Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2477 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 czerwiec 2019 - 16:19

Ej @Włoczykij który twoim zdaniem kajak nadaje się do wędkowania z tych co podlinkowałeś oprócz oczywiście tych o których już było w tym wątku , czyli jackson , pelican i perception ? 



#2062 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 08 czerwiec 2019 - 16:20

Dziękuję
Zawsze doradzamy rzeczowo
Tylko do niektórych jest ciężko dotrzeć bo są za bardzo podejrzliwi
Linkowałem niejednokrotnie chińskie kajaki które warto było swojej ceny
Bo były na Nie akurat promocje

#2063 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 czerwiec 2019 - 16:36

Widać na echo działanie napędy Hobie?

Na wioslach za kajakiem robią się delikatne wiry ale widoczne na echo. Przy energicznym wiosłowaniu schodzą aż do dna na 4-5m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2064 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2019 - 16:59

Ej @Włoczykij który twoim zdaniem kajak nadaje się do wędkowania z tych co podlinkowałeś oprócz oczywiście tych o których już było w tym wątku , czyli jackson , pelican i perception ?


https://www.sklep.ka...-abaco-lux.html

Ja prawdopodobnie najlepiej czułbym się w tym. I obstawiam że przy koncepcji wodowania i kończenia wędkowania w tym samym miejscu na rzece, bez angażowania osób trzecich, tym kajakiem obskoczyłbym największy kawałek rzeki.
Ale to rozważania teoretyczne, bo nie szukam kajaka wędkarskiego. Na razie SUP mi wystarcza.

#2065 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 08 czerwiec 2019 - 17:20

Widać na echo działanie napędy Hobie?

Na wioslach za kajakiem robią się delikatne wiry ale widoczne na echo. Przy energicznym wiosłowaniu schodzą aż do dna na 4-5m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To co widać  na echu to zakłócenia,  przetworniki są nadwrażliwe na wiosła , przynęty i inne obiekty obok nich, ,,słyszą je". Stożek 1metr pod przetwornikiem ma 30-40 cm średnicy i trudno by przy szybszym płynięciu mogły wchodzić w niego wiry.



#2066 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 czerwiec 2019 - 19:11

U mnie na echu widać takie pręgi, stożki od powierzchni w dół do dna.
Przy regularnym wioslowaniu pojawiają się w regularnych odstępach.
Jak jutro poplyne to zrobię zdjęcie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2067 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 08 czerwiec 2019 - 19:20

Widocznie ping odbija się od dna , leci w kierunku zawirowań i wraca do przetwornika.



#2068 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 czerwiec 2019 - 19:34

Pingi wracają kilkukrotnie do przetwornika.

Moje doświadczenia mapowania na wiosłach są podobne- szlaczek, zawirowania wody.



#2069 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 czerwiec 2019 - 20:18

https://www.sklep.ka...-abaco-lux.html

Ja prawdopodobnie najlepiej czułbym się w tym. I obstawiam że przy koncepcji wodowania i kończenia wędkowania w tym samym miejscu na rzece, bez angażowania osób trzecich, tym kajakiem obskoczyłbym największy kawałek rzeki.
Ale to rozważania teoretyczne, bo nie szukam kajaka wędkarskiego. Na razie SUP mi wystarcza.

 

wyglada na rakietę długość i kształt bardzo ok  ale przez to może być mniej stabilny :)



#2070 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 czerwiec 2019 - 10:45


Bo tu jeden kolega już też dmuchańca kupił , ale do tej pory zdjęcie nie wstawił

Zresztą chyba musi mieć bardzo dobre koneksje w SG , bo ja usiłowałem przetestować ich kajak dmuchany
I w tak dużej firmie jak Savage Gear Polska takowego do testów nie posiadają ,a jemu się udało.

 

 

@KFP - widzę że nawiązujesz do mojej wypowiedzi, więc postaram się ci odpowiedzieć.

 Po pierwsze - już raz pisałem, że nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem i na twoje zawołanie wstawiał fotki. Nie handluję sprzętem ani kajakami i na szczęście nie muszę fotografować się z tym całym kramem aby udowodnić jak jest doskonały. Fotografuję złowione ryby przed wypuszczeniem, a na takich zdjęciach sprzętu widać niewiele i znów zaczęłaby się przepychanka z wami, czy to na pewno ten sprzęt.

Po drugie- napisałem ,że od 4 maja testuję kajak SG Highrider, co nie oznacza, że ktoś dał mi go do testów, tylko że go kupiłem i testuję jego możliwości. Pewnie pamiętasz, że pisałem że na majówkę wziąłem kajak do testów, ale wziąłem go na 3 dni, od zaprzyjaźnionego właściciela hurtowni wędkarskiej, wpłacając 20 % wartości z założeniem, że jeżeli nie kupię kwota przepada.

 Kajak mi podpasował, więc dopłaciłem 80% i testuję sobie.

Po trzecie- nie znam nikogo w centrali SG, ale bardzo bym się zdziwił gdyby chcieli dać do testów swój kajak komuś tak nieobiektywnemu jak sprzedawca kajaków polietylenowych.

 Po czwarte- kajaki polietylenowe nie mają nic wspólnego z dmuchańcami, to są po prostu wydmuszki z polietylenu. :D



#2071 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:18

@Gadda skąd mogli wiedzieć, że jestem sprzedawcą czegokolwiek

Byłem po prostu zwykłym klientem ,który zadzwonił do działu marketingu

I proszę nie nazywaj mnie nieobiektywny bo taki nie jestem

Może tylko za bardzo dążę do ideału i nie mogę przełknąć wypisywanych przez niektórych niedorzeczności , ale zawsze w życiu staram się to co robię robić jak najlepiej

Jest to dziwne że tak duża firma nie ma sprzętu do testów
Stąd moje podejrzenia że starają się coś ukryć

Odsyłanie potencjalnego klienta do YouTube jest co najmniej śmieszne

Może źle odebrałem twoje intencje, ale po tym jak napisałeś że Używałeś Belli SG i teraz będziesz używał Kajak SG i jest to twoja ulubiona firma wyglądało to trochę jak reklama

I ta zaprzyjaźniona Hurtownia wędkarska o której też już pisałeś, ale moderator to usunął

No nie wyglądało to za dobrze
na pierwszy rzut oka ,sam musisz przyznać



Pozdrawiam

Ps . Miałbym taką prośbę
Może choć opiszesz swoje wrażenia z pływania jak zachowuje się na fali ,wietrze ?
Jaka jest stabilność , zwrotność ,łatwość składania 👍

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 09 czerwiec 2019 - 11:44


#2072 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1836 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:45

Panowie, dajcie już spokój, bo zaczyna to przypominać tragikomedię i rozmowę posiadacza małego SUV-a z dystrybutorem Landrovera Defendera.

Jeden potrzebuje dmuchańca z możliwością w miarę komfortowego połowu, bo stawia na na kompaktowość przy przewozie i mozliwość trzymania w domu w szafie lub piwnicy, godząc się jednocześnie na niedogodności, a drugi może sobie pozwolić na komfort trzymania kajaka w piwnicy, wożenia go na dachu lub przyczepce itp itd.

Udowadnianie wyższości któregoś z rozwiązań jest bezsensowne.


  • gulf, maykel i Hubo lubią to

#2073 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:50

Piszcie o rozwiązaniach i ciekawostkach a nie o tym co góruje nad czym. Jak ktoś zechce to kupi coś takiego i też będzie łowił i pływał za 550 zł lub nawet na trawie . Wyluzujcie. b6bf3f993f57a878c26c1577020c1d3b.jpgc341de6376d54b9c7b34edd3f5df301c.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#2074 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:52

Pewnie że tak i pewnie napiszę że nie widzi różnicy  ;)



#2075 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:52

Pewnie że tak i pewnie napiszę że nie widzi różnicy ;)

Proszę daj spokój. :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Tu nie ma ryb. lubi to

#2076 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:55

Sory, racja  :D

 

dobra wracając do tematu fajne rozwiązanie które można zaadaptować do większosći kajaków które nie posiadają uchwytu na przetwornik , wykonane na drukarce 3d  + karbonowe rurki z modelarskiego 

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2019-05-16 o 16.07.39.jpg   119,57 KB   25 Ilość pobrań

 



#2077 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:59

Sory, racja :D

dobra wracając do tematu fajne rozwiązanie które można zaadaptować do większosći kajaków które nie posiadają uchwytu na przetwornik , wykonane na drukarce 3d + karbonowe rurki z modelarskiego

attachicon.gif Zrzut ekranu 2019-05-16 o 16.07.39.jpg

Ile kosztuje zlecenie takiego druku w tym przypadku

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#2078 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2019 - 12:02

nie wiem, to zdjęcie z internetu ale myśle że nie więcej niż 100-150zł za wszystkie elementy , jutro porozmawiam ze znajomym który się w to bawi może mi coś ciekawego narysuje :



#2079 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 czerwiec 2019 - 12:09

Na SG Highrider byłem na wodzie 7 razy z czego 4 razy na Zatoce Puckiej za beloną. Pływa się nieźle , ale ze względu na jego ścięty tył jest dość kapryśny jeśli chodzi o utrzymanie kierunku płynięcia. Natomiast jeśli chodzi o wędkowanie to jestem bardzo zadowolony. Żadnych tendencji do przechyłów, bardzo stabilny i daje poczucie bezpieczeństwa. Na Zatoce jak na razie nie odważyłem się w nim wstać. ale na jeziorze łowiłem na stojąco i nie miałem wrażenia, że coś się pode mną chwieje. Udało mi się nawet powalczyć ze szczupakiem 83 cm ( na stojąco) i nie miał tendencji do uciekania spod nóg( kajak, nie szczupak :lol: ).

Jest dość wolny na wiosłach i trudno utrzymać kierunek płynięcia, ale to chyba też kwestia wprawy. Muszę go doposażyć w parę drobiazgów - inne uchwyty do wędek, coś do mocowania kotwicy, uchwyt do echa  (Deeper).

 Ogólnie jestem zadowolony

 Gadda

PS. Jedno mnie zachwyciło - pływając po zatoce wpływałem w nim w stada belon a one się nie płoszyły.


Użytkownik Gadda edytował ten post 09 czerwiec 2019 - 12:12

  • @Brig lubi to

#2080 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2019 - 12:12

może wydłużenie kila pomoże , w utrzymaniu kursu ?  A co do kwotwicy  to chyba można zaadoptować  system z aliexpress od kajaków plus klejone uwchyty z pcv jak do pontonów  tak jak tu : 

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2019-06-9 o 13.12.25.jpg   23,85 KB   22 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych