Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Raba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
489 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 19 kwiecień 2021 - 14:45

Może chodzi o jakość wody.

Patrząc na to zdjęcie ujścia Dunajca do Wisły, to gdybym był rybą to wolałbym się bzykać w Dunajcu.

 

 

Załączone pliki


  • Kruszyna lubi to

#282 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 15:01

Co do jakosci niema co dyskutowac ze wisła ich nierozpieszcza .A raba tez jest bardziej jakosciowo odpowiednia,one tam juz wiedza co im w głowie siedzi.
  • Kruszyna lubi to

#283 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 kwiecień 2021 - 08:33

Mnie  w Rabie przeraziła słaba baza pokarmowa poniżej Gdowa.

Kiedyś o tym czasie pod kamieniami była masa chruścika .

Teraz jest niedużo  jętki Baetis - czyli to co ludzie nazywają pedałkami..

Przewróciłem sporo kamieni na plaży i jest fatalnie...

To  daje do myślenia , że ryba szuka  żarcia i tam gdzie go nie ma to jej też.



#284 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 15:35

Ja tam widze bardzo dużo zarcia pod kamieniami ale w sezonie gdy woda już jest duzo cieplejsza,moze teraz jeszcze poprostu jest zbyt zimno i w wodzie tez, ze larw jeszcze niewidac.Bo puzniej to jest tego pokarmu dla ryb bardzo dużo.Mysle ze ta niestabilna pogoda rozdaje karty ,a zyjatka poprostu sie do niej dostosowuja.
  • Filip14 lubi to

#285 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 24 kwiecień 2021 - 06:50

Dzień dobry.
Koledzy i koleżanki. Jaki kolor wody w Rabie? Da się już połowić?

#286 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 11:37

Niestety stab około metra wyzej niz nuzówka kolor raczej tez słaby ,wida jak dla mnie nie do łowienia.
  • Rodu lubi to

#287 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 24 kwiecień 2021 - 12:36

Niestety stab około metra wyzej niz nuzówka kolor raczej tez słaby ,wida jak dla mnie nie do łowienia.

Trzeba trochę odkodować ;)



#288 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 24 kwiecień 2021 - 12:48

Minąłem dziś Rabę w Nieznanowicach i w Chełmie. Podniesiona, trawy zalane, ale jak na taki stan to dość klarowna. Można by poszukać klenia przy podtopionych brzegach

Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 24 kwiecień 2021 - 12:49


#289 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 14:30

Plan dobry bo klenie i takie miejscówki o tej porze to jak najbardziej,tylo raba jest bardzo zimna i niewiadomo czy ryba sie uaktywni.A im blizej zapory woda pewnie bardziej brudna i na tak szybkiej wodzie ciezko cos trafic .A znalesc odpowiednie miejsce i obłowic dokładnie i mysle ze bedzie jasne czy prubowac warto.

#290 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 03 maj 2021 - 21:09

Widze ze cisza jakby nikt nic niełowił,startuje cos czy nadal cisza i niema czego żałowac z dzisiejszego dnia pomimo fatalnych warunków?

#291 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 05 maj 2021 - 09:59

24 kwietnia nie wytrzymałem i postanowiłem sam przekonać się o stanie wody i pojechałem z synem nad Rabę. Woda podniesiona o 100cm, szła bardzo żwawo, ale mieściła się w korycie. Kolor bardzo fajny do łowienia. Za to temperatura 7 stopni... Brak kontaktu z rybami.

28 kwietnia wybrałem się ponownie po kilku dniach ładnej słonecznej pogody. Woda opadła, ale nadal 30cm powyżej sierpniowej niżówki. Woda miała już 10 stopni, kolor nadal ciut mętny, ale taki do łowienia chyba najlepszy ;). Tym razem dla odmiany widziałem jak coś małego 4 razy wyskoczyło za owadem nad wodę. Tyle kontaktu z rybami. Czwarte wyjście nad wodę w tym roku i ponownie musiałem myć ręce po powrocie do domu :lol: . Raba jest na wiosnę martwa bardzo długo. Dotychczas mówiło się, ze Raba ożywa w połowie maja, ale ten rok i prognozy pogody nie napawają optymizmem.


Użytkownik Kruszyna edytował ten post 05 maj 2021 - 10:11


#292 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 maj 2021 - 10:19

Wielkie dzieki za cenne wskazówki najwazniejsza to temperatura wody ale jak przyjdzie ciepło cos sie powinno ruszyc .
  • Kruszyna lubi to

#293 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 05 maj 2021 - 11:18

Magiczne ożywienie, które odbędzie się na dniach to kwestia sporego zarybienia sfinansowanego ze zrzutki. 

Aczkolwiek może wpuszczaki pobudzą stare ryby do aktywności;) 


Użytkownik Filip14 edytował ten post 05 maj 2021 - 11:19

  • Kruszyna lubi to

#294 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 maj 2021 - 13:07

24 kwietnia nie wytrzymałem i postanowiłem sam przekonać się o stanie wody i pojechałem z synem nad Rabę. Woda podniesiona o 100cm, szła bardzo żwawo, ale mieściła się w korycie. Kolor bardzo fajny do łowienia. Za to temperatura 7 stopni... Brak kontaktu z rybami.

28 kwietnia wybrałem się ponownie po kilku dniach ładnej słonecznej pogody. Woda opadła, ale nadal 30cm powyżej sierpniowej niżówki. Woda miała już 10 stopni, kolor nadal ciut mętny, ale taki do łowienia chyba najlepszy ;). Tym razem dla odmiany widziałem jak coś małego 4 razy wyskoczyło za owadem nad wodę. Tyle kontaktu z rybami. Czwarte wyjście nad wodę w tym roku i ponownie musiałem myć ręce po powrocie do domu :lol: . Raba jest na wiosnę martwa bardzo długo. Dotychczas mówiło się, ze Raba ożywa w połowie maja, ale ten rok i prognozy pogody nie napawają optymizmem.

Można powiedzieć  , że jesteś w połowie drogi .

Ja na 10 wyjazdów  1 ryba.

Poddałem się i siedzę  na burdelu w Nieznanowicach  :lol:


  • Kruszyna lubi to

#295 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 05 maj 2021 - 13:17

Można powiedzieć  , że jesteś w połowie drogi .

Ja na 10 wyjazdów  1 ryba.

Poddałem się i siedzę  na burdelu w Nieznanowicach  :lol:

Gdyby nie ta paskudna pogoda w weekend, to pewnie wylądowałbym na stawach w Wieńcu :lol:. Ale tym razem robakom się upiekło ;) 



#296 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 maj 2021 - 14:56

Tak czy inaczej juz blizej niz dalej rozpoczecia by połowic.A macie moze jakis link by sledzic temperatury wody ponizej zapory?Poczatek oby niebył przyspany bo puzniej ryby szybko zostana skłute i ostrozniejsze.Ale wekend moze ruszy.

#297 OFFLINE   Ruki

Ruki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 maj 2021 - 20:10

W weekend było sprzątanie Raby, niestety frekwencja mizerna, zwłaszcza jeśli chodzi o odcinek "spinningowy"...



#298 OFFLINE   molus1

molus1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 maj 2021 - 20:28

W weekend było sprzątanie Raby, niestety frekwencja mizerna, zwłaszcza jeśli chodzi o odcinek "spinningowy"...

ja właśnie wróciłem z łowiska Cholerzyn i aż w oczy szczypie ile śmieci. Na szczęście w większości w worach... Dużych worach .... Ale coz z tego że po pierwsze ciężko to już będzie podnieść żeby nie rozerwać a po drugie nikt z tym nic nie robi. Nie wiem kto za to odpowiada ale przecież nikt nie zabierze ze sobą takich worów bo mnie śmieciarka już na moje kręci nosem a co dopiero kolejne 20 wielkich worów. Inna bajka że wczoraj też tam byłem. Siedzieli karpiarze, grill się palil a dzisiaj ... grill już się nie pali, ale stoi szkielet, resztki pozostawione. Jakieś papierki wokol. Jak nie my wędkarze o łowisko dbać nie będziemy to kto? Gimnazjaliści którzy na piwo tam przychodzą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#299 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 maj 2021 - 20:28

Szkoda ,bo pewnie lepsze nawet i było by posprzatac niz siedziec bezczynnie w domu.Ale fakt pogoda była nieciekawa.A gdzie sie ogłaszali ze bedzie sprzatanie na facebooku?

#300 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 maj 2021 - 20:34

Było jakieś ogłoszenie o sprzątaniu?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych