Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 kwiecień 2019 - 11:55

Pax Vobiscum - Panowie!

Mój post nie miał na celu wywoływanie burzy na Forum, ale skierowany był do osób, które miały rzeczywisty kontakt i najlepiej jakieś doświadczenie do tego sprzętu! Znam jakość dmuchanych konstrukcji SG i każdemu mogę doradzić czy warto kupić  belly  od tego producenta bo użytkuję go już 2 sezony. Nie chodzi mi o ekstremalne pływanie pod prąd, ponieważ użytkować go będę na Zatoce Puckiej i ewentualnie niewielkich zbiornikach śródlądowych. Potrzebuję sprzętu o dobrych właściwościach nautycznych, łatwego do rozłożenia i złożenia, a także transportu.

Pozdrawiam,

Gadda

 

PS> A ile kosztuje taki Mirage I 11S, jakie ma parametry i gdzie go można zobaczyć? Wygląda interesująco...



#1802 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 28 kwiecień 2019 - 12:42

PS> A ile kosztuje taki Mirage I 11S, jakie ma parametry i gdzie go można zobaczyć? Wygląda interesująco...

Prawdziwa okazja jedyne 2900€ 😉
  • Włóczykij lubi to

#1803 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 kwiecień 2019 - 12:52

A parametry techniczne typu waga.

 Nie podoba mi się w nim, ze jest taki plaski. Zbyt przypomina deske surfingowa...



#1804 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 12:55

No dobrze na priv już złożyłem propozycję spotkania w weekend 11-12maja. Niech Pan sprzedawca zabierze dowolny kajak wędkarski z napędem wiosłowym, ja zabiorę SUPa i dziecięcego dmuchanego gumotexa, może ktoś więcej się pojawi z jeszcze innymi pływadłami.

#1805 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 kwiecień 2019 - 15:27

No dobrze na priv już złożyłem propozycję spotkania w weekend 11-12maja. Niech Pan sprzedawca zabierze dowolny kajak wędkarski z napędem wiosłowym, ja zabiorę SUPa i dziecięcego dmuchanego gumotexa, może ktoś więcej się pojawi z jeszcze innymi pływadłami.

 

To ja info poproszę bo chętnie zobaczę prezentację na żywo :)



#1806 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:07

To gdzie spotkanie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#1807 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:07

Spoko, dam znać jak tylko
Mr. Hobbie się zadeklaruje ;)
  • Tu nie ma ryb. lubi to

#1808 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:11

To gdzie spotkanie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Jak dla mnie gdziekolwiek w Warszawie lub bliskich okolicach, fajnie by było gdyby odcinek Wisły nie był oblegany przez wędkarzy, bo pod prąd się pływa blisko brzegu.
  • Tu nie ma ryb. lubi to

#1809 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:32

Jak dla mnie gdziekolwiek w Warszawie lub bliskich okolicach, fajnie by było gdyby odcinek Wisły nie był oblegany przez wędkarzy, bo pod prąd się pływa blisko brzegu.

W Markach jest ale bardziej staw niż jezioro. I nie oblegane. Ja zawsze swój sprzęt tam testuje po modyfikacjach.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#1810 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 kwiecień 2019 - 17:40

...
Nie polecam pierwszemu lepszemu amatorowi schodzenia na Wisłę w kajaku w ogóle. Ale każdy kajakarz z przeciętną kondycją i dużym obyciem, jest w stanie popłynąć 2-3km pod prąd Wisły niemal dowolnym kajakiem.

 

Możesz rozwinąć myśl?

Nigdy nie pływałem po Wiśle, jest jakaś bardzo niebezpieczna dla kajakarzy?



#1811 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 28 kwiecień 2019 - 18:28

Osobiście jeśli miałbym kupować dmuchańca, szedł bym bardziej w coś tego typu

Sporo miejsca w środku i możesz tam wstawić co Ci się spodoba. Jak ktoś zrobi w końcu katamaran wędkarski w technologii drop-stitch to może być strzał w dziesiątkę. Byłby szybki, sztywny, lekki i mieściłby się w bagażniku.

Lekki sztywny i mieści się w bagażniku 

 

https://www.youtube....bed/unEXimDAtCA

 

 

https://www.youtube....h?v=hVOy8aeuHjk


Użytkownik qmichalq edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 18:49


#1812 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:06

Ale kto ma taki bagażnik? :D

BTW Jedno mnie dziwi - jak zadałem pytanie na temat  dmuchanego kajaka SG prawie odsądzono mnie od czci i wiary, że piszę o "dmuchańcu" w wątku gdzie pisze się o kajakach sztywnych, z polipropylenu i że "dmuchaniec" do niczego się nie nadaje. I nagle okazuje się, że słynna firma Hobie (i nie tylko ona) ma w ofercie wędkarskie kajaki dmuchane... Jak bym wiedział, że ten wątek dotyczy tylko jednego producenta (bo reszta jest beeee) to bym się nie odzywał.


Użytkownik Gadda edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 19:08


#1813 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:35

Ale kto ma taki bagażnik? :D
BTW Jedno mnie dziwi - jak zadałem pytanie na temat dmuchanego kajaka SG prawie odsądzono mnie od czci i wiary, że piszę o "dmuchańcu" w wątku gdzie pisze się o kajakach sztywnych, z polipropylenu i że "dmuchaniec" do niczego się nie nadaje. I nagle okazuje się, że słynna firma Hobie (i nie tylko ona) ma w ofercie wędkarskie kajaki dmuchane... Jak bym wiedział, że ten wątek dotyczy tylko jednego producenta (bo reszta jest beeee) to bym się nie odzywał.


Ten wątek jest o różnych. Ja od siebie mogę polecić Old Town Predator PDL. Pływam na nim od roku i jestem baaaardzo zadowolony. Ma fajne przemyślane schowki, szybki napęd, jest stabilny i łatwo się go transportuje na dachu. - to mała dostępność w PL.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1814 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 kwiecień 2019 - 21:11

A dmuchany kajak mają w ofercie?

#1815 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 29 kwiecień 2019 - 06:57

Ale kto ma taki bagażnik? :D
BTW Jedno mnie dziwi - jak zadałem pytanie na temat dmuchanego kajaka SG prawie odsądzono mnie od czci i wiary, że piszę o "dmuchańcu" w wątku gdzie pisze się o kajakach sztywnych, z polipropylenu i że "dmuchaniec" do niczego się nie nadaje. I nagle okazuje się, że słynna firma Hobie (i nie tylko ona) ma w ofercie wędkarskie kajaki dmuchane... Jak bym wiedział, że ten wątek dotyczy tylko jednego producenta (bo reszta jest beeee) to bym się nie odzywał.

 

<<edit>> Nie akceptujemy na JB osobistych wycieczek. Oczekujemy merytorycznej i kulturalnej wymiany poglądów.

Jest dużo renomowanych firm produkujących dmuchańce i są to dobre produkty w swojej klasie ,lecz nie zalicza się do nich produktu firmy SG , wolałbym dołożyć 1000 zł i kupić kajak Fell Free Lurę 11,5 który jest bardzo dobrym produktem w cenie do 4000 zł

<<edit>> Nie akceptujemy na JB osobistych wycieczek. Oczekujemy merytorycznej i kulturalnej wymiany poglądów.

A odnośnie dmuchańca hobie, powiem Ci że jest wykonany i przemyślany bardzo dobrze po prostu produkt Premium i ma jedną niepowtarzalną zaletę

najlepszy na świecie napęd , co czyni go bez konkurencyjnym

Nie jestem zwolennikiem składania ,rozkładania ,pompowania ,dmuchania i bujania się z niepotrzebnymi klamotami jak i wrzucania czegokolwiek mokrego do auta jakie by to ono nie było

Bezstronny doradzacz

Ps Nikt nie napisał że dmuchaniec SG do niczego się nie nadaje
Można z niego na przykład zrobić wanienkę dla dziecka



#1816 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 29 kwiecień 2019 - 07:32

Liczyłem na rzeczową, merytoryczną dyskusję, a znowu dostaję bełkot pełen złośliwości i osobistych wycieczek.... Litości  Panie Hobiei! Współczuję firmie pracownika... Żenada


Użytkownik Gadda edytował ten post 29 kwiecień 2019 - 07:33


#1817 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 kwiecień 2019 - 07:43

Zamiast merytorycznej i kulturalnej dyskusji, mamy - po raz kolejny w tym wątku - osobiste podjazdy i przepychanki.

Zamykam ten wątek na jakiś czas aby gorące głowy ochłonęły.


  • Hubo lubi to

#1818 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 10:47

Belly trafiła na giełdę ( w dobrej cenie). Następnie zakup kajaka SG HIGHRIDER Znalazłem hurtownię wędkarską w Pruszczu z baaardzo dobrą ceną.

Użytkownik Gadda edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 10:47

  • serekturek lubi to

#1819 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 11:52

Ja mam wątpliwości do dwóch rzeczy, co się stanie jak się trafi na ostre patyki, kamienie czy inne przeszkody. A druga sprawa to jak z łowieniem na stojąco.
Kwestia napedu, składania, transportu czy akcesoriów to indywidualna sprawa, zależna od zasobności portfela.
Wiadomo że Hobie ma świetny napęd ale kosztuje krocie. Można kupić zawodowy kajak wiosłowy za 40% ceny Hobie i też się cieszyć. Można też w drugą stronę.

Ja osobiście na gumiaku nie pływalem ale raczej bym się nie zdecydował.

Skorupa PET budzi we mnie większe zaufanie.

Pływania w belly w ogóle nie pojmuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1820 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:19

Ja po tym jak widziałem na górnej Wełtawie w Czechach jak pływają na różnych pompowanych Gumotexach, na odcinku górskim na którym woda płynie kilka razy do roku, a przez resztę czasu koryto zarasta krzakami, nie bałbym się o przebicie.
Kamienie też są całkiem ostre ;)


  • adamos lubi to