Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:10

To nie pamiętasz? Jedna wyprawa, jeden wieczór. Pod mostem strzelnica z broni krótkiej do puszek po piwie. Potem gołe baby nad wodą i latające puszki po Harnasiu nad głową, by skończyć widokiem łuczników i zawodników MMA tłukących się w samych gaciach tuż obok (no a jak!) otwartego piwa. 

A to tylko kilka godzin.  :D

 

Przy okazji poszukiwaczy skarbów. Moja z nimi przygoda.

Dzień wcześniej grupa mężczyzn nagabywała nas, gdzie i co widzieliśmy, w sensie skarby, bo jak coś, to oni są zainteresowani. :D

Ranek, kolejnego dnia, spotykam dwie staruszki, akurat schodzę z wody.

Rozmowa mniej więcej taka.

- Dzień dobry. - Zaczynają podejrzanie grzecznie.

- Dzień dobry. - Kłaniam się, czując, że za tą całą uprzejmością kryję się coś więcej. 

- Widział pan jakieś skarby? - Pada pytanie, na które nic człowieka nie jest w stanie przygotować.

- Nie - odpowiadam zgodnie z prawdą.

- Ojej. - W głosie starszej pani brzmi wyraźne rozczarowanie. - Bo wie pan - mówi - my nie z Warszawy i chciałyśmy sobie z Urszulą na pamiątkę znaleźć.

- Przykro mi - kłamię, bo nie jest mi przykro. - Żadnych skarbów nie widziałem.

- To nie pokieruje nas pan?

- Ale gdzie?

- No gdzie by szukać...

- Przykro mi - Teraz już mówię prawdę, naprawdę mi przykro, że akurat tą ścieżką wylazłem z wody....



#1502 ONLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:24

Darek , a mało to złomu na rafach wykopanego przez poszukiwaczy skarbów , niemal za co drugim kamieniem coś leży. Trzeba było dać babciom jakiś kawał złomu , najlepiej taki z 30kg i wmówić im że to z szwedzkiego statku :D . Zrobiłbyś dobry uczynek , jakby potargały taki złom , to nabrały by kondycji, a Ciebie by chwalił do końca swoich dni :D



#1503 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:25

Może nie z warszawskiej Wisły ale też napotkany Pan podczas jednej z wypraw wędkarskich... :D  :D  :D

 



#1504 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:35

(...) :D . Zrobiłbyś dobry uczynek , jakby potargały taki złom , to nabrały by kondycji, a Ciebie by chwalił do końca swoich dni :D

Dobry uczynek, to nie wysyłać ich w to gruzowisko. Za kruche kostki na takie ekscesy.  ;)

 

Co mieli wygrzebać stamtąd, dawno wygrzebali.

Mówiłem tydzień temu; postawić tablicę na najbardziej oddalonej kupie kamieni - "Stanowisko archeologiczne, cenne eksponaty, zakaz wstępu", i byłby luz na rafie, a po niżówce wiedzielibyśmy, gdzie na Wiśle, w nowo powstałym dole, gromadzą się sandacze.  :D


  • Skorio lubi to

#1505 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:47

 

 

Co mieli wygrzebać stamtąd, dawno wygrzebali.

Mówiłem tydzień temu; postawić tablicę na najbardziej oddalonej kupie kamieni - "Stanowisko archeologiczne, cenne eksponaty, zakaz wstępu", i byłby luz na rafie,

Z tego co widziałem , to już od paru dni raf pilnuje straż miejska. Radiowóz przez cały dzień stoi na ścieżce rowerowej , a strażnicy chodzą i obserwują szperaczy.



#1506 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:49

Nie tylko ich, widziałem że zatrzymują też "killowców", podobno rafa to warszawski odcinek "no kill"   :D  :lol:  :ph34r:


  • Wojtek B., spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#1507 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:31

Sam się zastanawiałem, co robi tam straż miejska. Uznałem, że bezpiecznie schowali się w cieniu i grają w pasjansa  :D


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1508 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:39

Wczoraj typowo rekreacyjnie smażyłem dupsko przy Poniatowskim... Na płyciźnie od cholerny drobnicy, przez 4 godziny non stop coś na niej żerowało i mnie wkurzało:-D
Wody jest tyle,że ludzie przechodzili na pobliskie łachy nie męcząc sobie jajek:-D

#1509 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4630 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2015 - 12:58

Z tego co widziałem , to już od paru dni raf pilnuje straż miejska. Radiowóz przez cały dzień stoi na ścieżce rowerowej , a strażnicy chodzą i obserwują szperaczy.


Szkoda, że w grudniu zimowisk tak nie pilnują... Polska rzeczywistość. Wisła odkryła trochę śmieci i złomu a oni skarbów szukają hehe
  • Pisarz.......ewski Piotr i Skorio lubią to

#1510 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:04

Podobno, jakimś sposobem został spławiony jeden wagon "złotego pociągu" i ludziska ciągną na złoty szczał.... :P


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1511 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:05

Zlecieli się w te same miejsca, co przy ostatniej niżówce. Wtedy faktycznie wyjęto stamtąd sporo marmurów i innych dóbr (w tym niewybuch na którym stałem nie jeden raz, ciesząc mordę, jaką mam za nim fajną rynienkę wymytą). :D

http://nauka.newswee...,96605,1,1.html

Teraz tylko gruz, leżaki z barów piwnych i szkielety wózków dziecięcych z minionej epoki.

Najgorsze, że całe to towarzystwo jest natarczywe, hałaśliwe i upierdliwe.

Doły kopia i przewalają  te kamienie od rana do wieczora, a był nawet taki Pudzian, co to głazy nad głowę unosił i rozbijał. Nie wiem na co liczył.


Użytkownik Dagon edytował ten post 31 sierpień 2015 - 13:11

  • coma i Kapax883 lubią to

#1512 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:22

Może nie z warszawskiej Wisły ale też napotkany Pan podczas jednej z wypraw wędkarskich... :D  :D  :D

 

Najbardziej intrygujące w relacji tego jegomościa to ta wszelka q..wa występująca kiedyś w tej wodzie  :D .


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1513 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 wrzesień 2015 - 12:42

Byłem dziś w wiadomym miejscu :) . Po dłuższym machaniu i kilku zmianach woblerów na agrafce zapiąłem horneta w malowaniu black tiger. I zaczęły brać........krąpie!!! Trafiły się 4 szt ot, takie ponad dłoń i kilkanaście podskubywań....Na inne woblery w tym i na hornety w innym malowaniu nie reagowały... Klenie wymiotło( może zeszły zupełnie w głąb rynny?...). Za to po raz pierwszy w tym roku w tym miejscu pojawiły się Rapy. Żerowały na powierzchni ze wszystkimi atrakcjami z tym związanymi. Panic'zna ucieczka i latające ukleje. Adam czekamy! :) ;)


  • malcz lubi to

#1514 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 01 wrzesień 2015 - 12:45

Oj nie pierwszy nie pierwszy....ja już byłem tam w tym roku chyba ze dwa albo trzy razy świadkiem niezłej masakry w wykonaniu bolków, ale zawsze wieczorem....co do "żarłocznych" krąpi to kolor im ewidentnie pasuje, ja też parę złowiłem na BT - tylko od Pietrusa.

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 12:46

  • grzesiekp. lubi to

#1515 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 18:37

Panowie rafo-fani , mam złe wiadomości :angry: . Rafa jaką znaliśmy i lubiliśmy , już nie istnieje , a to dopiero początek "prostowania Wisły" .Zaczynając od główki za Gdańskim , a kończąc na kolektorze wszędzie pracuje ciężki sprzęt . Koparki , spychacze gąsienicowe walczą z piachem i kamieniami .Cały teren opasany taśmą ostrzegawczą , a na ścieżce rowerowej policja , st. miejska i st. pożarna. Po rafach chodzi kilkanaście osób z łopatami , kilofami, wykrywaczami metalu . Szperacze wspomagani są przez nurków , pontony i moto-pompy do usuwania piachu.

Na tą chwilę pierwszy przelew za wyspą , już nie istnieje . Został zasypany piachem , a wcześniej kamieniami wielkości średniego hipopotama. Zasypanie tego przelewu sprawiło ,że co najmniej połowa rafy  , to już zastoisko. Około godziny 16.00 kiedy ciężki sprzęt przestał pracować , kilku wędkarzy weszło na rafy żeby łowić ryby. Za chwilę zawyły syreny radiowozów , a potem przez megafon poszło wezwanie do opuszczenia terenu . Wszyscy zeszli natychmiast na brzeg , tylko jeden wędkarz udawał głuchego ;)   i był nie posłuszny. :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 18:38


#1516 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2015 - 18:40

I co? Postrzelili tego nieposłusznego w chudy zadek, czy jak zwykle się wykpił?  :lol:



#1517 ONLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 01 wrzesień 2015 - 18:48

Czyli pogłębiają oficjalnie czy jakieś inne działania bo sam już nie wiem? Nie widziałem żadnego publicznego info na ten temat więc może coś znaleźli i jakaś jednorazowa akcja?



#1518 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:00

Czyli pogłębiają oficjalnie czy jakieś inne działania bo sam już nie wiem? Nie widziałem żadnego publicznego info na ten temat więc może coś znaleźli i jakaś jednorazowa akcja?

To wygląda na bardzo długie działania . Najprawdopodobniej połączyli prace poszukiwawcze z projektem przebudowy wyspy i ocięciem jej od lądu .

Ciężki sprzęt nie zjechał na bazę , będą dalej pracować.

 

I co? Postrzelili tego nieposłusznego w chudy zadek, czy jak zwykle się wykpił?  :lol:

Przecież wszyscy wiedzą , że jestem przygłuchy ;) . Może to potwierdzić moja żona , że dopiero jak trzy razy powtórzy "Idź wyrzuć śmieci" , to zdarzy się że usłyszę. :D

Darek ty wiesz ,że umiem i lubię po boksować się z policją :) . Gorzej z tymi z S.M. , dlatego z nimi w ogóle nie gadam :angry: .


  • Karol Krause lubi to

#1519 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:05

(...)

Darek ty wiesz ,że umiem i lubię po boksować się z policją :)

Tak, tu muszę przyznać, nieoszlifowany diament, jeśli chodzi o bajer.  :D

 

Szkoda rafy, boję się, że kamieniska zamulą piachem i szlamem. Zniknie nurt, znikną wlewy, przelewy i rynny, znikną ryby...


Użytkownik Dagon edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 19:05


#1520 ONLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:13

Tak, tu muszę przyznać, nieoszlifowany diament, jeśli chodzi o bajer.  :D

 

Szkoda rafy, boję się, że kamieniska zamulą piachem i szlamem. Zniknie nurt, znikną wlewy, przelewy i rynny, znikną ryby...

Pierwszy przelew kształtował system wodny na całej rafie , dlatego już w tej chwili jest kiszka :angry: , a to dopiero początek. Przelew zasypywali największymi kamieniami , dlatego nawet wysoka woda go nie uruchomi. Według mnie to początek końca tego miejsca :( .Na moim ulubionym , bo najrybniejszym przelewie ,woda spadła o jakieś 40-50cm , o rybach można zapomnieć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych