Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek w relacji jakość - cena (wasze perełki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 październik 2022 - 07:58

Niezłe teorie spiskowe tworzysz :-)
Ludzie z Shimano to czytają i myślę że bardzo szybko to zweryfikują .
Od siebie napiszę Ci że o 15stce było pisane to samo co o 20stce a teraz dużo osób szuka TP 15.
Cztery rzeczy które dość poważnie przemawiają na korzyść TP.
Lepszy rotor( nawet w stosunku do 15stki), dużo lepsze wykonanie wózka wodzika( większość Stradiców ma luz w punkcie wózek- pin stabilizujący wózek, bardziej precyzyjny hamulec, oś z alu w TP a nie stalowa.To tak w wielkim skrócie.
A to czy on jest Malesia czy Japan to nie ma dla mnie różnicy.
Jeśli chodzi o połówkę z plastiku to można przeczytać i zobaczyć fotki na jb jak próbowałem ją łamać kombinerkami(od TPSw 09 bo też z XT7 jest).
Co do ilości reklamacji na TP 20 to nie wiem czy jest sens to ruszać. Przy tak dużej ilości sprzedanych sztuk to normalne że co któryś może być wadliwy tylko to trzeba podzielić przez 2 bo ktoś kupuje TP i myśli że będzie to perpetum mobile a później rozczarowanie :-)
Bebechy są poza róznicą w kolorze koła przekładni identyczne.
Na podstawie OLx Stradiców używanych jest 6 szt a TP 1 szt :-)
Jeśli chodzi o jb to jest tu duża grupa osób które kupują nowe wypusty młynków bo po prostu chcą je mieć/ sprawdzić a później nieużywając ich sprzedają dalej.
Cała masa trociarzy używa TP 20 PG i jakoś dają radę te młynki a Stradiki już nie koniecznie.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 17 październik 2022 - 08:06


#82 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2022 - 08:11

Podobno reklamacji TP jest więcej niż Stradic FL.  :)

Podobno to mokry sen posiadaczy Stradiców ;).

I taki cytat z wątku o Stradicach:

 

"Witam mam pytanie. Posiadam stradic fl4000 nowy 3 razy na rybach i
przy prowadzeniu obrotówki nr3 czuj przekładnie. Mogę zareklamować?"

 

Ani w TP, ani w Stelli, ani w Certate i Existach takie cuda się nie dzieją. Tak dla informacji tych, którzy kupując Stradica sądzą, że złapali Pana Boga za nogi :D. Na marginesie, łowiłem Stradicami, są to dobre kołowrotki (szczególnie stare dżapany), ale nie na tyle, by śpiewać peany.

 

Wracając do wątku, jeśli kogoś stać polecam wymienione. W relacji cena jakość, chyba Certate LT.



#83 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 17 październik 2022 - 08:24

Ja łowię TP20 bolenie już 2 lata i złego słowa nie mogę powiedzieć. Miałem już kilka stradiców z przebiegami po kilka miesięcy w rękach i niestety daleko im było do ideału. Nie rozumiem zachwytów tymi kołowrotkami, przynajmniej 3 lub 4 miałem w ręku nad wodą, w rozmiarze 4000 i w każdym było czuć pracę mechanizmu, żeby nie powiedzieć ząbkowanie.
  • MaleX, tibhar i przemo_w lubią to

#84 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2022 - 08:41

 dużo lepsze wykonanie wózka wodzika( większość Stradiców ma luz w punkcie wózek- pin stabilizujący wózek, bardziej precyzyjny hamulec,

 

i na tym w większości polega ból stadic'ów, vanford'ów itp... czucie niby przekładni przy zwijaniu np.obrotówki - to właśnie w tym miejscu występuje owe czucie/stukanie.

Problemem jest słabo "usztywniona" ośka posuwu względem piniona i niestety tylko jednej prowadnicy kosza w dodatku ze sporym luzem. 

 

Same przekładnie w stradicu czy vanfordzie/ultegrze są wykonane poprawnie i będą pracować płynnie - dopóki nie zejdzie z nich fabryczna czarna powłoka. 


Użytkownik Rebus edytował ten post 17 październik 2022 - 08:46

  • MaleX i przemo_w lubią to

#85 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 październik 2022 - 08:56

Podobno to mokry sen posiadaczy Stradiców ;).

Podobno, bo to wiadomość tylko ze słyszenia od dwóch ludzi zajmujących się serwisem kołowrotków. 

Nie podlega dyskusji, że w TP są użyte lepsze materiały co nie zawsze jednak daje lepszą jakość. To nie są z pewnością kołowrotki produkowane w całości w Japonii. To niemożliwe. I choćby z tego powodu nie kupię tego produktu w tych pieniądzach. Jeżeli ktoś kupuje TP nie mam z tym problemu. Wolna wola. Jednak "to Japan" jest mocno zdewaluowane. TP jest 2,5 raza droższy od Stradica. Czy o tyle jest lepszy ? Z pewnością nie. 


Użytkownik nobo edytował ten post 17 październik 2022 - 08:57

  • saitt lubi to

#86 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 17 październik 2022 - 09:10

Tak samo stradic nie jest 2 razy lepszy od np. Nasci. Nigdy jakość czy 'lepszosc' nie wzrasta wprost proporcjonalnie do ceny.

#87 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 październik 2022 - 09:27

Nasci jest droższe o niecałe 100% od Stradica i to już nie jest ta skala. Osobiście uważam że sam Stradic też jest za drogi o jakieś 100 zł. 

Oba te kołowrotki to malezyjski produkt. Mają plusy, mają minusy. Przy TP żadnych minusów być nie powinno ! A są. Jeżeli widzę w sklepie reklamowanego po roku użytkowania Stradica to nie jest to jakiś szok. Jednak gdy dotyczy to TP to jest to co najmniej bardzo dziwne. 

Patrząc na produkowane 20 lat temu czarnuchy w odniesieniu do dzisiejszych nawet tanich kołowrotków to czarnuchy to takie kołowrotki plastik fantastik. Łożysk brak, plastikowe tulejki, całą buda z plastiku, szpule plastik, ale działające jak cholera ! I jak taki czarnuch ma się do dzisiejszego TP ? Patrząc od strony takiego porównania to zwykły badziew za tak naprawdę kupę forsy i bez pewności co do rzeczywistego kraju produkcji.


Użytkownik nobo edytował ten post 17 październik 2022 - 09:29

  • GroPerch lubi to

#88 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 październik 2022 - 09:44

Podobno, bo to wiadomość tylko ze słyszenia od dwóch ludzi zajmujących się serwisem kołowrotków. 

Nie podlega dyskusji, że w TP są użyte lepsze materiały co nie zawsze jednak daje lepszą jakość. To nie są z pewnością kołowrotki produkowane w całości w Japonii. To niemożliwe. I choćby z tego powodu nie kupię tego produktu w tych pieniądzach. Jeżeli ktoś kupuje TP nie mam z tym problemu. Wolna wola. Jednak "to Japan" jest mocno zdewaluowane. TP jest 2,5 raza droższy od Stradica. Czy o tyle jest lepszy ? Z pewnością nie. 

A jaką Ty masz pewność, że TP nie są produkowane w całości w Japonii?  



#89 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 17 październik 2022 - 09:46

To co było to już historia i nie wróci.
Żyjemy tu i teraz i ceny nie będą spadać a jakość rosnąć. Należy o tym zapomnieć.
  • hotpoint lubi to

#90 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2022 - 09:50

Większość pozytywnych opinii o Stradicu, formułowana jest na podstawie negacji TP. Niezbyt mądra strategia.

Każda ze znanych mi osób, która przesiadła się z niższych modeli na TP, Stellę, Certate itp. nigdy nie wróciła do niższych modeli. Są to osoby, które łowią ryby, kupują, nawijają plecionkę i jadą na ryby (często!) - nie siedzą w fotelu pochylone nad szumem. Oczywiście można zaklinać rzeczywistość, ale mnie wychodzi (i nie tylko mnie), że opłaca się kupić dobry kołowrotek, a te są z reguły nieco droższe, niestety.


Użytkownik MaleX edytował ten post 17 październik 2022 - 09:52

  • przemo_w lubi to

#91 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 październik 2022 - 09:52

A jaką Ty masz pewność, że TP nie są produkowane w całości w Japonii?  

 

Pisałem już. Ogólnie kiepska jakość, skoro wyjmowane z pudła stukają, szumią i lądują na serwisie. Druga sprawa to fakt, że fabryki są nie tylko w Japonii co daje pole do manewru producentowi. Ja też mógłbym zapytać dlaczego twierdzisz, że są produkowane w Japonii ? Dlatego, że jest tak napisane na stopce kołowrotka ? Grunt, że seria nie zachowuje się jak powinien zachowywać się TP. Po prostu uważam, że ta seria nie zasługuje na miano TP !!! Kto kiedyś kupując TP XTR pisał, że coś mu szumi czy stuka ? Gdyby tak napisał kazano by mu stuknąć się w głowę. Dziś jednak zakup TP to loteria. Będzie stukał, nie będzie, będzie szumiał, a może nie, a trzeba go odesłać, sprzedać. To ma być TP made in japan ???



#92 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 październik 2022 - 09:56

Mój ma na stopce napisane made in USSR. 

W którym zdaniu ja twierdzę, że TP są produkowane w Japonii?


  • MaleX i przemo_w lubią to

#93 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 październik 2022 - 09:59

Mój ma na stopce napisane made in USSR. 

W którym zdaniu ja twierdzę, że TP są produkowane w Japonii?

Też masz te obiekcje, że TP jednak nie jest produkowany w Japonii ??  :D


Użytkownik nobo edytował ten post 17 październik 2022 - 10:01


#94 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 październik 2022 - 10:10

Też masz te obiekcje, że TP jednak nie jest produkowany w Japonii ??  :D

Mój był wyprodukowany za czasów Breżniewa. Wersja limitowana.



#95 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 październik 2022 - 10:18

Pisałem już. Ogólnie kiepska jakość, skoro wyjmowane z pudła stukają, szumią i lądują na serwisie. Druga sprawa to fakt, że fabryki są nie tylko w Japonii co daje pole do manewru producentowi. Ja też mógłbym zapytać dlaczego twierdzisz, że są produkowane w Japonii ? Dlatego, że jest tak napisane na stopce kołowrotka ? Grunt, że seria nie zachowuje się jak powinien zachowywać się TP. Po prostu uważam, że ta seria nie zasługuje na miano TP !!! Kto kiedyś kupując TP XTR pisał, że coś mu szumi czy stuka ? Gdyby tak napisał kazano by mu stuknąć się w głowę. Dziś jednak zakup TP to loteria. Będzie stukał, nie będzie, będzie szumiał, a może nie, a trzeba go odesłać, sprzedać. To ma być TP made in japan ???

Na jakiej podstawie piszesz że TP 20 nie zachowuje się tak jak powinien? Bo gdzieś o tym przeczytałeś? Ktoś Ci powiedział? Ile tych TP 20 miałeś okazję obłowić?
Domyślam się że żadnego a piszesz do ludzi którzy używają tych młynków. Problem jest jeden że kupuje się TP czy Stellę i wymaga nie wiadomo czego i rozkręca korbę w sklepie do maxa i nasłuchuje czy coś słychać ( niektórzy zamykają się w lazience i wtedy nasłuchują). To nadal jest młynek który zwija linkę a nie perpetum mobile.

Dla mnie to może być i nawet produkowany w Bangladeszu. Nigdy nie wierzylem w ten mit JDM i kupując młynek nie patrzę gdzie jest produkowany.

Ps. Pojęcia nie masz porównując Nasci na posuwie varia speed ze Stradikiem na wałku worm.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 17 październik 2022 - 10:20

  • MaleX, Artek i Rebus lubią to

#96 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 październik 2022 - 10:23

Teraz to normalnie strach kupić tego TP20, wyjmujesz z pudełka, a on Ci na złość puka, stuka, pierdzi, beka. Normalnie prosiak. :lol:  :D  :lol:


  • MaleX, Biesan i przemo_w lubią to

#97 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 17 październik 2022 - 10:33

Dyskusja ogólnie z tak zwanej dupy.
Skoro ktos ma ochotę kupić sobie TP to sobie go i tak kupi i nikomu nic do tego. Po co tak uparcie i usilnie przekonywać ze powyżej stradica to już tylko przerost formy nad treścią? Każdy ma swój rozum zachcianki i sam decyduję co dla niego jest najlepsze. To tak jakby każdy musiał koniecznie decydować się np na skodę oktavie bo w czyimś tam mniemaniu nie ma nic lepszego i nie warto wydawać złotówki więcej bo koniec końców każdy samochód ma jeździć. Litości...
  • Biesan i przemo_w lubią to

#98 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 październik 2022 - 10:34

Na jakiej podstawie piszesz że TP 20 nie zachowuje się tak jak powinien? Bo gdzieś o tym przeczytałeś? Ktoś Ci powiedział? Ile tych TP 20 miałeś okazję obłowić?
Domyślam się że żadnego a piszesz do ludzi którzy używają tych młynków. Problem jest jeden że kupuje się TP czy Stellę i wymaga nie wiadomo czego i rozkręca korbę w sklepie do maxa i nasłuchuje czy coś słychać ( niektórzy zamykają się w lazience i wtedy nasłuchują). To nadal jest młynek który zwija linkę a nie perpetum mobile.

Dla mnie to może być i nawet produkowany w Bangladeszu. Nigdy nie wierzylem w ten mit JDM i kupując młynek nie patrzę gdzie jest produkowany.

Ps. Pojęcia nie masz porównując Nasci na posuwie varia speed ze Stradikiem na wałku worm.

:D zdrówka życzę !



#99 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 październik 2022 - 10:37

:D zdrówka życzę !


Ja też :-) ale odpowiedz na pytanie ;-) bo później są dalej głupoty powielane.

#100 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 październik 2022 - 10:39

Dyskusja ogólnie z tak zwanej dupy.
Skoro ktos ma ochotę kupić sobie TP to sobie go i tak kupi i nikomu nic do tego. Po co tak uparcie i usilnie przekonywać ze powyżej stradica to już tylko przerost formy nad treścią? Każdy ma swój rozum zachcianki i sam decyduję co dla niego jest najlepsze. To tak jakby każdy musiał koniecznie decydować się np na skodę oktavie bo w czyimś tam mniemaniu nie ma nic lepszego i nie warto wydawać złotówki więcej bo koniec końców każdy samochód ma jeździć. Litości...

Masz 100% racji ! Piszę o moim podejściu do tego tematu. Można się z tym zgadzać lub nie. Wisi mi to. Jak pisałem wyżej. Nabyłem modele Stradic, a nie TP. Uzasadniłem. Ktoś chce kupić TP, proszę bardzo. To też mi wisi.  :)