Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12510 odpowiedzi w tym temacie

#12141 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2023 - 11:29

Na ciężkiego spina trzeba czekać długo na branie, a jak już się trafi to plecy bolą. Chyba robię się za stary na takie przygody.

Pozdrawiam,

Robert

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   92,66 KB   34 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   70,25 KB   33 Ilość pobrań


#12142 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2023 - 12:00

Udało się obrobić jeszcze kilka zrzutów ekranu z krótkiego filmiku, który nagarałem telefonem na pamiątkę.

Pozdrawiam,

Robert

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   28,9 KB   31 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   53,56 KB   28 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   24,29 KB   28 Ilość pobrań


#12143 OFFLINE   kamilslimak

kamilslimak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 lipiec 2023 - 20:33

Piękna ryba. Napiszesz coś o okolicznościach połowu?

#12144 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2023 - 22:39

Spinning z brzegu. Opaska i głęboka rynna. SW967f, spheros 6000 pg, plecionka 50 lb,guma, galanteria tak dobrana że plecionka to najsłabsze ogniwo. Przypon to 1 mm mono związany "moim sposobem" czyli perfection loop.
Pozdrawiam
Robert
  • minkof lubi to

#12145 OFFLINE   kamilslimak

kamilslimak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 lipiec 2023 - 22:42

Spinning z brzegu. Opaska i głęboka rynna. SW967f, spheros 6000 pg, plecionka 50 lb,guma, galanteria tak dobrana że plecionka to najsłabsze ogniwo. Przypon to 1 mm mono związany "moim sposobem" czyli perfection loop.
Pozdrawiam
Robert


Z nieba mi spadłeś, bo właśnie w innym wątku pytałem o ten blank.jak go oceniasz?

#12146 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2023 - 23:35

Zanim coś kupię to dużo czytam, również w j. angielskim. Testuję drugi rok i polecam. Dobra amortyzacja. Zrobiony w FC pod moje widzimisię. Jest świetnie wyważony, gdybym miał czas to mógłbym nim łowić bez zmęczenia cały dzień. Obsłuży gumy i woblery od 20 gram do plus nieskończoności ;)
Rzucałem woblerami już kilkanaście gram i dawał radę bo pięknie się ładuje. Wszystko oprócz dużego suma wyrywasz z wody na tzw. klatę.
Pozdrawiam
Robert
  • Bolesław lubi to

#12147 OFFLINE   kamilslimak

kamilslimak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2023 - 06:57

Zanim coś kupię to dużo czytam, również w j. angielskim. Testuję drugi rok i polecam. Dobra amortyzacja. Zrobiony w FC pod moje widzimisię. Jest świetnie wyważony, gdybym miał czas to mógłbym nim łowić bez zmęczenia cały dzień. Obsłuży gumy i woblery od 20 gram do plus nieskończoności ;)
Rzucałem woblerami już kilkanaście gram i dawał radę bo pięknie się ładuje. Wszystko oprócz dużego suma wyrywasz z wody na tzw. klatę.
Pozdrawiam
Robert

Dzięki! Na taką odpowiedź liczyłem. Ogólnie znane mi Batsony ładują się wspaniale. Jeszcze raz gratuluję ryby.  



#12148 OFFLINE   Skoczek

Skoczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 lipiec 2023 - 17:08

Cześć, pytanie z innej - ale dalej wiślanej - beczki. Gdzie sprawdzić jaki jest możliwy maksymalny poziom przykładowo na wodowskazie przy bulwarach jak wiemy, że idzie przybór? Na imgw widać, że rośnie ale zastanawiam sie jak przewidzieć na jaki dzień prognozowany jest najwyższy stan i jego wysokość. Dzięki i pozdrawiam

#12149 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 lipiec 2023 - 17:11

Musisz pobrać/otworzyć biuletyn w PDF, tam jest przewidywanie na 3 dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Vitus i Skoczek lubią to

#12150 OFFLINE   Skoczek

Skoczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 lipiec 2023 - 18:26

O to chodziło, dzieki :)

#12151 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 31 lipiec 2023 - 07:32

Super sum, gratulacje.
 

 

U mnie na razie spinning odstawiony.
Dwudniowa zasiadka okazała się strzałem w dziesiątkę.
5 ładnych miśków (w tym trzy 14tki), dwa nowe gatunki, czyli jesiotr syberyjski i rosyjski (większy ponad 25kg), do tego sporo fajnych linów (w tym życiówka), leszczy i karasi s. Zwycięską strategię mam już w głowie. Pod koniec sierpnia zrobię powtórkę z dziećmi.

W ostatnich latach na forum było wiele dyskusji o pogłowiu ryb, problemach itd. Dziwnym trafem na dobrze zagospodarowanych prywatnych wodach można. Inna refleksja dotyczy czasu. Nie da się go kupić, a więc głupio marnować na szukanie igły w stogu siana. W miarę możliwości trzeba się starać łowić tam, gdzie są ryby.


Wracając do Wisły. Mamy przyborek. Powinny teraz dobrze brać.
Nie wiem, czy znajdę czas, szykuje się na wakacje, ale Was zachęcam. Na ciężko - sum/boleń, może fartem duży sandacz.


  • robert2, Hurrican i eRKa lubią to

#12152 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 31 lipiec 2023 - 11:36

Jak są ryby, to biorą. Proste, ale dlaczego dla wielu nie jest?



#12153 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2023 - 15:47

Widziałem spław w warszawskiej Wiśle suma (całego), którego nazwałem Koszmar, bo wędkarz spinningowy brzegowiec, któremu weźmie przeżyje koszmar.
Po urlopie wrócę w to miejsce i co mi tam szkodzi, zaryzykuję przeżyć ten Koszmar
  • minkof, karuzo27 i Qcyk lubią to

#12154 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 sierpień 2023 - 09:57

Widziałem spław w warszawskiej Wiśle suma (całego), którego nazwałem Koszmar, bo wędkarz spinningowy brzegowiec, któremu weźmie przeżyje koszmar.
Po urlopie wrócę w to miejsce i co mi tam szkodzi, zaryzykuję przeżyć ten Koszmar

 

Trzymam kciuki :)

 

Miałem taką "koszmarną" przygodę, którą z przyjemnością wspominać będę do końca swych dni :D

 

Pewnej pięknej nocy wypatrzyłem żerowanie słusznych rozmiarów wąsów. Gapiłem się przez chwilę jak toto chodzi. Pierwsze podejście na miejsce, które wydawało mi się odpowiednie, nie przyniosło brania. Na szczęście ryb nie wypłoszyłem, co na warszawskim odcinku zdarza się często (przynajmniej mi). Po zmianie ustawienia w pierwszych rzutach BAM! Kilkuminutowy hol z dzikimi odjazdami, "kopami" w plecionkę, nawrotami zakończył się spięciem ryby. Po spięciu, jak to po spięciu - mruczenie pod nosem; ten pierwszy żal, stojący w kontrze do rzeczywistości; mieszanina smutku, radości i złości.

 

No...., ale dalej coś chodzi na wodzie. Rzucam. Nie mija kwadrans i BUM! Pierwsze rozpierzchły się ukleje, po ułamku sekundy szarpnęło kijem. Jest drugi! Znowu wielki! Branie było tuż pod nogami. Rybę docinam kilka razy, chcę mieć pewność, że kotwy dobrze siedzą. Odjazdy, pompy, kopy, wizyta pod nogami, próby siłowego wydarcia wąsa do wierzchu, znowu odjazdy i cała reszta. Trwało to dłuższą chwilę. W pewnym momencie przy odejściu w górę rzeki luz... Tym razem nie wytrzymał sprzęt. Mój piękny wobler Yo-Zuri postanowił się rozsypać... Smutno, smutno, smuto, żal, żal, żal..., ale i radość! Dwa byki w odstępie może 15 minut! Było fajnie! ;)



#12155 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 02 sierpień 2023 - 10:29

...

 

Pewnej pięknej nocy wypatrzyłem żerowanie słusznych rozmiarów wąsów. 

 

Jak to wyglądało? Rzeź niewiniątek czy raczej spokojne, konsekwentne działanie?


  • vincino lubi to

#12156 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 sierpień 2023 - 11:39

Jak to wyglądało? Rzeź niewiniątek czy raczej spokojne, konsekwentne działanie?

 

To drugie :)


  • malcz lubi to

#12157 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 sierpień 2023 - 13:06

Jak rozpoznajecie zerowanie suma a nie np. bolenia? Poza wzrokowym zidentyfikowaniu ryby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#12158 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 sierpień 2023 - 13:32

Ja nie potrafię tego rozpoznać ze stuprocentową pewnością. Tam gdzie widzę ataki, gdzie słychać ich implozyjne odgłosy, tam łowię. Zakładam, że to wąsy. Na warszawskim odcinku, gdzie w większości jest jasno, widać czasem jak wielkie cielska śmigają pod wierzchem, to ułatwia sprawę i dobrze nastraja smile.png Często przytaczana jest opinia, że jak sum żeruje to złowienie go jest łatwe. Czasem, naprawdę tak jest,..... częściej nie biggrin.png W tym drugim przypadku, skorzy jesteśmy to zwalania winy na sprytne, nocne bolenie... Jest jedno miejsce w Wawie, gdzie sumy tłuką jeden za drugim (po prostu je widać). Próbowałem kilka razy, nie udało mi się tam złowić żadnego...


Użytkownik minkof edytował ten post 02 sierpień 2023 - 13:33

  • robert2 i karuzo27 lubią to

#12159 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2023 - 10:08

Dziś silny wiatr utrudniał łowienie na muchę. Udało się złowić dziewięć ryb, pięć powyżej 40 cm. Największą rybą był jaź 52 cm.

Pozdrawiam,

Robert

Załączone pliki



#12160 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 sierpień 2023 - 11:26

Jak rozpoznajecie zerowanie suma a nie np. bolenia? Poza wzrokowym zidentyfikowaniu ryby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak łowie po zmroku i zaczyna się dobre żerowanie na powierzchni to przestaje łowić i słucham  :D jeśli walnięcia są za mocne odpalam wrotki i się ewakuuje co by mi Avida nie rozwaliło  :D


  • malcz i Tommy100 lubią to