Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1621 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:21

No graty graty,nawet nie wiesz jak zazdroszczę Ci tej rafy.Świetna ryba :)


  • Kamil G lubi to

#1622 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:40

Kamil gratulacje :clappinghands: .

Obiecywałem że się poprawię i będę mocniej trzymał kciuki :highfive:  .Twoja o 1cm większa :doh: .

Ja złowiłem na ciut mocniejszy kij , ale cieńszą pletkę też Nihonto. :blush:



#1623 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:52

Kamil gratulacje :clappinghands: .
Obiecywałem że się poprawię i będę mocniej trzymał kciuki :highfive:  .Twoja o 1cm większa :doh: .
Ja złowiłem na ciut mocniejszy kij , ale cieńszą pletkę też Nihonto. :blush:

Dzięki, a żebyś wiedział, że jak ja podprowadzilem do siebie, zobaczyłem jak delikatnie wisi i trzącha łbem to pierwsze co pomyślałem to "No Pisarz, mam ku**a nadzieję, że tym razem mocniej te kciuki trzymasz!" Hahaha no i trzymales konkretnie;)
  • pioo lubi to

#1624 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:00

Jestem pod wrażeniem nastawiania się na Brzany w takim miejscu z wędkami do 12-14g :wacko:

Ja bym u siebie na klenie takiej nie wziął.Sorry Panowie,ale wg mnie 21g 12lb to minimum.



#1625 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:10

Jestem pod wrażeniem nastawiania się na Brzany w takim miejscu z wędkami do 12-14g :wacko:

Ja bym u siebie na klenie takiej nie wziął.Sorry Panowie,ale wg mnie 21g 12lb to minimum.

Maniek jak się nigdy nie złowiło , to się nie wie z jakim przeciwnikiem będzie się walczyć. ^_^

Ja dzisiaj też próbowałem dobrać się do brzan. Niestety w moim miejscu ryby odsunęły się tak daleko , że nie mogłem się do nich dobrać. :(  skończyło się na kilku średnich kleniach. Za to jak schodziłem z wody , na brzegu czekała niespodzianka. Czekała na mnie na brzegu policja , w składzie damsko- męskim :o .Podobno ktoś zadzwonił z zawiadomieniem ,że jakiś wariat chce przejść przez Wisłę :D . Skończyło się na spisaniu danych osobowych i trochę się pośmialiśmy.


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 22:12

  • jerzy6, malcz i wojciech1919 lubią to

#1626 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:10

Masz absolutna rację Mariano:) Po prostu do tej pory sporo kombinowalem, małymi 2 cm wobkami sdr i chciałem jakoś pogodzić ich lotność z całą resztą... teraz juz wiem, że nie ma co się bawić w drobnych więc następnym razem małe przynęty zostają w domu a jedzie mocniejszy kij

#1627 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:15

Zawsze trzeba brać delikatną "zakładkę" , ze trafimy PB.
W pelni rozumiem chęć zlowienia ryby w przetrzebionej Wiśle, ale wg mnie 3,5-5cm wobki są dużo lepsze do kuszenia.Zaryzykowal bym nawet 6cm drobno pracujacego wobka.
Moim faworytem na takich przelewach był Invader.
Piotrek, dobrze, ze poduszkowcem Cie nie zgarnęli z rafy ;)

#1628 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:22

Gratulacje..

Ostatnio Wisełkę zaniedbałem, ale zmusiliście mnie do powrotu - jutro ruszam :)



#1629 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 wrzesień 2015 - 16:44

Kamil gratulacje. Mariano jakiej przetrzebionej ? Przecież tu prawie codziennie brzana z 7 z przodu wyjeżdża ☺.
A i sandały z 9 z przodu wyjeżdżają ale o tym się nie pisze. Dżizes ale sezon 😨

#1630 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:08

Szkoda trochę że taka niżówka. Mało wody to i do brzan łatwiej się dobrać. Sporo ich na pewno skończy na talerzu. Zresztą nie tylko brzan.

Niech przyjdzie wreszcie ta woda.


Użytkownik godski edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 19:08


#1631 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:12

Wisła jest tak samo rybna na niżówce, jak była przed nią. Ot wepchnęło ryby w co głębsze miejsca, ograniczyło im pole manewru i taka tajemnica niezwykłej rybności co poniektórych miejscówek. Przyjdą stany średnie i skończy się babci... ;)


  • Mariano Mariano i grzesiekp. lubią to

#1632 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:21

Szkoda trochę że taka niżówka. Mało wody to i do brzan łatwiej się dobrać. Sporo ich na pewno skończy na talerzu. Zresztą nie tylko brzan.

Niech przyjdzie wreszcie ta woda.

Ja uważam dokładnie odwrotnie ^_^. Jak jest wyższa woda to takie ryby jak brzana przebywają bliżej brzegu , więc są bardziej osiągalne dla grunciarzy , a to oni są smakoszami takich ryb jak bolenie czy brzany :(  . Podczas niżówki ryby odsuwają się do głównego koryta i żeby się do nich dobrać trzeba dysponować łódką , lub przedzierać przez kamieniska w spodnio-butach. Wydaje mi się że wędkarze którzy dysponują takim sprzętem i determinacją , to wędkarze etyczni :) .

Z tego co pamiętam to kolega @godski deklarował się , że nie łowi w wodach płynących , chyba że coś się zmieniło <_< .


  • malcz i sajdol1 lubią to

#1633 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 20:27

Na takiej niżówce jest tragedia , ryby są dostepne dla wszystkich kwestia czasu

 

I wszystkie mijsca skupiające ryby są oblegane, tak samo jak starorzecza na jesieni

Polska TRAGEDIA , 99% ryb jedzie na patelnię

DESZCZU ,DZESZCZU,DESZCZU może cos zostanie ale nie chcę krakać przed zimowiskami :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:


  • Dagon, Mariano Mariano i spinnerman lubią to

#1634 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 wrzesień 2015 - 20:32

Kamil gratulacje. Mariano jakiej przetrzebionej ? Przecież tu prawie codziennie brzana z 7 z przodu wyjeżdża ☺.
A i sandały z 9 z przodu wyjeżdżają ale o tym się nie pisze. Dżizes ale sezon

Masz jakieś potwierdzone info o tych sandaczach ?


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 20:50


#1635 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:06

Na takiej niżówce jest tragedia , ryby są dostepne dla wszystkich kwestia czasu

 

I wszystkie mijsca skupiające ryby są oblegane, tak samo jak starorzecza na jesieni

Polska TRAGEDIA , 99% ryb jedzie na patelnię

DESZCZU ,DZESZCZU,DESZCZU może cos zostanie ale nie chcę krakać przed zimowiskami :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

Mówią że pesymista , to dobrze poinformowany optymista :D  . Pamiętam jak w latach wysokiej i średniej wody siatki grunciarzy aż trzeszczały w szwach . Teraz jak patrzę , to albo siatka leży na brzegu , albo pływa w nie jakiś biedaczysko leszczyna. Z tym 99% to też przesada -_- , najwyżej 98.5% ;) .

Co nie zmienia faktu , że to polska tragedia :( .


  • sacha i Wojtek B. lubią to

#1636 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:20

Ja uważam dokładnie odwrotnie ^_^. Jak jest wyższa woda to takie ryby jak brzana przebywają bliżej brzegu , więc są bardziej osiągalne dla grunciarzy , a to oni są smakoszami takich ryb jak bolenie czy brzany :(  . Podczas niżówki ryby odsuwają się do głównego koryta i żeby się do nich dobrać trzeba dysponować łódką , lub przedzierać przez kamieniska w spodnio-butach. Wydaje mi się że wędkarze którzy dysponują takim sprzętem i determinacją , to wędkarze etyczni :) .

Z tego co pamiętam to kolega @godski deklarował się , że nie łowi w wodach płynących , chyba że coś się zmieniło <_< .

Nie łowię. Zwykła logika. Jesli jakaś rzeka ma powiedzmy 100 metrów szerokości i średnio 3 metry głębokości a z tego robi się 30 metrów i średnio jeden metr to co z tego moze wyniknąć? Może logika ne ma tutaj nic do rzeczy.

Przy normalnej wodzie też można brzany statystycznie rzecz biorąc łowić z podobnym skutkiem?  



#1637 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:26

Na takiej niżówce jest tragedia , ryby są dostepne dla wszystkich kwestia czasu

To jak wyjaśnić całkowity zanik brań w Bugu? Wody tyle co kot napłakał, miejscowi wędkarze znają miejscówki gdzie jest więcej niż metr wody a są i takie gdzie jest 2 i więcej ale w ok. Mielnika takich rynien czy dołków jest 5, może 6. I od lipca miejscowi przestali na ryby chodzić bo w tych głębszych miejscach jest pusto. I nie ma co zwalać że wszystko do lipca zjedli bo na wiosnę też było marnie.

Nad wodę chodzą tylko przyjezdni :rolleyes: i też nic nie łowią :( .


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1638 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:39

Nie łowię. Zwykła logika. Jesli jakaś rzeka ma powiedzmy 100 metrów szerokości i średnio 3 metry głębokości a z tego robi się 30 metrów i średnio jeden metr to co z tego moze wyniknąć? Może logika ne ma tutaj nic do rzeczy.

Przy normalnej wodzie też można brzany statystycznie rzecz biorąc łowić z podobnym skutkiem?  

Masz rację jeśli by chodziło o rzekę o takich parametrach :)   . Wisła na średniej wodzie ma w jakiś miejscu 300m szerokości , a przy niżówce 290m szerokości. Głębokość drastycznie zmienia się tylko przy brzegu , bo co to za różnica czy na środku rzeki jest 6m głębokości przy stanie średnim ,czy 5m przy niskim. Jak była latem woda w okolicach 150cm , to widziałem w siatach wędkarzy brzany , klenie , jazie ,sumki . Jak teraz jest 50cm , to tak jak pisałem krąpik lub mały leszczyk. Spójrzcie na osławioną Mekkę spławikowo- grunciarską czyli "Czajkę". Przy normalnych stanach wody tam jest rzeź niewiniątek , teraz czasami ktoś coś złowi.


Użytkownik pisarz edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 21:40

  • Spawciu lubi to

#1639 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:03

To jak wyjaśnić całkowity zanik brań w Bugu? Wody tyle co kot napłakał, miejscowi wędkarze znają miejscówki gdzie jest więcej niż metr wody a są i takie gdzie jest 2 i więcej ale w ok. Mielnika takich rynien czy dołków jest 5, może 6. I od lipca miejscowi przestali na ryby chodzić bo w tych głębszych miejscach jest pusto. I nie ma co zwalać że wszystko do lipca zjedli bo na wiosnę też było marnie.

Nad wodę chodzą tylko przyjezdni :rolleyes: i też nic nie łowią :( .

 

eee tam Korol i Qcyk łowią :P



#1640 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:05

Wszystkim nigdy nie dogodzi. .. przy wysokim stanie często słyszę, że woda za duża, że trzeba poczekać aż opadnie trochę. Dziś się dowiaduje, że niżówka zła bo za łatwo złowić rybę. ..? To ja już nie wiem o co w tym lowieniu chodzi. Do tej pory myślałem, że głównie o to żeby złowić rybe:)
Dziś 4 godzinki nad wodą. Nawet kontaktu z ukleją. .. próbował ktoś jeszcze?
  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i coma lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych