Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12663 odpowiedzi w tym temacie

#6941 OFFLINE   jeżyna

jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 październik 2018 - 18:48

nie widzę potrzeby aby ci doradzać bo widzę że umiesz łowić, ale ja bym nie odpuszczał wolniaków szczególnie głębszych, natomiast starorzecza raczej tak. Teraz już będą albo wyeksploatowane albo za płytkie.

Obstawiam że szczupaki będą już stopniowo przesuwać się z szybkiej dobrze natlenionej wody która była ich azylem w czasie letnich upałów właśnie na głębsze wolniaki które mogą być ich zimowiskiem lub stołówką przed zimą.



#6942 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 07 październik 2018 - 19:10

Ja słyszałem o 113 z grudniowej nocy. Także jakieś niedobitki się ostaly. Szansa raczej niewielka niestety, ale zawsze. Tutaj na Wisle nigdy nic nie wiadomo. Pod Polnocnym jesiotra zlowili, bodajże 4 lata temu. Z tego roku byl szczupak 91 lub 93 zjedzony..

#6943 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 październik 2018 - 20:19

Ja kilka lat temu trafiłem w centrum 105cm w miejscu raczej brzanowym, ale to było w lato. Na 6cm woblerka bigbait. Ten wobler z resztą nie raz wyciągał szczupaki z miejsc kleniowo brzanowych.
Słyszalem o co najmniej kilku szczupłych w okolicach metra z warszawskiego odcinka na przestrzeni kilku ostatnich lat. Także są, i jeśli tylko będziesz konsekwentnie się na nie nastawiał, w końcu zlowisz swojego metra.

#6944 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 08 październik 2018 - 06:21

Dawid są Szczupaki i to spore. To ryba która nie kojarzy się z warszawskim odcinkiem Wisły. Wszyscy łowią Sumy, Bolenie, Klenie lub próbują szukać Sandaczy. Przy mnie jeden wędkarz wyjął w zeszłym roku 96cm i to z miejsca gdzie byś nie chciał wrzucić do wody żadnej przynęty. Ja trafiłem w zeszłym największego 85cm na przelewie przy jednej z główek. Szczupak jest mocno rozproszony na Wiśle ale pływa nie jeden piękny kaban. Słuszny cel obrałeś, jak najbardziej do zrealizowania bez wyjazdów na daleką północ:) Tylko czasu mieć trzeba a ja go nie mam za dużo.



#6945 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 08 październik 2018 - 09:15

Podbudowaliscie mnie trochę, czyli nie jest to walka z wiatrakami 😊 Bede walczył 😎

#6946 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2018 - 20:34

Fiu fiu panie.. wątek warszawski na drugiej stronie... Dwa fajne rapiszony złowione w sobotę i dzisiaj.

Załączone pliki


  • jacekp29, Maro1947, Pisarz.......ewski Piotr i 7 innych osób lubią to

#6947 OFFLINE   andrzej7

andrzej7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 październik 2018 - 20:39

Fiu fiu panie.. wątek warszawski na drugiej stronie... Dwa fajne rapiszony złowione w sobotę i dzisiaj.

Kurde, a p. Sandacz dziś niestety odmówił konsumpcji :(, nawet malucha... Ale rafka głodna, 14 gum zagryzła :)

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
  • sajdol1 lubi to

#6948 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 październik 2018 - 21:00

Kto łapał dziś ok. 18 z łódki przy plaży pod Poniatowskim? (widziałem z okna tramwaju) :huh:



#6949 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 październik 2018 - 21:43

Kurde, a p. Sandacz dziś niestety odmówił konsumpcji :(, nawet malucha... Ale rafka głodna, 14 gum zagryzła :)

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Ciężko im się teraz przebić, u mnie dwa dały radę . Teraz trwają krumposapocerto days.

Załączony plik  received_703298926711619.jpeg   34,82 KB   45 Ilość pobrań
  • Skorio i Seba1994 lubią to

#6950 OFFLINE   CacY55

CacY55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 12 październik 2018 - 20:22

Byłem dziś przed pracą po 2 tyg urlopu wyposzczony wędkarsko z nadzieją na jakąś Rybkę o 9 na 3h to zastała mnie martwa woda, nic kompletnie się nie działo, nic nie skubało.. Napotkany pan który walczył od rana tak samo bez brania..

#6951 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 13 październik 2018 - 18:13

Ja dziś z rana bylem porzucać, trafił się mały szczupak i duży leszcz który stanął niedaleko i rzucał przynętę metr ode mnie...


  • jacekp29, Skorio i ASAPfishing lubią to

#6952 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 13 październik 2018 - 18:35

Ja dziś z rana bylem porzucać, trafił się mały szczupak i duży leszcz który stanął niedaleko i rzucał przynętę metr ode mnie...


A "dzień dobry" chociaż powiedział? Czy niemowa?

#6953 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 13 październik 2018 - 19:42

A "dzień dobry" chociaż powiedział? Czy niemowa?

 

Jak odchodziłem (bo nie po to człowiek idzie na ryby żeby się o miejscówki bić) to zapytał czy chociaż brały. A w kwestii "dzień dobry" to dziś dużo weekendowych wędkarzy minąłem którym obcy jest ten zwyczaj.


  • jacekp29 lubi to

#6954 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 13 październik 2018 - 20:31

Ja dziś chodziłem za moim metrowym szczupakiem, koło 12nastej dałem sobie spokój i stwierdziłem że nie ta pogoda. Pukałem trochę dno za dużym boleniem i trafiłem pierwszego dużego sandacza w tym roku, napewno z 7demka z przodu. Niestety stałem po cycki w wodzie i nie udało mi się dojść do brzegu aby zrobić fote. Miałem jeszcze jedno dobre branie, meta typowo letnia, szybka rynna, średniej głębokości.
  • Night_Walker, marienty, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#6955 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 13 październik 2018 - 20:41

No niestety. Nie tak łatwo wyjść z fajna rybka, gdy się stoi daleko w nurcie. Ileż to rzeczy może się zdarzyć po drodze. Mam nadzieje, ze weźmie kolejny.
Ja dziś z wózkiem i aparatem obczajalem miejscówki.
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#6956 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 13 październik 2018 - 20:47

W sumie to nic się nie stało, wyciągnięty, zaliczony ;) Choć tych sandaczy łowi się najmniej i fajnie mieć choć kilka fotek z nimi z sezonu ;)

#6957 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 październik 2018 - 09:44

Ja dziś z wózkiem i aparatem obczajalem miejscówki.

Piękna pogoda w okresie 'Babiego lata" sprzyja spacerom . :)

Z żerowaniem ryb  zwykle wygląda to gorzej. :(

 

Facet z wózkiem to albo ZZ , albo TT.   -_-  :D         Aparat i wózek  , to tylko TT. :good:

 

 

ZZ-  Zbieracz Złomu.

TT- Troskliwy Tata.



#6958 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 październik 2018 - 13:50

Rozpoczalem od piaskarni a skonczylem spory kawałek za czajka. Niestety na kilku ścieżkach wózek okazał się za szeroki. Nie pomagaly tez drzewa. Pogoda super. Były oznaki ryb na wodzie. Na bank coś bym zlowil. ;) wlasciwie jak tak czlowiek pospaceruje to jest tyle potencjalnych miejscowek, ze jakby tylko lowic na okraglo, dni braknie na nie wszystkie.
  • spinnerman i Skorio lubią to

#6959 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2018 - 14:07

Wczoraj na Spójni nowe sandaczówki testowałem. Starego przyjaciela Maćka J. spotkałem; certy łowił na przepływankę przy slipie. Poniżej ktoś na prawym brzegu stał po pachy w wodzie za brzaną. Przyznawać się kto ?  :D Powspominaliśmy Roztocze, pstrągi, Wisłę... Ja tych klimatów nie znam, ale Maciek opowiadał, że na tych spójniowych  rafkach jeszcze 10lat temu złowić 10-12 brzan na woblera za popołudnie, to była norma. Gdzie się podziały te ryby... To raczej stwierdzenie,  niż zapytanie. Ale nic to, umówiliśmy się na sandaczowy desant na pewnym odcinku Wisełki  :ph34r:  :rockon:


  • Darek P, Pisarz.......ewski Piotr, Skorio i 1 inna osoba lubią to

#6960 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 październik 2018 - 14:13

I ja wczoraj byłem tam koło 17-18 z córką niesiona na głowie. Czekalismy na duzy pociag. Musielismy sie minac. Faktycznie był wędkarz na slipie i jeszcze dwóch powyżej z gruntowkami.

Wiem kto tam brodzil, ale wątpię by się chwalil;)

Na schodkach jakaś panienka miała dość nieprzyzwoite sesję..

Użytkownik korol edytował ten post 14 październik 2018 - 14:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych