Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12522 odpowiedzi w tym temacie

#5201 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2017 - 17:20

Dzisiaj stykacz zassał sylikon po same kule... całe szczęście po szybkiej akcji odpłynął :)


post-54784-0-57955500-1507565850.jpg


post-54784-0-18461800-1507565928.jpg

Załączone pliki


Użytkownik Qcyk edytował ten post 10 październik 2017 - 06:12


#5202 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 12 październik 2017 - 08:33

Hmm, zupełnie inne miejsce, a kartkę jak bym już gdzieś widział :D

Szkoda tylko, że odzew słaby :( śmieci sporo 13d116b35a4502d79483a8484e70ae6a.jpg
  • Hesher, sajdol1 i coma lubią to

#5203 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 12 październik 2017 - 09:23

Chłopaki ta woda co nas nawiedziła pod koniec września to już całkiem spadła? Kur...3 tyg na rybach nie byłem....

#5204 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 12 październik 2017 - 10:44

Woda jest ok. Po wysokie wodzie zostało tylko sporo błota...

Dziś z porannej sesji forumowy stukacz i dwa krótkie...

 

Tylko przed Warszawski to nie wiem czy się liczy ;):)

 

Załączony plik  20171012_090322.jpg   68,35 KB   24 Ilość pobrań

 

 



#5205 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2017 - 17:22

We wtorek 17.10.2017 o godzinie 11 u wylotu Portu Czerniakowskiego zarybienie Warszawskiej Wisły sumem. W najbliższym czasie odbędą się zarybienia innymi gatunkami . Można a nawet trzeba przyjść ,zobaczyć i pomóc w wypuszczaniu rybek.
  • Piotrek Milupa, sajdol1 i darek1 lubią to

#5206 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 październik 2017 - 18:12

A powiedzcie mi proszę , po co ten sum ?

Przecież on wyżre wszystko , co jest inne i szlachetne. 

Czy to nie powinien być sandacz i inne gatunki ryb , a nie wyjadać wszystkiego , co się rusza.

Jeśli jestem w błędzie , to proszę podpowiedzcie coś mądrego. Znawcą nie jestem ...tylko wędkarzem.


  • WojtekCIN lubi to

#5207 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 12 październik 2017 - 18:17

No suma to w królowej za mało!?
ALE...
Może sumki jak zeżrą już wszystkie ryby to przejdą na drób i wyżrą kormorany?!
;-)
  • kiks1972 i eRKa lubią to

#5208 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 październik 2017 - 19:08

Może tego sumka to wypuścić na rzekę a nie w stronę portu. Bo jak wejdzie na Maristo to na bialorybie już tam zgromadzonym(a jest zakaz połowu przecież! No chyba ze suma to nie będzie dotyczyło ) będzie się pasł do wiosny...
  • Bolesław i Karas06 lubią to

#5209 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2017 - 19:12

Przecież sum to chyba jedyny drapieżnik, który w Wiśle się akurat dobrze trzyma. Sandacza i szczupaka wpuszczać a nie kijanki kolejne...



#5210 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2017 - 19:14

W poście o zarybieniach chciałem już napisać, że zaraz będzie afera że sum to wyżre wszystko. Nie wiem jak to wytłumaczyć. To że wędkarze wyjedli wszystkie niemal sandacze z warszawskiego odcinka to oczywiście jest w porzadku. Gdyby suma zabrakło to winowajcą byłby kleń albo wegorz. Wiadomo,że wegorz to głównie sandacza je. Sum jest naturalnym mieszkańcem Wisły i był tam pewnie od zawsze. TO ŻE JEST OSTATNIMI CZASY MODA NA ŁOWIENIE SUMA, ŻE SPRZĘT WRESZCIE POZWALA WYCIĄGNĄĆ TAK WIELKIE RYBY, ŻE DUŻO OSÓB NAUCZYŁO SIĘ TO ROBIĆ NIE OZNACZA ŻE SUMA JEST WIĘCEJ NIŻ 20 CZY 60 LAT TEMU. NATOMIAST Z OBSERWACJI TYCH KTÓRZY ŁOWIĄ SUMY OD LAT I ZNAJĄ SIĘ NA TYM ZAPEWNE POTWIERDZA ŻE SUMA JEST CORAZ MNIEJ. Dałem to ogłoszenie z nadzieją ,że ktoś z tego forum internetowych teoretyków przejedzie się albo przejdzie i zobaczy choć raz w życiu jak wygląda zarybienie. Bo na zarybienie pożytecznym acz nie smacznym boleniem nikt chyba nie przyszedł choć informacja była.

Użytkownik harp edytował ten post 12 październik 2017 - 19:15


#5211 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 październik 2017 - 19:35

We wtorek 17.10.2017 o godzinie 11 u wylotu Portu Czerniakowskiego zarybienie Warszawskiej Wisły sumem. W najbliższym czasie odbędą się zarybienia innymi gatunkami . Można a nawet trzeba przyjść ,zobaczyć i pomóc w wypuszczaniu rybek.

Super
Postaram się wpaść, szkoda że nie jest o wcześniejszej porze.
  • harp i ezehiel lubią to

#5212 OFFLINE   marcin k

marcin k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2017 - 20:06

Michciu, święte słowa.

Też tak myślałem że zaraz będzie że sum to zabójca wszystkiego co żyje pod wodą i to on jest przyczyną obecnego rybostanu Wisły.


  • Piotrek Milupa i harp lubią to

#5213 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 październik 2017 - 20:20

Mam już plany na weekend, więc mnie nie będzie - niemniej bardzo fajnie że takie info pojawiło się na forum :) I sensownie, ze wąsy wpuszczane będą w okolicy miejsca gdzie pewnie wejdą i będą bezpieczne. A że będą tam żarły białoryb.....no mnie jakoś tych krąpi nieszczególnie żal. 



#5214 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2017 - 06:13

W poście o zarybieniach chciałem już napisać, że zaraz będzie afera że sum to wyżre wszystko. Nie wiem jak to wytłumaczyć. To że wędkarze wyjedli wszystkie niemal sandacze z warszawskiego odcinka to oczywiście jest w porzadku. Gdyby suma zabrakło to winowajcą byłby kleń albo wegorz. Wiadomo,że wegorz to głównie sandacza je. Sum jest naturalnym mieszkańcem Wisły i był tam pewnie od zawsze. TO ŻE JEST OSTATNIMI CZASY MODA NA ŁOWIENIE SUMA, ŻE SPRZĘT WRESZCIE POZWALA WYCIĄGNĄĆ TAK WIELKIE RYBY, ŻE DUŻO OSÓB NAUCZYŁO SIĘ TO ROBIĆ NIE OZNACZA ŻE SUMA JEST WIĘCEJ NIŻ 20 CZY 60 LAT TEMU. NATOMIAST Z OBSERWACJI TYCH KTÓRZY ŁOWIĄ SUMY OD LAT I ZNAJĄ SIĘ NA TYM ZAPEWNE POTWIERDZA ŻE SUMA JEST CORAZ MNIEJ. Dałem to ogłoszenie z nadzieją ,że ktoś z tego forum internetowych teoretyków przejedzie się albo przejdzie i zobaczy choć raz w życiu jak wygląda zarybienie. Bo na zarybienie pożytecznym acz nie smacznym boleniem nikt chyba nie przyszedł choć informacja była.

 

Kolego Sympatyczny - to super , że się zarybia i nikt tego nie kwestionuje. Bardzo dziękujemy za info o naszej rzece i takiej super akcji. Jednakże myślę , że większość nie chce z Wisły zrobić drugiej Ebro. Nie myślałem o zarybianiu boleniem , tylko np; sandaczem, etc. Cieszę się z każdej wpuszczonej do naszej rzeki ryby, a z drugiej strony, to nikt nie powinien nam wędkarzom łaski robić. PZW to olbrzymia kasa w tym kraju i jednak z całym szacunkiem ...coś nam się należy  :) . Zaznaczam , że nie chcę nic darmo.Co do dzikusów wędkarzy wyłapujących małe sandaczyki - to również masz rację. Sam widziałem takich na łódce nie daleko mnie , ale kamieniem bym do nich nie dorzucił... :) .

Kolega powyżej , też dobrze zasugerował. Czy ten dorastający sumek nie wytrzebi całego portu z białorybu zimowego. Tak tylko sobie głośno myślę i sorki za może nie najmądrzejszy mój cały wywód na temat wąsatego. Też się cieszę jak takiego złapię , dam całusa  i pomacha mi na pożegnanie. Miłego dnia.



#5215 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 13 październik 2017 - 06:47

A może to nie chodzi o to, że Sum wyżre wszystko tylko o to by ktoś wyżarł tego Suma. Może niektórym kolegom umknął fakt zmiany przepisów ochronnych dla tego gatunku. Obecny i już aktualnie obowiązujący także na wodach OMPZW to 1 stycznia - 31 maja. Sądzę, że po tym zarybieniu w przeciągu najbliższych dwóch lat nie będzie śladu. Nie martwiłbym się na zapas. W Wiśle białorybu jest pod dostatkiem. Bardziej się boję tych kormoranów na dwóch nogach i gumowych butach.


  • urasenty i eRKa lubią to

#5216 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 październik 2017 - 07:09

Fakt, suma coraz mniej, nie wiem z jakiego powodu utarło się że jest go masa i wyżre wszystko. Dużo to go było jak ekipy nie dobrały się do nich i nie wywoziły ton ryb rocznie i jakoś inne ryby były. Postaram się być, może nawet z młodym przyjadę, niech popatrzy jak ryby są wpuszczane do rzeki.

Harp, ma racje, potraficie tylko psioczyć i narzekać na bezrybie, a jak trzeba zrobić coś konkretnego to głowa w piasek. 


Użytkownik wujek edytował ten post 13 październik 2017 - 07:11


#5217 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 13 październik 2017 - 07:13

Kolega Harp słusznie zauważył, że suma, jak i innych gatunków, jest w Wiśle znacznie mniej niż kiedyś. Natomiast trzeba pamiętać o ważnej rzeczy, jaką jest zachowanie odpowiednich proporcji w występowaniu poszczególnych gatunków w danym akwenie. Przyroda sama pięknie to reguluje, ale człowiek, także poprzez nieprzemyślane zarybienia, może to w szybki sposób zakłócić. I tu się zgodzę z niektórymi kolegami, iż nadmierne wpuszczania żarłocznego i szybko rosnącego gatunku jakim jest sum może wpłynąć negatywnie zarówno na populację innych gatunków drapieżnych, jak i białorybu.



#5218 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 październik 2017 - 07:20

Mój post nie miał nikogo atakować bądź krytykować. Też się cieszę z każdej ryby wypuszczonej czy to w efekcie zarybien czy poprzez ZiW :).
Chodzi mi o to że ten sumek może mocno przetrzebic Maristo, gdzie pośród krąpi jest mnóstwo dorastajacego klenia, i już całkiem spore stadko bolenia. (Można je było obserwować w okolicach śluzy po stronie portowej )
Pamiętajmy o równowadze.
Przecież wszystkim nam teskno do dużych kleni i bolenie lowionych regularnie. Wydaje mi się ze po to był wprowadzony zakaz połowu na Maristo, żeby dać odpocząć wszystkim rybom.

#5219 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 październik 2017 - 07:23

Harp napisał że będą też zarybienia innymi gatunkami. Nie zarybiają źle, zarybiają też niedobrze, a jak zarybiają to kradną i nie wpuszczają tyle ile trzeba. Każdy może teraz pojechać i się przekonać sam. Ja gdybym nie pojechał to bym przynajmniej siedział cicho, a nie jeszcze wygłaszał prawdy objawione.



#5220 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 13 październik 2017 - 08:09

Sum w przeciwieństwie do wędkarzy nie wyżre tego co jest w porcie do ostatniego fileta.


Zarybienia są potrzebne nawet sumem. Wujek dobrze napisał.
A co do pzw, były protesty, były wybory.
Władza prawie się nie zmieniła.
Gdzie byliście wtedy?

Więc nie róbcie gówno burzy teraz jak coś się dzieje.
  • harp i eRKa lubią to