Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołobrzeg i okolice.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 sierpień 2015 - 10:01

Wybieram się nad morze na kilka dni i na wszelki wypadek zabiorę odpowiedni spinning żeby spróbować łowienia z plaży. Zastanawiam się tylko czy zabierać spodniobuty ze względu na temperaturę wody ? 



#42 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 sierpień 2015 - 11:52

Wbrew pozorom woda w Bałtyku wcale nie jest taka ciepła, temp. wody potrafi się też zmienić z dnia na dzień,

poza tym wejść do wody na kilka(naście) minut to OK, ale stać w niej np. godzinę to już spora różnica, no chyba, że chcesz łowić tylko z brzegu

Ja bym zabrał...



#43 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 sierpień 2015 - 23:17

Na szczęście zabrałem woda była wyjątkowo zimna, bez gaci nie było szans wejść do niej na dłużej niż 5 min. Poza tym brodzenie nie przyniosło żadnych efektów, na szczęście w porcie okonie brały wyśmienicie. W porcie na Helu miałem też konkretne branie, ale po mocnym odjeździe wahadłówka wystrzeliła z wody.

#44 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 09 wrzesień 2015 - 15:51

Ktoś jeszcze ma zawitać do Kołobrzegu w najbliższych dniach? :) nie namawiam ale teraz sztormowało kilka dni więc Trotka pcha sie w góre rzeki...



#45 OFFLINE   sajmon55556

sajmon55556

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 13:44

W przyszłym roku się tam przeprowadzam więc może znajdzie się jakiś kumpel do wspólnych połowów

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

#46 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 styczeń 2016 - 10:57

Hej panowie jadę w lutym na weekend do Kołobrzegu połowie coś w morzu? Można z molo czy tylko brodzenie? Jaki sprzęt i przynęty? Spining lub śledzing wchodzi w grę

#47 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 28 styczeń 2016 - 22:08

Hej panowie jadę w lutym na weekend do Kołobrzegu połowie coś w morzu? Można z molo czy tylko brodzenie? Jaki sprzęt i przynęty? Spining lub śledzing wchodzi w grę

 

Jeśli chodzi o to czy pobrodzisz i połowisz, to zależy od temperatury powietrza (przy ujemnej na przelotkach będziesz miał grudki lodu) i falowania morza. Sprzęt - kij 2,70 do 3,2m o c.w. do 25-35g, generalnie jak na bolenia, ale od biedy nada się każdy spełniający podane parametry, długie wąskie wahadłówki od kilkunastu do dwudziestu kilku gram, niezbyt gruba linka, na cieńszej przynęta dalej poleci. Raczej plecionka, ale podobno niektórzy łowią na żyłkę. Wchodzisz do wody po pas i rzucasz przed siebie, ile pary w łapach. Ściągasz przynętę w umiarkowanym tempie na różnych głębokościach, co jakiś czas możesz pozwalać na krótki opad przynęty albo leciutko podszarpywać. Siła tego, co może przyczepić się do blachy, potrafi naprawdę zaskoczyć.

Pod spód zakładasz bieliznę termoaktywną, do tego kalesony, spodnie polarowe. Najlepiej mieć na sobie kilka warstw ciepłej odzieży.

Gdy temperatura powietrza jest powyżej 0 st. a morze spokojne, wtedy obowiązkowo stanie z wędką po jajka w wodzie, tyle ile wytrzymasz albo na ile pozwala ci czas.

Generalnie nie ma przeciwwskazań do łowienia z mola, tzn. z jakiegoś niższego podestu (o ile nie ma zakazu), ale pomijając brak możliwości zmiany miejscówki, warto zaopatrzyć się w solidny długi podbierak, bo troci raczej na klatę nie wyciągniesz.

Śledzie przy brzegu to chyba nie ta pora roku, podobnie okonie.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 28 styczeń 2016 - 22:09


#48 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2016 - 09:29

Jakich ryb mogę się spodziewać o tej porze roku, bo tyle szczęścia na trotkę to nie mam :)

#49 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 styczeń 2016 - 16:50

W morzu o tej porze roku to przede wszystkim trotki, sporadycznie tęczak albo nieduże płastugi. I nie ma co się zrażać dotychczasowym brakiem sukcesów. Czasem jest tak, że kilka dni machania i nie ma nawet skubnięcia, a czasem ryba siada w kilku pierwszych rzutach i to u zupełnego nowicjusza. Poza tym często srebrniaka łatwiej jest złowić w morzu niż w pomorskiej rzece.

 

Ale oprócz morza masz jeszcze basen portowy w Kołobrzegu. A tam można liczyć na okonia (pisząc w poprzednim poście o braku szans na okonie miałem na myśli łowienie z plaży) oraz sandacza. Bowiem zgodnie z § 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 lipca 2015 r. w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich poławianych przy wykonywaniu rybołówstwa rekreacyjnego oraz szczegółowego sposobu i warunków wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1015) okres ochronny dla sandacza na wodach morskich został ustanowiony od dnia:

a ) 25 marca do dnia 10 maja na obszarze wód na zachód od południka 16°40'00" długości geograficznej wschodniej,
b ) 10 kwietnia do dnia 31 maja na obszarze wód pomiędzy południkami 16°40'00" a 19°21'00" długości geograficznej wschodniej,
c ) 20 kwietnia do dnia 10 czerwca na obszarze wód na wschód od południka 19°21'00" długości geograficznej wschodniej.
 
Pytanie tylko, czy na terenie portu w Kołobrzegu nie ma okresowego zakazu połowu. Gdyby taki zakaz został ustanowiony, powinien zostać opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. Rzuciłem okiem i takiego zakazu tam nie znalazłem. Musiałbyś się jeszcze upewnić na miejscu. Jeżeli zakazu takiego nie ma, to na portowe okonki i sandacze można liczyć, ale nie jest też tak, że są tam stale i biorą cały czas.
O Parsęcie się nie wypowiadam, bo po pierwsze to nie moje rewiry, a po drugie w "Wieściach znad wody" jest osobny temat o tej rzece.

Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 29 styczeń 2016 - 16:55

  • Night_Walker, Gofer2005 i wojciech1919 lubią to

#50 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 styczeń 2016 - 16:51

 

 


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 29 styczeń 2016 - 16:52


#51 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2016 - 17:08

Hej panowie jadę w lutym na weekend do Kołobrzegu połowie coś w morzu? Można z molo czy tylko brodzenie? Jaki sprzęt i przynęty? Spining lub śledzing wchodzi w grę

jak będziesz autem to możesz za trotką spróbować przy ujściu Czerwonki , dość popularne miejsce 



#52 OFFLINE   pastowany kaban

pastowany kaban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 styczeń 2016 - 20:16

Od paru dni na wybrzeżu ładnie wieje. Jeżeli nie upierasz się koniecznie na łowienie w "solance", to proponowałbym odwiedzenie dolnego odcinka Parsęty (Rościęcino, Kopydłówko, Bogucino). W obecnych warunkach jest spora szansa na spotkanie ze świeżym srebrniakiem ;) .


Użytkownik pastowany kaban edytował ten post 29 styczeń 2016 - 20:17

  • Piotrek Milupa, Gofer2005 i FABIO_ lubią to

#53 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2016 - 20:46

Dzięki chłopaki za odp. Krzychu prawdziwy referat :) Wezmę zatem sprzęt na okonia i bolenia, połowimy trotki i sandacze :D



#54 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2016 - 20:03

Chłopaki jaka pogoda na morzu? bo w Poznaniu mocno wieje. Da radę w ogóle wejść do morza w śpiochach czy fale mnie przykryją? Wyjeżdżam w ten piątek.



#55 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 luty 2016 - 20:19

Chłopaki jaka pogoda na morzu? bo w Poznaniu mocno wieje. Da radę w ogóle wejść do morza w śpiochach czy fale mnie przykryją? Wyjeżdżam w ten piątek.

 

Dziś w Kołobrzegu nie było szansy, wiatr jest mega mocny i fala wysoka ( choć chwilami zdawało się że da radę ).

Jutro podejmuje próbę połowić w Parsęcie ;)


  • Gofer2005 lubi to

#56 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2016 - 20:30

A jak w porcie? Można postraszyć te okonki czy nie? Po Parsęcie nie będę latał bo jadę wypocząć z kobitą i młodym, ale pomajtał bym po tej długiej zimie :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#57 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 luty 2016 - 20:34

A jak w porcie? Można postraszyć te okonki czy nie? Po Parsęcie nie będę latał bo jadę wypocząć z kobitą i młodym, ale pomajtał bym po tej długiej zimie :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Dziś ciężko było chodzić po mieście, a co dopiero łowić.

Jedyne co można by pomyśleć to łowić od zachodniej strony bo od wschodniej byś nie zarzucił :(



#58 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2016 - 20:51

Chłopaki jaka pogoda na morzu? bo w Poznaniu mocno wieje. Da radę w ogóle wejść do morza w śpiochach czy fale mnie przykryją? Wyjeżdżam w ten piątek.


Rejon klifu Orłowskiego jak jesteś kozak to można brodzić bez problemu.Fali praktycznie nie ma, ale wiatr i deszcz łeb urywa. Poza tym brak aktywności ryb.

Użytkownik spinnerman edytował ten post 03 luty 2016 - 20:52


#59 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 03 luty 2016 - 21:03

Raczej jeszcze nie podeszły...



#60 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2016 - 22:17

Raczej jeszcze nie podeszły...


Jo. Tak, godają miejscowe Kaszuby ;)
  • krystiano1981r lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych