Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2015 - 13:44

I ja wyskoczyłem w maju parę razy na Wisłę. Ataków bolców jak na lekarstwo, choć przyznam, że więcej ich jak w zeszłym roku. Na moim odcinku namierzyłem grubego bolca. 2 razy pod moimi nogami dosłownie wypływał z rwącej opaski do powierzchni i przeganiał drobnicę. W polarach pięknie go było widać, ale niestety nie mogłem go niczym skusić. Może jak by spróbować Rh pociągnąć głębiej...?

Cieszy za to coraz więcej kluch jazi podchodzących pod opaski. Jak pogoda przestanie się wahać, to wznowię wypady ;)



#582 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 13 maj 2015 - 18:06

Piszecie o Boleniach, Jaziach i ewentualnie Kleniach. To zrozumiałe o tej porze roku. A ja zapytam o wasze doświadczenia ze Szczupakiem na warszawskim odcinku Wisły? Ktoś chodzi z celowym zamiarem za "szczupłym"? Ja przez 3 ostatnie sezony same "pistolety" około wymiarowe lub mniejsze. Głównie porty, klatki między główkami. Z głównego nurtu nie udało mi się. Gdzie się podziały duże sztuki? Czy nasz odcinek poprostu nie obfituje w szczupaka? Dla porównania na Bugu w zeszłym sezonie szczupaka łowiłem regularnie. Chętnie poznam wasze doświadczenia.

 

ps: spotkałem na jesieni 2014 tylko jednego wędkarza który w sposób przekonywujący opowiadał o pewnym miejscu gdzie łowił sztuki w przedziale 70-90cm.



#583 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 maj 2015 - 18:43

Tak sobie myślę ,że jeżeli szukać szczupłego, a i od czerwca sandacza, to tylko po praskiej stronie. Ostatnio zszedłem po lewej od mostu siekierkowskiego w dół do wodociągów i się przeraziłem! Pustynia. Główki na które kiedyś napierała gigantyczna ilość wody stoją sobie suche w asyście gigantycznej ilości piachu. Z dużych napływów zostały mini napływiki gdzie, moim zdaniem nie ma prawa być dużego drapieżnika. Nie taka woda, nie ta ilość tlenu w końcu brak róznorodnego pokarmu.... "Gocławskie" główki że tak się wyrażę, potrafią mile zaskoczyć tylko trza mieć dużo cierpliwości i pokory....Na "Zoologicznej" kiedyś pięknie brał sandacz......

 

Wabiki to w 90% gumy...


  • Mariano Mariano lubi to

#584 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 13 maj 2015 - 21:24

Jeśli chodzi o szczupaki, to u mnie raczej jako przyłowy i to tylko pistolety (max 50cm). Z rozmów z wędkarzami, to po praskiej stronie przy większej wodzie (wodowskaz Warszawa ok.180-200) pojawiały się większe sztuki na odnodze poniżej mostu gdańskiego. Co prawda w tym roku widziałem dwa "ładne" spławy. Jeden w pobliżu tej odnogi, na zapływie główki poniżej gdańskiego (w pobliżu wyspy), drugi po lewej stronie poniżej pierwszego zakola w dół od spójni. Może jeszcze przyjdą czasy, gdy będziemy ganiać na stołecznym odcinku za mamuśkami-metrówkami ... tak wiem późno już i chyba sen mnie jakiś dopada... na jawie ... (taki motocykl ;))


Użytkownik Skorio edytował ten post 13 maj 2015 - 21:44

  • malcz lubi to

#585 OFFLINE   lukasz_aug

lukasz_aug

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBAU/BL

Napisano 13 maj 2015 - 21:56

2 lata wstecz udało mi się złowić szczupłego 90 cm, na opasce po praskiej stronie, przynęta 4 cm wobler☺

#586 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 maj 2015 - 22:25

Ja od paru lat łowię "regularnie" 3 w sezonie...1 przy kleniowaniu, 1 przy boleniowaniu + 1 przy sandaczowaniu. W zeszłym roku ten jeden przy sandaczowaniu był wymiarowy i miał uwaga: 60cm. Skusił się na "Widelca" na napływie Zawadowskiej główki. Zdjęcie nie wstawię bo niestety nie spełnia wymogów, aczkolwiek na potrzebę Warszawskiego odcinka i wątku te widełki powinny być inne....

 

...wybaczcie sarkazm...ale jest dramat....

 

Pozdrawiam,

malcz



#587 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 14 maj 2015 - 06:12

Też w zeszłym roku na zawadowskiej główce trafiłem Szczupłego 60 cm. Wziął na gumę rh.

#588 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 14 maj 2015 - 07:42

Było jeszcze kilka, ten chyba największy.

ryba w granicach 50+ spadła po kilku sekundach holu.

6eb40fc111e61875med.jpg

 


  • Pisarz.......ewski Piotr, malcz, Skorio i 1 inna osoba lubią to

#589 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 14 maj 2015 - 08:25

Było jeszcze kilka, ten chyba największy.

ryba w granicach 50+ spadła po kilku sekundach holu.

6eb40fc111e61875med.jpg

jaką przynętą udało Ci się do nich dobrać ? Byłem wczoraj na opasce po lewej stronie ale mam wrażenie że żerowanie było na micro owadach latających na powierzchnią.



#590 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 14 maj 2015 - 08:30

Piękna rybka...może dzisiaj wieczorem uderzę na Zawady pomachać ;)

#591 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 14 maj 2015 - 08:43

z przelewu z soboty ale to jeszcze nie te rozmiary jakie by się chciało.

Załączone pliki


  • Mariano Mariano, Ide52, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#592 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 14 maj 2015 - 09:16

jaką przynętą udało Ci się do nich dobrać ? Byłem wczoraj na opasce po lewej stronie ale mam wrażenie że żerowanie było na micro owadach latających na powierzchnią

 

a sam sobie zrobiłem takie ładne dalekosiężne baryłki :)



#593 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 14 maj 2015 - 09:36

a sam sobie zrobiłem takie ładne dalekosiężne baryłki :)

 

 

Ale obstawiał bym, że to Jaśki z rafy a nie z opaski, coś tak czuję :D


  • osiak lubi to

#594 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 14 maj 2015 - 09:43

Czyli coś się już dzieje. Fajne ryby  :good: . Jeżeli chodzi o szczupłe to u mnie też są tylko przyłowem. Potrafią też siedzieć przy samym szczycie główek. Czasami trafiają się pod metr ładne sztuki tak jak jednemu koledze przy kleniowaniu z innego forum (część userów tu zaglądających wie , że mowa o Pawle ;) )  Ja przyławiam tylko takie do 60cm. Niestety nie ma w Warszawie ich tyle żeby się na nich koncentrować.


  • Skorio lubi to

#595 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 14 maj 2015 - 10:11

....Czasami trafiają się pod metr ładne sztuki tak jak jednemu koledze przy kleniowaniu z innego forum (część userów tu zaglądających wie , że mowa o Pawle ;) )  ...

 

Dla mnie ta akcja to jest jakiś kosmos, prawie metrowy szczubeł z rzeki na taki sprzęt.....LOL....po prostu LOL.... :wacko:



#596 OFFLINE   PawełPOP

PawełPOP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 maj 2015 - 10:29

Wywołany niejako do tablicy, przyznać muszę, że nawet mnie, staremu Wiślakowi pamiętającemu kolorowe lata siedemdziesiąte na tej Pięknej Rzece, oczy jeszcze się świecą z radości na wspomnienie tego wiosennego, dziewięćdziesięciokilku centymetrowego szczupaka… Nie tylko dlatego, że to zwyczajnie piękne zwierzę jest, ale też dlatego, że nie wierzyłem już, iż takie jeszcze u nas w okolicy Stolicy pływają…

 

No a ta świadomość, że w każdej chwili ponownie możemy gdzieś się spotkać po przeciwnych stronach zestawu spinningowego – bezcenna… :)!



#597 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 maj 2015 - 11:10

Czasami się trafi, ale to raczej przypadek, nie nastawiałbym się na nie specjalnie. Lata katowania jesienią główek zrobiło swoje.

Załączone pliki



#598 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 14 maj 2015 - 11:41

Gdyby, każdy miał umiar i nie zabierał wszystkiego co złapie sytuacja dzisiaj wyglądała by zupełnie inaczej, jeszcze PZW dowala swoje ech... szkoda gadać.

#599 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 maj 2015 - 11:44

głównie jazie i klenie na czerwonego i to sztuki od 1kg w góre jak stare dziadki na kotlety przerabiają



#600 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 14 maj 2015 - 11:46

Czasami się trafi, ale to raczej przypadek, nie nastawiałbym się na nie specjalnie. Lata katowania jesienią główek zrobiło swoje.

 

 

....piękny i piękna jesień w tle...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych