Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12521 odpowiedzi w tym temacie

#5221 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 13 październik 2017 - 08:27

W poście o zarybieniach chciałem już napisać, że zaraz będzie afera że sum to wyżre wszystko. Nie wiem jak to wytłumaczyć. To że wędkarze wyjedli wszystkie niemal sandacze z warszawskiego odcinka to oczywiście jest w porzadku. Gdyby suma zabrakło to winowajcą byłby kleń albo wegorz. Wiadomo,że wegorz to głównie sandacza je. Sum jest naturalnym mieszkańcem Wisły i był tam pewnie od zawsze. TO ŻE JEST OSTATNIMI CZASY MODA NA ŁOWIENIE SUMA, ŻE SPRZĘT WRESZCIE POZWALA WYCIĄGNĄĆ TAK WIELKIE RYBY, ŻE DUŻO OSÓB NAUCZYŁO SIĘ TO ROBIĆ NIE OZNACZA ŻE SUMA JEST WIĘCEJ NIŻ 20 CZY 60 LAT TEMU. NATOMIAST Z OBSERWACJI TYCH KTÓRZY ŁOWIĄ SUMY OD LAT I ZNAJĄ SIĘ NA TYM ZAPEWNE POTWIERDZA ŻE SUMA JEST CORAZ MNIEJ. Dałem to ogłoszenie z nadzieją ,że ktoś z tego forum internetowych teoretyków przejedzie się albo przejdzie i zobaczy choć raz w życiu jak wygląda zarybienie. Bo na zarybienie pożytecznym acz nie smacznym boleniem nikt chyba nie przyszedł choć informacja była.

To  ja z wędką przyjdę....tak tylko sprawdzić czy zaraz po wpuszczeniu biorą :P

Zachciało Ci się Michał interneta to masz. Rolki, rolki.....mieliśmy iść na rolki :)


  • harp i ezehiel lubią to

#5222 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 13 październik 2017 - 08:40



Mam już plany na weekend, więc mnie nie będzie


17sty to wtorek jeżeli się nie mylę? Aż tak bogate masz plany na weekend, że we wtorek o 11 to za wcześnie? ;)

Michał, dzięki za info. Niestety mam poumawiane spotkania i już tego nie przełożę. Chyba, że o 13 jeszcze się przydam? Przedzwonię we wtorek, jak już będę wolny.
  • harp lubi to

#5223 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2017 - 08:47

Jeśli ktoś ma możliwość i łódkę w porcie. To można wziąć worek na łódkę i popłynąć nieco dalej i zarybić. Choć akurat sum może przyjechać luzem w beczkowozie a nie workach. Co do stanu drapieżników w Wiśle. Łowię w niej ryby od najmniej 25lat . Szczupaki dawniej poławiane w Wisle były regularnie to był czas obrotówek i wahadeł oraz żywca. Szczupaka nie ma .Był okres kiedy było zatrzęsienie sandacza bo na rynek weszły przynęty gumowe. Sandacz natychmiast zniknął. Potem z braku laku bolenie bo najmniej smaczne. Ktoś niestety pokazał jak i na co. Znowu plaga zdjęć boleni w internecie. I już narzekacie że bolenia nie ma. Teraz przyszła pora na suma. Zaraz podzieli losy innych drapieżników. Myślę że gdyby żywił się wyłączne szlachetniejszymi gatunkami to zdechłby z głodu. Myślałem że skoro potraficie umówić się razem na ryby w tym watku to i na zarybienie dacie radę. Ja osobiście chciałbym być ale wiadomo ...praca. Mam nadzieje, że się wyrwę. Co do godziny 11 wiadomo rybki jadą z daleka wiec może być lekka obsuwa.
  • Piotrek Milupa, Kamil G i eRKa lubią to

#5224 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 13 październik 2017 - 08:54

Kolego Harp,

 

dodałbym do Twojej listy jeszcze brzanę. Po wytrzebieniu szczupaków, sandaczy i boleni zaraz i na nią przyjdzie kryska... Coraz więcej specjalistów od połowu tej pięknej ryby się ostatnio pojawia, a jak wiadomo, nie wszyscy to nokillowcy. Niektórzy stosują polską wersję C&R, czyli "capnij i rąbnij" :-)


  • harp i eRKa lubią to

#5225 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2017 - 11:29

Harp napisał że będą też zarybienia innymi gatunkami. Nie zarybiają źle, zarybiają też niedobrze, a jak zarybiają to kradną i nie wpuszczają tyle ile trzeba. Każdy może teraz pojechać i się przekonać sam. Ja gdybym nie pojechał to bym przynajmniej siedział cicho, a nie jeszcze wygłaszał prawdy objawione.

 

Janek, nie obrażaj nas . My nie "wygłaszamy prawdy objawione " tylko głośno polemizujemy na ten temat. Upuść sobie trochę pary , bo ja to tak przyjąłem czytając.

Po drugie, gdybym mógł i nie musiał tyrać w robocie , to pewnie też bym z przyjemnością podjechał . I tyle , bo szkoda pisaniny. Pozdrawiam wszystkich.



#5226 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2017 - 11:54

Zyga102, możesz dać jakieś namiary gdzie tego suma TYLE ???. Chętnie bym sobie polowil konkretnych ryb.
A może cała Wisła jest " zasumiona " tylko ja łowić nie potrafię ...
  • Sylwek1981, urasenty i eRKa lubią to

#5227 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2017 - 12:00

Myślę , że potrafisz ... :) , tylko zrozum , że rozmowa schodzi w innym kierunku. Proszę Cię.

Nie lubię po prostu , jak ktoś mi pieprzy o prawdach objawionych i tym , że siedzę w domu na dupie. I tyle.

Tak to odebrałem. i zakończyłem bicie bezsensownej piany.


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 13 październik 2017 - 12:07


#5228 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 październik 2017 - 12:20

Ja myślę, że na tak wielka wodę jak Wisła te sumki nie zrujnują tego rybostanu. A jeśli chodzi o zimowanie w porcie to, chciałem zauważyć że w zimę sum jak reszta ryb znacznie zmniejsza ilość pobieranego pokarmu. Co do zarybien to o ile nie jest to zarybianie babka to zawsze na plus
  • eRKa lubi to

#5229 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2017 - 12:27

I pewnie o taką rozmowę chodzi , a nie wytaczanie dział ... :) .

Po prostu w mojej wypowiedzi, niektórzy nie zauważyli "pytania" , tylko "stwierdzenie" . I te nie potrzebne dedykowane nikomu osądy. Mi ogólnie te rybki nie przeszkadzają. A mam miejsce gdzie biorą i fajnie tarmoszą za spinning. Zaznaczam, że jestem zwolennikiem C&R , choć ze dwa razy w roku coś zjem innego..



#5230 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 październik 2017 - 12:29

Myślę , że potrafisz ... :) , tylko zrozum , że rozmowa schodzi w innym kierunku. Proszę Cię.

Nie lubię po prostu , jak ktoś mi pieprzy o prawdach objawionych i tym , że siedzę w domu na dupie. I tyle.

Tak to odebrałem. i zakończyłem bicie bezsensownej piany.

Proponuję samemu spuścić trochę pary, najlepiej pomagając nosić worki z rybami.



#5231 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 październik 2017 - 12:45

Już pisałem Janek, że pracuję , a ty swoje w kółko. I nie o noszenie worków chodziło w poruszanym temacie. :) Miłego dnia.



#5232 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 13 październik 2017 - 13:07

Chciałem się przywitać :) Śledzę od niedawna dział, od października mieszkam w Warszawie.

Wisła już przywitała, to wczorajsza pierwsza zdobycz: ~77cm, dwa dni wcześniej był tylko mały okonik ;) 
 
pozdrawiam

Załączone pliki



#5233 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 październik 2017 - 13:10

Harp, poruszył temat noszenia worków, niczego innego. To co ktoś chce, a czego nie chce nie jest tu istotne. Ja bym chciał żeby mi zarybili Tarchomin 80cm boleniami, najlepiej główkę na Czajce bo mam wygodny dojazd. Tylko takim głupimi co biorą. 

Każdy pracuje i ma jakieś obowiązki, ja też nie siedzę na bezrobociu. 

pozdrawiam


  • Piotrek Milupa i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#5234 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2017 - 14:53

Zaraz wszystko wyżrą.

Zwłaszcza, po przeczytaniu fragmentu, że nie trzeba żadnych zezwoleń...

 

http://metrowarszawa...ml#BoxLokWawImg



#5235 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 13 październik 2017 - 15:10

To  ja z wędką przyjdę....tak tylko sprawdzić czy zaraz po wpuszczeniu biorą :P
Zachciało Ci się Michał interneta to masz. Rolki, rolki.....mieliśmy iść na rolki :)

Nie rolki tylko switche,spey'e.. ;-)
Z jednoręcznej lub dwururki he,he.
  • ezehiel lubi to

#5236 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2017 - 15:28

Durzy w artykule jest błąd. Łowiący muszą posiadać kartę wędkarską. Nie muszą mieć opłaconych składek. Tak moim zdaniem.
  • Piotrek Milupa, Pisarz.......ewski Piotr, grzesiekp. i 1 inna osoba lubią to

#5237 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2017 - 17:19

Tu masz rację.
Zapomniałem o tym.

#5238 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 13 październik 2017 - 20:21

Nie rolki tylko switche,spey'e.. ;-)
Z jednoręcznej lub dwururki he,he.

Eee tam... to wszystko już Harp umie, czas na nowe wyzwania ;)

Nie ściągaj mi tu go na ciemną stronę mocy. Jesteśmy umówieni na bulwarach i na rolkach obejdziemy zakaz trolowania :P


  • harp, Bolesław i Skorio lubią to

#5239 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2017 - 23:22

Na kamionku trzeba mieć kartę i opłaty bo należy do Wisła nr.3, piaskarnia za Siekierkowskim zamknięta jest od 15 października, a nie od 1 listopada. Na innych nalezy mieć kartę. Co za idiota pisał ten artykuł, może taki sam amator jak wędkarz aktor

#5240 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 16 październik 2017 - 22:53

Taki psiaczek z centrum ;)
Zagryzł sterowego Panica 9
Załączony plik  20171016_202806(1).jpg   89,55 KB   25 Ilość pobrań

Użytkownik Mr.Happy edytował ten post 16 październik 2017 - 22:54