Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Japońska numeracja plecionek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 wrzesień 2022 - 22:32

Ależ ma sens. Pod warunkiem, że firma respektuje standardy pomiarowe oparte na gęstości linki. Wówczas wiesz, czego się spodziewać...

Wytrzymałość sobie można wsadzić w dolnik, bo każdy podaje inaczej...

Każdy parametr ma sens tylko wtedy gdy respektuje standardy pomiarowe. Dlatego podawanie średnicy linki, która średnicy nie posiada, jest bez sensu.



#22 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 wrzesień 2022 - 19:13

Każdy parametr ma sens tylko wtedy gdy respektuje standardy pomiarowe. Dlatego podawanie średnicy linki, która średnicy nie posiada, jest bez sensu.

Dobra człowieku, pewnie w metry i milimetry też nie wierzysz, bo przecież można sobie wpisać co się chce i nie respektować standardu. Raczej artykułu o tym, czym jest Gou nie przeczytałeś i tak sobie możemy piłeczkę odbijać.
Jak najbardziej można podawać grubość, jako pewną orientacyjną wartosć i nie ma w tym nic złego. Zresztą Gou to nie tyle grubość, co masa odcinka linki, ale różnica w splotach zwykle nie jest drastyczna, co sprawia, że linki z takim samym Gou są porównywalne. A kto respektuje ten standard, to akurat widać gołym okiem, choćby porównując YGK, Varivasa, Sunline z Momoi, które Gou ma w pompie.


Użytkownik Andżej edytował ten post 16 wrzesień 2022 - 19:14


#23 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 wrzesień 2022 - 22:25

Wiesz co jest najbardziej bez sensu? Nasza dyskusja, bo każdy z nas i tak pozostanie przy swoim sposobie wyboru plecionki.
Ja przy najbardziej przydatnej mi informacji, czyli wytrzymałości.
A Ty przy swojej wyimaginowanej masie 🤪😁
  • la-bazooka lubi to

#24 ONLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 17 wrzesień 2022 - 21:08

Ja od zawsze orientacyjnie kupowałem plecionkę dragona, Daisy czy varivasa orientowałem się mniej więcej jaka PE odpowiada naszemu rozmiarowi w mm. Wiadomo niektóre nie trzymają takiego samego rozmiaru np.z tego co pamiętam dragon był przegrubiony. Ale daiwa tournament czy varivas mniej więcej można porównać PE 1.5 do O.15-0.16 a PE 2.0 mniej więcej 0.19- 0.20- 21. Takie moje spostrzeżenie w zależności od firm. Wytrzymałość wiadomo jak jest podawana-trzeba samemu wypróbować ile da radę. A rozpisywanie się nad wartościami podanymi na opakowaniu moim zdaniem są bez sensu. Każdy wybierze produkt jaki będzie dla niego najlepszy pod względem użytkowym czy plecionka 4splotowa 8 czy 12. Za 50zł czy za 350zł nie można ich tak samo porównywać. Dla mnie orientacyjna grubość przy kupnie przez np neta jest wartością jaka mnie interesuje. Dobrze jak ktoś może mi przy sprzedaży porównać do plecionki która znam i odnieść się do tej grubości

#25 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 wrzesień 2022 - 07:03

Wiesz co jest najbardziej bez sensu? Nasza dyskusja, bo każdy z nas i tak pozostanie przy swoim sposobie wyboru plecionki.
Ja przy najbardziej przydatnej mi informacji, czyli wytrzymałości.
A Ty przy swojej wyimaginowanej masie

Masa jest wyimaginowana. Nie to, co wytrzymałość brana absolutnie z czapy. W przypadku linek z numeracją japońską, wytrzymałość z grubsza podają zależnie od Gou. W przypadku linek bez takich oznaczeń, wytrzymałość to jakaś tam liczba bez związku z rzeczywistością, bo standardu w sumie brak. Bardzo przydatna rzecz, jak już zapłacisz i dojdzie pocztą, możesz sobie potestować, przy jakim obciążeniu się rwie i nie móc oddać.

 

 

Ja od zawsze orientacyjnie kupowałem plecionkę dragona, Daisy czy varivasa orientowałem się mniej więcej jaka PE odpowiada naszemu rozmiarowi w mm. Wiadomo niektóre nie trzymają takiego samego rozmiaru np.z tego co pamiętam dragon był przegrubiony. Ale daiwa tournament czy varivas mniej więcej można porównać PE 1.5 do O.15-0.16 a PE 2.0 mniej więcej 0.19- 0.20- 21. Takie moje spostrzeżenie w zależności od firm. Wytrzymałość wiadomo jak jest podawana-trzeba samemu wypróbować ile da radę. A rozpisywanie się nad wartościami podanymi na opakowaniu moim zdaniem są bez sensu. Każdy wybierze produkt jaki będzie dla niego najlepszy pod względem użytkowym czy plecionka 4splotowa 8 czy 12. Za 50zł czy za 350zł nie można ich tak samo porównywać. Dla mnie orientacyjna grubość przy kupnie przez np neta jest wartością jaka mnie interesuje. Dobrze jak ktoś może mi przy sprzedaży porównać do plecionki która znam i odnieść się do tej grubości

Ale przecież Daiwa i Varivas podają grubość właśnie w PE, Varivas jest tu wręcz wzorem, więc nic nie trzeba przeliczać :)
Sam właśnie kupuję po Gou, bo wytrzymałość jeden poda średnią, drugi maksymalną, a trzeci w ogóle wylosuje.


Użytkownik Andżej edytował ten post 20 wrzesień 2022 - 07:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    irekfish