Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#1821 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 21:30

Ok, poszperałem trochę, przyjrzałem się temu SG lepiej i z tego co da się ocenić zdalnie, powinien być bardzo stabilny ze względu na szerokość i budowę, pokład powinien być wygodny w obyciu, bo jest płaski siedzonko dość wysokie więc też powinno być ok, no i jest bardzo lekki jak na taką konstrukcję. Co do jakości to na odległość się tego nie oceni. Z minusów:
Ucięta rufa negatywnie wpłynie na prędkość a przy fali id tyłu będzie nieprzyjemnie.
Rękawy na wędki raczej nie będą praktyczne.
To że pokład i pływaki są oddzielnymi częściami negatywnie wpłynie na trwałość, bo piach pomiędzy warstwami będzie na 100%

W Polsce jest na pewno dostępny model Gumotexa Halibut. Ciężko mi ocenić czy będzie wygodniejszy, ale tak na papierze powinien być szybszy, ciut lepszy na fali, ale tu jestem pewien jakości.
Kiedyś przez rok popracowałem w sklepie kajakowym który miał w ofercie ich kajaki, 2 razy napatrzyłem się na nie na Wełtawie w warunkach ekstremalnych no i sam mam dziecięcego gumotexa z 2001r i trzyma się świetnie. Co do jakości innych konstrukcji się nie wypowiadam bo nie miałem styczności.

Co do pływania pod prąd Wisły, to jeśli dobrze zrozumiałem kolegę, jesteśmy umówieni na środę po południu w porcie czerniakowskim. Pierwszą środę po majówce.

Tu z ciekawości zerknąłem na wagę prawilnych kajaków wędkarskich i powiem wam że to jest jakiś dramat, albo nawet DRAMAT!
W tej cenie te kajaki powinny ważyć połowę mniej.
Osobiście nie zdecydowałbym bym się na taki sprzęt nawet jak bym defekował studolarówkami.
Wolałbym kupić canoe i dostosować je sobie do potrzeb wędkarskich i mieć przy okazji sprzęt do spływu z żoną i dzieckiem albo psem.

#1822 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 21:57

@ Włóczykij po prostu nie rozumiesz idei Kajaka wędkarskiego śródlądowego 😁
Wędkarze oczekują od niego pakowność i stabilności ( szreokość 90 cm + ) by móc łowić nim na stojąco co za tym idzie podwyższa się jego waga i pogarsza pływalność bardzo
W żaden sposób nie możemy go porównać do kajaków turystycznych które są szybkie i zwrotne
Zresztą niedługo będziesz mógł się sam przekonać 😁

#1823 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:03

@ Włóczykij po prostu nie rozumiesz idei Kajaka wędkarskiego śródlądowego
Wędkarze oczekują od niego pakowność i stabilności ( szreokość 90 cm + ) by móc łowić nim na stojąco co za tym idzie podwyższa się jego waga i pogarsza pływalność bardzo
W żaden sposób nie możemy go porównać do kajaków turystycznych które są szybkie i zwrotne
Zresztą niedługo będziesz mógł się sam przekonać

To gdzie te testy?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#1824 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:05

True


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1825 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:08

a co do kajaka to mi się w oczy rzuciło tylko to  :D

Załączony plik  Zrzut ekranu 2019-04-27 o 10.36.12.jpg   28,79 KB   36 Ilość pobrań

chyba nie musze tu nic więcej dodawać i proszę nie pisać mi tu że jak będzie wiało to spłyniesz do brzegu. 

 

 To co mówiłem o podcieraniu d%&y szkłem, nabrało jeszcze większego sensu.

Przeróbka Caneo , pies , dmuchany kajak, defekacja studolarówkami, spływy kajakiem i powrót komunikacją miejską, suszenie w piwnicy .  Apogeum, apogeum-można umierać.

 

 No i na prawdę , się zastanawiam może zębów na dmuchanych sprzętach nie zjadłem, ale coś tam popływałem , wiem ze się przedziurawiają w najmniej potrzebnym momencie i składanie tego to dramat szczególnie w zimniejszych porach roku , a jak już się z tym uporamy  to sama pływalność zostawia dużo do życzenia... 

 

Jeszcze jedno ile szerokości ma ten sg ? 


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 22:27

  • @Brig lubi to

#1826 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:23

@Gadda to zdjęcie mówi wszystko, pełen dramat
naprawdę zastanów się przed kupnem

Dzięki Łukasz , że je wyszperałeś
nie widziałem nigdy tego bombowca 😁 w locie
Osobiście wolałbym mały ponton
Miałem kiedyś taki 2.4 m z 2,5 konnym silniczkiem był w miarę ok

Ps co ciekawe nigdzie nie podają szerokości a długość 3,30 jest jakaś mizerna
Powinno być minimum 360

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 22:31


#1827 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:45

@ Włóczykij po prostu nie rozumiesz idei Kajaka wędkarskiego śródlądowego 😁
Wędkarze oczekują od niego pakowność i stabilności ( szreokość 90 cm + ) by móc łowić nim na stojąco co za tym idzie podwyższa się jego waga i pogarsza pływalność bardzo
W żaden sposób nie możemy go porównać do kajaków turystycznych które są szybkie i zwrotne
Zresztą niedługo będziesz mógł się sam przekonać 😁


Jaka jest pakowność na prawdę dużych kajaków wędkarskich? Bo Kanadyjki przy szerokości 90cm i pewnie podobnej stabilności mają od 350kg do zazwyczaj lekko powyżej pół tony i to przy wadze +/- 37kg z dwoma siedziskami :)
Do 5tyś Kupisz większość dobrych kanadyjek dostępnych na rynku i szczerze mówiąc nie wiem jakich kryteriów kanadyjka nie spełnia porównując ją do kajaka wędkarskiego. No może poza legendarnym napędem hobie, ale za te pieniądze będziesz miał kanadyjkę z silnikiem.

#1828 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:52

Dyskusja z tobą nie ma sensu 😦

A na cholerę komu kanadyjka przecież ja nie mieszkam w Kanadzie 😁

#1829 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:52

190-250kg średnio mowa o kajakch przewidzianych dla jednej osoby

#1830 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 23:01

Jaka jest pakowność na prawdę dużych kajaków wędkarskich? Bo Kanadyjki przy szerokości 90cm i pewnie podobnej stabilności mają od 350kg do zazwyczaj lekko powyżej pół tony i to przy wadze +/- 37kg z dwoma siedziskami :)
Do 5tyś Kupisz większość dobrych kanadyjek dostępnych na rynku i szczerze mówiąc nie wiem jakich kryteriów kanadyjka nie spełnia porównując ją do kajaka wędkarskiego. No może poza legendarnym napędem hobie, ale za te pieniądze będziesz miał kanadyjkę z silnikiem.

 

 

 Stary co ma kanadyjka wspólnego z kajakiem?  Dobre kajaki wędkarskie są od początku do końca zaprojektowane tylko i wyłącznie do łowienia ryb (Nie przewozu kartofli , krów , transportu węglą rzeką ) l taki np P14 ma 270kg zalecanej ładowności i to dużo więcej niż trzeba , dwu osobowy PA17 na koło 410kg , ale ma litość boską po co mi tyle badziewia ?  To nie ma być kajak do wszystkiego, rozmawiamy tu o kajakach wędkarskich. Strikte wędkarskich  , majacychy płaski poklad do stabilnego stania , wygodne regulowane siedzenie , możliwość swobodnego kotwiczenia , uchwyty na wędki , miejsce na przetworniki i wygodne obszerne schowki. O napędzie nie będę sie rozpisywał, niektóre go mają nie które nie ja wybieram 'z' bo po prostu są dużo szybsze a ja jestem leniwy. 

 

 Pływalność kajaków z napędem, ma jeszcze tą jedną zaletę ze nie boją się fal. W Holandii i na Słowacji pływałem po dość dużych falach ( kolega przede mną znikał za falą a pływanie dalej było przyjemnością a robiłem to na najbardziej podstawowym model z H. Woda często wpada przez dziób jak idzie się dynamicznie pod fale, ale dziura na napęd jest ogromnym otworem spustowym plus dodatkowe drenaże w środkowej i tylnej części kajaka przez które woda znika w pare sekund.  

 Jestem przekonany że topowe kajaki lepiej zachowują  się  na wodzie w trudnych warunkach niż 95% łódek wędkarskich spotykanych u nas. Napęd umieszczony przedniej części kajak generuje ciąg, który bardzo stabilizuje jednostkę, jest to bardzo ważne szczególnie gdy płyniemy z falą. Ale co ja tam w sumie wiem :)


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 23:11

  • Paweł J lubi to

#1831 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 01 maj 2019 - 03:46

Jaka jest pakowność na prawdę dużych kajaków wędkarskich? Bo Kanadyjki przy szerokości 90cm i pewnie podobnej stabilności mają od 350kg do zazwyczaj lekko powyżej pół tony i to przy wadze +/- 37kg z dwoma siedziskami :)
Do 5tyś Kupisz większość dobrych kanadyjek dostępnych na rynku i szczerze mówiąc nie wiem jakich kryteriów kanadyjka nie spełnia porównując ją do kajaka wędkarskiego. No może poza legendarnym napędem hobie, ale za te pieniądze będziesz miał kanadyjkę z silnikiem.

Dyskusja z tobą Włóczykij to mniej więcej jak rozmowa gęsi z prosieńciem. Przy wyborze auta było by podobnie. Po co mi np. nowe Q7, Cayenne jak mogę mieć Łade Nive 4x4 i tez się zapakuje i nią pojadę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik wisnia1999 edytował ten post 01 maj 2019 - 03:47


#1832 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 maj 2019 - 06:47

Po co kupować Łade , przecież dużo pali jest mała w środku i głośna 😁
można wszystko załadować na plecy , pójść do autobusu pojechać nad wodę popływać i wrócić pociągiem
  • urasenty lubi to

#1833 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 maj 2019 - 07:16

a co do kajaka to mi się w oczy rzuciło tylko to  :D

attachicon.gif Zrzut ekranu 2019-04-27 o 10.36.12.jpg

chyba nie musze tu nic więcej dodawać i proszę nie pisać mi tu że jak będzie wiało to spłyniesz do brzegu. 

 

 

Jednak musisz bo nie rozumiem co takiego strasznego widać na tym zdjęciu?



#1834 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2019 - 07:17

Z wami też się świetnie rozmawia 😀
Z niekrytym podziwem obserwuję jak ciężko wam pojąć że każdy wędkarz oczekuje od pływała trochę czegoś innego. Analogia do wyboru samochodu jest całkiem trafiona.
Jakby wszyscy mieli takie same potrzeby, zasobność portfela i preferencję marki, to może po ulicach jeździły by same Q7
Ale wyjrzyj za okno...

Mi na moje potrzeby wędkarskie na razie wystarcza w zupełności SUP.
Gadda szuka dmuchańca i jestem pewien że jeśli wybierze odpowiedniego, to po przejściu z belly, będzie bardzo zadowolony.
Komuś innemu może pasować canoe, a jeszcze innemu nieprzyzwoicie drogi i ciężki Hobie.

#1835 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 01 maj 2019 - 07:32

Łukaszu , Ty będziesz użytkował tego "dmuchańca" czy ja?. Więc podcieranie d-py szkłem Ci nie grozi. Przekonasz się za parę lat, że w pewnym wieku wtarganie kajaka na dach samochodu, jak i czynność odwrotna zaczyna być poważnym problemem. A belly pewnie sprzedam, bo dużo łowię na Zatoce Puckiej i nogi marzną... Wydaje mi się, że ten kajak spełni moje oczekiwania, a post zamieściłem nie dla reklamy, tylko z pytaniem czy ktoś użytkował ten sprzęt i prośbą o wypowiedź w tym zakresie. Mnie wydaje się ciekawszym rozwiązaniem niż ponton (łowię zazwyczaj sam, wolę siedzieć wyżej niż na niskiej pontonowej ławeczce).
Więc jeśli nie masz żadnych doświadczeń z użytkowania tego sprzętu - lepiej się nie wypowiadaj. Marketingowego bełkotu mam dość i o niego nie proszę.


Dmuchańcem pływałem kilka sezonów, pisałem o nim tutaj kilka razy.
Jest kilka zalet jak i wad, o których każdy wie.
Samo pływanie jest ok, choć dupa czasem mokra. Najgorzej z rozkladniem i skladaniem. Robisz to w sumie cztery razy, bo kajak musi schnąć i jak zimno to jest to upierdliwe. A jak zabieralem sporo gratów, to rozkładanie zajmowało mi do pół godziny.
Taki kajaczek jest spoko głównie latem (bo czasu więcej i przyjemniej nad wodą)) albo się chce się spłynąć z dalszego miejsca i dotrzeć tam komunikacją.

Ja mam garaż więc z ochota się przesiadłem na PE, ale dmuchance zostawiłem sobie, zabieram czasem na dłuższe wyjazdy urlopowe z rodziną.

@Gadda, jeśli mogę coś Ci poradzić, to poszukaj kajaka dłuższego i zdecydowanie tańszego. Poszukaj coś do 1-1,5 tys. Można za tyle coś ciekawego kupić. Tylko nie cerate czy seylory z cordury. Muszą być 3 warstwy jak w pontonach. Na pewno bym odpuścił tego SG. Może jest spoko, ale na gumiaka za drogi i za krótki.
Zobacz w Juli coś takiego mają, może na allegro coś się pojawi.

Ale jak masz samochód i miejsce do trzymania to przemyśl jeszcze czy nie warto PE, bo zalet zdecydowanie więcej niż w gumiaku.

Panowie wycieczki o Porsche czy skodach nie na miejscu. To tylko hobby, po co się tak napinać?

Edit
https://www.jula.pl/...nIaAv-HEALw_wcB

Ten z Juli to dokładnie taki co mam ja, albo podobny. Nic lepszego, dmuchanego w tej cenie nie kupisz. Wytrzyma każde tyranie i stosunkowo sztywny. Podłoga ma dwie warstwy, tak więc jest równa i można dość mocno ją nabić ,co wpływa pozytywnie na pływalność (choć to dalej jest dmuchaniec). Jest szybki (nawet szybszy od mojego PE), bo ma płaska podłogę i niejako ślizga się po wodzie. Ale ta płaska podłoga to też wada, bo nie trzyma kursu i przy każdym machnieciu wiosłem mocno kosi na boki. Ciężej się wiosłuje.

Ogólnie to nie ma co dyskutować nad wyższością kajaków PE nad dmuchancami to oczywiste. Natomiast czasem możliwości oraz potrzeby są różne od naszych.
Kajak vs ponton, kajak PE vs guma, kajak na wiosłach vs napęd, belly vs kajak, łódka vs ponton ...fajnie o tym pogadać, ale nie ma co bić piany.

Użytkownik mmedenski edytował ten post 01 maj 2019 - 08:07

  • Włóczykij, @Brig i reszka lubią to

#1836 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 maj 2019 - 08:02

I oto opinia fachowca 👍😊

#1837 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 maj 2019 - 08:06

Wypraszam sobie
Skoda to bardzo fajne auto 9641b443314e036569d4ab9b396c3c6f.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1838 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 01 maj 2019 - 08:15

Wypraszam sobie
Skoda to bardzo fajne auto 9641b443314e036569d4ab9b396c3c6f.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

A tam skoda, nie ma jak ssangyong rodius, pewnie nawet nie wiesz jak on wyglada😀
Właśnie sobie taki przerabiam na auto weekendowe, łóżko, prąd, woda, ogrzewanie etc

Użytkownik mmedenski edytował ten post 01 maj 2019 - 08:16


#1839 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 maj 2019 - 08:25

Sprawdziłem zapomniałem ,że taki istnieje 😁 i chyba lepiej żeby tak pozostało
niesamowicie brzydki 😃
Trochę tłumaczy to ,że zaprojektowany przez Anglika
Ale posiada dobrą jednostkę napędową i napęd 4x4 , a tego się nie spodziewałem 👍
Jak będziesz mógł to proszę wstan zdjęcie jak ukończysz projekt

#1840 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 maj 2019 - 08:40

A co sądzicie o kajaku Pro KEYOBA z JULI?

 

https://www.jula.pl/...e/kajak-003781/