Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2015 - 18:13

Ale urwał, a z tego poniżej sklepu? Coś wiadomo....wciąż nie mogę dojść do siebie po tym co wczoraj tam widziałem i....czułem :P


Dzisiaj jest podobnie :(

Załączone pliki



#802 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2015 - 18:15

Nie marudzić. Łowić!
Tablyce postawily, przeprosily.
Nie marudzić. ŁOWIĆ! :))))

Załączone pliki


  • piotrek245, Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i 1 inna osoba lubią to

#803 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 czerwiec 2015 - 19:06

Nie marudzić. Łowić!
Tablyce postawily, przeprosily.
Nie marudzić. ŁOWIĆ! :))))

Jedyny sposób na czystą wodę ,to gdyby kolektory były przed miastem , a ujęcia wody za miastem. Jak jest odwrotnie , to mają to w d.... :angry:


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 19:11

  • spinnerman lubi to

#804 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 09 czerwiec 2015 - 19:24

Jednym słowem Panowie gdzie jeszcze łowić w tej Wawie? Na południu piach, w centrum plaże z gromadą grilii i śmieci + wrzeszczące tłumy (nocny sandacz - zapomnieć), lewa strona śródmieścia - deptak, północ lecą gówna z kolektora. Oczywiście nie generalizuję bo ryba jest do wyjęcia ale miejscówki giną w oczach z różnych względów. Moje ostatnie bastiony padają. Może jedynie odcinek od Saskiej Kępy do Śródmieścia rokuje jeszcze jakoś. Chyba tylko naprawdę duża woda (nie taka jak ostatnio) która by przyszła i na nowo poukładała rzekę coś by pozmieniała.

 

ps: liczę jednak, że ten rok budzi się powoli i może późniejszy czerwiec + jesień poprawią nasze oceny i wpisy z wypadów.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 19:25

  • spinnerman i sajdol1 lubią to

#805 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:10

. Chyba tylko naprawdę duża woda (nie taka jak ostatnio) która by przyszła i na nowo poukładała rzekę coś by pozmieniała.

 

 

Bardzo duża woda zrobiła by dużo dobrego.

Dla mnie najgorszy do łowienia jest długotrwały stan średni. Wiadomo że na przyborze i opadającej można nieźle połowić. Stan niski też niesie jakieś możliwości , można dotrzeć do atrakcyjnych miejsc w śpiochach. Przy średniej wodzie , tylko łowienie z pływadła  daje jakieś możliwe efekty.


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 20:40


#806 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 czerwiec 2015 - 10:41

Nawiązując do dyskusji jaka się wywiązała wyżej, to ja też tracę wiarę w swoje "bankówki". Za bankówki do tej pory uważałem miejsca w których trafiałem jakieś ryby, albo miałem brania - niestety takie mamy realia(przynajmniej w moim przypadku tak jest), że jak miałem kontakt z rybą to już podchodzę do takiego miejsca na zasadzie - "warto wrócić"....i taką taktykę obrałem na początek tego sezonu.

 

Maj to było dość dużo krótkich wypadów - 2 a może 3 lata temu, nie chciało by mi się jechać aby posiedzieć 1h nad wodą - w tym sezonie, jak mam wolną chwilę po pracy staram się ją wykorzystać i jak najczęściej być nad wodą w różnych miejscach i z różnym sprzętem - w tych miejscach które do tej pory uważałem za swoje bankówki. Każde miejsce dostało już w tym roku przynajmniej dwie takie szansy....i powiem Wam, że jest dramat....liczba "bankówek" stale się kurczy, a dosłownie na palcach jednej ręki mogę wskazać miejsca gdzie miałem kontakty albo widziałem żerujące ryby...nie wiem czy to jest kwestia, że nie trafiam w porę, ale aż trudno w to uwierzyć bo z racji charakteru pracy na ogół nad wodą jestem w godzinach 19-21:30...rzadko wcześniej...czyli godziny jakby nie patrzeć dość uniwersalne....a tu dupa zbita...drobnicy trochę nałowiłem, ale wymiarową rybę na Wiśle złowiłem w tym roku JEDNĄ, a za totalnego laika w temacie rzecznych łowów się nie uważam - trochę to smutne:(

 

Dlatego też od przyszłego tygodnia, zaczynam zwiedzać i szukam nowych miejscówek...także druga połowa czerwca zostanie przeznaczona na eksperymenty...i tak pewnie gorzej być nie może, a przy odrobinie szczęścia może uda trafić się jakąś dobrą metę...

 

Planuję zrobić 3-4 wypady powyżej Gassów w okolicach Góry Kalwarii, dawno tam nie byłem....kiedyś było mnóstwo piachu....teraz piach pojawił się u mnie, więc może tam się poprawiło? Orientuje się ktoś ??

 

Pozdrawiam,

malcz



#807 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 12:37

Dzisiaj jest podobnie :(

 

Tak sobie myślę i się zastanawiam jak to jest możliwe że to gówno leci na legalu do rzeki ? Przecież jest 21 wiek, UE, cywilizowane społeczeństwo (rzekomo) i te sprawy... a tu puszczane są do środowiska takie rzeczy. Nie wiem kto jest decyzyjny w tej sprawie ale czemu nie mógłby sobie równie dobrze dolewać tego do herbaty ?


  • dekosz i Skorio lubią to

#808 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 czerwiec 2015 - 12:48

Kusiło mnie zrobić taką samą fotę, ale nie miałem odwagi podejść aż tak blisko...bałem się że wyskoczy stamtąd jakaś motylica wątrobowa gigant - w początkowych seriach X-Files był odcinek "The Host" o takim "stworku" żyjącym w ściekach....to tak trochę z przymrużeniem oka...bo raczej do śmiechu nie jest...



#809 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 12:59

Kusiło mnie zrobić taką samą fotę, ale nie miałem odwagi podejść aż tak blisko...bałem się że wyskoczy stamtąd jakaś motylica wątrobowa gigant - w początkowych seriach X-Files był odcinek "The Host" o takim "stworku" żyjącym w ściekach....to tak trochę z przymrużeniem oka...bo raczej do śmiechu nie jest...

dobry odcinek, zresztą jak większość z tych pierwszych serii :P


  • malcz lubi to

#810 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 czerwiec 2015 - 16:43

Dziś byłem od 12 do 16 między Gdańskim a Grota . Złowiłem klenika 40 cm. Ja zszedłem o 16 , a kumpel został jeszcze na godzinkę i złowił dwie brzany 68 i 65 cm.

 

Po drugiej stronie Wisły , dokładnie na przeciwko tej tablicy , płynie do rzeki gówno wszelkiej maści . To jest dopiero natura 2000 :( .

Załączone pliki



#811 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2015 - 16:56

 

 

Planuję zrobić 3-4 wypady powyżej Gassów w okolicach Góry Kalwarii, dawno tam nie byłem....kiedyś było mnóstwo piachu....teraz piach pojawił się u mnie, więc może tam się poprawiło? Orientuje się ktoś ??

 

Pozdrawiam,

malcz

 

 Dosyć wysoka woda jeszcze była jak niedawno zajrzałem odwiedzić po latach rejon od Dębówki do ujścia Jeziorki,  generalnie wyglądało ciekawie przy podwyższonym stanie wody ale jak opadnie to wydaje mi się że będzie mniej więcej tak jak było. Na Dębówce opaska przerwana jest jak była, główki są jak były ( może poza tą przerwaną garbatą bo ta mi trochę zniknęła gdzies)  zrobiło się po wysokiej wodzie jedno czy dwa ciekawe zwaliska z pni i gałęzi, ale nie na głębokiej wodzie. Usypali chyba nową klatkę z kamieni przez którą teraz (jeszcze) przelewała się woda.

 

Na Gassach kursuje prom na główce więc jest ruch, cieżko będzie o ostrożniejszą rybę, napływu nie sprawdzałem.

 

Główka poniżej ujścia jeziorki wygląda dalej dosyć ciekawie.

 

Jednak na tych wszystkich miejscach najbardziej zastanawiająca jest .... cisza. Kiedyś było tam po prostu widać ryby - bolenie, klenie, brzany, trafiał się sumek. Teraz po prostu jest pusto i cicho. Przynajmniej wczesnym rankiem tak to wyglądało. Moze trzeba poczekac aż woda trochę opadnie, może trzeba próbować w nocy - trudno powiedzieć,  byłem raz rekonesansowo z rana jak wspomniałem ale nie wiem czy mam ochotę sprawdzać dalej  ;)

 

Generalnie - współczuję młodemu pokoleniu wędkarzy, którzy teraz rozpoczynają przygodę w wędkarstwem na lokalnych wodach


  • hlehle, Ide52, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#812 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:00

Zgodnie z planem odwiedziłem dzisiaj rano Siekierki.  Co tu dużo pisać .... jeden wielki dramat.  Woda strasznie niska.  Poniżej mostu żadna główka nawet nie wchodzi w wodę.  Ogólnie cisza i spokój na wodzie.  Sporadyczne ataki małych boleni.  Spotkałem raptem jednego żywco/ grunciarza.  Narzekał że my zasypali najlepszą miejscówkę na sandacza.  Zasugerowałem że to może nie wina piaskarki tylko po prostu już je wszystkie zberetował.  O dziwo udało mi sie złowić wymiarowego szczupaka.  Miałem jeszcze niezacięte branie bolenia na gumkę uzbrojoną w pojedynczy hak. 



#813 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:06

To co opisał Malcz przeżyłem w zeszłym roku. Na początku był szok potem zdziwienie a na końcu wkurw. Więcej tam nie byłem. Nawet ta lodówka na brzegu na czajce zaczęła fajnie wyglądać po tym jak zobaczyłem co się poniżej spójni dzieje. :)

A może by tak podsunąć pomysł na reportaż do tvn24. Niby plaża, griliki, rodzinki wypoczywają, wakacyjny klimat a parę metrów niżej Czarnobyl. Ehh...


  • Pisarz.......ewski Piotr, malcz i Skorio lubią to

#814 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:14

Jak ktoś ma zdjęcia i filmiki w dobrej jakości to chyba wystarczy przesłać je na http://kontakt24.tvn24.pl/



#815 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:34

Byłem w tym roku 2 razy na Gassach powyżej promu i ... nie widziałem ani jednej aktywności bolenia. Ogólnie dramat. Chyba w weekend uderzę bardziej w miejskie klimaty...tylko w takich godzinach żeby nie trzeba było się przepychać przez tłumy miłośników mocnych alkoholi ;)



#816 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:37

Dziś byłem od 12 do 16 między Gdańskim a Grota . Złowiłem klenika 40 cm. Ja zszedłem o 16 , a kumpel został jeszcze na godzinkę i złowił dwie brzany 68 i 65 cm.

 

Po drugiej stronie Wisły , dokładnie na przeciwko tej tablicy , płynie do rzeki gówno wszelkiej maści . To jest dopiero natura 2000 :( .

W sumie gówno to 100% naturalne-bez syntetyków...

ciekawe co ryby na to?zdaje sie ,że jak muchy lgną...



#817 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 10 czerwiec 2015 - 19:02

Zgodnie z planem odwiedziłem dzisiaj rano Siekierki.  Co tu dużo pisać .... jeden wielki dramat.  Woda strasznie niska.  Poniżej mostu żadna główka nawet nie wchodzi w wodę.  Ogólnie cisza i spokój na wodzie.  Sporadyczne ataki małych boleni.  Spotkałem raptem jednego żywco/ grunciarza.  Narzekał że my zasypali najlepszą miejscówkę na sandacza.  Zasugerowałem że to może nie wina piaskarki tylko po prostu już je wszystkie zberetował.  O dziwo udało mi sie złowić wymiarowego szczupaka.  Miałem jeszcze niezacięte branie bolenia na gumkę uzbrojoną w pojedynczy hak. 

 

To i tak nie jest źle bo coś złowiłeś. Tak jak pisałem jedna wielka piaskownica. O Szczupakach też wspominałem i to prawda, szybciej go złowisz niż Bolenia:)

 

Ja dziś 2 godzinki między Gocławiem a Saską Kępą. Efekt - jeden Okoń coś koło wymiaru! Generalnie cisza na wodzie. Przez cały okres łapania nie słyszałem ani jednego spławu ryby. Nie wiem co się ostatnio dzieje.



#818 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 czerwiec 2015 - 20:17

To że nie ma drapieżnika to jedno, ale dziwne jest że nie ma uklei i myślę że w tym tkwi problem. Kiedyś widać było ukleje, jak bił boleń to fruwała w powietrzu, a teraz jest jej zdecydowanie mniej. Chyba umiera ta nasza Wisła, czerwiec, najlepszy miesiąc na wiślane bolenie, a tu szału nie ma. Jutro pierwszy raz w tym roku płynę na Wisłę, pogoda ma być ok, woda dobra, więc jak nic nie połowię to przyczyna będzie jedna, bardzo mało bolenia.



#819 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 czerwiec 2015 - 20:28

 

 

Jednak na tych wszystkich miejscach najbardziej zastanawiająca jest .... cisza. Kiedyś było tam po prostu widać ryby - bolenie, klenie, brzany, trafiał się sumek. Teraz po prostu jest pusto i cicho.

Tak jest na wszystkich warszawskich i pod warszawskich miejscówkach. :(

 

To że nie ma drapieżnika to jedno, ale dziwne jest że nie ma uklei i myślę że w tym tkwi problem. Kiedyś widać było ukleje, jak bił boleń to fruwała w powietrzu, a teraz jest jej zdecydowanie mniej. Chyba umiera ta nasza Wisła,

Dokładnie tak jak piszesz , zniknęły stada grubej , wszędobylskiej uklei. :(



#820 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 10 czerwiec 2015 - 21:23

Po 10 dniach bez Wisły byłem strasznie wyposzczony i dziś zaliczyłem, aż 6h po prawej stronie. Od gdańskiego w dół, prawie do grota. Efekt 3 klenie, największy 40cm + mały okoń. Atak bolenia widziałem jeden, daleko od brzegu, bez szans na sięgnięcie w jego okolice. Co ciekawe po zachodzie słońca w pewnym miejscu na wypłyceniu pojawiła się banda uklei, które mocno żerowały na owadach, ale żaden bolek się nie pojawił, miałby niezłą kolacyjkę. Na drugim brzegu "osławiony" kolektor walił pełną paszczą :( a wiślane ptactwo ucztuje na tym co się wlewa do rzeki, serce się kraje :(. Pewnie Piotrze zauważyłeś ile kormoranów bytuje na odsłoniętych kamieniach. Przed zachodem słońca jak poderwały się do lotu to przesłoniły pół nieba. Kiedyś kormoran nad naszą Wisłą to była ciekawostka, teraz to poważny konsument uklei i nie tylko.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych