Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12414 odpowiedzi w tym temacie

#10961 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 maj 2021 - 16:47

Podobnie, z rana praktycznie zero aktywności drapieżnika. Dwa leszcze za kapote i tyle w temacie.

#10962 OFFLINE   Szczupakos

Szczupakos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWwa-Żlb
  • Imię:Kamil

Napisano 23 maj 2021 - 14:00

Półtorej godzinki nad wodą bez wynikow. Drapieżnika nie widac.. wody duzo, syfu w wodzie jeszcze wiecej. Wczoraj na tej samej miejscówce przed zmrokiem ładnie sumy podchodziły pod brzeg, a dzis kompletna cisza

#10963 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 23 maj 2021 - 17:09

Załączony plik  IMG_20210523_115059_1CS.jpg   51,3 KB   35 Ilość pobrań... tak z południa widoki...

 

 

 


  • ASAPfishing lubi to

#10964 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 24 maj 2021 - 21:47

... wieczorową porą w tym miejscu ze 30 cm niżej...



#10965 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 24 maj 2021 - 21:55

Dzisiaj udało mi się wyskoczyć dosłownie na godzinkę, w drodze zadzwonił do mnie brat z informacją, że trafił bolka takiego 60+. Co ciekawe, miał ponoć otarty bok i okolice ogona, czyli pewnie bolenie niedawno skończyły tarło, co by tłumaczyło słabe wyniki z ostatnich dwóch tygodni.

Docieram na miejsce, pierwszy rzut i jest boleń. Trochę walki, już się przymierzam do podebrania i ryba się przy brzegu spina. Żaden gigant, ale takie 60+ było. Szkoda. 

Ciekawostka przyrodnicza: widziałem z bliska dwie harcujące w zalanych trawach wydry. 


  • wujek lubi to

#10966 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 maj 2021 - 08:40

Na Krakowskim odcinku Wisły 80% boleni złowionych ma rany przy ogonie i otarte boki. Wszystkie ryby które widziałem zostały złowione w dzień i najczęściej przy dnie. Przy zalanych trawach, plażyczkach nic nie goni ani w dzień ani w nocy. Też uważam że na Wiśle jest opóźnione tarło.
  • wujek, coma i Robert91 lubią to

#10967 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2021 - 08:47

Miesiąc opóźnienia. Woda martwa jak w kwietniu ale co się dziwić jak maj jest jak kwiecień. Woda ciągle góra, dół. Może w końcu się ustabilizuje ta pogoda.

#10968 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 25 maj 2021 - 09:24

Nieco powyżej Warszawy na 1 maja były na 100% wytarte. Złowiłem trochę boleni w tym roku i praktycznie wszystkie chude, poobcierane i z brakującymi łuskami. Jednego dnia mailem nawet 6 szt. Skoro kilka km wyżej Warszawy wytarte to myślę, że i w Warszawie również. Przy obecnych ruchach wody znów nic nie widać, a i przestały gryźć.

#10969 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 25 maj 2021 - 09:26

A ja dzisiaj zbója znalazłem wracając z kleni owych poszukiwań zakończonych klęską. Na plyciznie zobaczyłem wirek, po paru rzutach pogonił wobka przy trawach, w kolejnym strzelił. Wstyd się przyznać, ale to pierwsza wizyta nad Wisłą w tym roku. Bolek tkaie fajne 7+
Załączony plik  IMG_20210525_084302.jpg   49,71 KB   26 Ilość pobrań

#10970 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły

Napisano 25 maj 2021 - 09:31

Na Krakowskim odcinku Wisły 80% boleni złowionych ma rany przy ogonie i otarte boki. Wszystkie ryby które widziałem zostały złowione w dzień i najczęściej przy dnie. Przy zalanych trawach, plażyczkach nic nie goni ani w dzień ani w nocy. Też uważam że na Wiśle jest opóźnione tarło.

