Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12472 odpowiedzi w tym temacie

#11281 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:30

Czy znacie może godnego polecenia przewodnika, z którym można popływać po Wiśle w Warszawie i okolicach?

Jacek - 519765360 Szczerze polecam.



#11282 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 16 sierpień 2021 - 21:22

Czy znacie może godnego polecenia przewodnika, z którym można popływać po Wiśle w Warszawie i okolicach?


Dawid Kaszlikowski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#11283 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 16 sierpień 2021 - 21:25

Jacek - 519765360 Szczerze polecam.

 

To jest Jacek, który nagrywa z Sebastianem Kowalczykiem ? 



#11284 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 17 sierpień 2021 - 14:50

Polecam Dawida Kaszlikowskiego i Mateusza Kalkowskiego.
Wszystko zależy w jakie ryby celujesz.

#11285 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 587 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 17 sierpień 2021 - 20:43

Zawsze warto sprawdzić przewodnika, także pod kątem etyki wędkarskiej. Przynajmniej jedno z nazwisk, które padły powyżej, ma w środowisku oskarżenia o celowe łowienie ryb w okresie ochronnym.



#11286 OFFLINE   moher3

moher3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 18 sierpień 2021 - 23:00

Ostatnimi czasy dość dużo łowię na warszawskiej Wiśle, cel to głównie kleń-jaź +bolek jak się trafi jakiś chętny. Zasadniczo to miałem bardzo długą przerwę od wędki,z różnych powodów ale było to prawie 8lat. Wróciłem jednak i wciągnąłem się od nowa na całego, bywam nad rzeką przez ostatnie 2 miesiące średnio 3-4 razy w tygodniu zwykle na 2-3h i coś tam się da z brzegu złapać, ostatnio kilka dni w trakcie przyboru oczywiście spisane na straty ale wygląda na to że teraz jak woda opadła i pogoda się unormowała to może być dobrze.

Szukałem przez jakiś czas kijka pod moje łowienie co okazało się wcale nie być takie łatwe, pisałem o tym w temacie o kleniowo-jaziowym kiju tutaj

http://jerkbait.pl/t...iowy/?p=2938493

miałem spory problem z zacinaniem i holowaniem klusek na okoniowym bardzo szybkim kijku ale problem został rozwiązany w końcu bo znalazł się kolega kolegi co miał coś ciekawego na sprzdaż i nabyłem kijek Larusa na blanku HM wrzucam foty tego, bo może ktoś miał coś podobnego a nic w necie nie ma na ich temat, obecnie jestem na etapie zaprzyjaźniania się z tym patykiem bo przeskok jest o 180 stopni w porównaniu z okoniowym jigiem :). W każdym razie kij już rozdziewiczony, myśle że w niezłym stylu ale nie mi to  w sumie oceniać, fotki niektórych ryb z ostatnich kilku wypadów.

 

To na co głównie ostatnio łapię to płytko schodzące smużaki od Tomka Świderskiego aka Woblerski i najlepiej mi się na to łapie bo można zarówno tym smużyć jak i prowadzić pod powierzchnią i na granicy smużenia z lekkim przytapianiem i przede wszystkim dużo brań mam na woblera prowadzonego z prądem co się bardzo rzadko zdarzało na inne przynęty, no na prawdę robi to robotę jak dla mnie.

 

Pozdro i do usłyszenia

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  5.jpg   27,15 KB   34 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   73,64 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   24,74 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   92,64 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   39,38 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   85,59 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8.jpg   68,79 KB   33 Ilość pobrań


#11287 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 18 sierpień 2021 - 23:13

Dzisiaj wypad na godzinkę z grosikiem , masa drobnicy w brzegu i dwie obcinki pistoletów na kleniowym zestawie.

