Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12650 odpowiedzi w tym temacie

#12181 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 14 sierpień 2023 - 11:18

Ja naprawiałem dwie wędki w sklepie wędkarskim Zaczep na Gocławiu.
  • minkof, robert2 i Qcyk lubią to

#12182 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2023 - 14:47

Również polecam sklep Zaczep na Gocławiu. Zawiozłem tam dzisiaj szczytówkę od muchówki, której przelotka szczytowa została zgilotynowana przez nimfę. Pan na moich oczach w trzy minuty usunął grafit z przelotki szczytowej i wkleił w pozostałą część szczytówki. Gdy zapytałem ile płacę za usługę, to Pan powiedział, że nic, bo przecież nic nie zrobił, a materiały były moje. Dodatkowo zakupiłem dobrą żyłkę na przypony muchowe w dobrej cenie.
Polecam zarówno sklep, jak i serwis w zakresie naprawy sprzętu.
Dodam, że była to moja pierwsza wizyta w tym sklepie.
Dzisiaj do czasu przygody z uszkodzeniem sprzętu złowiłem pięć jazi. Największy 40+, więc nie załapał się na zdjęcie.
Najważniejsze, że dzięki obsłudze w sklepie Zaczep, jak będę chciał to już jutro mogę łowić muchówką.
Dziękuję Koledze Mikryb, który polecił ten sklep, bo dzięki niemu dowiedziałem się, że można naprawić tam sprzęt.
Pozdrawiam
Robert

#12183 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 18 sierpień 2023 - 15:29

Również polecam sklep Zaczep na Gocławiu. Zawiozłem tam dzisiaj szczytówkę od muchówki, której przelotka szczytowa została zgilotynowana przez nimfę. Pan na moich oczach w trzy minuty usunął grafit z przelotki szczytowej i wkleił w pozostałą część szczytówki. Gdy zapytałem ile płacę za usługę, to Pan powiedział, że nic, bo przecież nic nie zrobił, a materiały były moje. Dodatkowo zakupiłem dobrą żyłkę na przypony muchowe w dobrej cenie.
Polecam zarówno sklep, jak i serwis w zakresie naprawy sprzętu.
Dodam, że była to moja pierwsza wizyta w tym sklepie.
Dzisiaj do czasu przygody z uszkodzeniem sprzętu złowiłem pięć jazi. Największy 40+, więc nie załapał się na zdjęcie.
Najważniejsze, że dzięki obsłudze w sklepie Zaczep, jak będę chciał to już jutro mogę łowić muchówką.
Dziękuję Koledze Mikryb, który polecił ten sklep, bo dzięki niemu dowiedziałem się, że można naprawić tam sprzęt.
Pozdrawiam
Robert

Dzięki zadzwonię do nich w poniedziałek
  • robert2 lubi to

#12184 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 18 sierpień 2023 - 20:19

(...) złowiłem pięć jazi. Największy 40+, więc nie załapał się na zdjęcie.(...)
Pozdrawiam
Robert

Ta wstawiaj takiego śmiało  :D .



#12185 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2023 - 10:32

Podjechałem nad Wisłę, żeby sprawdzić, jak się łowi wędką muchową po naprawie w sklepie Zaczep i jest w porządku.

Złowiłem 14 ryb. Jedenaście jazi, certę, świnkę i leszcza. Kilka jazi w rozmiarze około 40 cm. Dziś najładniejsze ryby to świnka 47 cm i leszcz 52 cm.

Pozdrawiam,

Robert

Załączone pliki



#12186 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2023 - 13:42

Też byłem dzisiaj na 2h.Wstałem dopiero o 8 więc nad wodą ok 10. Kilka mikro kleni. Jeden większy nie trafił w smużaka. Widziałem ok 15m od siebie spław suma. Wyszedł cały więc z dużym prawdopodobieństwem mógł mieć ok 180cm. Wieczorem jak czas pozwoli skoczę odwiedzić namierzonego Bolka. Ogólnie masa drobnego klenia przy opaskach.
Pozdrawiam

Użytkownik Qcyk edytował ten post 19 sierpień 2023 - 13:42

  • robert2 lubi to

#12187 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2023 - 15:04

Jedź nad Wkrę z tymi smużakami w godzinach popołudniowych, powiedzmy od godziny 18. Połowisz dużo kleni. W tym fajne ryby wyciągane pomiędzy kajakami.
Ja łowiłem na piankowca w Jońcu i Borkowie, bo to było bardziej plażowanie z żoną i córkami.
Jak pojedziesz dalej w górę rzeki to połowisz jeszcze lepiej. Namawiam do spróbowania łowienia na suchą muchę, bo złowisz dużo więcej w tej zarośnìętej o tej porze roku rzece.
Pozdrawiam
Robert
  • kostom63 i Qcyk lubią to

#12188 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2023 - 18:15

Robert no właśnie od kilku dni biję się z myślami żeby pojechać. To jedyny moment bo rodzinkę z dwoma małymi koczkodanami wywiozłem z miasta na wieś na czas tych upałów. Atomowa pogoda i kajaki nie pomagają w decyzji 😉

Użytkownik Qcyk edytował ten post 19 sierpień 2023 - 18:16


#12189 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 19 sierpień 2023 - 19:10

Między Jońcem a Pomichówkiem kursuje kilka tysięcy kajaków, jeżeli to Ci nie przeszkadza to ok.
Ja niestety nie widzę tam odpoczynku, a na to liczę na rybach.
Myślę że nie ma drugiej rzeki w Polsce z taka ilością kajaków.
Ryby są ,ale okoliczności bardzo słabe, oczywiście według mnie.
Jedź zobacz i podziel się.

Połamania



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacekp29 edytował ten post 19 sierpień 2023 - 19:20

  • S.N. i daniel.gajkowski lubią to

#12190 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 sierpień 2023 - 19:33

Oooo Jacek :) siema, ja się tylko nieśmiało przypomnę, że po mojej przeprowadzce na Białołękę ktoś mi obiecywał pokazać trochę świata. Jakieś mety, miejsca... ;)

#12191 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 sierpień 2023 - 20:00

Oooo Jacek :) siema, ja się tylko nieśmiało przypomnę, że po mojej przeprowadzce na Białołękę ktoś mi obiecywał pokazać trochę świata. Jakieś mety, miejsca... ;)

#12192 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2023 - 20:49

Między Jońcem a Pomichówkiem kursuje kilka tysięcy kajaków, jeżeli to Ci nie przeszkadza to ok.
Ja niestety nie widzę tam odpoczynku, a na to liczę na rybach.
Myślę że nie ma drugiej rzeki w Polsce z taka ilością kajaków.
Ryby są ,ale okoliczności bardzo słabe, oczywiście według mnie.
Jedź zobacz i podziel się.

Połamania

Tak jak napisałem wyżej atomowa pogoda i kajaki nie pomagają mi w decyzji Może dzień urlopu na początku września to dobry pomysł.😉Zobaczymy.

Pozdrawiam 😊



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Użytkownik Qcyk edytował ten post 19 sierpień 2023 - 20:51


#12193 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 20 sierpień 2023 - 10:36

Jedź nad Wkrę z tymi smużakami w godzinach popołudniowych, powiedzmy od godziny 18. Połowisz dużo kleni. W tym fajne ryby wyciągane pomiędzy kajakami.
Ja łowiłem na piankowca w Jońcu i Borkowie, bo to było bardziej plażowanie z żoną i córkami.
Jak pojedziesz dalej w górę rzeki to połowisz jeszcze lepiej. Namawiam do spróbowania łowienia na suchą muchę, bo złowisz dużo więcej w tej zarośnìętej o tej porze roku rzece.
Pozdrawiam
Robert


Rano przed całym sznurem kajaków na 5 do 9ej nie lepiej?
  • rybarak lubi to

#12194 ONLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 20 sierpień 2023 - 10:52

Dziś znów rekonesans nad Wisłą. Tym razem jedna rybka, w przeciwieństwie do poprzednich kilku wycieczek. Dziś wpadł minirozbójnik plażowy - boleń ok 30 cm. Widziałem z daleka jakieś chlapanie, wiec cicho podszedłem. Dwa - trzy rzuty i coś walnęło - mocno walnęło (pierwszy boleń na plecionce, bo poprzednie na żyłce). Spodziewałem się większego, ale cóż - dobre i to :) Niestety zwiedziłem kilka (ze 4) miejscówki w ciągu 3 godzin i poza tym jednym nic nie wpadło. Nie widziałem także większego ruchu na wodzie. Kolejna wyprawa ze spławikiem, a na drapieżniki pewnie wrócę po urlopie, czyli w połowie września. Wtedy może zaczną lepiej gryźć.



#12195 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2023 - 12:50

Rano przed całym sznurem kajaków na 5 do 9ej nie lepiej?

Nie lepiej. Kiedyś też tak myślałem, ale ekspert od łowienia na Wkrze (zalogowany na tym forum, jak zechce to sam się wypowie) bardzo szybko przekonał mnie, że ryby startują do suchej muchy przy "lampie", tj. minimum 10-11 godzina. Smużaki to taki spinningowy odpowiednik suchej muchy, stąd takie godziny.

Kajaki trochę "zabijają" wędkarsko tą rzekę, ale im dalej na północ od Bolęcina tym lepiej. Bardzo dobrze łowiło mi się w Gutarzewie (76 km od domu). Bardzo dobre miejsce to Unierzyż (20 km dalej, ale warto tam pojechać). W Unierzyżu nie spotkałem kajaków. Unierzyż to wyzwanie, zobaczysz ryby z mostu i z wysokiego brzegu, będziesz je widział jak w akwarium. Jeśli nie złowisz, to znaczy, że ty zrobiłeś coś źle, a nie że pogoda była nieodpowiednia itp., itd. Unierzyż jest dla mnie trudny technicznie do łowienia na muchę, bo są miejsca, gdy widzisz fajne ryby, ale trudno oddać długi rzut  muchówką, krzaki nad głową i za plecami przeszkadzają. Nie jestem ekspertem od Wkry i suchej muchy. W Gutarzewie i Unierzyżu nie łowiłem od kilku lat, bo od jakiegoś czasu nie lubię jak pali mnie gorące słońce. Nie sądzę, że od tamtego czasu wiele się zmieniło. Najlepiej, jakby wypowiedział się Adam, Człowiek, który namówił mnie do spróbowania metody muchowej, za co bardzo mu dziękuję, bo żadna inna technika nie dała mi tyle radości z wędkarstwa.

Trochę, wbrew mojej intencji, zaspamowaliśmy wątek warszawskiej Wisły.

Pozdrawiam,

Robert



#12196 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2023 - 15:41

Po dwóch wyjściach za sumem bez kontaktu, postawiłem dzisiaj na rekreację z muchówką.
Było fajnie złowiłem 15 ryb. Krąpia, klenia, świnkę i 12 jazi (największy 44 cm).

Dziś największa ryba to świnka 52 cm. Cieszy podwójnie, bo to moje pb pobite o 2 cm.

Pozdrawiam,

Robert

 

Załączone pliki



#12197 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 sierpień 2023 - 19:50

Ja byłem przedwczoraj. Sporo drobnego klenia. Największy ok 35cm.więc jakby nie było do przodu
  • malcz lubi to

#12198 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 26 sierpień 2023 - 13:36

Jesteś pewien, że to świnkai? Też tak sądziłem, ale stała ekipa twierdzi, że to certy.
Łowię na tym samym Oesie;)

#12199 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2023 - 15:33

Jesteś pewien, że to świnkai? Też tak sądziłem, ale stała ekipa twierdzi, że to certy.
Łowię na tym samym Oesie;)

 

 

 

 

Wiem gdzie łowisz i wiem, że czasem fajne ryby ;)

Tym bardziej dziwi mnie twoje pytanie.

Jestem pewien, że to świnka. Złowiłem w życiu ponad tysiąc cert i tylko kilkadziesiąt świnek, ale nie mam wątpliwości.

Gdyby to była certa to miałbym rekord Polski :)

Dziwi mnie, że ludzie na Jerku mylą czasem klenia z jaziem, jazia z boleniem, itd., itp., (chociaż na tym OSie łowiłem takie hybrydy jazia z boleniem, że sam się zastanawiałem, jak to zakwalifikować).

Dla mnie pomylić certę z świnką, to jak pomylić kucyka z osłem

Pozdrawiam,

Robert


Użytkownik robert2 edytował ten post 26 sierpień 2023 - 15:37


#12200 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2023 - 15:42

Ryba Roberta to oczywiście świnka, a nawet świnia 🐷 :)
  • robert2, Wacha i MietekK lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych