Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12519 odpowiedzi w tym temacie

#3261 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 15:20

Ostatnio na łódce gdzie nie mieliśmy akurat kapoków żartem rzucili czy w ogóle pozwolenie na łowienie mamy :) dobrze by było jakby kontrolowali też wędkarzy normalnie

Porozmawiamy o tym z Panami z rzecznej. Dzięki za info.

 

Fajnie, tylko to powinny byc rutynowe a nie odświętne akcje. Mnie sprawdzono 2 razy w przeciągu 3 sezonów czyli na ok. 120 wyjść nad wodę. Mam bić brawo że w końcu raz coś?
Nie chodzi tylko o "grube" kłusownictwo jak sieci i sznury ale też o zwalczanie mięsiarzy. A jak widać na ostatniej akcji kolegów na łódce nie chciało im się dokładniej sprawdzić. Może mają 6 zmysł i widzieli że to spoko chłopaki?
Poza tym po co to wszystko jak kary są małe? Wejdźcie na stronę PSR, przeczytajcie raporty i policzcie że średnia kara przez nich nakładana to 200zł.
Dobrze że cokolwiek się dzieje ale to wszystko mało.

Akcje będą rutynowe, ale od czegoś trzeba zacząć.

No, ale wiadomo ponarzekać w necie, że wszystko jest bez sensu może każdy, tylko robić nie ma komu.

Może warto poświęcić jedno na 4 wyjścia nad wodę i przyłączyć się do patrolu (nie koniecznie od razu wstępować do SSR, ale zainteresować się tematem i pójść z kolegami z koła na patrol).



#3262 OFFLINE   Błachy

Błachy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 wrzesień 2016 - 19:10

Kolego, w tym kraju płacimy ubezpieczenie zdrowotne a leczymy się prywatnie. Płacimy na Zus a wysokiej emerytury nie mamy... Ty mi jeszcze wytykasz narzekanie i sugerujesz ochoczo zakasać rękawy i pilnować samemu wody (za darmo) mimo że za to płacę.
Z mojej strony zamierzam iść na wybory i poprzeć kogoś kto chce zmian. Zapewne nie obejdzie się bez zmiany koła ale chyba mam już swojego kandydata ;)
  • tomi101 lubi to

#3263 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 wrzesień 2016 - 19:37

Miałem dziś b. dużą brzanę. Hol był długi, ale raczej spokojny. Żadnych wyskoków, czy też gwałtownych odjazdów z prądem.
Już właściwie witałem się z gąską, bo ryba słabła i robiła coraz mniejsze kółka. Nawet zacząłem żałować, że zostawiłem aparat w samochodzie i zdjęcie zrobię komórką, Aż tu nagle luz. Skubana przecięła żyłkę, może jednak przetarła, ale raczej to pierwsze.


  • jacekp29 i MarcinZet lubią to

#3264 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 wrzesień 2016 - 21:31

Dzisiaj @pisarz rozwalił system i udowodnił mi, że niewiele wiem w temacie wędkarstwa.  10 boleni w 2 godziny. Przedział 66-78cm.

Kto pobije jego rekord??? he??? :)



#3265 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 wrzesień 2016 - 21:57

Grubo. Złowiłem kiedyś 3 w 3 rzutach, ale 10 w 2 godziny, nigdy.



#3266 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 22:11

Dzisiaj @pisarz rozwalił system i udowodnił mi, że niewiele wiem w temacie wędkarstwa. 10 boleni w 2 godziny. Przedział 66-78cm.
Kto pobije jego rekord??? he??? :)


Dawajcie jakieś zdjęcia :-) ja ostatnio nie mogę łowić wiec chociaż oko bym nacieszył.

#3267 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 wrzesień 2016 - 22:26

Dzisiaj @pisarz rozwalił system i udowodnił mi, że niewiele wiem w temacie wędkarstwa.  10 boleni w 2 godziny. Przedział 66-78cm.

Kto pobije jego rekord??? he??? :)

Bartek bez przesady , jesteś bardzo dobrym wędkarzem :) , a takie wyniki jak mój dzisiejszy jest do osiągnięcia . Trzeba tylko być w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu i z odpowiednimi przynętami :D .

Wprawdzie ja już czterokrotnie w swoim życiu osiągałem podobny wynik ,ale ja mam już 55 lat.

Dzisiaj zacząłem łowienie o 17.10 , a skończyłem o 19.20 i faktycznie  było 10 rap na brzegu. Miałem jeszcze 3 szt które spadły podczas holu i trzy wyraźne brania , ale niezacięte w tempo.

Dodam jeszcze że Bartek bardzo mocno przyczynił się do mojego sukcesu :ph34r: . Bartek dziękuję , masz u mnie dług wdzięczności :) .



#3268 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 wrzesień 2016 - 23:36

U mnie kiedyś jak jeszcze nie wiedziałem co to są bolenie trafiło się 17 ryb jednego dnia na jakiegoś 5cm twistera w perłowym kolorze. Natomiast największa ryba nie przekroczyła 55 cm. Więc ma się to nijak do Twojego wyniku Piotrek. Gratuluję! Pokaż no tego 78. Daj ludziom oko nacieszyć :-)
P.S. Z brzegu jadły czy ze środka pływającego?

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 16 wrzesień 2016 - 23:39


#3269 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2016 - 06:45

Wczoraj 10, 11-sty spadł, największy 75cm, tyle że za cały dzień. Ładną rzeźnie trafiliście.

Użytkownik wujek edytował ten post 17 wrzesień 2016 - 06:46

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3270 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2016 - 07:42

Pisarz określiłeś cechy dobrego wędkarza. Być w dobrym miejscu o dobrym czasie z odpowiednimi przynętami. Tylko tyle albo aż tyle :).
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3271 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 17 wrzesień 2016 - 09:07

Dzisiaj @pisarz rozwalił system i udowodnił mi, że niewiele wiem w temacie wędkarstwa.  10 boleni w 2 godziny. Przedział 66-78cm.

Kto pobije jego rekord??? he??? :)

 

Kolega w tym roku w 2.5 godz. wyjął 23 sztuki w przedziale 60-78 cm. Może niektóre były łowione nie jeden raz :) Kto wie... Tylko kilka z nich było sfotografowanych.

Ale na pewno warto ryby wypuszczać.



#3272 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 wrzesień 2016 - 09:25

Koledzy , przyjaciele i wrogowie :D .

Ci co mnie lepiej znają , to wiedzą że zdjęcia złowionych ryb robię bardzo rzadko. Jeszcze kilka lat temu robiłem zdjęcie niemal każdej złowionej rybie i starałem się żeby to były zdjęcia ładne. Niestety dopadł mnie pech i pewnego dnia padła mi w telefonie karta pamięci , a dwa dni później padł mi twardy w komputerze i tym oto sposobem straciłem niemal wszystkie swoje zdjęcia. Od tamtej pory  zdjęcia ryb  traktuję po macoszemu.

Podczas takiego łowienia jak wczorajsze trzeba rozważyć dwie możliwości . Łowię dużo dużych ryb i nie mam zdjęć, albo mam zdjęcia ale mam dużo mniej złowionych ryb? Biorąc pod uwagę że z upływem czasu brały coraz większe , to dla mnie wybór był oczywisty.Dlatego zdjęci które wczoraj robiłem w pełnym pośpiechu i bez sprawdzania co na nich wyszło , okazały się prześwietlone i zamazane.Zdjęcie rapy 78 cm było robione już prawie po ciemku.

A że ryby to nie ludzie i są do siebie bardzo podobne , to wrzuciłem zdjęcia ryb podobnej wielkości ale wcześniejsze ;) .

Załączone pliki



#3273 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 11:55

Woda niska to i większe jazie się pochowały... Udało się złowić 5 sztuk z czego tylko jeden fajny 46cm ale wyszedł jak szmata w mniej niż minutę, mniejsze jaziki lepiej walczyły. Dziś przynajmniej z Robertem lowilem dzięki za mile spędzony czas ;)

Załączone pliki


  • pieczywko, sajdol1 i romeo7 lubią to

#3274 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 17 wrzesień 2016 - 12:21

Woda niska to i większe jazie się pochowały... Udało się złowić 5 sztuk z czego tylko jeden fajny 46cm ale wyszedł jak szmata w mniej niż minutę, mniejsze jaziki lepiej walczyły. Dziś przynajmniej z Robertem lowilem dzięki za mile spędzony czas ;)


Poproszę korepetycje!

#3275 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 wrzesień 2016 - 13:52

Warszawska Wisła z sfp...
Musieliśmy się zwinąć bo KTOŚ nam źle życzył.
Do tego kontrole psr

#3276 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 17:25

Poproszę korepetycje!


Jak chcesz wpadaj jutro może będą skubaly :)

#3277 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 17 wrzesień 2016 - 18:03

W tygodniu chętnie, jutro nie dam rady.

#3278 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 18:13

Ja w tygodniu odpadam szkoła tylko weekendy.

#3279 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2016 - 18:34

 Sympatyczny przyłów przy boleniowaniu. Uderzył w 5 cm shad rapa.

Załączone pliki

  • Załączony plik  sum 1.jpg   43,87 KB   28 Ilość pobrań


#3280 OFFLINE   Hub

Hub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Machnowski

Napisano 17 wrzesień 2016 - 18:57

Najnowszy odcinek. Wisła i nie tylko. https://youtu.be/94OmXWw8Agg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Błachy lubi to