Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek w relacji jakość - cena (wasze perełki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 08 październik 2022 - 21:23

Stradic

#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 październik 2022 - 21:23

Zaraz zrobi sie nadmiernie emocjonalnie i watek bedzie zamkniety.... :rolleyes: ale, trzeba przyznac, ze takiego ladunku subietywizmu i sofistyki trudno nie zauwazyc.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 08 październik 2022 - 21:24

  • MaleX lubi to

#23 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 08 październik 2022 - 22:01

Stary Shimano Catana w niebieskiej budzie. Czasami używam jeszcze 1000czki to okoniowki.
Super kołowrotek za niskie pieniądze, tylko już coraz trudniej kupić.

O tej Catanie to już krążą legendy. Kiedyś jak gdzieś mi się trafi w niezłym stanie to sobie sprawie.

 

Należy pamiętać, że tej samej marki i wielkości kołowrotek w jednym przypadku będzie pracował przy twisterkach z pięcioma gramami ołowiu a w drugim przypadku przy gumie dwadzieścia gram plus piętnaście gramowej główce. Który szybciej polegnie ?

To prawda, liczę tu jednak na zdroworozsądkowe podejście i zakładam korzystanie z danego kołowrotka wedle jego przeznaczenia.

 

Jak widać „każdy pan chwali swój kram”, czyli kolejny wątek z którego nic nie wynika A co gorsze zima jeszcze nie nadeszła

Wątek założyłem z ciekawości, w założeniu miał być bardzo subiektywny, może trochę nostalgiczno - sentymantalny ;) Nie uważam jednak żeby z wątku nic nie wynikało, bo może pokazać jaki segment cenowy jest najbardziej optymalny dla większości. Wiadomo są tematy "kołowrotek do 300zł, kołowrotek do 500zł, do 1000zł etc", ale ten ma być inny.

 

 

Panowie na ten temat to nowy post możecie założyć . Nie o to było pytanie

Właśnie. Fajnie jakby obyło się bez wchodzenia w głębokie detale odnośnie danego modelu. Tylko raczej krótko od siebie, jaki model najbardziej nas zaskoczył swoją jakością i wyróżnia się na tle innych.

 

 

Liczę, że wątek nie zostanie zamknięty, bo już można wysnuć ciekawe wnioski.

 

Na 11 opinii, 7 osób wybrało Shimano, 2 osoby Daiwe, jedna Ryobi i jedna Libre.

Tym samym 4 osoby wybrały kołowrotki budżetowe, a 7 osób wybrało kołowrotki ze średniego segmentu cenowego, co ciekawe nikt nie wybrał kołowrotka z segmentu premium :)



#24 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 październik 2022 - 23:14

Rozwiń temat.

TP 4000 fd, ten nowy model z 2020 r., Pod obciążeniem nad wodą stuka coś wewnątrz. Odsyłałem do serwisu, po regulacji luzów jakichś technicznych dalej coś stuka, trochę mniej ale dalej. Wolę łowić Stradiciem 4000 MHG, w nim nic nie stuka, a kosztował ponad 2 razy mniej.
  • Sebulba i żabosław lubią to

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 październik 2022 - 23:15

Slammer 1. w germanii chodza za 50-80ojro z wysylka. Mam 6 sztuk. Tylko 1 zepsuta. Wlasnorecznie- scialem gwint na pininonie przy skladaniu.

Niektore z nich uzywam tylko i wylacznie z przynetami 80g+.

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2022 - 06:07

Twin Power z 2008 roku model 4000S.  Przed pandemią można było kupić na forum używkę w bardzo dobrym stanie za nieco ponad tysiaka. Mam dwa - jeden używany od wielu lat, serwisowany - drugi, kupiony na zapas leży w szafce  i jeszcze nie doczekał się debiutu nad wodą bo pierwszy kulturą pracy wciąż nie odbiega od Stelli....  warte każdej wydanej złotówki. Do zastosowań dla MH dla mnie ideał, zwłaszcza że jeszcze ze stosunkowo niskim (jak na dzisiejsze kołowrotki) przełożeniem. Kiedyś to było



#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 październik 2022 - 06:17

 

 

Na 11 opinii, 7 osób wybrało Shimano, 2 osoby Daiwe, jedna Ryobi i jedna Libre.

Tym samym 4 osoby wybrały kołowrotki budżetowe, a 7 osób wybrało kołowrotki ze średniego segmentu cenowego, co ciekawe nikt nie wybrał kołowrotka z segmentu premium :)

To, ze odzew jest w ww proporcjach moze rowniez oznaczac:

- ze znaczaca wiekszosc lowi kolowrotkami ze sredniego segmentu cenowego w ktorym Shimano ma najwieksza dostepnosci i dominuje na rynku

- ze byl kiedys tam udany debiut budzetowych Ryobi i Tica  i wciaz sa dostepne klony owych konstrukcji

- ze budzetowe kolowrotki wciaz nie sa robione z plasteliny i da sie nimi lowic ryby

- ze uzytkownicy klasy premium sa w wiekszosci zadowoleni ze swoich kreciolkow i nie widza potrzeby wypowiadania sie

- ze roznice pomiedzy najtanszymi kolowrotkami a sredniakami sa czesciej kosmetyczne niz techniczne (dlatego czesciej kupowane) a polka premium coraz czesciej dorownuje wartosciami uzytkowymi do polki najwyszej, tylko jest ubozsza designersko i dlatego ma ograniczona liczbe odbiorcow.

Dzieie sie tak dlatego, ze sprzedazowo, dla kazdego producenta przynosi to bardzo wymierne efekty finansowe

- itd, itp

Mam niestety takie nieodparte wrazenie, ze to co nazywasz wnioskami z zalozonego watku ma potwierdzic twoje subiektywna zdanie o "tym co lepsze, optymalne dla wiekszosci", ale oczywiscie moge sie mylic...

Potwierdzenie takie, nawet jak je sformulujesz nie posiada jednak zadnej wartosci ogolnej, gdyz takowa po prostu nie istnieje.

Nie istnieje dlatego, ze kazdy wedkarz jest jednak nieco inny, czego innego oczekuje, co innego go kreci.

Osobiscie wydaje mi sie, ze wlasnie ta innosc jest fajniesza i wnosi wiecej od tego co mzna nazwac "ogolem", "srednia" itd... Ale i tu moge sie mylic...

 

PS

Pewnie, ze mozna kazda mysl i zamiar pokazac na forum tym czy innym, ale czy wszysto warto pokazywac  :rolleyes:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 09 październik 2022 - 06:34


#28 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 09 październik 2022 - 07:43

To, ze odzew jest w ww proporcjach moze rowniez oznaczac:
- ze znaczaca wiekszosc lowi kolowrotkami ze sredniego segmentu cenowego w ktorym Shimano ma najwieksza dostepnosci i dominuje na rynku
- ze byl kiedys tam udany debiut budzetowych Ryobi i Tica i wciaz sa dostepne klony owych konstrukcji
- ze budzetowe kolowrotki wciaz nie sa robione z plasteliny i da sie nimi lowic ryby
- ze uzytkownicy klasy premium sa w wiekszosci zadowoleni ze swoich kreciolkow i nie widza potrzeby wypowiadania sie
- ze roznice pomiedzy najtanszymi kolowrotkami a sredniakami sa czesciej kosmetyczne niz techniczne (dlatego czesciej kupowane) a polka premium coraz czesciej dorownuje wartosciami uzytkowymi do polki najwyszej, tylko jest ubozsza designersko i dlatego ma ograniczona liczbe odbiorcow.
Dzieie sie tak dlatego, ze sprzedazowo, dla kazdego producenta przynosi to bardzo wymierne efekty finansowe
- itd, itp
Mam niestety takie nieodparte wrazenie, ze to co nazywasz wnioskami z zalozonego watku ma potwierdzic twoje subiektywna zdanie o "tym co lepsze, optymalne dla wiekszosci", ale oczywiscie moge sie mylic...
Potwierdzenie takie, nawet jak je sformulujesz nie posiada jednak zadnej wartosci ogolnej, gdyz takowa po prostu nie istnieje.
Nie istnieje dlatego, ze kazdy wedkarz jest jednak nieco inny, czego innego oczekuje, co innego go kreci.
Osobiscie wydaje mi sie, ze wlasnie ta innosc jest fajniesza i wnosi wiecej od tego co mzna nazwac "ogolem", "srednia" itd... Ale i tu moge sie mylic...

PS
Pewnie, ze mozna kazda mysl i zamiar pokazac na forum tym czy innym, ale czy wszysto warto pokazywac :rolleyes:


No i widzisz, wnioski które sam dodałeś od myślników już są ciekawe :), ale nie wiem skąd teoria, że ja chce coś potwierdzić. Subiektywizm będzie zawsze, trochę nie rozumiem takiego podkreślania, że każdy wędkarz jest inny, inaczej kręci bo to dość oczywiste. Idąc tym tropem całe forum jest bardzo subiektywne, ale czy to zatraca sens dyskusji? Ogólnie nie ma tu co nadmiernie filozofować, ot taki temat na krótką wypowiedź każdego użytkownika.
  • mohave, Woytec i Adaś Niezgódka lubią to

#29 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 październik 2022 - 08:18

Wg mnie to ryobi arctica . Katowałem je na dorszach, sandaczach i szczupach. Żaden nie został zajechany i są ciągle są w eksploatacji. Sam je sobie serwisuje (w sumie wszystkie swoje i kolegów niezależnie od modelu). Tyle o budżetowych młynkach z mojej strony w relacji cena/jakość.
Na lekko to po mojemu daiwa legalis 2500 LT.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 09 październik 2022 - 08:23

  • Mateusz95s i Sebulba lubią to

#30 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 09 październik 2022 - 08:19

Cerata 2016 r.

#31 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 09 październik 2022 - 08:37

11 Twin Power, prosta, niezawodna i bardzo trwała konstrukcja o nienagannej kulturze pracy (pomimo upływu czasu).

Zakupiłem zaraz po premierze rozmiary 2500 i 4000 i dzielnie służą po dziś dzień, a lekkiego życia u mnie nie mają :).


Użytkownik Adaś Niezgódka edytował ten post 09 październik 2022 - 08:37

  • Bury knives i Voiteh lubią to

#32 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 09 październik 2022 - 14:16

Stradic,zauber,tica libra SA, penn slammer.
  • strary lubi to

#33 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 październik 2022 - 16:27

O multikach jeszcze nikt nie wspominał,więc napiszę.

Sporo przerobiłem przez ostatnie lata,jedyny który jest u mnie cały czas to Abu Revo LT.Stetrany podrapany,cały czas robi.Od 5g,a i 25 czasem ciepał.Nie rzęzi,nie stuka,hamulec płynny.Wołek roboczy w wersji doskonałej.


  • PETEREK, bob74 i GroPerch lubią to

#34 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 09 październik 2022 - 17:27

Penn Slammer od modelu 260 po 760.
  • Blue i GroPerch lubią to

#35 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 09 październik 2022 - 18:11

Może lekko niektórych zaskoczę:
Mikado Black Crystal.
  • popper i GregorS lubią to

#36 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 09 październik 2022 - 21:20

TP 4000 fd, ten nowy model z 2020 r., Pod obciążeniem nad wodą stuka coś wewnątrz. Odsyłałem do serwisu, po regulacji luzów jakichś technicznych dalej coś stuka, trochę mniej ale dalej. Wolę łowić Stradiciem 4000 MHG, w nim nic nie stuka, a kosztował ponad 2 razy mniej.





Bo stradic i twin power w obecnych odsłonach to ten sam kołowrotek z małymi jedynie różnicami.

#37 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 październik 2022 - 09:45

Z tych co miałem to budżetowo Zauber, z wyższej półki Twin Power.

#38 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 październik 2022 - 10:40

Do cięższych zadań Fin Nor Tidal


  • GroPerch lubi to

#39 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 10 październik 2022 - 11:51

Dzień dobry

Shimano TwinPower Mg model 2006.

#40 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 10 październik 2022 - 12:10

Ja stawiam na stary model Daiwy Tournament EX 750. Kupiłem używkę naście lat temu i nadal śmiga bez problemowo. Wiem, nie jest to młynek z mikro trybem i aksamitnym posuwem. W fotelu wciska od wibracji od nie wyważonego rotora, ale po podpięciu do wędki i zwijaniu nawet 20g przynęty nie ma sobie równych pod kątem mocy w tej wielokści. Poza tym cały metalowy i wagą ok. 260 g.


Użytkownik Pawele edytował ten post 10 październik 2022 - 12:10

  • przemofight lubi to