Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12522 odpowiedzi w tym temacie

#3281 OFFLINE   Błachy

Błachy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 wrzesień 2016 - 19:16

Warszawska Wisła z sfp...
Musieliśmy się zwinąć bo KTOŚ nam źle życzył.
Do tego kontrole psr

Jak to źle życzył? Ktoś się czepiał, groził?
Kontrole były do przewidzenia bo OM odmówił łowienia bez dopłat "przyjezdnym" i chciał sprawdzić czy ktoś ich nie olał i ogólnie czy zawody odbywają się prawidłowo.

#3282 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 17 wrzesień 2016 - 20:14

Woda niska to i większe jazie się pochowały... Udało się złowić 5 sztuk z czego tylko jeden fajny 46cm ale wyszedł jak szmata w mniej niż minutę, mniejsze jaziki lepiej walczyły. Dziś przynajmniej z Robertem lowilem dzięki za mile spędzony czas ;)


Jakie muszki Ci sie sprawdzaja na te jazie?

#3283 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 03:51

Jakie muszki Ci sie sprawdzaja na te jazie?


Ochotki,brazki i pijawki

#3284 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 wrzesień 2016 - 07:51

W sobotę było okej z jaziami, zlowilem 7 w przedziale 30-35cm a w niedzielę gdy Wisła poszła do góry było świetnie. W 8min miałem 3 jazie od 38 do 46 a 30min później trafił się rodzynek 49cm. Szkoda ze musiałem się zbierać w sam raz jaziory się ruszyły normalka. Na pierwszym zdjęciu 46cm a na drugim 49cm i na ostatnim zdjęcie z holu grubaska :)

Gratuluję pięknych jaśków :) .

Mateusz , a Ty przypadkiem nie mieszkasz na Bródnie? ^_^

Podobno dzisiaj jechałeś z moim kolegą Markiem o świcie autobusem na ryby i trochę sobie pogadaliście.On jechał na bolenie , a Ty z muchówką na Czajkę.


Użytkownik pisarz edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 07:57


#3285 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2207 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 wrzesień 2016 - 07:59

Z takiego szybkiego wyskoku na odkucie się po piątkowym niepowodzeniu.
 

Załączone pliki



#3286 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 18 wrzesień 2016 - 08:43

Korol nie wkurzaj :) Pytanie do tych co mieli z brzanami do czynienia. Do kiedy wg. Was da się z powodzeniem łowić brzany? Pytam bo zaraz na 2 koniec kraju za okoniami jadę i boję się, że mogę już nie zdąrzyć w tym roku :)



#3287 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 18 wrzesień 2016 - 09:14

To coś późno Bartek myślałem że o świcie ruszacie. Ja już za Tarnowem jestem Dunajec - kawa z mlekiem Biała to samo... Mam nadzieję że podobnie wygląda Ropa bo inaczej będę bardzo żałował że nie zabrałem sprzętu...

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 09:22

  • sajdol1 lubi to

#3288 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2207 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:35

Korol nie wkurzaj :) Pytanie do tych co mieli z brzanami do czynienia. Do kiedy wg. Was da się z powodzeniem łowić brzany? Pytam bo zaraz na 2 koniec kraju za okoniami jadę i boję się, że mogę już nie zdąrzyć w tym roku :)

W zeszłym roku ostatnią (78) złowiłem w połowie października, jak już było bardzo zimno. Więc spokojnie jedź.


  • sajdol1 lubi to

#3289 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:41

Ochotki,brazki i pijawki




Jak możesz to wstaw foto tych muszek.

#3290 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 11:36

Gratuluję pięknych jaśków :) .
Mateusz , a Ty przypadkiem nie mieszkasz na Bródnie? ^_^
Podobno dzisiaj jechałeś z moim kolegą Markiem o świcie autobusem na ryby i trochę sobie pogadaliście.On jechał na bolenie , a Ty z muchówką na Czajkę.

Tak mieszkam na brodnie. Trochę pogadaliśmy dzisiaj ale nie za długo bo marek na bolki jechał. Gratuluję pięknych boleni nie zdradzaj miejscowki ;)

#3291 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:01

Tak mieszkam na brodnie. Trochę pogadaliśmy dzisiaj ale nie za długo bo marek na bolki jechał. Gratuluję pięknych boleni nie zdradzaj miejscowki ;)

No to jesteśmy ziomalami ;) .

Marek trochę się uśmiał :D . Bo mówiłeś o tym że ja złowiłem 10 szt , a on jechał właśnie w to miejsce gdzie ja łowiłem, zachęcony moim wynikiem o którym wczoraj rozmawialiśmy. Pojechał i połowił , miał 4 szt  z tego 3 szt +70 :) .

Ze słyszenia to ja Ciebie znam już parę lat . Kolega Tadek mieszkający na Kobiałce opowiadał mi o Twoich wyczynach na Kanale Żerańskim ;)  . Trochę bolków tam zdjąłeś.


Użytkownik pisarz edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 12:02


#3292 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:09

Ładnie marek polowil pewnie szczęśliwy :D . Tadka znam 2 lata dzisiaj byliśmy razem na czajce i wyniki.. szkoda gadać. Jednego dnia na kanale miałem 21 boleni ale to w tamtym roku zabawa była przednia a o jaziach to nie wspomnę. Ale ten rok słabo.

#3293 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:17

Ładnie marek polowil pewnie szczęśliwy :D . Tadka znam 2 lata dzisiaj byliśmy razem na czajce i wyniki.. szkoda gadać. Jednego dnia na kanale miałem 21 boleni ale to w tamtym roku zabawa była przednia a o jaziach to nie wspomnę. Ale ten rok słabo.

To prawda Marek szczęśliwy aż do bólu. Zresztą to właśnie on bardzo przyczynił się parę lat temu do odkrycia tej miejscówki :ph34r: . Tadek zaopatruje się w woblery u mojego przyjaciela , a naszego byłego forumowego kolegi @Dagon. Opowiadał właśnie o tych 21 bolkach :)  .

Mateusz mam nadzieję że poznamy się kiedyś osobiście ,to sobie pogadamy no i może podciągniesz moje łowienie na muchę ^_^ .



#3294 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:24

Właśnie kupiłem kiedyś te wobki od Tadka i są rewelacyjne ale szczupaki zeżarły :( . Twój przyjaciel nadal robi te wobki? Możemy sie umówić za tydzien gdzieś na rybki to bym cie od razu podszkolił ;)

#3295 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:52

Właśnie kupiłem kiedyś te wobki od Tadka i są rewelacyjne ale szczupaki zeżarły :( . Twój przyjaciel nadal robi te wobki? Możemy sie umówić za tydzien gdzieś na rybki to bym cie od razu podszkolił ;)

Tak robi woblery wszelkiej maści :) .Trochę gorzej z ustawianiem , bo ma duże kłopoty z nogą i nie jeździ na Wisłę,  w tym roku łowi niemal wyłącznie na Kanale Żęrańskim. Ma to swoje dobre strony , bo dopracował kilka woblerów pod Kanał i łowi z dużymi sukcesami .  Wykombinował między innymi woblera pod kanałowe bolenie.

Tak jak pisałem bardzo chętnie się spotkam , szczegóły przenieśmy już na priv.



#3296 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2169 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:43

Dzisiaj @pisarz rozwalił system i udowodnił mi, że niewiele wiem w temacie wędkarstwa.  10 boleni w 2 godziny. Przedział 66-78cm.

Kto pobije jego rekord??? he??? :)

 

Dla mnie to kosmos....nawet nie chodzi o ilość, ale rozmiarówkę....genialna meta i świetny wędkarz. Bartek a Ty w tym czasie?

 

...parę postów dalej czytam o 21 rybach z KŻ.....masakra Panowie, depczecie wyobraźnię.

 

Pozdrawiam!


  • Pisarz.......ewski Piotr i _Junak_ lubią to

#3297 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 18 wrzesień 2016 - 20:56

 Bartek a Ty w tym czasie?

 

 

Na pusto ziom  :rockon:  :rockon:  :rockon:    :)


  • malcz lubi to

#3298 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2016 - 07:10

Kierujac się zasadą "jak meta Piotrka zaczyna dawać to znaczy, że na mojej też już są" popędziełem wczoraj nad Wisłę. Wynik to 3 bolki wyjęte (60+) i 5! spadów. Oczywiście te, które pospadały były największe, jak to zawsze bywa. A trzeba było zmienić plecionkę na żyłkę po tym jak drugi po potężnym braniu zabrał mi kawałek kotwicy :/ trafił się jeszcze jazio ok 50 cm i brzana na koniec spadła po paru sekundach na kiju. Dobry dzień, ale niedosyt po stracie pięknych ryb. Następnym razem będę mądrzejszy :)
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3299 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6258 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 wrzesień 2016 - 07:22

Ktoś z Was wczoraj po południu wędkował na Zawadach (opaska)?



#3300 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 wrzesień 2016 - 07:50

Kierujac się zasadą "jak meta Piotrka zaczyna dawać to znaczy, że na mojej też już są" popędziełem wczoraj nad Wisłę. Wynik to 3 bolki wyjęte (60+) i 5! spadów. Oczywiście te, które pospadały były największe, jak to zawsze bywa. A trzeba było zmienić plecionkę na żyłkę po tym jak drugi po potężnym braniu zabrał mi kawałek kotwicy :/ trafił się jeszcze jazio ok 50 cm i brzana na koniec spadła po paru sekundach na kiju. Dobry dzień, ale niedosyt po stracie pięknych ryb. Następnym razem będę mądrzejszy :)

Ja ostatnio po odbiciu się dwóch boleni od plecionki zmieniłem na kij z żyłką i mi siadł na wodzie 0,5m sumek ze 110 no i było przeciąganie liny. Wyjąłbym dziada ale łyknął głęboko boleniówkę i po ok15min przetarł żyłkę. Dobrze że go zobaczyłem bo po holu zachowywał się jak mega boleń, nie walił ogonem a trzepał na boki łbem. Myślę że sporo z tych rzekomo wielkich boleni które porozginały, pourywały to są sumki.


  • Gobio Gobio i Pisarz.......ewski Piotr lubią to