wyliniały  basior , dzisiaj po 4h polowania  zszedłem o kiju :( .Wyć się chce :D

Łączę się z Tobą w bólu :P , ja tylko 3h.



#1234 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 15 lipiec 2015 - 22:26

Mnie do spontanicznego wypadu zachęcił swoim wpisem kolega @grzesiekre...."topole" to moje rewiry, z domu jadę tam autem 4-5 minut...tam stawiałem swoje pierwsze kleniowo-wiślane kroki....dawno nie byłem, więc wypadało się przypomnieć...zrobiłem trochę dłuższy kawałek opaski niż kolega, ale z podobnym wynikiem: 2 wymiarowe klenie pod 30, kilka kontaktów w tym dwa ładne strzały i trzy spięte rybki: dwa totalne gluty i jedna ładna rybka której szkoda, do tego jeden okoń pod 20. Ciekawostką jest fakt, że ta opaska to jedno wielkie kamienisko i trzeba się poruszać naprawdę zwinnie aby nie narobić zbytniego rabanu...mi szło nawet nieźle, ale i tak puszczałem wobka po 30-40 metrów, a o dziwo wszystkie akcje rybkowe miały miejsce tuż pod nogami, albo wręcz przy wyciąganiu wobka - swoją drogą absolutnie wszystkie kontakty miałem na najmniejszego czarnego sendala ze złotym brzuszkiem i złotymi paskami....po 21ej wpadłem w sam środek uczty boleni....odbywała się totalna masakra na małych rybkach, na odcinku 25metrów opaski jednocześnie waliło 5-6 bolków z których każdy miał min 60 centów...przez chwilę nawet mnie poniosło i próbowałem najpierw brombą a później uklejką Lipińśkiego, ale po ataku metr od bromby szybko oprzytomniałem i się zwinąłem....na żyłce 0,16 i kiju 2-10,5 nie było sensu kusić losu....usiadłem na kamieniu i 15 minut obserwowałem....swoje spostrzeżenia mam i jeśli nie był to jednodniowy wypad bolków na "zagraniczną" stołówkę to spróbuję się z nimi ASAP... B)

 

pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 15 lipiec 2015 - 22:28

  • sajdol1, Skorio i grzesiekp. lubią to

#1235 OFFLINE   Rotmistrz

Rotmistrz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2015 - 08:25

Witam,

chyba coś jeszcze w tej Wiśle pływa :)

Mocno wypracowane jerkbaitowe min.

Pozdrawiam.

No proszę, nareszcie wąsaty złowiony w W-wie. Z trola czy z ręki?



#1236 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2015 - 09:05

Kurcze, łowię tam od lat wielu i nie miałem pojęcia, że łowię na "topolach" :D


  • malcz lubi to

#1237 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 16 lipiec 2015 - 10:10

nie wiem dalej gdzie te topole ale pewnie też tam łowię w niewiedzy:) Wczoraj poniżej Północnego też się działo, bolki biły aż miło. Ja zawziąłem się na smużaki i kilka brań i wyjść kleni miałem, udało się wyholowań jednego 33 cm ale nie spełnia minimum za to mam filmik z braniem i holem.


Użytkownik wojciech1919 edytował ten post 16 lipiec 2015 - 10:11


#1238 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 lipiec 2015 - 10:13

Poniżej północnego na opasce po lewej stronie?



#1239 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 16 lipiec 2015 - 10:20

Poniżej północnego na opasce po lewej stronie?

Bardziej na wysokości Młocin



#1240 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 lipiec 2015 - 10:21

tam jest opaska czy jakiś "inny" brzeg?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych