Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12531 odpowiedzi w tym temacie

#6661 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 wrzesień 2018 - 10:34

Ja czasem robię prywatne zawody. Czy uda mi się złowić więcej ryb, niż szmat. Niestety zwykle przegrywam wynikami 11:4...
Generalnie omijam jak tylko mogę, olać jazie :)

Czy będą, pewnie tak, bo idzie front. Od rana moja głowa to czuje...


 



#6662 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2170 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 03 wrzesień 2018 - 10:51

Ja czasem robię prywatne zawody. Czy uda mi się złowić więcej ryb, niż szmat. Niestety zwykle przegrywam wynikami 11:4...
Generalnie omijam jak tylko mogę, olać jazie :)

Czy będą, pewnie tak, bo idzie front. Od rana moja głowa to czuje...


 

 

Sprzęt w aucie, robię wieczorny desant -  nie ma co się czaić, zaraz zima :)


  • korol lubi to

#6663 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 03 wrzesień 2018 - 11:40

Od piątku nie ma żony jakiś czas to nie będę musiał brać UŻ, po robocie (albo i przed, zależy jaka zmiana) będzie grana Wisełka :D Może i trafię w końcu na swój dzień hehe. Daj znać Malcz co tam się wieczorkiem działo (oby się działo!).



#6664 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2170 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 03 wrzesień 2018 - 12:38

Od piątku nie ma żony jakiś czas to nie będę musiał brać UŻ, po robocie (albo i przed, zależy jaka zmiana) będzie grana Wisełka :D Może i trafię w końcu na swój dzień hehe. Daj znać Malcz co tam się wieczorkiem działo (oby się działo!).

Jasne - dam znać co i jak. Myślę, że nad wodą będę w okolicach 18ej. Do zmierzchu poszukam bolków, a od 20ej porzucam trochę za sandłiczem. Taki jest plan.



#6665 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 04 wrzesień 2018 - 07:08

i jak Panowie, trafiło się komuś coś ciekawego? Ja wybrałem się dosłownie na godzinkę, chciałem sprawdzić jedną miejscówkę, trafił się okoń i niewymiarowy szczupaczek.



#6666 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 05 wrzesień 2018 - 08:46

U mnie dosłownie chwila łowienia. Już mniejsza dlaczego.
Dopisał taki bolek - odpasiony, dość silny.  
Załączony plik  P9055858.JPG   59,49 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  P9055862.JPG   38,34 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  P9055863.JPG   37,61 KB   23 Ilość pobrań
 


Użytkownik korol edytował ten post 05 wrzesień 2018 - 08:47


#6667 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 05 wrzesień 2018 - 09:05

Bardzo ładny, już są fajne, grube i silne. Dobrze się je łowi 😊
  • korol lubi to

#6668 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2170 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 05 wrzesień 2018 - 09:58

Jasne - dam znać co i jak. Myślę, że nad wodą będę w okolicach 18ej. Do zmierzchu poszukam bolków, a od 20ej porzucam trochę za sandłiczem. Taki jest plan.

U mnie lipa była, zapomniałem że to już wrzesień i zanim przebiłem się na Czerniaków to była 19. Łowienia miałem 1h.

Zszedłem na miejscówkę....i...baba rzuca psu patyk - tam gdzie miałem łowić bolki. Super.

 

Szybko poszła, ale niesmak pozostał :) Czasu nie było żeby kombinować, więc zostałem. Po 5 minutach przyszedł klasyczny(przynajmniej tak się wydawało) warszawski grunciarz. Bez żadnej krępacji rozstawił jedną wędkę 5 metrów ode mnie po lewej. Po czym to samo zrobił z mojej prawej strony....byłem osaczony. Tak jak ktoś już pisał - Starszy facet, czasu na łowienie za dużo nie miałem, wena na łowienie po psiej kąpieli odeszła...nie chciało mi się reagować. Po prostu sobie rzucałem w punkt w miejsce gdzie jest rynienka i wiem że bolki tam się stołują. Nic się nie działo. U grunciarza natomiast coś szarpie wędką z mojej lewej. Sumek 40cm.

Już szykowałem się do ofensywy...a gość po prostu sumika puścił do Wisły. Po tej akcji zagadałem i ucięliśmy sobie całkiem przyjemną konwersację odnośnie Wisły i tego jak bardzo się zmienił ten odcinek w ostatnim czasie. Także nie był to klasyczny warszawski grunciarz tylko sympatyczny starszy Pan :)

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 05 wrzesień 2018 - 09:58


#6669 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:20

Panowie,

mam pytanie dotyczące wodowskazu: Warszawa-Bulwary.

Czy jest on skalibrowany do identycznego poziomu co poprzedni w Porcie Praskim ?

 

Dziś "wielki" (mam nadzieję) powrót nad "naszą" Wisłę.

Chociaż podczas długiego urlopu odwiedziłem Królową w różnych miejscach, to jednak tu ... emocje są inne ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr, malcz i pomelo (maciekd) lubią to

#6670 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:27

Panowie,
mam pytanie dotyczące wodowskazu: Warszawa-Bulwary.
Czy jest on skalibrowany do identycznego poziomu co poprzedni w Porcie Praskim ?
 
Dziś "wielki" (mam nadzieję) powrót nad "naszą" Wisłę.
Chociaż podczas długiego urlopu odwiedziłem Królową w różnych miejscach, to jednak tu ... emocje są inne ;)

Według mnie trzeba dodać do obecnego 20cm I będzie tak jak w tamtym roku ;)
  • wujek i korol lubią to

#6671 ONLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:30

Chyba jednak są skalibrowane jednakowo. Na poprzednim (Port Praski) stan alarmowy był 650 cm. Na tym przy Bulwarach też jest alarmowy 650 cm.



#6672 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:31

Tak, jakieś +20cm.

Jestem tego dość mocno pewny, bo prowadzę ewidencję, gdzie kiedy i przy jakimś stanie da się wejść itd.  :)


Użytkownik korol edytował ten post 05 wrzesień 2018 - 11:40

  • Flame, Pisarz.......ewski Piotr, Skorio i 1 inna osoba lubią to

#6673 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:54

Tak, jakieś +20cm.

Jestem tego dość mocno pewny, bo prowadzę ewidencję, gdzie kiedy i przy jakimś stanie da się wejść itd.  :)

Jak zobaczyłem dziś stan 48cm, to mocno się zdziwiłem.

Zatem zakładam, że wg "starego" wodowskazu, poziom jest ok. 68cm. Dzięki.

 

Wysłałem przy okazji zapytanie do IMGW.

Jeśli na starym i nowym stan alarmowy = 650 cm. To realnie zaalarmują przy wskazaniu 670cm (stary wodowskaz)

Czy to nie kropla przepełnia ...ect.ect ? ;)



#6674 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2678 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:57

Tak, jakieś +20cm.

Jestem tego dość mocno pewny, bo prowadzę ewidencję, gdzie kiedy i przy jakimś stanie da się wejść itd.  :)

W sobotę ma być w Warszawie 40 cm :o i ma dalej spadać  .Podobno są plany żeby wykorzystując niski stan Wisły i w ramach hasła wyborczego "Warszawa dla wszystkich" udostępnić rafy ogółowi wyborców. :D ;) 

 

DSC_7307.jpg?resize=1080%2C717


  • Skorio i korol lubią to

#6675 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 12:03

Podobno Jaki obiecał, że zawróci Wisłę.
  • Skorio i pomidor babinicz lubią to

#6676 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 05 wrzesień 2018 - 12:15

No, to nie do końca chcą zwracać, bo stawiają zakazy wstępu, nawet psom.
Stan będzie skakał.
Załączony plik  stan wody.jpg   56,82 KB   23 Ilość pobrań

Piotrek,
przy okazji, nie jest tak łatwo, bo Wisła się broni - mocniejszy nurt i głębiej, albo glina, zależy gdzie.
W zeszłą sobotę byłem świadkiem, jak dwie osoby wymiękły na glinie, a trzecia na mocniejszym nurcie.
 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#6677 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 05 wrzesień 2018 - 14:44

U mnie lipa była, zapomniałem że to już wrzesień i zanim przebiłem się na Czerniaków to była 19. Łowienia miałem 1h.

Zszedłem na miejscówkę....i...baba rzuca psu patyk - tam gdzie miałem łowić bolki. Super.

 

Szybko poszła, ale niesmak pozostał :) Czasu nie było żeby kombinować, więc zostałem. Po 5 minutach przyszedł klasyczny(przynajmniej tak się wydawało) warszawski grunciarz. Bez żadnej krępacji rozstawił jedną wędkę 5 metrów ode mnie po lewej. Po czym to samo zrobił z mojej prawej strony....byłem osaczony. Tak jak ktoś już pisał - Starszy facet, czasu na łowienie za dużo nie miałem, wena na łowienie po psiej kąpieli odeszła...nie chciało mi się reagować. Po prostu sobie rzucałem w punkt w miejsce gdzie jest rynienka i wiem że bolki tam się stołują. Nic się nie działo. U grunciarza natomiast coś szarpie wędką z mojej lewej. Sumek 40cm.

Już szykowałem się do ofensywy...a gość po prostu sumika puścił do Wisły. Po tej akcji zagadałem i ucięliśmy sobie całkiem przyjemną konwersację odnośnie Wisły i tego jak bardzo się zmienił ten odcinek w ostatnim czasie. Także nie był to klasyczny warszawski grunciarz tylko sympatyczny starszy Pan :)

 

Pozdrawiam,

malcz

 

chyba poszukam wpisów na forum grunciarzy o klasycznych warszawskich spinningistach ;) Coś w ten deseń będzie:

"Przychodzę sobie na ulubioną miejscówkę, a tu stoi klasyczny warszawski spinningista i ciska jakimś drewnem do wody, jak nic bolenie mi tylko płoszy. Nic to, na spokojnie się rozkładam, ustawiam jedną wędką po lewej od kolesia, drugą po prawej i czekam aż sobie pójdzie, ale nie, ten uparcie rzuca. Za chwilę mam branie, nieduży sumek, ze 40cm. Już widzę jak spinningista się czai, żeby mnie opierdzielić za kitranie go do torby, a tu niespodzianka, suma uwolniłem, kolega zmiękł wyraźnie i zagaił przyjaźnie. Ucięliśmy sobie całkiem przyjemną konwersację odnośnie Wisły i tego jak bardzo się zmienił ten odcinek w ostatnim czasie. Także nie był to klasyczny warszawski spinningista tylko sympatyczny młody człowiek"

 

;)
 



#6678 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 05 wrzesień 2018 - 14:47

Jak bolenie z gruntu łowi, to nijak klasyczny być nie może. Awangarda i offowy grunciarz :)


  • malcz, pomelo (maciekd) i pomidor babinicz lubią to

#6679 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2170 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 05 wrzesień 2018 - 17:43

chyba poszukam wpisów na forum grunciarzy o klasycznych warszawskich spinningistach ;) Coś w ten deseń będzie:

"Przychodzę sobie na ulubioną miejscówkę, a tu stoi klasyczny warszawski spinningista i ciska jakimś drewnem do wody, jak nic bolenie mi tylko płoszy. Nic to, na spokojnie się rozkładam, ustawiam jedną wędką po lewej od kolesia, drugą po prawej i czekam aż sobie pójdzie, ale nie, ten uparcie rzuca. Za chwilę mam branie, nieduży sumek, ze 40cm. Już widzę jak spinningista się czai, żeby mnie opierdzielić za kitranie go do torby, a tu niespodzianka, suma uwolniłem, kolega zmiękł wyraźnie i zagaił przyjaźnie. Ucięliśmy sobie całkiem przyjemną konwersację odnośnie Wisły i tego jak bardzo się zmienił ten odcinek w ostatnim czasie. Także nie był to klasyczny warszawski spinningista tylko sympatyczny młody człowiek"

 

;)
 

You've made my day :)


Użytkownik malcz edytował ten post 05 wrzesień 2018 - 17:44


#6680 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 wrzesień 2018 - 10:09

Jakaś masakra kur..cze. Miałem sobie grubo połowić, a tu masa nocnych maili służbowych i spam telefoniczny od rana.
Po chyba 17 telefonie nie wytrzymałem, wymiękłem i odebrałem.

Zdążyłem złowić klenia koło 45cm, zanotować spinkę i jeszcze nie przyciąć czegoś szybkiego.
 


  • malcz lubi to