Ja zaraz przed dużymi opadami i wysoką wodą trafiłem już na podkrakowskiej Wiśle fajnie ganiające po płytkiej przykosie bolki, pływały przy brzegu i biły na powierzchni razem z rybitwami. Miałem dwie ryby i atak pod nogami zanim burza mnie zgoniła, kolejne dni to już były ciągłe opady i koniec łowienia, ryby też przestały być aktywne. Generalnie sporo ryb z pierwszej połowy maja miało pijawy lub było zmaltretowane. Pozostaje mieć nadzieję, że z pierwszym poważniejszym ociepleniem wszystko odpali :) 



#10971 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 25 maj 2021 - 10:13

Z kolei mi się wydaje, że tydzień po majówce, jak były takie 3-4 naprawdę ciepłe dni wszystko było na dobrej drodze do normalności bo ryby i to nie małe widziałem przy powierzchni wieczorem, natomiast jak zaczynało trybić pogoda zgasiła wszystko jak świeczkę i cofnęliśmy się o jakieś 2-3tygodnie...life.

 

malcz


  • wojti80 i Niusio99 lubią to

#10972 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów

Napisano 25 maj 2021 - 10:28

Ryba z 12 maja, w dobrej kondycji bez otarć.

Załączone pliki


  • pieczywko, malinabar, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#10973 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 25 maj 2021 - 10:55

Z kolei mi się wydaje, że tydzień po majówce, jak były takie 3-4 naprawdę ciepłe dni wszystko było na dobrej drodze do normalności bo ryby i to nie małe widziałem przy powierzchni wieczorem, natomiast jak zaczynało trybić pogoda zgasiła wszystko jak świeczkę i cofnęliśmy się o jakieś 2-3tygodnie...life.

 

malcz

Mam identyczne odczucia. Pod koniec kwietnia na moich ciurkach klenie zacnie zbierały chrusty, ba ... nawet piankowe żuczki wciągały. Po majówce wszystko zamarło. Z ciekawości podjechałem 2x nad Bzurę. Studnia. Woda wysoka i zimna a na płytkiej wodzie nawet drobnica do małych pedałków nie wychodziła. W porównaniu do zeszłych lat jest jakiś miesiąc obsuwy ... Jak dla mnie to najgorszy start sezonu muchowego odkąd zacząłem tak łowić

 

pzdr G


  • malcz i Niusio99 lubią to

#10974 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 maj 2021 - 14:33

Wczoraj znajomy złowił bola 70+ i wygladał okropnie stupy brak łusek nawet na grzbiecie. Bolenie żarły w kwietniu bo były przed tarłem i tak jest co roku tylko przesunięte o miesiąc. Zawsze przyłowem w marcu jak chodziłem za kleniem był boleń w tym roku w marcu nie zlowilem żadnego a dopiero trafiał się w kwietniu. Tak samo jak pseudosumiarze łowią na potęgę sumy w maju bez większego wysiłku a później już pyta bo jest przed tarłem a w czerwcu juz ciężko go złowić bo jest na tarle :)
  • wujek i coma lubią to

#10975 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 25 maj 2021 - 14:45

Poza tym pamiętajmy, że nie zawsze dany gatunek trze się w tym samym czasie. Jeden więc mógł złowić bolenia po tarle już w majówkę, a ktoś inny złowić tuż po tarle dopiero 24 maja.



#10976 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 maj 2021 - 14:52

Dokładnie tak jak piszesz jeden odcinek rzeki nie jest równy drugiemu i nie wszystkie ryby są na tarle w jednym momencie.

#10977 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 maj 2021 - 15:34

Ja na razie nie mam czasu na łowienie, ale coś mi mówi, że już biorą..


  • Qcyk lubi to

#10978 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 25 maj 2021 - 16:02

Ja na razie nie mam czasu na łowienie, ale coś mi mówi, że już biorą..

 

Jednym biorą, innym mniej...a jeszcze inni nie mają czasu żeby sprawdzić, ja np. byłem dwa razy, łącznie z jakieś 3,5h z roku na rok co raz gorzej, a obiecywali co innego...

 

Piotrek a pudełka chociaż odbudowałeś?

 

pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 25 maj 2021 - 16:03


#10979 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 25 maj 2021 - 19:39

Dzisiaj 2h nad Królową , zanim zaczął padać deszcz po 17 to bolki bardzo aktywne . Kolejny wypad na 0

#10980 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2021 - 20:19

U mnie dzisiaj taki pan sie zameldował..

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  2505.jpg   40,93 KB   35 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych