Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 13 wrzesień 2015 - 11:11

Jak by co Panowie to jestem na rafie, zapraszam :)

Za gdańskim byłes?Jak tam po zmianach?  Płynie troszkę? ;)



#1662 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:03

Wyskoczyłem dziś z nastawieniem na bolenie, jednak nic się nie działo i nic nie brało. Szybkie przezbrojenie z myślą o Pani Barbarze i chodu ile tylko się da w spodniobutach wejść :P . Zaczęło się od sumka, przynajmniej tak wnioskuję po plecionce...

Załączony plik  5p.jpg   36,84 KB   10 Ilość pobrań
Niestety kiedy chciałem z nim przejść na mieliznę plecionka weszła pod kamień i się wypiął, ale cóż walczymy dalej.
Potem strzał siedzi kleń, 30 min kawałek dalej siedzi drugi...

Załączony plik  4p.jpg   53,67 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  3p.jpg   51,45 KB   10 Ilość pobrań

 

Zmieniam szybko miejscówkę bo zostało mi ostanie 20 min łowienia. Znowu wędka w zęby i ile da rady wejść się pakuję, tym razem zrobiłem o jeden krok za daleko. Trochę mi się wlało do środka, ale się wyratowałem i cofnąłem. Dwa kroki w tył i zaczynam łowić. Czasu zostało na trzy rzuty. Przy trzecim rzuci zaczęła się jazda.....gwiazda wieczoru :D

Załączony plik  1p.jpg   87,77 KB   10 Ilość pobrań

 

Szybki pomiary w wodzie wskazuje na "około" 116cm . Myślałem, że mam piękną brzanę, a tu sumczysław. Trochę jazdy było jak w nurt poszedł, ale po 10min był mój. Udany wypad ogólnie.



#1663 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:20

Czyli są na chodzie dziś, ide zaraz na drugą turę ;)



#1664 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:01

....

Szybki pomiary w wodzie wskazuje na "około" 116cm . Myślałem, że mam piękną brzanę, a tu sumczysław. Trochę jazdy było jak w nurt poszedł, ale po 10min był mój. Udany wypad ogólnie.

Gratulacje Maciek, widziałem Cię na rafie i widziałem hol, byłem na lewym brzegu w poszukiwaniu Barbary, z daleka myślałem, że u Ciebie to duża wąsata, a to wąsaty  :D. Bałem się, że wpadniesz do wody, bo chyba duże emocje wyzwolił sumiasy. BRAWO !!!

U mnie sportowy bolek ok 60 cm :D Aktywności powierzchniowej brak.


Użytkownik Skorio edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 20:05

  • Mr.Happy lubi to

#1665 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:21

To i mi dziś Wisła nie poskąpiła-4 bolki trafiłem :) .Dwa wymiarki i dwa z wyższej ligi,jeden 75cm a drugi 84-nowy PB :D .

Wszystkie zażarły poczciwego Hermesa.

Przepraszam za jakość zdjęć ale z samowyzwalacza wyszły słabiutko,starałem się szybko-  foto i do wody,efekt ;)

 

Załączony plik  IMG_7740.JPG   30,16 KB   78 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7737.JPG   42,79 KB   58 Ilość pobrań


Użytkownik piotrek245 edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 21:23


#1666 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:27

Piotrek piękny , wypasiony klamot :o :) . Gratuluję nowego PB :clappinghands: .

Maciek też pięknie porządził , a i Dawid miał przygodę , którą długo będzie pamiętał :) .

Dzisiaj z tego co widzę i słyszałem był dobry dzień :) , a ja byłem całkowicie uziemiony :( .


  • piotrek245 lubi to

#1667 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:29

To i mi dziś Wisła nie poskąpiła-4 bolki trafiłem :) .Dwa wymiarki i dwa z wyższej ligi,jeden 75cm a drugi 84-nowy PB :D .

Wszystkie zażarły poczciwego Hermesa.

Przepraszam za jakość zdjęć ale z samowyzwalacza wyszły słabiutko,starałem się szybko-  foto i do wody,efekt ;)

 

...ale KLOC !!! Napisz coś więcej o okoliczności połowu oraz charakterystyce miejscówki....Piękny!! :)


  • piotrek245 lubi to

#1668 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:42

@malczu-ja tylko rzucał i zwijał :D :D :D

A tak na poważnie,trochę kamieni,rzut w poprzek nurtu i prowadzenie "średnioszybkie" :) .

Farta dziś miałem :P


  • Mariano Mariano lubi to

#1669 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 wrzesień 2015 - 22:04

Zaczeło się...

@Piotrek245 uważaj na poglądaczy z drugiego brzegu ;)

Gratulacje dla Wszystkich Wiślanych moczykijów zza granicy :P 


  • piotrek245, Wojtek B., Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#1670 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1835 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 wrzesień 2015 - 22:06

To i mi dziś Wisła nie poskąpiła-4 bolki trafiłem :) .Dwa wymiarki i dwa z wyższej ligi,jeden 75cm a drugi 84-nowy PB :D .

Wszystkie zażarły poczciwego Hermesa.

Przepraszam za jakość zdjęć ale z samowyzwalacza wyszły słabiutko,starałem się szybko-  foto i do wody,efekt ;)

 

attachicon.gifIMG_7740.JPG

attachicon.gifIMG_7737.JPG

 

Ale klamot :) Jeszcze raz gratuluję :)!


  • piotrek245 lubi to

#1671 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2015 - 06:12

To i mi dziś Wisła nie poskąpiła-4 bolki trafiłem :) .Dwa wymiarki i dwa z wyższej ligi,jeden 75cm a drugi 84-nowy PB :D .

Wszystkie zażarły poczciwego Hermesa.

Przepraszam za jakość zdjęć ale z samowyzwalacza wyszły słabiutko,starałem się szybko-  foto i do wody,efekt ;)

 

attachicon.gifIMG_7740.JPG

attachicon.gifIMG_7737.JPG

Piękny klocek :) A jak sprzętowo? Powalczył toroszkie ?? ;)

 

Oczywiście gratuluję i zazdraszczam :D


Użytkownik Qcyk edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 06:13

  • piotrek245 lubi to

#1672 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 14 wrzesień 2015 - 07:56

Powalczyć to powalczył trochę bo to kawał rybska było :) .Jak się pokazał to łapy trochę trząść się zaczęły ale jakoś się udało.

Sprzętowo to tak-kij Konger Palladin CX full Contact,Emblem 3000 z plecionką Techron opisana jako 0,14.I oczywiście wymienione kotwice na Kamatsu bo fabryczne to się nadają do.....

Ps.Tak to teraz czytam i wygląda to jakbym reklamował pewną firmę :P .Nie jestem właścicielem,udziałowcem ani pracownikiem tejże firmy :D .



#1673 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 wrzesień 2015 - 08:10

Ten 75 to już kawał ryby, ale przy tym 84 wygląda jak kurczak, piękna, gruba ryba, widać że tyle miał. Dziwne że wziął na klasyczny wobler sterowy bo przecież "nowoczesne" bolenie biorą tylko na bezstery :). Najważniejsze to znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, a Tobie to się udało. 

Uderzył za główką w warkoczu?


Użytkownik wujek edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 08:11


#1674 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 wrzesień 2015 - 08:29

Dla mnie tez biorą na zwykłe sterowce. Często też z agresywniejszą pracą.


  • havy lubi to

#1675 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:41

Dzisiaj znowu atakowałem brzany... Między 13 a 19 jedno jedyne branie i ... oczywiście się spięła. Ryba +/- 70 cm rąbnęła standardowo w rwącej rynnie z kamieniami w 4 cm wobler mikado( plastikowa kopia horneta), oczywiście z turbodoładowaniem lotniczym w postaci ołowiu na brzusznej kotwiczce... Moment jakby zaczep, następnie jazda pod prąd z trzepaniem mordą po kamieniach aż po kiju kopało jak bym dotknął do 220V :) po kilku metrach niespodziewany zwrot akcji... Baśka wystrzeliła w górę i postawiła świećę niczym szczupak trzebiąc przy tym łbem. Wobler oczywiście wystrzelił z pyska i o mały włoś nie trafił mnie w łeb! Ot, taka to historia... Myślałem, że mnie już niczym te ryby nie zaskoczą. Ogólnie do tej pory 5 ryb na kiju, wyholowana... 1! Echh, niezłe przeciwniki te brzany :)


  • pioo, Pisarz.......ewski Piotr, pawello i 1 inna osoba lubią to

#1676 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:50

Pięknie łowicie Panowie. Szczególne gratulacje należą się dla Maćka. Ładny wynik. Pozdrawiam.

#1677 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:57

Ten 75 to już kawał ryby, ale przy tym 84 wygląda jak kurczak, piękna, gruba ryba, widać że tyle miał. Dziwne że wziął na klasyczny wobler sterowy bo przecież "nowoczesne" bolenie biorą tylko na bezstery :). Najważniejsze to znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, a Tobie to się udało. 
Uderzył za główką w warkoczu?


O Janek, woblery bezsterowe to jeszcze mały miki. Przeglądając ostatnie wpisy w wątku boleniowym, aż się boję pomyśleć jaka będzie rzeźnia w przyszłym sezonie... ;)
  • wujek i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1678 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 16 wrzesień 2015 - 09:11

Wczoraj nowy PB boleniowy (73)  :rockon:

W środku dnia (ok. 14.30) wybrałem się na randkę z wąsatą Barbarą, Miejsce to samo co poprzednio (napływ na duże kamienie z mega uciągiem z mikro-zatoczką ze spowolnieniem przy samym brzegu).

Rzucam, rzucam, przerwa, rzucam. I nagle w kolejnym rzucie, ok.7-8m ode mnie, na styku mikro-zatoczki i nurtu, jak nie przypierniczy w woblerka "czołg". Od tej chwili wszystko dzieje się w przyspieszonym tempie. Po jednej, może dwóch sekundach "czołg" robi świece ... i ... widzę bolka tańczącego na ogonie (ale spaślak)... nogi się pode mną ugięły ... cholera, nie zatrzymam go. Po wpadnięciu z powrotem do wody, bolek robi odjazd w dół rzeki, ... 10, 20, 30 40 m ... ucieka przy samym brzegu ... hamulec gwiżdże ... ja stoję jak zaczarowany... cholera nie zatrzymam go. Po odjechaniu ok. 50m widzę, że jest na wysokości następnej mikro-zatoczki. Jeśli mam go zatrzymać to tylko tam, dalej w dół to znowu ostry nurt, będę bez szans. Dokręcam powoli hamulec, bolek wyhamowuje, w końcu go zatrzymuję. Szarpie się i wierzga, łbem zarzuca, ale nie ucieka. Wędkę trzymam już obydwiema rękami. Długo tak nie ustoję. Podciągnąć nie dam rady, za duży uciąg. Zaczyna się marsz ku szczęściu. Powoli, powolutku, noga za nogą, krok za krokiem idę do niego po kamieniach, nawijając żyłkę. Bolo cały czas się szamoce, żyłka gra żałosną nutę, jest na granicy swojej wytrzymałości, ale nie puszcza. W końcu docieram w pobliże mikro-zatoczki. Jest za dużym kamieniem, który nawet nie wystaje na powierzchnię, widzę GO !!! Luzuję hamulec, bolo jest zmęczony, ja chyba bardziej. Jeszcze chwila walki, odjazd, ale krótki. Na końcu mikro-zatoczki wyciągam go. Ja pierdziu, ale spasiony. Ręce bardzo zmęczone, więc tylko szybko na trawę, foto i z powrotem do Wisły. Odpłynął ochlapując mnie od kolan do brody :D

Sprzętowo;

Daiwa Exceler 3-18g

Spro Red Arc 10400

Żyłka 0,20 YORK exclusive line gold

Przynęta; wobler "brzanowy" ;)

 

Załączony plik  Boleń_Wisła_20150915.jpg   241,65 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik Skorio edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 09:25


#1679 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 16 wrzesień 2015 - 09:35

Grubas, gratulacje.

#1680 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 wrzesień 2015 - 09:43

Super grubas!! Gratuluję! Szczęście że żyłka przy odjeździe na kamieniach wytrzymała :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych