Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołobrzeg i okolice.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 sierpień 2009 - 10:57

Witajcie,
Czy teren portu w Kołobrzegu jest już otwarty dla wędkarzy? W zeszłym roku był w remoncie i nie można było wchodzić...
Pzdr

#2 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:51

Witaj,

nie wiem czy jest otwarty port dla wędkarzy , jeżeli Ci to pomoże to przebywałem na przełomie marca i kwietnia tego roku w Kołobrzegu pieć dni i widziałem kilku łowiacych w porcie spławikowców, grunciarzy i jednego spinningiste.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 sierpień 2009 - 09:58

witam
Ja byłem tam przejazdem tydzień temu też chciałem połowić ale niestety falochron jest w remoncie. Widziałem wędkarzy po drugiej stronie portu (chyba wojskowa część) ale nie wiem jak tam wejść. Może warto spytać się w bosmanacie albo kolegi z forum Janusza Walaszewskiego.
W Kołobrzegu jest jeszcze port jachtowy może tam warto spróbować ??


#4 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:56

Witam,

port w Kołobrzegu pewnie jeszcze długo będzie w remoncie, w tej chwili przebudowa portu trwa już około 3-4 lat, choć początkowo miała się zakończyć w przeciągu 1,5 roku :( Jeśli chodzi o łowienie ryb w tamtym rejonie, to jeśli jesteś mobilny to polecam miejscowość Mrzeżyno(jakieś 20km od Kołobrzegu w kierunku zachodnim) - biorą tam naprawdę piękne okonie, leszcze, 2 lata temu brały piękne belony na blaszki: algi, morsy, makrele, gnomy :D. Od miejscowych słyszałem, że często podchodzą też tam ławice śledzi, a kto chociaż raz spróbował połowu śledzi na zestawy do tego przeznaczone wie jaka frajda towarzyszy takiemu łowieniu. Poza tym jest tam o WIELE mniej wczasowiczów niż w Kołobrzegu, co daje wędkarzowi względny spokój i ciszę.

Pozdrawiam :D

#5 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:07

Napisz cos wiecej o Mrzeżynie. Za tydzień się właśnie tam melduję.

#6 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 23:07

No więc jeśli chodzi o Mrzeżyno - jeśli zamierzasz łowić na spławik, czy też na drgającą szczytówkę polecam połowy w kilku miejscach: 1) jeśli będziesz łowił w porcie ustawiaj się na zachodnim brzegu, w wodzie będziesz miał takie żółte słupy metalowe - najlepsze efekty miałem przy 3 ostatnich licząc od strony wyjścia z portu - tam zdecydowanie polecam drgającą szczytówkę i 'kanapkę' na haczyku w postaci czerwonego robaka i 2 białych ;) 2) po zachodniej stronie wyjścia z portu są takie wielkie kamienie, na które aby się dostać należy pokonać około 2m murek, jeżeli już wejdziesz na ten murek, mniej więcej w odległości 2/3 długości tego pasa kamieni od brzegu zobaczysz nad samą wodą taki płaski, poziomy kamień - jedyny na którym można spokojnie usiąść na krzesełku - to murowane miejsce na ładne, grube płocie, które stoją mniej więcej 5-10m od brzegu - tam najlepiej spisywał się biały robak. W tym samym miejscu można też złowić belony na filecika :mellow:
Natomiast jeśli zamierzasz łowić na spinning - w porcie jest mnóstwo okoni począwszy od 'palczaków' a skończywszy na ładnych garbusach. W przypadku łowieniu tych rybek w porcie niezawodny jest boczny trok :D Z kolei jeśli, zobaczysz ludzi z długimi, smukłymi blaszkami krzątającymi się po wcześniej wspomnianych kamieniach, nie czekaj ani chwili dłużej - to znak że są tam belony! Bierz mocny spin, smukłe, ciężkie blaszki i ruszaj na kamienie za belonami - zabawa przednia jak podejdzie spora ławica :mellow:

Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania zapraszam na priv :D

#7 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:53

Mrzeżyno jest na prawdę super! Piękne, w miarę jeszcze spokojne, port, Rega...... Nieopodal w stronę Kołobrzegu jest jakieś jeziorko, ale z tego co pamiętam dość płytkie i zarośnięte. W porcie na spinna można też wzdręgi na mikroprzynęty popróbować złowić. Sam nie próbowałem, ale wzdręgi widziałem ładne :)Wędkarsko nie powinieneś się nudzić.

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:24

Mrzeżyno jest na prawdę super! Piękne, w miarę jeszcze spokojne, port, Rega...... Nieopodal w stronę Kołobrzegu jest jakieś jeziorko, ale z tego co pamiętam dość płytkie i zarośnięte. W porcie na spinna można też wzdręgi na mikroprzynęty popróbować złowić. Sam nie próbowałem, ale wzdręgi widziałem ładne :)Wędkarsko nie powinieneś się nudzić.

Powiedziałbym, że najciekawsza część Mrzeżyna leży..... poza Mrzeżynem. A właściwie powyżej mostu drogowego, który wiedzie na teren dawnej jednostki wojskowej.
W samym wejściu portowym, przy odrobinie niefartu, można oczekiwać, iż Rega będzie bardzo płytka i bezrybna.

Jesli chodzi o Kołobrzeg, to Parsetę najprościej przekroczyć mostem drogowym.
Jest ich tam trochę a najdogodniej, to (koło lini kolei) mostem na ul. Solnej (zdaje mi się, że tak się zwała) albo z drogi Kołobrzeg-Trzebiatów.
Jest jeszcze jeden most chyba, pomiędzy w/wym ale nie pamiętam dokładnie gdzie :( . Chyba w okolicy Muzeum


#9 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:39

Oj Waldek, Waldek,

Chyba coś na Alzheimer'a by się przydało! <_<

Poza tym dobrze prawisz: linia kolejowa jest przyklejona do ulicy Solnej na długim odcinku i są tam dwa mosty obok siebie - kolejowy i drogowy. Drugi most jest na ulicy Łopuskiego i prowadzi do centrum miasta, a trzeci na ulicy Młyńskiej (i tu następuje zwężenie i spiętrzenie wody, a także cofka dla kanału Drzewnego). O walorach wędkarskich tego bardzo krótkiego odcinka Parsęty może wiele powiedzie @Jachu, bo tam mieszka. Ja wyjechałem z Kołobrzegu na początku lat 80-tych.

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:34

Otóż to. Ty Krzysiu wyjechałeś stamtąd

na początku lat 80-tych.

natomiast ja wyjeżdżałem stamtąd kilkakrotnie, po krótkich :( i jak teraz widać, zbyt krótkich pobytach ;) .
Ten pan na A pewnie też się do tego przyczynia ale po prawdzie, to ja nigdy nie uczę się żadnej geografii miejsc. Może dlatego, niemal za każdym razem z dziecięcym wprost zainteresowaniem odkrywam je na nowo :lol:

PS.
Jako ciekawostkę mogę podać mój pierwszy kontakt z poważnymi rybami Parsęty. Było to lat naście temu. Na moście.
Nie tym przy linii kolei ani nie tym przy drodze na Trzebiatów. Most był położony niedaleko jakiejś szkoły. Tam syn spędzał czas na koloniach. Otóż gapiłem się z góry, na młodego człowieka, który łowił na spinning,na prawym brzegu, jakieś 20m poniżej. W pewnym momencie (lato, pełnia dnia, właściwie centrum miasta :huh: ) zapiął srebrniaczka.
Pomagałem mu podebrać rybę. Miała około 70-75 cm

#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 19:13

Myślę, że byłeś na moście na ulicy Łopuskiego. Tam niewiele się zmieniło od czasów przed 45rok ubiegłego stulecia.

Poza tym, kto ( w naszym wieku) jest pewien gdzie był parę lat temu <_< <_< <_<


#12 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2009 - 19:17

Myślę, że byłeś na moście na ulicy Łopuskiego. Tam niewiele się zmieniło od czasów przed 45rok ubiegłego stulecia.

Być może. Kojarzy mi się bruk na drodze albo gdzieś w pobliżu. Miejsce zaciszne jak na to miasto.


#13 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 19:53

Tak, bo na tyłach jakiegokolwiek życia w K. Sam byłem zdziwiony, 3 lata temu, że tam się nic nie zmieniło (w negatywnym sensie). Jeno z najpiękniejszych miast portowych na naszym wybrzeżu i ....... . Niestety nie mam kilku mld PLN aby coś zmienić. Część ludzi, którzy tam mieszkają są bardzo zadowoleni, że tam nic, nic, nic się nie dzieje. Ot chałupnictwo i tyle! :(

#14 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2009 - 22:21

Właśnie wróciłem z Mrzeżyna, byłem tam tydzień. Tam nie ma ryb !!!! :angry: Jedyne co udało mi się złowić to 1 okonek wielkości około 10 cm. Miałem cały czas wschodni wiatr.

#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 sierpień 2009 - 06:34

Właśnie wróciłem z Mrzeżyna, byłem tam tydzień. Tam nie ma ryb !!!! Evil or Very Mad Jedyne co udało mi się złowić to 1 okonek wielkości około 10 cm. Miałem cały czas wschodni wiatr.


Sie potwierdziło ;)
  • carloss83 lubi to

#16 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 sierpień 2009 - 07:13

Witajcie,
Już po urlopie. Stacjonując w Ustroniu morskim miałem dostęp do kilku intresujących łowisk, ale ostatecznie odpuściłem dwa mola w mojej miejscowości. Odwiedziłem Mrzeżyno-bez efektów. Wpadłem też na Regę i Parsętę, jednak najwięcej satysfakcji dało mi wypłynięcie na dorsze łódką X-Rods(więcej w wątku o dorszach w tym dziale). Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam.

#17 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 lipiec 2014 - 09:54

W sobote jedziemy :)

Niestety za mało wiem ;( Tzn. Podobno w porcie nie wolno łowić, zaś kolega który był w maju (nie wędkujący) twierdzi, że widział wędkarzy na umocnieniach portu.

Troć - trocią ;) ale na co jeszcze i gdzie można liczyć? Aha, tylko spin ;)

Moja piękniejsza połowa nie wytrzyma połowy auta z klamotami wędkarskimi więc muszę się baaaardzo ograniczyć :)



#18 OFFLINE   milchallucek1

milchallucek1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjałykowo
  • Imię:michał
  • Nazwisko:Jania

Napisano 03 lipiec 2014 - 19:23

jednosci narodowej 30 po schodkach w gore wedkarski zapraszam pogadamy michał



#19 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 04 lipiec 2014 - 14:16

Oczywiście wpadnę :)

Dziękuję

P.



#20 ONLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 04 lipiec 2014 - 14:29

Ja się wybieram od 26.07 :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych