Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek w relacji jakość - cena (wasze perełki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2022 - 19:39

Zawsze byłem fanem kołowrotków Shimano.
Na początku sezonu wymieniłem całą moją flotę kołowrotków na Shimano Stradic FL.
Zakupiłem 6 sztuk i przymierzam się do siódmego. Obecnie produkowany Twin Power ? Nigdy w życiu ! :D


Już któraś z koleji osoba niezbyt pozytywnie wypowiada się nt. obecnej serii Twin Powera, jest go też sporo na rynku wtórnym. Zastanawiam się dlaczego...?

#62 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 16 październik 2022 - 19:40

Wbrew pozorom temat nie całkiem bez sensu bo wśród setek modeli i marek tylko kilka się tu znalazło.

Bez sztucznego marketingu tylko kilka modeli/marek się broni. Jednak pamiętajmy, ze to stosunek cena/jakość decyduje tu o wpisaniu na listę :)


  • GroPerch lubi to

#63 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2022 - 19:43

Już któraś z koleji osoba niezbyt pozytywnie wypowiada się nt. obecnej serii Twin Powera, jest go też sporo na rynku wtórnym. Zastanawiam się dlaczego...?

Bo jest wiele modeli które pracują słabo po wyjęciu z pudełka

#64 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2022 - 19:50

Bo jest wiele modeli które pracują słabo po wyjęciu z pudełka

Dokładnie to samo jest z chwile wcześniej wspomnianym Stradickiem FL. Ja swojego pierwszego oddałem po pierwszym łowieniu, c3000 a przekładnie było czuć przy obrotówce 3, wymieniony na inną sztukę i już jest ok.

Ze Stellą FJ 4000 nie było problemu, dzielnie pracuje już trzeci sezon, z Vanfordem też nie mam problemu.  



#65 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 20:00

Bo jest wiele modeli które pracują słabo po wyjęciu z pudełka

Albo te modele są w nieodpowiednich rękach.



#66 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2022 - 20:08

Albo te modele są w nieodpowiednich rękach.

Chyba jeszcze takiego egzemplarza na swoje szczęście nie trafiłeś.

#67 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 20:09

Chyba jeszcze takiego egzemplarza na swoje szczęście nie trafiłeś.

Zgadza się. :)



#68 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2022 - 20:10

Albo te modele są w nieodpowiednich rękach.

Fajnie,że nie trafiłeś jeszcze bubla za tysiąc i więcej złotych, wszystko przed Tobą... .

Niestety ale dożyliśmy czasów, że firma no name jak i marka uchodząca za renomowaną wypuszczają masę produktów, a kontrolę jakości przechodzi tylko kilka sztuk z danej serii, zmiany, etc. Wypuszczają też całą masę budżetowych urządzeń wyprodukowanych z ,,gównolitu,, ,sprzedawane za niewielkie pieniądze.  Większość klientów z takim bublem odpuszcza reklamację bo ich czas jest droższy niż wadliwy produkt... 



#69 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 październik 2022 - 20:23

W roku  2000 Maras kupił Shimano Twin Power XTR  i do dziś jest na kiju ,który to obsługuje 20/25-gramowe główki plus gumy 6"-8" 

i śmiga do dziś !!! Oczywiście jest serwisowany przez odpowiednią osobę :) 

Po czym kupił kolejne dwa XTR  :rockon:  .

Śmiem twierdzić ,że są nie do zajechania * 

Kolejny z tego rocznika to czarnuch czyli   Shimano  Super X - w znakomitej kondycji .Odpowiednia osoba wstawiła łożysko w miejscu tulei  co poprawiło jego pracę. 

Kolejny zachwyt :) to nie zajechana do dziś  TICA Libra SA  ... ta akurat ma lekko bo jest sparowana z kultowym Kongerem Tango.

 

* Kiedyś moja kochana żona zapytała : skoro jest on niezniszczalny i będzie miał u ciebie dożywocie to po co ci drugi a o trzeci nawet  nie pytam ?

Odpowiedź była taka : ja się nie boję ,że go zajadę , ja się najbardziej boję ,że go utopię na rybach   :D   


  • Robas i GroPerch lubią to

#70 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 20:29

Śmiem twierdzić, że jest spora grupa wędkarzy, którzy używają kołowrotków niezgodnie z ich przeznaczeniem. I nieważne, czy to kołowrotki budżetowe, czy z wyższej półki.



#71 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 16 październik 2022 - 20:30

Wbijają nimi gwoździe zamiast młotkiem?



#72 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 20:32

Wbijają nimi gwoździe zamiast młotkiem?

Prawie zgadłeś.



#73 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 październik 2022 - 20:37

Śmiem twierdzić, że jest spora grupa wędkarzy, którzy używają kołowrotków niezgodnie z ich przeznaczeniem. I nieważne, czy to kołowrotki budżetowe, czy z wyższej półki.

Sąsiadowi pożyczyłem taczkę i ją zepsuł mówiąc skromnie. A nie skromnie on ją po prostu rozj..... ał .  :o



#74 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 20:40

Sąsiadowi pożyczyłem taczkę i ją zepsuł mówiąc skromnie. A nie skromnie on ją po prostu rozj..... ał .  :o

Tylko pozazdrościć sąsiada. Pożycz mu kołowrotek.



#75 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2022 - 21:18

Zawsze byłem fanem kołowrotków Shimano.
Na początku sezonu wymieniłem całą moją flotę kołowrotków na Shimano Stradic FL.
Zakupiłem 6 sztuk i przymierzam się do siódmego. Obecnie produkowany Twin Power ? Nigdy w życiu ! :D

Nigdy w życiu bo?

Użytkownik przemo_w edytował ten post 16 październik 2022 - 21:18


#76 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 16 październik 2022 - 21:25

Prawie zgadłeś.

Naprawdę, używając kołowrotka do zwijania żyłki a młotka do wbijania gwoździ trudno mówić o niewłasciwym używaniu. Tak jak dobry kołowrotek trudno zajechać  tak dobry młotek tez. Miałem młotki, które rozlatywały się przy wbijaniu gwoździ i miałem kołowrotki, które wyzionęły ducha przy pierwszym zaczepie czy holu czegoś dużego.

No i na takim forum raczej oszczędnie bym dawkował zarzuty o nieumiejętności posługiwania się podstawowym sprzętem wedkarskim oraz o jego nieznajomości co do zasad używania.

 

Edytka: a taczkę mam taką, ktorą 25 lat wożę wszystko co do niej się zmieści i co jestem w stanie nią udźwignąć, pożyczam jak trzeba a jedynie od czasu do czasu smarem ośkę/łożyska posmaruję


Użytkownik strary edytował ten post 16 październik 2022 - 21:29


#77 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 21:37

Naprawdę, używając kołowrotka do zwijania żyłki a młotka do wbijania gwoździ trudno mówić o niewłasciwym używaniu. Tak jak dobry kołowrotek trudno zajechać  tak dobry młotek tez. Miałem młotki, które rozlatywały się przy wbijaniu gwoździ i miałem kołowrotki, które wyzionęły ducha przy pierwszym zaczepie czy holu czegoś dużego.

No i na takim forum raczej oszczędnie bym dawkował zarzuty o nieumiejętności posługiwania się podstawowym sprzętem wedkarskim oraz o jego nieznajomości co do zasad używania.

 

Edytka: a taczkę mam taką, ktorą 25 lat wożę wszystko co do niej się zmieści i co jestem w stanie nią udźwignąć, pożyczam jak trzeba a jedynie od czasu do czasu smarem ośkę/łożyska posmaruję

A jak byś określił używanie kołowrotka wielkości 2500 do przynęt o masie 40-50g lub wyrywanie przynęt z zaczepu przy zamkniętym kabłąku?           A co do taczki, to raczej nie ten adres.



#78 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 16 październik 2022 - 21:46

A okresłił bym, że kołowrotek powinien być tak zbudowany, że przy ustawieniu max mocy hamulca nic mu się nie powinno stać tak samo jak nic nie powinno się stac wędce przy używaniu max określonej linki czy max określonej masy przynety.

 

I to nie raz czy dwa, zawsze!!!!....

Wyobrażasz sobie, że nie możesz rzucać przynętami 10g kijem, który ma opis max 10g albo zakładasz linkę 8lb bo opis jest max 10lb? Ja nie...



#79 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2022 - 21:57

A okresłił bym, że kołowrotek powinien być tak zbudowany, że przy ustawieniu max mocy hamulca nic mu się nie powinno stać tak samo jak nic nie powinno się stac wędce przy używaniu max określonej linki czy max określonej masy przynety.

 

I to nie raz czy dwa, zawsze!!!!....

Wyobrażasz sobie, że nie możesz rzucać przynętami 10g kijem, który ma opis max 10g albo zakładasz linkę 8lb bo opis jest max 10lb? Ja nie...

Ale nie jest tak zbudowany. I dlatego napisałem wyżej, że kołowrotki są w nieodpowiednich rękach. Do tego dochodzą inne rzeczy ze złym obchodzeniem się z kołowrotkiem, np. rzucanie w piasek, zanurzanie w wodzie.



#80 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 16 październik 2022 - 23:42

Już któraś z koleji osoba niezbyt pozytywnie wypowiada się nt. obecnej serii Twin Powera, jest go też sporo na rynku wtórnym. Zastanawiam się dlaczego...?

 

Nigdy w życiu bo?

Osobiście uważam, że te "wspaniałe" obecne Twin Powery tak naprawdę wcale nie muszą tak do końca być "made in japan" !!!  :)

Dowody na potwierdzenie moich przypuszczeń to fakty że często Twin Powery są wadliwe już  wprost z pudła. Stukanie , szuranie i co tam jeszcze. To ma być to słynne "made in japan"?? :)  Kołowrotki TP zbyt szybko wracają na rynek wtórny, jest sporo reklamacji. Podobno reklamacji TP jest więcej niż Stradic FL.  :)

Przecież wszystkie bebechy do TP można klepać w Malezji ! Dlatego też jeżeli płacę za Malezję w Stradicu to mam to za co zapłaciłem. Jednak nie zgadzam się na płacenie za "malezyjskie Japan"  :) Niestety ale tak to wygląda. Ktoś wyżej napisał o cudowności TP XTR i czarnuchów.... i ma rację. W tamtych czasach wszystko klepali w Japonii, na dziś gdy fabryki mają wszędzie nikt mi nie zagwarantuje, że napis "made in japan" to 100% prawda !

 

Ktoś kto interesuje się kolarstwem pamięta z pewnością przerzutki z szarej serii Shimano XTR, popularnie nazywane zajączkami. Były produkowane jakieś 20 lat temu. Wspaniała konstrukcja ! Kto ma je do dziś to jak pojedzie na serwis to serwisant oblizuje się na sam ich widok. :) One były "made in japan" !!  Pomimo postępu technologicznego obecnym przerzutkom XTR może się tylko marzyć zrobić przebieg 20 letniego "szaraka" , o kulturze pracy nie wspomnę !!! Postęp ! :)


Użytkownik nobo edytował ten post 17 październik 2022 - 00:07