Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12522 odpowiedzi w tym temacie

#8061 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2019 - 19:10

"Nie ma ryb niesmacznych , może być co najwyżej za mało wódy"

Nie ma brzydkich kobiet... 🤭

Ja jeszcze walczę, szału niema jak narazie. Zdam sprawozdanie jak wrócę.

Pozdro

Użytkownik Patryk022 edytował ten post 15 lipiec 2019 - 19:12


#8062 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2207 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 15 lipiec 2019 - 19:12

Chyba jednak demonizujecie. Jeśli ktoś jest tak łapczywy, że nie odstrasza go syf płynący Wisłą (pozwólcie, że nie będę wymieniał), to i bolenia zje.

Tak się składa, że jednego spróbowałem (63-65cm), ze zbiornika zaporowego na Podlasiu. Padł mi od razu po holu (uprzedzając: mocny sprzęt szczupakowy, hol siłowy, nie zaczepiony o skrzela, nie wyciągany z wody, podbierak karpiowy, nie wiem dlaczego, może upał?). Zawiozłem mamie, a ona od razu przyrządziła i powiem szczerze, nie było tragedii, nawet in plus... w smaku chudy, coś jak mały leszcz (ok 45cm). 

 

Nie, żebym zachęcał, celowe zabijanie to barbarzyństwo, w końcu łosoś dla ubogich, nasza sportowa ryba, ale nie łudźcie się, jedzą leszcze i krąpie z burzowca, zjedzą bolenia...
 


 



#8063 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4592 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 lipiec 2019 - 19:25

Kapitalizm, Sławku, nie ma tu chyba nic do rzeczy. Za komuny królowało "kradną i dają ukraść", więc można chyba przyjąć, że system zmienił się na papierze, a mentalność pozostała w nieznienionym stanie. W RAPR i w dyskusjach o nim zastanawia jedno. Ilekroć się mówi o zabieranych rybach i zgodności z regulaminem, można odnieść wrażenie, że zabieranie jest przymusem, a nie opcją. "Zabrał , bo regulamin...". Zabrał bo CHCIAŁ zabrać, a regulamin mu tylko umożliwił. Oczywiście największą bolączką przepisów jest brak zapisu o promowaniu wypuszczania ryb i zabierania ryb w ilościach ograniczonych, na przykład do bieżącej konsumpcji (a nie do zamrażarki, dla sąsiadów czy dla świń). Brak też informacji o tym, że niektóre gatunki są niewarte zabierania ze względu na mizerny smak. Po cóż drażnić takimi rzeczami wędkarzy i docierać do zakamarków ich sumienia? Niech płacą i łowią...

 

 

Za młody jestem aby być pewnym zdania swego ... Jednak tak pokrótce pewien jestem co do poniższego. Kto 30 lat temu łowił bo to jego pasja była i nawet jeśli zabierał dwie czy trzy sztuki, a z jakiejś tam okazji nawet i 4 czy 5 miesięcznie albo i rocznie tak też robi i do dnia dzisiejszego bądź z uwagi na to, że przeca kapitalizm i dobrobyt i każdego stać na wszystko już nie bierze nic. Kto te 30 lat temu zabierał na handel coby zarobić tak robi i do dziś. Mało tego. 30 lat temu wyznacznikiem szacunku na dzielni nie był fakt zamrażarki pełnej, a umiar w jej zapełnianiu i jakby nie patrzeć ten umiar jednak był. Nie u wszystkich, ale śmiem twierdzić, że był większy aniżeli dziś.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 15 lipiec 2019 - 19:26


#8064 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2019 - 20:27

30 lat temu to i ja biłem wszystko w łeb, byle zgodnie z (tfu) regulaminem. Czy wstyd się teraz przyznać? Nie. Bo skąd mogło wówczas przyjść do głowy, żeby zrobić inaczej. Odruch stadny połączony z brakiem informacji, że ktoś tak może robić i jest fajnie. Chyba tu niewielu, którzy wtedy doświadczali tej frajdy. Nagle obieg informacji, przestawiona klepka w głowie i pierwsze doświadczenie...mentalna zmiana. Ryb nie jadałem i nie jadam. Choć apetyt niespecjalnie usprawiedliwia w moich oczach.
  • eRKa lubi to

#8065 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 15 lipiec 2019 - 22:06

Ja kiedyś zabierałem niektóre ryby i teść smakosz był szczęśliwy, a od kiedy mnie przerobiliście muszę świecić oczami. :-(
  • eRKa lubi to

#8066 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2019 - 22:28

Także tego, dziś od 10 do 22 nad wodą.

Wszystkie znane mi tajniki i sztuczki zawiodły choć ryby się pokazywały ładnie. Naliczyłem około 15 aktywnych drapieżników, a udało się tylko przechytrzyć dwa bolki pod wymiar i klenia który już po ciemku nie dał się podebrać.

Ogólnie ciekawy dzień i dosyć aktywnie spędzony, zrobiłem spacer od Łazienkowskiego do Gdańskiego i spowrotem, oczywiście praską stroną.

Było kilka ciekawych spotkań, jedne przyjemne inne już mniej.

A chodzi dokładnie o śmiecia który zostawia śmieci nad wodą, jak wszyscy pamiętamy "kto śmieci nad wodą ten jest skórą z jajec".

Widząc kilka siatek i grill postanowiłem zajrzeć do środka, a tam niespodzianka 😅 ciekawe skąd to się tam wzięło.

Ogólnie syf na każdej główce i co najgorsze trzeba uważać na rozbite butelki bo można sobie krzywdę zrobić.

Pozdro i do następnego


p.s jeszcze fotka dzisiejszych "znajdek"

Załączone pliki


  • Mariano Mariano, jacekp29, Pisarz.......ewski Piotr i 5 innych osób lubią to

#8067 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2169 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 15 lipiec 2019 - 22:37

Wow, 12h mi już by chyba kręgosłup nie pozwolił na tyle łowienia, ale zazdroszczę takiej ilości czasu na ryby - u mnie to 6 wyjść czyli pewnie 2 tygodnie łowienia.

Pozdrawiam,
Malcz

Użytkownik malcz edytował ten post 15 lipiec 2019 - 22:37

  • zator lubi to

#8068 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2207 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 lipiec 2019 - 08:51

Ja ostatnio bez motywacji i wiary. Zimny wiatr ze złej strony całkowicie mnie demotywuje do nocnego wstawania.



#8069 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:43

Ja ostatnio bez motywacji i wiary. Zimny wiatr ze złej strony całkowicie mnie demotywuje do nocnego wstawania.


Ja zaryzykowałem dzisiaj. Między mostami po prawej stronie przed pracą. Fakt wiało. Na 0. Do tego wszędzie szkło, całe lub pobite. Po pracy może też chwilę spędzę.

#8070 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 13:14

To i Paweł Spławik parę dni temu złapał sandacza 90cm. Oczywiście metodą spiningową, a uganiał się tego dnia za okoniami. Dodam iż ten piękny okaz pływa dalej żeby nie było jakichkolwiek domysłów.

 

Przyjęliśmy pewne zasady na JB - nie prowadzimy publicznych śledztw ani dochodzeń.


Użytkownik mario edytował ten post 16 lipiec 2019 - 14:33

  • Patryk022 lubi to

#8071 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2019 - 14:19

Ja ostatnio bez motywacji i wiary. Zimny wiatr ze złej strony całkowicie mnie demotywuje do nocnego wstawania.

Mam tak od stycznia co świetnie odzwierciedla mój rejestr... Ale może kiedyś wena wróci na to liczę

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 16 lipiec 2019 - 16:10


#8072 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 lipiec 2019 - 14:46

@eRka
Ty tak na poważnie ?
Bieda umysłowa jak określił Dawid dotyka wielu, niestety.
Pomimo tego,że nie wędkuje już na Wiśle nie potrafiłem przejść obojętnie obok takiej sytuacji.
On się pewnie nie zmieni, bo to można wyczytać z jego wpisów. Dno z mułem.
Wszystkim pozostałym życzę owocnych wypraw. Oby Wisła darzyła.
Pzdr

 

Dla jaj to kogut z kurą chodzi.

 

Zgadzam się, że przepisy są o kant tyłka potłuc, ale są - i dopóki ktoś ich nie przekracza jest ok.

A irytują mnie wszelkie skrajności.Że tylko moja racja jest ważna, a wszyscy inni racji nie mają...

Błagajcie Bogów, żeby u nas jacy nawiedzeni ekolodzy nie wprowadzili zapisu, że wszystkie ryby po złowieniu trzeba zabić, bo inaczej to jest dręczenie zwierząt.

Już widzę falę samobójstw....

 

Ryb od kilku lat nie zabieram.Żadnych. I dla ojca to niepojęte, że można chodzić na ryby, a nie po ryby.

 

A o biedzie umysłowej... cóż każdy orze jak może - mózgiem też hahahaha


  • jachu i wicher_dziki_koń lubią to

#8073 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 16 lipiec 2019 - 18:32

Czyli właściciel śmieci jest namierzony i poinformowany (ukarany) przez odpowiednie służby? Ostatnio gdzieś w naszym kraju odnaleziono worki wyrzucone w niedozwolonym miejscu a w nich namiar do brudasa. Ukarano go mandatem i to dość sporym.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#8074 OFFLINE   Newbie90

Newbie90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 lipiec 2019 - 19:25

My dziś z kolegą Dawidem (Dawidspinn) uderzylismy na południe od Wawy, choć nie było dużo czasu, a jego ilość zmniejszył też ulewny deszcz, udało się trafić fajną rynnę zakończona wyplyceniem z dużymi kamieniami - w ciagu tego krótkiego wypadu zaobserwalismy pokazujące się chętnie brzany, jedną nawet Dawid miał na kiju, niestety nie udało się wyholowac. Jedno jest pewne, wrócimy tam :)
  • adamek, malcz i Skorio lubią to

#8075 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:09

Czyli właściciel śmieci jest namierzony i poinformowany (ukarany) przez odpowiednie służby? Ostatnio gdzieś w naszym kraju odnaleziono worki wyrzucone w niedozwolonym miejscu a w nich namiar do brudasa. Ukarano go mandatem i to dość sporym.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Spokojnie. Jest załatwione trochę inaczej, bez powiadamiania służb. To będzie większa kara niż 200zł mandatu 🤫🤣
  • Skorio lubi to

#8076 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:58

...Every single cast...

Skoro czytasz Polskie forum to mniemam ze język polski  nie jest Tobie obcy ,to dla czego piszesz w języku mi  niezrozumiałym .Mam awersje do tego typu zachowań ,które są coraz częstsze w naszym społeczeństwie  , nie tylko na forach ale w radiu,tv ,podwórku  itp.Przepraszam ze nie na temat ,możesz odpowiedzieć na priv .


  • eRKa lubi to

#8077 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:38

Mam awersje do tego typu zachowan


Mam awersje do tego typu awersji 😀

#8078 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2169 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:55

Skoro czytasz Polskie forum to mniemam ze język polski nie jest Tobie obcy ,to dla czego piszesz w języku mi niezrozumiałym .Mam awersje do tego typu zachowań ,które są coraz częstsze w naszym społeczeństwie , nie tylko na forach ale w radiu,tv ,podwórku itp.Przepraszam ze nie na temat ,możesz odpowiedzieć na priv .

Haha rozbawiłeś mnie. A ja mam awersję do nie Polskich nicków hipokryto.
To akurat cytat z wędkarstwa, także czasem lepiej zachować oryginalne brzmienie. Kto ma wiedzieć ten wie.
Pozdrawiam

Użytkownik malcz edytował ten post 16 lipiec 2019 - 21:55

  • olo86 i pomelo (maciekd) lubią to

#8079 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 16 lipiec 2019 - 22:19

Skoro czytasz Polskie forum to mniemam ze język polski  nie jest Tobie obcy ,to dla czego piszesz w języku mi  niezrozumiałym .Mam awersje do tego typu zachowań ,które są coraz częstsze w naszym społeczeństwie  , nie tylko na forach ale w radiu,tv ,podwórku  itp.Przepraszam ze nie na temat ,możesz odpowiedzieć na priv .

Kolego, zawsze możesz założyć sobie swoje forum, być na nim adminem, panem i władcą absolutnym, a skoro korzystasz z forum, na którym nie jest zabronione używanie angielskiego, to w czym problem? Może łatwiej byłoby nie włączać komputera, telewizora, radia, zamiast czepiać się innych o coś, co jest nieuniknione, bo język się zmienia - czy się to komuś podoba, czy nie.


  • olo86 i ASAPfishing lubią to

#8080 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4592 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 lipiec 2019 - 03:00

Kolego, zawsze możesz założyć sobie swoje forum, być na nim adminem, panem i władcą absolutnym, a skoro korzystasz z forum, na którym nie jest zabronione używanie angielskiego, to w czym problem? Może łatwiej byłoby nie włączać komputera, telewizora, radia, zamiast czepiać się innych o coś, co jest nieuniknione, bo język się zmienia - czy się to komuś podoba, czy nie.

 

Nie język się zmienia tylko ludzie, którzy go używają, a to jakby różnica ... (a dlaczego ludzie się zmieniają to temat tak obszerny, że można się doktoryzować ... ;)) I coby nie było, że kręcę jakąś gównoburzę to tak dla przypomnienia: „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 17 lipiec 2019 - 03:01