 

 

Ostatnimi czasy dość dużo łowię na warszawskiej Wiśle, cel to głównie kleń-jaź +bolek jak się trafi jakiś chętny. Zasadniczo to miałem bardzo długą przerwę od wędki,z różnych powodów ale było to prawie 8lat. Wróciłem jednak i wciągnąłem się od nowa na całego, bywam nad rzeką przez ostatnie 2 miesiące średnio 3-4 razy w tygodniu zwykle na 2-3h i coś tam się da z brzegu złapać, ostatnio kilka dni w trakcie przyboru oczywiście spisane na straty ale wygląda na to że teraz jak woda opadła i pogoda się unormowała to może być dobrze.

Szukałem przez jakiś czas kijka pod moje łowienie co okazało się wcale nie być takie łatwe, pisałem o tym w temacie o kleniowo-jaziowym kiju tutaj

http://jerkbait.pl/t...iowy/?p=2938493

miałem spory problem z zacinaniem i holowaniem klusek na okoniowym bardzo szybkim kijku ale problem został rozwiązany w końcu bo znalazł się kolega kolegi co miał coś ciekawego na sprzdaż i nabyłem kijek Larusa na blanku HM wrzucam foty tego, bo może ktoś miał coś podobnego a nic w necie nie ma na ich temat, obecnie jestem na etapie zaprzyjaźniania się z tym patykiem bo przeskok jest o 180 stopni w porównaniu z okoniowym jigiem :). W każdym razie kij już rozdziewiczony, myśle że w niezłym stylu ale nie mi to  w sumie oceniać, fotki niektórych ryb z ostatnich kilku wypadów.

 

To na co głównie ostatnio łapię to płytko schodzące smużaki od Tomka Świderskiego aka Woblerski i najlepiej mi się na to łapie bo można zarówno tym smużyć jak i prowadzić pod powierzchnią i na granicy smużenia z lekkim przytapianiem i przede wszystkim dużo brań mam na woblera prowadzonego z prądem co się bardzo rzadko zdarzało na inne przynęty, no na prawdę robi to robotę jak dla mnie.

 

Pozdro i do usłyszenia

Z seryjnych kijków polecę Ci Konger Iri Lucky 275 albo 305 do 10g , spokojnie rzucisz przynętą 1g , moim zdaniem niedoszacowane,  pociągnie do 15g. Obserwuj forum i serwisy aukcyjne , może uda się wyrwać :)


  • moher3 lubi to

#11288 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 sierpień 2021 - 05:20

Jestem cały czas jestem w biegu i pewnie na jakiś czas już tak zostanie. Bardzo mało łowienia. Na szczęście systematycznie do przodu, ostatnio kolejna baza została zdobyta :)
Z mediów chcąc nie chcąc atak informacyjny: n-ta fala plagi, wolność słowa w TVN, przyjaźń polsko-żydowska czy też najnowsze doniesienia o dzielnych żołnierzach amerykańskich. Strach otwierać serwisy informacyjne.Tylko szkoda tych młodych dziewczynek, znaczy się po tubylczemu "zdobycznych żon". Zamiast tego syfu wieczorami czytam dzieciom Pana Tadeusza.

Tymczasem przybór się kończy, a tradycji musiało stać się zadość. Zawsze na fali łowię suma. W sobotę o świcie się nie udało, może dziś, do 2 razy sztuka.

Wziął tam, gdzie go się spodziewałem, na wyjściu na płyciznę. Walczył dzielnie, ale 2 uncje i pp 0,41 zrobiły swoje..

Wobler od Adama, wyraźnie pracujące płytkie fluro.
 

Załączony plik  7.jpg   47,78 KB   43 Ilość pobrań Załączony plik  8.jpg   47,69 KB   42 Ilość pobrań

 

Do następnego przyboru..


Użytkownik korol edytował ten post 19 sierpień 2021 - 05:41


#11289 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2021 - 08:35

Z tym "Panem Tadeuszem" to słuszna koncepcja. A co do serwisów informacyjnych, serdecznie polecam Ci całkowity rozbrat. Od trzech lat to skutecznie praktykuję i efekty są doskonałe. Więcej filmów, więcej książek, więcej czasu na samodzielne myślenie. Wystarczy chwilę pogadać z osobą nadużywającą któregoś z medialnych mózgotrzepów, by przekonać się o słuszności własnego wyboru. Co prawda ideolo dziarsko dobiera się do sportu, ale jakoś to jeszczę toleruję. W sytuacji awaryjnej, sięgnę po rakietki do badmintona albo rower. Przepraszam za OT, ale moje ostatnie wiślane wyniki nie skłaniają do pochlebstw i rozpisywania się na temat warszawskiego odcinka.

#11290 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 25 sierpień 2021 - 14:31

Przeglądając dziś FB natrafiłem na filmik z sumem 261cm z Mazowieckiego odcinka Wisły :)

#11291 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 25 sierpień 2021 - 21:35

Nasz kolega :highfive: wyszedł z piękną inicjatywą :)  . Beneficjentem ma być człowiek związany niemal od zawsze z warszawską Wisłą .

http://jerkbait.pl/t...lanej-historii/



#11292 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2021 - 19:13

Z podwarszawskich piasków, Sulejka zapięta na płytko na agrafce.

Załączone pliki

  • Załączony plik  2608.jpg   40,25 KB   58 Ilość pobrań


#11293 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 sierpień 2021 - 11:20

Wróciłem, a tu przyborek :)

Końcowy odcinek Wieprzy bardzo słabo. 5x 1h dało mi kilka okoni, szczupaka, dużo wyciągniętych szmat, kilka zerwanych przynęt oraz znalezioną zastawioną siatkę.
Troci brak :/

 

Wisła przywitała zacnie. Przeborowa tradycja spełniona, jest sum. Agresywne branie na 13cm wobler w kolorze fluro.

Załączony plik  9.jpg   45,97 KB   52 Ilość pobrań



#11294 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 30 sierpień 2021 - 12:07

Wróciłem, a tu przyborek :)

Końcowy odcinek Wieprzy bardzo słabo. 5x 1h dało mi kilka okoni, szczupaka, dużo wyciągniętych szmat, kilka zerwanych przynęt oraz znalezioną zastawioną siatkę.
Troci brak :/

 

Wisła przywitała zacnie. Przeborowa tradycja spełniona, jest sum. Agresywne branie na 13cm wobler w kolorze fluro.

attachicon.gif 9.jpg

No Świr :)))))


  • korol lubi to

#11295 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2021 - 20:12

Lubelskie.. tam chyba mają bardzo ciężko wędkarze.. Los sprawił że "muszę" bywać często nad Bugiem granicznym na wysokości Sławatycz.. I chcę.. piękna rzeka. Miło że taka persona jak Korol.. z tych stron pochodzisz ?

#11296 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 31 sierpień 2021 - 06:51

Z naszego forum bardziej Adam (Spinnerman). Ja jestem z odcinka Podlaskiego.
W sumie Wisła, a przynajmniej odcinek warszawski jest na równi pochyłej i szybko zmierza do rybostanu bużańskiego. Tylko krajobrazy nie te...

Na przykład dziś, po wieczornym ulewnym deszczu nawet nie chciało mi się wstawać, aby potem łowić pośród kolektorowych nieczystości.



#11297 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5816 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2021 - 08:39

Idzie gruby przybór, w górze pokazuja 3m w góre, tak więc można zapomnieć o regularnych wynikach. 



#11298 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 sierpień 2021 - 09:50

Padaka z takim stanem wody. Do tego pewnie bardzo zimna jak na tą porę roku. Chyba sie nad Bug chwilowo trzeba będzie ewakuować...


  • wujek i tost lubią to

#11299 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 31 sierpień 2021 - 10:38

2 dni zostało na w miarę normalne łowienie...szkoda, bo weekend zapowiada się elegancki, trzeba będzie na grzyby jechać  :ph34r:



#11300 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 01 wrzesień 2021 - 16:15

Był ktoś dzisiaj, jaki stan wody bo zastanawiam się czy jest sens jutro rano atakować.