Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12519 odpowiedzi w tym temacie

#5261 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2017 - 19:24

Przyjedź kiedyś. Spróbuj wrzucić do wody Harpa albo Bizonika.Tylko mierz siły na zamiary bo chłopaki co prawda "inteligencja" ale wręcemocni :)

Myślę ^_^  , że byłby duży problem któregoś z wymienionych zszargać. :D

Ale jak pomyślę ^_^  , że ktoś mógłby Ciebie próbować przestawić :D , to strach się bać facepalm.gif :D .


  • ezehiel lubi to

#5262 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 19 październik 2017 - 20:09

Myślę ^_^ , że byłby duży problem któregoś z wymienionych zszargać. :D
Ale jak pomyślę ^_^ , że ktoś mógłby Ciebie próbować przestawić :D , to strach się bać facepalm.gif :D .

Ja mogę spróbować :)

#5263 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 19 październik 2017 - 20:29

Ja mogę spróbować :)


Jutro znowu wpuszczamy szczupaki więc byłaby możliwość. Zapraszam na priv.
  • Pisarz.......ewski Piotr, Qcyk i serekturek lubią to

#5264 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 październik 2017 - 20:49

A więc podsumowując:

 

organizator gali - @harp :clappinghands:

walka nr.1  - @Bolesław vs SSR Warszawa

walka nr.2 -  @Bolesław vs SSR Ciechanów

Bolesław szacun za odwagę :whistling:  :whistling: , mam nadzieję, że znasz multicombosy :)

walka wieczoru @DarekP vs @ezehiel.

:)

 

Ryby na Wiśle biorą, Pan Bolesław dawno już spakowany na centralnym czeka na pociąg a Wy sami się nakręcacie :)


  • ezehiel i coma lubią to

#5265 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2017 - 22:50

Ja tam na rybach jestem.
  • pomelo (maciekd) lubi to

#5266 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2017 - 07:58

Ezehiel cieszę się, że masz czas i energię. Rozumiem, że na następnych zarybieniach można na ciebie liczyć?! Worków będzie trochę do noszenia.

Chłopaki im nas więcej tym dla tych ryb i naszego hobby lepiej.
  • sajdol1 lubi to

#5267 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2017 - 08:31

Ezehiel cieszę się, że masz czas i energię. Rozumiem, że na następnych zarybieniach można na ciebie liczyć?! Worków będzie trochę do noszenia.

Chłopaki im nas więcej tym dla tych ryb i naszego hobby lepiej.

Ola harp.
Z miłą chęcią pomogę.
Jest szansa, że będzie to w weekend lub w tygodniu o 6 rano?
Jeżeli tak będę na 100%
Nie mam urlopu i trochę to mnie ogranicza czasowo.

Czy istnieje jakaś inna forma aby wam pomóc/wesprzeć?
  • wujek, harp i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#5268 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2017 - 09:19

Kiedy kolejne zarybianie ?

#5269 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2017 - 10:15

Czekam na info.
  • Patryk022 lubi to

#5270 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 październik 2017 - 11:40

Ezehiel cieszę się, że masz czas i energię. Rozumiem, że na następnych zarybieniach można na ciebie liczyć?! Worków będzie trochę do noszenia.

Chłopaki im nas więcej tym dla tych ryb i naszego hobby lepiej.

Uważam że każdy z nas choć raz w roku powinien odpuścić jeden dzień łowienia i przeznaczyć go na jakąś akcję związaną z ochroną łowiska. Chodzimy, biczujemy tą wodę, często wraca się o kiju :), a przecież można by ten czas przeznaczyć na coś innego co zaprocentuje w przyszłości. Robota przy takim zarybieniu jak jest kilka osób jest żadna, wręcz to czysta przyjemność, sam byłem zdziwiony ze to już bo jeszcze bym z chęcią ponosił jakąś beczkę :). Wiadomo, nie każdy ma czas akurat danego dnia, ja akurat pracę zaczynałem trochę później, ale równie dobrze mogłem zamiast pomóc iść kolejny raz na ryby bo pogoda była idealna. Tak więc mam nadzieję że przy zarybieniu sandaczem znowu zbierze się jakaś ekipa  j.pl która pokaże że nie tylko potrafi pisać elaboraty na temat poprawy stanu naszych wód, ale zrobi też coś konkretnego co spowoduje że w naszych wodach po prostu będzie choć trochę więcej ryb.


Użytkownik wujek edytował ten post 20 październik 2017 - 11:41


#5271 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 20 październik 2017 - 17:32

Wujek masz 100% racji... Problem z tym, że na ryby chodzę jak mam czas. Niestety ale w tygodniu o 11 jestem w pracy i nie ma opcji żebym był wtedy gdzie indziej. Z wielką chęcią pomogę przy zarybianiu naszej wspaniałej Wisły rybskami. Prośba do organizatorów żeby zrobić to w tyg np po 17, oczywiście jeżeli jest w ogóle taka możliwość? Będzie na pewno więcej chętnych! :)
  • ezehiel lubi to

#5272 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 20 październik 2017 - 18:51

Również czekam na info o kolejnej akcji jeśli tylko praca mi na to pozwoli chętnie pomogę. Jeśli info byłoby2-3 dni wcześniej to i w pracy da się temat ogarnąć. Pozdrawiam i ze swojej strony dziękuję

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

#5273 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 20 październik 2017 - 19:11

Uważam że każdy z nas choć raz w roku powinien odpuścić jeden dzień łowienia i przeznaczyć go na jakąś akcję związaną z ochroną łowiska. Chodzimy, biczujemy tą wodę, często wraca się o kiju :), a przecież można by ten czas przeznaczyć na coś innego co zaprocentuje w przyszłości. Robota przy takim zarybieniu jak jest kilka osób jest żadna, wręcz to czysta 

 

Ja bym powiedział, że powinno to być to obowiązkowe. Chcesz być członkiem stowarzyszenia to działają w ramach swoich mozliwości oczywiście. Ale pewnien plan minimum powinien być wyznaczony. Sprzatanie łowiska, pomoc przy zarybieniu itd. a nie tylko raz w roku wizyta po znaczki. Może gdyby zawisło widmo braku możliwości wykupu zezwolenia na rok kolejny to cała ta armia "martwych dusz" by się zmobilizowała. Inna para kaloszy jest taka, że większość "szefostwa" kół nie stara się zbytnio zaktywizować swoich członków. Często nawet nie mają dobrej sali by się spotkać, strony internetowej. 


  • wujek i Spawciu lubią to

#5274 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 październik 2017 - 19:19

Wiadomo że nie każdy może w tygodniu przyjść, różne obowiązki ludzie mają. Dla mnie i mojego syna to była przyjemność, chętnie pomogę następnym razem. Zależało mi żeby dzieciak zobaczył, że ryby nie tylko się łowi ;) taki dodatek edukacyjny.
  • wujek, Mr.Happy i Patryk022 lubią to

#5275 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2017 - 21:00

Z tego co wiem. Z godzinami innymi jest ciężko . Ryby są odławiane wczesnie rano , ładowanie, transport. Pewnie nie mogą jechać w korkach bo straty mogą być. Godziny niestety takie a nie inne wychodzą. Co do obowiązkowych prac na rzecz koła. Niestety takich nie ma. Jednak na skutek ogólnej wygody zatarła się idea funkcjonowania naszego związku. Gdzie każdy bez przymusu z przyjemności brał udział w spotkaniach koła, sprzataniu wody , zarybieniach...itd . Wiadomo czasy były inne nikt nie przeliczał tak czasu na pieniądze. Praca fizyczna była wpisana w codzienność i nie sprawiało nikomu problemu przeniesienie worka z rybami czy umorusanie się podczas sprzątania śmieci nad wodą. Istniały koła przyzakładowe gdzie członkowie znali się bardzo dobrze. .......
Jednak niezmiennie zarybieniach daje dużą frajdę i dzisiaj. Posprzatanie swojego łowiska czyni łowienie przyjemniejszym itd..

Co do terminów zarybień. Mogę podawać terminy dotyczące innych obwodów Okręgu Mazowieckiego jeśli chcecie.
  • wujek, Pisarz.......ewski Piotr i Qcyk lubią to

#5276 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 20 październik 2017 - 22:12

Czy nie byłoby rozważnie podawać publicznie terminów i miejsc zarybiania wyłącznie 'niesmacznymi' gatunkami?  Tzn to nie jest sugestia, to jest pytanie.



#5277 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2017 - 23:48

Tak było . Nie podawano takich wiadomości publicznie choć każdy kto zechce dowie się o zarybieniach. Jednak 1. Było wiele pytań co do zarybień czy takie mają miejsce 2. Jest zainteresowanie. Wędkarstwo to nie tylko łowienie-wreszcie . 3 Każdy kto zarybi myślę że czuje się choć trochę odpowiedzialny za los ryb które wpuścił. 4. Mam jeszcze przy okazji plan zapoznania Was z zasadami działania kół PZW. (Dziś np. Został wybrany nowy prezes PZW . Wszyscy mają żal że nie wybrano młodego człowieka. Jednak młodych ludzi w PZW prawie nie ma).
  • wujek lubi to

#5278 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 październik 2017 - 09:24

Czy nie byłoby rozważnie podawać publicznie terminów i miejsc zarybiania wyłącznie 'niesmacznymi' gatunkami?  Tzn to nie jest sugestia, to jest pytanie.


A są u nas jakieś niesmaczne? Jeżeli narybek rozwiezie sie po rzece to nie ma obawy że wyłapią. Jedynym gatunkiem narażonym na wyłowienie jest sum bo on ma już rozmiar pozwalający na złowienie.
Lepiej informować i zrobić to sprawnie.

#5279 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2017 - 10:01

Wczoraj od 17 do 22 po lewej stronie i ...... i zupełnie NIC. Nawet puknięcia.

Dziś pogoda nie zachęca ale dam im jeszcze jedną szansę.

Już sam nie wiem czy to w wodzie leży wina czy we mnie siedzi
  • ASAPfishing lubi to

#5280 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2017 - 10:14

Ja ostatnio byłem dwa razy, łącznie około 5 godzin łowienia i sama drobnica się  trafiała: bolki 40, okonki okołowymiarowe itp. A jak już coś większego się uczepiło to spiąłem :angry: