Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 21 styczeń 2021 - 19:20

Piszesz by pisać ,a o kajakach nie masz żadnego pojęcia bo na nich nie pływałeś
Twoje stwierdzenia ,że Ty widzisz po kajaku ,że jest stabilny ;-)
na czym opierasz te teorie ,jak nie sprawdziłeś tego w praktyce
Nie pojmujesz nawet podstawowych zasad w konstrukcji dna kajaka ,które wpływają na jego pływalność i wykluczają niektóre funkcje

Tak ,kajak stricte wędkarski bardzo słabo pływa na wiosłach ,ale skąd to Ty możesz wiedzieć jak oglądasz tylko zjięcia
Więc jaką wartość mają Twoje rady ,odpowiedz sobie sam


Poza tym, nie wycinaj słów z treści i nie przekręcaj , jest pewna różnica w nazwaniu kogoś osłem, a napisaniu ,że jest uparty jak osioł , ale Ty pewnie , też tego nie dostrzegasz

Znowu powtarzasz swoją mantrę - inni się nie znają, tylko ty jesteś fachowcem. Poza tym wciskasz w moje usta słowa, których nie powiedziałem - to nie ja widzę, że Jackson jest stabilny tylko GoloGolo tak mowi, a on go ma i jemu nie mam powodu nie wierzyć - nie manipuluj.

Nie znasz mnie, nie jestem twoim kolegą, skąd wiesz co pojmuję? To wynik megalomani.

Zdecyduj się, bo wcześniej pisałeś, że Jackson jest dobry na wiosła. Zaprzeczasz sam sobie. Jeszcze wcześniej pisałeś, że nie rozumiesz Cardinala, a też się wypowiadasz na jego temat...

Wyluzuj, przyjmij że ludzie mogą mieć inne potrzeby niż Ty i od razu będzie lepiej.

To co wykasował moderator, to nie była pyskówka, tylko dyskusja o kondycji tego wątku.

Użytkownik Tapirro edytował ten post 21 styczeń 2021 - 19:21

  • Łowca.b i _PABLO_ lubią to

#2382 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 22 styczeń 2021 - 09:14

,kajak stricte wędkarski

Pytanie merytoryczne w temacie wątku, niekoniecznie do @Briga, bo skonczylismy dyskusje, chociaż jego cytuje, bo on to powiedział :
Co to jest kajak stricte wędkarski i które kajaki w związku z tym nie są wędkarskie? Co powoduje, że kajak jest wędkarski, albo nie?

Użytkownik Tapirro edytował ten post 22 styczeń 2021 - 09:15


#2383 OFFLINE   mokilok

mokilok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:28

Dla każdego będzie to pewnie co innego. Dla mnie będą to holdery na wędki, szyny na elektronikę, sonarpod lub jakiś inny system umożliwiający prosty montaż przetwornika. Napęd jest wisienką na torcie bo daje wolne ręce i umożliwia albo znacznie ułatwia trolling.


  • Tapirro lubi to

#2384 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 22 styczeń 2021 - 11:00

Dla każdego będzie to pewnie co innego. Dla mnie będą to holdery na wędki, szyny na elektronikę, sonarpod lub jakiś inny system umożliwiający prosty montaż przetwornika. Napęd jest wisienką na torcie bo daje wolne ręce i umożliwia albo znacznie ułatwia trolling.

To by oznaczało, że kategoria jest dość luźna i każdy sam decyduje o tym, czy kajak jest wędkarski czy nie.

 

Ale czy kajak jest stricte wędkarski wtedy, kiedy jest wyprodukowany jako wędkarski i producent zaznacza, że to jest kajak stricte wędkarski, czy każdy może sobie "zorganizować" wędkarsko odpowiedni kajak i on też będzie stricte wędkarski? Czy też może będzie to tylko imitacja, uzurpator i można mu powiedzieć: won  ;)  z naszego elitarnego klubu kajaków wędkarskich?

 

Nie chodzi mi o prowokację i awanturę, tylko jest to dla mnie ciekawe.


Użytkownik Tapirro edytował ten post 22 styczeń 2021 - 11:02


#2385 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:21

Dla mnie kajak wędkarski to taki na którym mogę łowić na stojąco, reszta to po prostu kajaki z których od biedy można łowić.

#2386 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 24 styczeń 2021 - 18:22

Pomimo wielokrotnych próśb ze strony moderatorów i adminów o zakończenie personalnych wycieczek, sytuacja w tym wątku nie uległa zmianie...

Szkoda, bo dla początkujących adeptów wędkowania z kajaka mógłby on być kopalnią wiedzy, a tak - bardziej odstręcza, niż zachęca :(
Tymczasowo wątek pozostanie zamknięty, o dalszych decyzjach poinformujemy użytkowników.



#2387 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 04 luty 2021 - 18:36

Witam. Są może tu użytkownicy kajaków Elling Kardinal 370 & Savage gear 330 rider?

Chciałbym się dowiedzieć który kajak będzie lepszy do użytkowania na małych jeziorach i zalewach. Zależy mi na tym aby w miarę stabilnie spinngować stojąc ( problemy z kręgosłupem). W przyszłości będę chciał zamontować elektryka
 



#2388 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 luty 2021 - 15:36

Witam. Są może tu użytkownicy kajaków Elling Kardinal 370 & Savage gear 330 rider?
Chciałbym się dowiedzieć który kajak będzie lepszy do użytkowania na małych jeziorach i zalewach. Zależy mi na tym aby w miarę stabilnie spinngować stojąc ( problemy z kręgosłupem). W przyszłości będę chciał zamontować elektryka


A to nie Ty, szukałeś już info na FB?

#2389 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 luty 2021 - 15:56

A to nie Ty, szukałeś już info na FB?

Jeżeli nawet, to jakie to ma znaczenie? Masz jakąś merytoryczną poradę dla kolegi wynikającą z Twoich doświadczeń?


  • Jano lubi to

#2390 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 luty 2021 - 16:10

Jeżeli nawet, to jakie to ma znaczenie? Masz jakąś merytoryczną poradę dla kolegi wynikającą z Twoich doświadczeń?


Pytam, bo nie chcę się powtarzać

Czy to wystarczająca merytorycznie treść?

#2391 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 luty 2021 - 16:12

Jeżeli zakładasz, że inni nie skorzystają, to nic nie pisz.

Faktycznie, po co masz się powtarzać?



#2392 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 luty 2021 - 16:16

Skorzystają, skorzystają wystarczy zadać sobie trochę trudu i przeczytać wątek
Obydwie jednostki były tu opisywane

Użytkownik @Brig edytował ten post 05 luty 2021 - 17:16


#2393 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 05 luty 2021 - 18:56

Witam. Są może tu użytkownicy kajaków Elling Kardinal 370 & Savage gear 330 rider?
Chciałbym się dowiedzieć który kajak będzie lepszy do użytkowania na małych jeziorach i zalewach. Zależy mi na tym aby w miarę stabilnie spinngować stojąc ( problemy z kręgosłupem). W przyszłości będę chciał zamontować elektryka

Nie bierz dmuchańca, jeśli chcesz łowić na stojąco i czuć się pewnie to tylko Hobie PA 12 lub 14, jeśli bardziej budżetowo to feel free lure 11.5 jeszcze nie jest zły, ale w porównaniu do tych dwóch pierwszych to jest przepaść i nie jest już tak stabilnie.

Użytkownik Rexxx edytował ten post 05 luty 2021 - 19:06


#2394 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów

Napisano 05 luty 2021 - 19:47

Ceny kosmos, łódki w tej cenie można przebierać. Kiedyś też bym sobie sprawił takie małe pływadełko jak te SG na małą rzeczkę czy starorzecza

#2395 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 luty 2021 - 20:11

Ceny kosmos, łódki w tej cenie można przebierać. Kiedyś też bym sobie sprawił takie małe pływadełko jak te SG na małą rzeczkę czy starorzecza


SG to lipa, za elastyczny i fotel za wysoko

Lepiej kupić zwykły krótki ponton, przynajmniej szeroki i stabilny

Użytkownik @Brig edytował ten post 05 luty 2021 - 20:13


#2396 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 06 luty 2021 - 09:15

U mnie w grę wchodzi tylko pompowany. Q nowym modelu SG nie ma fotela ale jest możliwość zamocowania silnika. Z dostępnych na rynku modeli pompowanych to Sg jest najszerszy i chyba sie zdecyduje na niego. Mialo byc pływadlo ale moje plecy nie wytrzymaly by tego :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2397 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 06 luty 2021 - 09:39

U mnie w grę wchodzi tylko pompowany. Q nowym modelu SG nie ma fotela ale jest możliwość zamocowania silnika. Z dostępnych na rynku modeli pompowanych to Sg jest najszerszy i chyba sie zdecyduje na niego. Mialo byc pływadlo ale moje plecy nie wytrzymaly by tego :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

W porównaniu do poprzedniego modelu który był bublem 😁, wygląda zachęcająco
Lecz czy jesteś pewien, że przy szerokości 110 cm, minus pływaki, tak na oko minimum 25 cm każdy, będziesz mógł tak roztawić nogi, by utrzymać równowagę na stojąco, bo podłoga dalej pozostaje elastyczna
Wątpię
Przecież to tylko cienki ponton, jedyny plus to mniejszy opór wody i powietrza

Według mnie ślepa uliczka

Użytkownik @Brig edytował ten post 06 luty 2021 - 09:45


#2398 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 06 luty 2021 - 10:18

Szerokość wewnątrz czyli podłoga jak i ławeczka to 80cm. Jak bedzie taka potrzeba to wytnę cos sztywnego na ziemię bo w pracy mam ploter tnący wszystko :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2399 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 06 luty 2021 - 10:49

Szerokość wewnątrz czyli podłoga jak i ławeczka to 80cm. Jak bedzie taka potrzeba to wytnę cos sztywnego na ziemię bo w pracy mam ploter tnący wszystko :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Na pewno nie, ławeczka oparta jest na pływakach, więc szerokość wewnętrzna jest mniejsza
Ok 50-60 cm więc będziesz musiał wbić paznokcie pod pływaki 😂

Użytkownik @Brig edytował ten post 06 luty 2021 - 11:02


#2400 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 06 luty 2021 - 19:19

witajcie, czy ma ktoś doświadczenia ze stosowaniem tyczki do kotwiczenia ? narazie raczej nie chcę kupować power pole micro anchor choć z pewnością jest świetny..., tym samym trzeba coś wykombinować ręcznego i w sumie takie rozwiązania w necie są dostępne, które można wykonać samemu i tu raczej problemu nie widzę, natomiast jaką tyczkę/kij zaadoptować żeby był lekki długi na ok 3m i sztywny aby utrzymał kajak w nurcie to już mam zagwozdkę... pcv odpada (zbyt giętkię ), stalowa rurka raczej za ciężka, ktoś w ogóle ( z obecnych) korzystał z tego typu rozwiązania w średniej rzece (warta) ? 

(ps. kijka do kotwiczenia za 90 baksów też raczej nie chcę kupować)

pozdrawiam